Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Figuto

Naštěstí se nevyplnilo moje očekávání. Poněkud světlejší survival horrorové pokračování nám znovu nabízí pocity stísněných jeskynních prostor, jež jsou příbytkem krvelačných humanoidních bytostí, nyní s mírně komicky působícími gore prvky a nutností dořešit účty. Lekačky nefungují jako prvně, zkrátka není to tak precizní. I tak jsem pociťoval příjemné svědění u žaludku a napětí se mi dostávalo také v hojné míře. Ten konec, ten bych nečekal. Nebylo to špatné, i přes zřejmý béčkový kabát nedělá ostudu původnímu Descent. Klidně znova zhlédnu a budu se těšit někdy u trojky. 7/10 ()

Muad

V podstatě dobré pokračování s obdobnou zápletkou i podobnou atmosférou, jako u prvního dílu. Bohužel postavy se občas chovají zcela nesmyslně, což filmu ubýrá na efektnosti. Také už víte co máte čekat, takže film nepůsobí ani tak stísněně, jako první díl. Pořád je to, hlavně pro klaustrofobiky, slušná podívaná. ()

Deacon59

Měl sem trochu strach, když natáčení druhého dílu vzal do ruky jiný režisér, ale musím říct, že rukopis Marschalla zůstal zachován.První půle je tedy trochu zdlouhavá, ale peklo které nastane když se vrátí zpět do jeskyní je opravdu pořádné a nedá člověku ani vydechnout. Myslím, že v tomle případě nemůže být o nastavované kaši ani řeč. Ovšem posledních 5 minut tam snad ani nemuselo být. ()

petra.lada

Horor se mně líbil, mám ráda takové lekací. V první čtvrtině jsem se tak lekla že nemít stabilní sezení asi bych spadla (jak tam jde šerif stím přístrojem pro noční vidění čekáte vobludu na obrazovce a ona je vedle). Konec mě trošku naštval že to nakonec vypadalo že otamtud nikdo neutekl, ale třeba se nakonec ještě dočkáme dalšího pokračovnání. ()

ronin zabak

Klasická ukázka toho proč nenatáčet pokračování vcelku úspěšných filmů. Stísněná atmosféra jako u prvního dílu se nedostavila, lekačky bohužel téměř žadné, zato nelogických momentů je ve filmu nepočítaně. Hlavní hrdinku vytáhne šerif ještě polomrtvou z nemocničního lůžka pár hodin po tom co se probudí a nic si (překvapivě) nepamatuje, její šrámy a podlitiny pokrytý celý obličej se jako zázrakem zcela uzdraví již cestou k dolům, a i přesto !!! že si nic nepamatuje ji přivedou k nějaké jimi vybrané cestě aby jim ukázala kde najdou její pohřešované kolegyně ??? Autoři si se scénářem očividně nelámali hlavu a psali co je zrovna napadlo. Naopak oceňuji výběr herců, kterým přejete za jejich tupost a nesympatičnost smrt již od začátku. Uvidíme co třetí a čtvrtý díl... :-) ()

Hrmak

Prvý film bol skutočne podarený. Spolu s Jazerom smrti (Eden Lake) patrí k mojim top hororom. Od pokračovania sa nedalo moc čakať a ten otvorený koniec tiež neveští nič dobré. ()

Kstew4ever

Musím říct, že velmi povedená "dvojka", která se odehrává pár hodin/dní po prvním dílu. Skvělá atmosféra, v celku sympatičtí herci. Ale proboha proč musí furt řvát když ví, že ty potvory sou slepý a jdou po zvuku?! ()

Buben1001

Myslím, že to bylo parádní jako jednička a kdo si to nemyslí, tak ať si to pustí ještě jednou, třeba změní názor ()

baronGrga

Descent 2 vsadilo na více masožravých slintalů a méně klaustrofobie a byl to špatný tah. Neprozkoumané útroby z "jedničky" se mění v bývalé doly a s tímhle nánosem civilizovanosti bere i poslední příslib mrazení za své: 45% (a pokud tím závěrem chtěl Harris vážně naznačit to, co si myslím, tak to potěš Descent 3..) ()

XpointCZ

Tohle nemelo prijit! Scenar a rezie na 3,14ču ! Jednicka byla skvela. Clovek sedel prikovanej a jen hltal atmosferu od zacatku do konce. Tady je vsechno spatne, vcetne postav. V jednicce to byla super parta holek, kterym clovek fandil. Tady? Nakej trapnej a chytrej serif?? Hruza. Davam dve hvezdy za Sarah a Juno z jednicky. Achju :( ** ..jeste PS. Nechapu tady lidi , kteri tomuhle filmu muzo dat **** nebo ***** a dokonce "lidi" co videli i prvni dil?? Stydim se za vas!! ()

-krusty-

EHF: Již THE DESCENT mě dostalo do kolen svým nabušeným dějem, napětím, hororovými prvky a nápadem vůbec. Ani dnes na tomto filmu nenacházím byť sebemenší mínus a řadím jej k tomu NEJ, co jsem kdy viděl. "Dvojky" bývají téměř zákonitě slabší...a proto tu byly jisté obavy. Ale po shlédnutí THE DESCENT 2 volám VIVAT a HALELUJA! Opět za plný počet. Nenudil jsem se ani minutku a to ani přesto, že jsem už samozřejmě přesně věděl o co půjde a s kým budeme mít tu čest. Záchranáři se vydávají s jedinou přeživší do podzemí pro případný zbytek dívčí výpravy z prvního dílu. A ačkoliv to může působit jako velice strohý popis hodinky a půl děje filmu - je to popis přesný. Ovšem děj to není ani za mák nudný. Napětí, akce, gore a lekačky jsou zastoupeny v míře vrchovaté, stejně jako (SPOILER) naprosto dokonale špatný konec! :-) /až na úplně poslední záběr, který je zbytečný/ Jsem nadšen a mým snem je vlastnit dvojedici obou THE DESCENTs v nějakém krásném a luxusním collector´s edition balení! :-) ()

Dexies

Dobrý, ale rozhodně to nemá na jedničku ... vaří to ze stejného příběhu, a scény, kdy jediný přeživší nikdo nevěří, než se vrhnou pod zem, mno nevím nevím, to mi přišlo trochu ubohý ... trocha much na scénáři, naprosto nesympatický šerif, ne ne, viděl jsem jednou a stačilo ... mírné zklamání ... ()

goodridge

Škoda, že cítim silené stvorenie tohto filmu po skvelej jednotke. Ale kvalitou môžem povedať, že ničím nezaostáva za jednotkou. Ale predsa je to o niečo slabšie. ()

lineker

Film neměl čím překvapit. A to je vlastně dobře. Devadesáti minutová naháněná v temnotě..kde se místnímu obyvatelstvu tentokrát naskytne možnost ochutnat i druhé pohlaví. ()

andrej9999

Juno Juno Juno, ty si hrdinka, a tak nedocenená a opovrhnutá, odvážna bojovníčka. Kde sa to v tebe vzalo. Oceňujem možnosť, ktorú divák dostal na to , aby prenikol trochu hlbšie k emóciam filmových postáv a dokázal sa viac zblížiť s prežívaním události. Oceňujem aj to, že druhý diel je aspoň tak dobrý ako ten prvý, čo nebýva bežnou záležitosťou. Ešte by to chcelo nejaký ten zvrat navyše a lepšie oboznámenie sa aj s ďalšími postavami, ktorých utrpenie vo filmovom podaní zdieľame. ()

Isfio

Typické béčko, tie dobré vlastnosti prvého filmu sa potlačili a pribudlo krvi, logických lapsusov a stupídneho správania postáv. Uvažujem nad tým, ako tam mohla skočiť žena mutantka na lano, a teda, hlavné je to, že skočila, ako môže slepá vedieť, že je tam priepasť. A ten šerif, vytiahne zdecimovanú ženu z nemocnice a prinúti ju ísť na záchrannú akciu do jaskyne ... ()

Jennifer600

Celkem mě tam srali ty chlapi, ale jinak to bylo skvělý, pokračování nepřekvapilo, ale bavilo. A konec? Naštval! Bylo mia le docela jasný, že se něco ještě stane, přece by nemohla přežít jedna ženská, nn. ()

Jirkacek

Po prvním dílu pádu do tmy, který se nám docela hodně líbil a získal tak ode mne tři a půl hvězdy, jsme si vzápětí doma pustili jeho pokračování. Dvojky bývají často velkým zklamáním, za které se nevyplatí dávat ani zlámanou grešli, naštěstí toto rčení u zmíněného filmu neplatilo. I druhé spadnutí do jeskyně nás v dobrém slova smyslu hodinu a půl děsilo a v určitých ohledech bylo lepší než jednička. U ní mi vadilo, že moc z těch příšer nebylo vidět, často se jen blikalo baterkami, i když to byla jedna z mála věcí, která se jí dala vytknout. Dvojka nám tedy naopak poskytla mnoho náhledů a pohledů na ony podivné jeskynní bytosti s ostrými zuby, ukrytými uvnitř jejich slintavé huby. A v druhém díle přibyly další bonusy navíc, třeba více vystříkané krve, nové nechutnosti se kterými se nešetřilo a větší počet mrtvých na obou stranách. Poznali jsme také, že i příšery mají jedno místo, kam chodí na záchod a pochopili, že jeden východ z jeskyně prostě nemůže stačit a že i z neznámými herci jde zahrát slušný film. Další věcí, která nás doma potěšila, byla ta, že dvojka začala přesně tam, kde skončila jednička a tím nám bylo objasněno, jestli někdo přežil. Tou šťastnou z šestice dívek byla Sarah, kterou si zahrála Shauna Macdonald a jenž se probudila v nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Mezitím záchranný tým po partě holek marně pátral, protože jak známo, hledali v jiné jeskyni, než kam se holky vydali. Když se dozvěděli o Sáře, šéf pátracího oddílu ji donutil, aby se s nimi do jeskyně vrátila ve snaze holky zachránit. Nikdo totiž nevěděl, co se dole stalo a tak se pár zachránařů vydal do starého dolu, z něhož poté vstoupili do oné jeskyně. Brzy našli první mrtvolu z party nešťastných dívek a poté již netrvalo dlouho a noví členové na vlastní kůži ponali tajemné obyvatele jeskynního systému. Následovalo mnoho dramatických scének, bloudění, blikání baterek, prolité krve a sraček. Trochu ironické mi připadlo, že se tento tým vlastně kráčel opačným směrem, než holky v prvním díle a tak jich několik na své cestě také našli. Jestli vůbec nekdo přežil a případně kdo, to samozřejmě naprozradím, abych vás o ten napínavý zážitek nepřipravil. A i když v jedničce bylo více lekaček než ve dvojce, hodnocení vidím prakticky na stejný počet cípatých. Pád do tmy 2 mne tedy vystrašil na tři jeskynní hvězdy ***, ale klidně bych ještě půl přidal. A pozor - klaustrofobikům tento film rozhodně nedoporučuji !!!! ()