Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Necrotongue

Celé to začalo jako běžná, nenáročná, americká komedie, takže jsem se připravil na trapné vtípky a provařený děj, ale výsledek byl nakonec úplně odlišný. Tento snímek sice nebyl úžasný, byl ale vtipný, protože humory v něm použité fungovaly, tvůrci navíc zvládli i dramatickou rovinu a film, o němž jsem už dopředu uvažoval jako o další prvoplánové komedii, získal nečekaný přesah. Situaci pomohlo i to, že mám k Samu Rockwellovi dlouhodobě pozitivní vztah, a tak trochu i to, že si zrovna reprízuji seriál Community, takže mě notně pobavila role Gillian Jacobs. Přidanou hodnotou této záležitosti je i její neocenitelný přínos v oblasti prevence rakoviny kůže; nejedna blondýnka si díky prosté radě může mocně posílit své šance proti této zákeřné chorobě. Abych to tedy shrnul; podle mých očekávání se mělo jednat o nenáročnou komedii, ale ukázalo se, že má tento snímek hloubku a že jsem ho už předem soudil. Uznávám svou chybu a hodnotím čtyřmi kousky. / Poučení: Nenech se svazovat minulostí. ()

Morholt

Absurdní, úsměvné a především zvrhlé drama, od kterého jsem příliš nečekal a dostal jsem míru vrchovatou. Předlohu neznám a vlastně jsem nečetl nic, co Palahniuk napsal, ale nejspíš po nějákem z jeho děl sáhnu. Výborný Rockwell, jemuž zdatně sekundovaly Anjelica Houston a Kelly Mcdonald. 80% ()

ScarPoul

Tvorbu Chucka Palahniuka mám veľmi rád. Miesi zvrátenosť s určitou vkusnosťou a mne sa jeho štýl písania neskutočne páči. Klub Bitkárov považujem za jeden z mála filmov, ktoré dosahujú kvalitu knižnej série a preto som sa na tento film tešil. Sklamaný som nebol aj keď mi tam chýbalo niečo čo využil Fincher pri klube a to nápaditosť s akou predlohu preniesol na plátno. Gregg nie je zlý režisér, a všetko čo mal zaznamenať zaznamenal bez toho aby to vyslovene uberalo hodnote filmu. Kto čítal knihu mi dá za pravdu, že film nenudí aj keď vieme ako to všetko dopadne. Takže v tom problém nie je. Problém je v tom, že Gregg to len natočil a nič viac. Chýba mi tam režisérov rukopis, ktorý by niektoré scény ozvláštnil. Ktorý by niektoré scény povýšil na niečo viac ako len na scény, ktoré informatívne informujú o vzťahu hlavného hrdinu k ľudom a k prostrediu v ktorom sa nachádza. Herci sú viac menej bezchybný. Rockwellovi jeho Manciniho jednoducho verím a rovnako aj Hustonovej Idu. Doktorka Paige presne taká ako som si ju predstavoval a menej známe hviezdy sú len prínosom pre tento film. Síce je pravda, že mi v tom celom chýbal nejaký výraznejší moment, ale sťažovať si nemôžem. Aj keď teda kniha bola samozrejme lepšia. 4 poctivé *. ()

Tommassi3

"Nemůžeš píchat doktorku svý matky !!" - "Proč ??" - "Protože až ji vopustíš, mohla by jí dát špatný prášky !!" - "To nemůže, složila přísahu !! A já ji musím přeříznout !!" ;) ()

Terva

Znáte legendy o sexu, ne? Takhle pijou pivo v Evropě. Z talíře? Ne, teplý vole. Svaté klonování. Ahoj, já jsem Viktor a jsem závislí na sexu. Necháme svět, aby rozhodl, kdo jsme. A je jen jeden způsob, jak to zjistit..... ()

murakamigirl

Z rečí, lepšie povedané z humoru tohto príbehu mi sem- tam ...::::fúú::::... skoro zabehlo, ale to nechajme na mňa, že? Unikátnosť rozprávačského talentu, supervízia komiky, štipľavosť námetu a exhibicionizmus hereckého umu a navyše, ideálna stopáž hovoria za všetky hviezdičky /či zabehnuté slová/. Len tak ďalej, rejža! ()

Zeebonk

Výborný film o chlápkovi co ošoustal vše, co se hýbe. Předlohu jsem nečetl, tím pádem nemusím srovnávat a tím pádem se mně zdá Choke vskutku neotřelý, vtipný, dojemný a inteligentní film. ()

Marsik

PRIMA - Mdlé, táhlé, plytké, dlouhé, nudné. Sem tam nějaký menší vtípek či hláška o sexu, ale jinak nic moc. Ještě, že to bylo s dabingem (Michal Dlouhý), jinak bych to asi nedokoukal. 55% ()

CBD

Romantická komedie ve stylu Chucka Pallahniuka... Ano, hádáte správně, tohle bude hodně bizardní. ()

mysiak

Ako docela nezávislá čierna komédia..to ušlo..Sam Rockwell je to kvalitne užíval, a jeho výkone to bolo vidieť...ak zoberiem film ako celok..nepodarilo sa udržať jednotný smer..a z čiernej dobrej komédie...sme sa presunuli do smutnej drámy...čím sa moje hodnotenie automaticky zmenilo..ale kdo sa pobaviť nezávislým filmom..nech sa páči... ()

GodComplex

Jsem fanouskem knizek Chucka Palahniuka, ale kdo od toho ocekava dalsi zfilmovany masterpiece typu Fight Club, necht si okamzite necha zajit chute. Tohle je lowbudgetova minimalisticka zalezitost, ktera sice kvalitni predlohu (i kdyz na Palahniukuv standard ne zase tak kvalitni) nezapre, ale celkove ten film nijak uzasny rozhodne neni. Ujete je to kazdopadne, vtipne bohuzel uz podstatne mene, takze jako komedie se to take brat neda. Pokud mate chut sledovat alternativni zobrazeni zivota za oponou sexualne zavisleho potencionalniho potomka jezise krista, mate moznost. 4/10 ()

Kaluž

Sam Rockwell se pro roli Victora Manciniho narodil. Nezávazný sex jsou ta spravná slova, přestože vás nemusí napadnout jako první. Taky se v dopravních prostředcích "omylem" nezamykáte na hajzlu? ()

rt12

Těšila jsem se na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista!a, ale celý film (kromě posledních 10 minut) jsem byla mimo mísu. ()

de_FACTO

♪"I can choke myself to please you / And I can sink much lower than usual / But there's nothing I can do / To make you mine!"♪ (a jak to sedí i na tenhle film) ()

togaf

Podle zdejšího hodnocení jsem nečekala, že to bude až takhle dobré. Je pravda, že to není tak dobrá adaptace jako Klub rváčů, ale výbroná Anjelica Huston a Sam Rokwell tenhel film pozvedají z průměru. Spolu s faktem, že předlohu jsem četla už před nějakou dobou a podrobnosti z mysli vyprchaly jak bublinky ze špatného šampusu, hodnotím slabšími 4 hvězdami. ()

Dubro

Ach jaj, tak to bolo zúfalstvo. Autor románu by mohol režiséra hádam aj prefackať, možno by sa prebral z toho šoku, debut nedebut, Gregg jeden nepodarený. Herci sa mu tam motali ako u sprostých na dvore, až sa zdalo, že ani sami nevedia čo môžu a čo musia. Pointa skoro každej scénky bola zvládnutá vysoko amatérsky a mňa naťahovalo skôr do plaču ako do smiechu. Tešil som sa, keď to divadlo skončilo, ako malý chlapec. Ani rozuzlenie ma nezaujímalo a ani to nechcem vedieť. Toto nie, radšej knihu! ()