Když se na Zemi narodí děťátko a prvně se zasměje, tak se v Hvězdné roklince v Zemi Nezemi narodí víla. Novorozená víla dostane jméno Zvonilka a je předurčena být všeumělkou, která dokáže spravit vše, co je rozbité. Zvonilka si ale svého talentu neváží. Obdivuje totiž víly, které ovládají živly a jako jediné mohou navštívit svět lidí. Její touhu po lidském světě zneužije Větrnice, která ji pošle zkrotit splašené bodláky. Zvonilka přitom neúmyslně zničí všechny přípravy na jaro. Aby vše napravila, tak použije svůj talent a sestrojí stroj na výrobu jara a do jeho obsluhy zapojí všechny obyvatele Hvězdné roklinky. Za odměnu, že zachránila jaro, jí královna Země Nezemě dovolí vypravit se do světa lidí... (TV Nova)

vercza

Roztomilé, krásné, barevné. Nemám tomu co vytknout. Opravdu moc krásná pohádka, která se líbí nejenom dětem. ()

Derek

na mna to bolo prilis detske a dievcenske a nenaslo sa tam nic co by to kompenzovalo i pre starsieho divaka... ()

Falconica

Až moje neteř bude aspoň dost velká na to, aby chápala slovo víla, bude to absolutně milovat. To se klidně vsadim o milion. ()

rakovnik

Už vím, kde vzal Cameron námět na Avatar, protože Pandora byla dost pěkně okopírovaná podle Hvězdné roklinky. Film je hravý, jen málo vtipný. Malé dítě nebavil a mě taky ne, ale narozdíl od děcka jsem se donutil jej dokoukat. ()

Streeper

Poprvé jsem viděla první film o Zvonilce, před tím jsem viděla jen další pokračovaní a jiné příběhy, které mě spíše nudili a moc se mi nelíbili, tohle je ale jiný level. Moc jsem se bavila, krásná animace, bylo to kouzelné a i když se mi občas nelíbilo chování Zvonilky, film je velmi povedený a navíc Zvonilka se přeci jen takhle chová v Petru Panovi. Je prostě trochu urážlivější, takže to budu muset skousnout, nicméně mě překvapilo, jak hezká pohádka to je. ()

baaaja

To je zajímavý, jak se oficiální text distributora tak nějak rozchází se skutečným dějem :) Hlavním momentem děje rozhodně není to, že by víly chtěly získat létací prášek a ani bych neřekla, že víle zvonilce nějak zásadně pomáhal Terínek, a už vůbec nevím o žádné světlušce.. Příběh je uplně o něčem jiném, takže se řiďte spíš komentářem napsaným "by zdlor" v galerii. Je to taková hezká pohodová pohádka s krásnou naivní grafikou a animací - krásné víly, krásně vykreslená příroda a typicky dětský příběh, který může jen potěšit.. :) ()

Martrix

Ne že bych ulítával na vílách, ale takhle nějak si představuju pohádku pro malou holčičku. Hezky naanimovaný, vcelku originální příběh s nevtíravým poučením pro děti... . Žádná agresivita, prostě milá, ale přitom ne přihlouplá pohádka o vílách. ()

majo25

Príliš jednoduché, priemerné, dievčenské s prebujnelou fantáziou. Kto také blbosti mohol vymyslieť, puberťácke víly a všetko klamstvo pre deti okolo? 3D animácia je v pohode, príbeh už menej, aj ked so záverom sa to zlepšuje. Humor tu chýbal, resp. čo akože mal byt humor, bol skôr trápny. Hodnotenie: 60% ()

wendelin9

Jedná se o jeden z mála novějších animáků, které jsou opravdu určeny jen dětem. Dospělému nic moc nového nepřinese, ale věřím, že děti si jej zamilují. ()

otík

První díl série. Zrození Zvonilky a její filmové série dopadlo rozhodně dobře, vznikl příjemný dětský snímeček s moc pěknou vizuální kvalitou a krásnými obrázky, výtečnou hudbou a poučným příběhem. Pro děti jako stvořené. Fantastická hudba Joela McNeelyho. Soundtrack jedna báseň. ()

VanTom

Nesložitá pohádka malé holčičky srozumitelně vychovává, ať si každá (každý) váží svých schopností a nepodléhá falešným ambicím, pak bude odměněna splněním i vysokých cílů (třebaže průmyslovou manufakturou nahradí poctivou rukodělnou výrobu, aby stihla odčinit škodu, kterou způsobila :-)). Ne, scénář neustojí hlubší rozbor, ovšem barevná (béčková) animace víl a kouzelného světa cílovku určitě u(s)pokojí; melodický orchestrální soundtrack s irskými motivy pak snese i přísnější měřítka. ()

V.Silver

Mám rád animované snímky určené dětskému publiku. Líbí se mi, že jsou jednou z posledních bašt filmařiny, ve které nemůžete použít sprosté nadávky, fekální humor a (přílišnou) brutalitu nebo realismus, chcete-li. Že jsou to filmy, které především musí umět oslovit, vyprávět a pobavit. Zvonilka, bohužel, neumí ani jedno. Z kouzelné Země Nezemě se stává fádní svět, kde jsou kouzla něco fádního a téměř nevýznamného a kde se z křehké víly stává těžkopádné hovado. Že to navazuje na nádherně zpracovaného Petra Pana je pak urážkou jak pro diváky, tak pro samotný odkaz Walta Disneye. Takhle, prosím, už ne. 35% ()

tommmy89

Pekná rozprávka určená predovšetkým pre deti, ale určite aj pre dospelých. Rozpráva príbeh o malej víle, ktorá sa narodila z prvého smiechu dieťaťa (Malá Cililing / Zvonilka). Spoznáva svoj svet, s ktorým sa najprv nevie zmieriť, pretože jej životnou úlohou je pracovať a zvelaďovať svoj svet zatiaľ čo ostatné víly dostali do vienka napr. talent prinášať sezónne obdobia a pripravovať ich pre ľudí. 3* ()

fruitbueno

Musela jsem se dívat dvakrát, u první projekce jsem nechtíc usnula,druhou jsem protrpěla kvůli sestře,která si vyžádala společnost. Nuda, nuda, nuda. Takhle vypadá pravá a nefalšovaná nuda. Navíc se mi nelíbila ta výchovnost, která zpoza té nudy přímo čpěla... ()

BMAJTZ

Upřímně řečeno netuším jak tento film hodnotit, obvykle na něco takového vlastně nekoukám. Takže začněme technickou stránkou. Jde jednoznačně o nízko rozpočtovou záležitost a to jde rozhodně poznat na animaci. Ta není vyloženě špatná, spíše bych ji označil za průměrnou. Příběh je bohužel jiné kafe, jde totiž o stokrát ohranou variaci otloukánka, ze kterého se stane pravý hrdina až na konci celého filmu. Pochopitelně někde v průběhu něco hrozně moc pokazí, aby to musela dát během pár posledních minut dohromady. Originalitu nehledat, bohužel ani logiku. Jasně jde převážně o film pro děti a v takovém případě se odlehčená variace přímo očekává, ale i přesto bych měl jednu opravdu logickou výtku. To co víly dělají snad půl roku je během několika vteřin naprosto zrujnováno a následně v závěru během několika vteřin i opraveno, i když je nám vtloukáno do hlavy, že je to nemožné. Jasně s tím jsem počítal, ale i tak jsou na mě všechny víly až nějak moc málo efektivní, když to co dělaly tak dlouho šlo nahradit za tak krátkou chvíli. Jinak řečeno v dalších dílech se musí zákonitě začít nudit, z nudy začnou jíst a nakonec zemřou na obezitu. Závěrem, tenhle film rozhodně není pro mě. Dětem se bude líbit, bohužel dospělí budou povětšinou asi znudění. Jako dětský film hodnotím průměrně, pokud bych měl hodnotit za sebe šlo by to o 1-2 hvězdy níž. ()

Kracken

Graficky to není žádná sláva, od začátku je jasné jak to skončí a vtipný to taky není ale možná se některé víly poučí :) ()

killjezor

Kupodivu velmi příjemné pokoukání, které samozřejmě dospělý ocení až po narození dítěte ženského pohlaví. Nic vás dopředu nepřekvapí, ale pro dětskou dušičku je to pravé napětí a humor. ()

Ripley

Konečně se studiu Walt Disney podařilo natočit skvělý 3D animák a to bez pomoci Pixaru.Velmi příjemně se na to kouká a animace je nádherná.Tento prequel k Petru Panovi se zdařil a klidně mohl být uveden u nás v kinech a ne jen na DVD. ()