Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Darkness4Lucy

Vynikajúca rozprávka s krásnou animáciou, sympatickými postavami, pútavým príbehom a... O.K, páčilo sa mi všetko. Hlavná hrdinka Rapunzel bola roztomilá aj ako dieťa, aj ako mladá žena, a jej čarovanie s vlasmi bolo úžasné:). Zlodej Flynn bol sympaťák ako sa patrí, a ten prerod v zodpovedného mladíka som mu uverila. Komická dvojica chameleón a kôň, ktorý sa správal ako pes, nemali chybu. Takého chameleóna by som brala aj ja:D. Dej je možno jednoduchý, ale vyšperkovaný skvelými a niekedy naozaj zábavnými scénami. O dojímavé chvíle tiež nie je núdza - za najlepšiu a najemotívnejšiu považujem scénu s lampiónmi šťastia na jazere. Je úžasná od začiatku, keď kráľ a kráľovná spomínajú na svoju stratenú dcéru. Na tisíce oranžovožltých žiarivých lampiónov vznášajúcich sa nad jazerom je dychberúci pohľad. Čakala som viac spevu, no piesní je tam tak akurát. Slovenský dabing sa vydaril, dokonca aj piesne majú hlavu a pätu. Fakt som si to užila! ()

Michaelo

I přes to, že toto je dost ohrané téma film nejenom pobavil ale i skoro rozplakal u třikrát nominované písně "I see the light" od Mandy Moore, která svým zpěvem přispěla do stejně úžasného filmu jako je tento "Shrek" . :o) ()

RonnieR

Najlepší a najzábavnejší animák aký som kedy videl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 95%. ()

želvis

očekával jsem větší porci zábavy a zpívající pasáže byly taky tak trochu nudný... ale jako pohádka pro děti proč ne ()

tomkat

Čtvrtá * za to, že Disney dokázal, že umí držet krok s dobou. Nadhled, humor bez trapnosti, tak akorát patosu a chytlavé písničky = animák 3.milénia pro děti stejně jako pro dospěláky. Gratulace! ()

norub737

je to velice moderni nadherna animovana pohadka z vtipným provedením a napinavým koncem ktery kdybych prozradil tak skazim požitek z divaní ()

M.A.N.E.

Celkem pěkné, animace vůbec není špatná, motiv pohádky zpracovaný trochu jinak. Srážím jednu hvězdičku za některé písničky, musím říct, že když uprostřed dění začali zpívat, celkově mi to zkazilo dojem (až na výjimky). ()

Mirešák

Když nahradíte dábelský smích čarodějnice frází "I love you most", je markantnější než kdy jindy, že je pan král je sobečtější než matka Gothel a že její argumenty nejsou úplně beze smyslu. Když se přidá zrádnost hlavního hrdiny shledávám, že setřídit postavy podle špatnosti je podobně obtížné jako v případě krokodýlí řeky. Stále nemám jasno v tom, nakolik to považovat za pohádku. ()

ko.mar1

Cez víkend som s dcérou len tak z nudy začal sledovať (Na vlásku) a musím sa priznať že som sa pobavil ,aj keď po asi 10 minútach som začal porovnávať so Shrekom. Na rozprávku sa dá pozrieť aj zasmiať.Je to mix akcie romantiky a komédie odporúčam pozrieť. ()

malahradna

Toto je rozprávka ako sa patrí... milé a vtipné, postavy sú skvelo vymyslené, príbeh je síce klasický, ale ani na chvíľku nenudí. Pri pozeraní som sa cítil ako malé dieťa, ale bol som nadmieru spokojný...chcelo by to viac takýchto rozprávok, pri ktorých sa človek zabaví, oddýchne, zbaví sa ťažkých myšlienok... hneď sa to zaradilo niekam ku klasike, pozerá to celá rodina, od najmenších po najstarších...a všetci sa bavia...a o to predsa ide :) ()

panmrkvicka

Vážení, dobře oni! Tedy tvůrci tohoto filmu. Konkurence je dost velká.. a jim se podařilo vytvořit dílo, které mě chytlo za pačesy a už nepustilo. Od té doby jsem nucena si ho dávat poměrně často. Vtipné, roztomilé...ehm.... geniální? Ach ano, přesně tak, je to geniální! 100 min. čistých endorfinů. A to se vyplatí! ()

in flames

Muzikálová zložka nič extra, a od začiatku nič zvláštneho len "dalšia" verzia známeho príbehu. Ked sa však rozbehne je komediálnosť na takej zábavnej úrovni, že u mňa má film nekompromisných 5 a nič menej. ()

borboleta

Jednoduše svěží, vtipná, barevná, příjemná a roztomile animovaná pohádka. Vůbec mi nevadí, že děj je naprosto předvídatelný, pro mě je to odpočinkový film, který si pustím po těžkém dni, když nechci příliš přemýšlet a chci mít jistotu, že všechno dopadne dobře. Jen ty písničky mě zas tak moc nebraly. ()

Regig

Pohádka všech pohádek, co se týče animovaných. Vtip k popukání, akce a romance jak má být. Prostě super ()

Níniel

Jak již zmínili mnozí, příběh není výkvětem originality. ALE, jeho podání je svižné, postavičky jsou roztomilé do únosné míry a písničky jsou podle mě taky povedené. Finální dojem - nádherná, kouzelná pohádka, která mě vrátila do dětských let od první minuty. ()

Two.Swallow

Chuck se stal princem, dcera amerického prezidenta princeznou, Hellboy zrzavými dvojčaty, kůň myslí vlastní logikou a připomíná mi Oslíka, konečně někdo objevil kouzlo papírových lampionů. Jsem nadšená, nadšená, nadšená! ()

Kowl3r

Romantické, vtipné, sexi, rozprávkové. Taká oddychovka jak hovado. Je to predsa iba rozprávka a tak to aj treba brať. Maximus a Pascal 5*. ()

Sapr21

Povedená pohádka, u které se nebudou ani rodiče nudit. Je pravda, že je lehce předvídatelná, ale i tak se mi moc líbila. Nejlepší postava je určitě chameleónek Pascal 75%(4*). ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)