Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Sapr21

Povedená pohádka, u které se nebudou ani rodiče nudit. Je pravda, že je lehce předvídatelná, ale i tak se mi moc líbila. Nejlepší postava je určitě chameleónek Pascal 75%(4*). ()

BellaRagazza

Disneyovská klasika obohacená o moderně znějící dialogy, které filmu kromě roztomilosti dodávají šmrnc. Příjemné koukání. :-) ()

SalikT

Krásná a vtipná pohádka. Potěší jak děti, tak dospělé. Nese originální námět a celkové zpracování je také povedené. ()

tomeklav980

Geniální pohádka a skvělý kůň Maximus .. V češtině to nestojí za nic , ale v angličtině je to jedna z nejlepších pohádek které jsem kdy viděl .. ()

Crosby

Veľmi podarená, okom prižmúrená hovadinka, ktorá potešila... Btw: tá blondínka bola neskutočne zlaťunká. Iba kvôli nej jedna hviezdička navyše ()

Paladin78

Musím dát za pět. Normální, duši hřející pohádka s tolika různými vtipky. Bavil jsem se celou dobu, někdy více a někdy méně - to u scén s mamá. Ta byla fakt zlá. Ale chameleón a kůň mě dostali. PS: skvělý český překlad:"Šemíka né!" ()

Heliooos

Tuhle pohádku jsem si hned po prvním shlédnutí naprosto zamiloval a nejspíš bude následovat další shlédnutí (a asi nejedno). Líbilo se mi, jak se studiu Disney podařilo vzít klasickou pohádku, krásně ji naanimovat a pojmout tak, aby se líbila i dnešní generaci – např. doplněním některých vtipných hlášek. Nejsem fanouškem muzikálově pojatých pohádek, ale zde mi to až tak nevadilo, protože texty byly docela vtipné. Zpívající parta individuí v hospodě byla perfektní – hromotluk s hákem na ruce sní, jak se stane klavírním virtuozem, drsňák s helmou rád peče cukroví, obr s rohatou helmou sbírá mini cínové jednorožce. A korunu tomu nasazuje malý ožralý dědula coby amorek. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, český dabing se povedl. Zámek jako by z oka vypadl logu Disney, což určitě nebude náhoda. Locika je krásná a navíc správně akční - pro ránu pánví nejde daleko a na vlasech klidně skočí i bungee, její chameleon Pascal dělá boží grimasy. Flynn je vtipný a kůň Maximus se chová často jako pes a na jeho ksichty taky radost pohledět. Vše nakonec skončí šťastně, i když to jednu chvíli tak nevypadá. Podle informací na IMDB by letos měl jít do kin i krátký filmík ze svatby Lociky a Flynna. Už se těším. ()

Paan

Moderní animace, která si vizuálně v ničem nezadá třeba s tou od DreamWorks, přesto si ve tváři uchovává tradiční disneyovský výraz. Co ztrácí na komplexnosti příběhu, to dohání řádkou docela povedených gagů a bezvadným koníkem a chameleonem. Ovšem přílišná muzikálnost ve filmu prostě, zkrátka a jednoduše škodí a zdržuje. Co teď s tím? Tři hvězdy málo, čtyři moc. Tak už sem sakra někdo dejte poloviční hvězdy - 20procentní skoky v hodnocení jsou neadekvátní! ()

Eksi

Na to že je to animák som sa celkom slušne bavil. Na môj vkus moc spevu, ale to dostatočne vynahradil kôň s mimikou. Neviem či som sám ale všimol som si menší odkaz (možno neúmyselný) na Chucka (Zachary Levi) frázou Don't freak out!. ()

kopcicek

som rád, že po dlhej dobe sa naskytol tak dobrý animovaný film. Hudba a piesne boli síce jednoduché, ale myslím, že k tomu filmu sa hodili a spravili z neho niečo tak úžasné. Naozaj odporúčam pozrieť. ()

Freakyy

Podle hodnocení je jasný, že se jim nejdražší animovanej film všech dob povedl. Už jenom těch šest let práce určitě stálo za to a je to aji vidět. Krásná animace, roztomilost postav, hezky se na to dívá a do toho sem tam vtipný scény z toho dělají pravou Disney pohádku. I když se mně moc nelíbí filmy který kombinujou s muzikálovejma scénama, tak u tohoto mně to ani tak nevadilo, prostě nuda to nebyla a klidně to ocení aji dospělí. ()

hanzikk

Nemám sice moc rád zpěv ve filmech, tedy ani muzikály, ale prostě takhle jsem se dlouho od srdce nezasmál. Dle mne jeden z nej animáků. Vtipné a trefné. ()

JaninaM

Ze začátku jsem přemýšlela, zda vypnout nebo vyčkat. Postupem času se rozjel milý,příjemný a vtipný příběh. Za koně chovajícího se jako pes bych dala tři, ale dědek Amorek mě dostal,tak za čtyři. ()

xvasek

Toto je zcela luxusní film vhodný jak pro úplně nejmenší diváky, tak pro jejich rodiče, u kterého se navíc budete smát stejným vtípkům. Dlužno dodat, že perfektní jsou i písničky, resp. jejich české verze - miluju tu v hospodě. Ani opakované shlédnutí (např. z DVD) IMHO nezpůsobí poškození mozku. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)