Když anglický rytíř Hector podlehne zranění, které utrpěl při turnaji, oblékne si jeho panoš William Thatcher brnění a přes varování přátel, Rolanda a Wata, jde bojovat. Podaří se mu zvítězit. Prodá získanou cenu a přesvědčí kamarády, aby se s ním pustili do mnohem většího podniku. Hodlá si vydělávat na turnajích, a tak investuje všechny peníze do výzbroje, prodělá tvrdý výcvik a nakonec do svých služeb přijme výřečného spisovatele a neúspěšného hazardního hráče Geoffreyho Chaucera. Ten mu zhotoví falešné osvědčení o šlechtickém titulu a stane se jeho heroldem. Williamovi se podaří přihlásit se na rytířský turnaj, kde si vede velmi dobře. Druhý den přijme do svých služeb podkovářku Kate, protože potřebuje naučit tančit. Zamiloval se totiž do půvabné dámy Jocelyn. Kate se ukáže jako užitečná nejen pro výuku tance, ale také jako kovářka, když mu zhotoví nové, překvapivě odolné a lehké brnění. Mladík poráží jednoho rytíře za druhým. Jediným jeho vážným soupeřem se stává namyšlený, bezohledný a dosud neporažený rytíř Adhemar, který se, stejně jako William, uchází o krásnou Jocelyn. (TV Nova)

ladylucifer

Přesněji tento film charakterizuje žánr pohádka. Klasický pohádkový příběh s černobílými postavami, předvídatelným dějem a očekávaným koncem. Jak dělané pro relax až reset mozku. ()

Tommassi3

"Naprosto žádný styl !!" - "Ale ten nemá ani kovadlina.." ;) Příběh rytíře ?? Spíš duchaprostý příběh, jak paličák William Doškař s ksichtem a vrabčím hnízdem megasympaťáka Heatha Ledgera ke štěstí přišel, nakonec tedy vlastně především velmi zábavná a skvostně obsazená - Rufus Sewell si znovu s chutí a přehledem dává dalšího padoucha !! -helgelandovina, která si zvesela tvrdohlavě vytírá řiť nejen žánry, ale i banálními základy historie.. Můj velký oblíbenec Brian Helgeland však svůj bizarní experiment natočil s takovou lehkostí a nadhledem, že si jeden skoro ani nevšimne, že se vlastně Brian jen rozcvičoval na úplně jiný projekt, poněkud povedenější, také scénář s motivy historické krádeže identiny, který si vzal na paškál Ridley Scott.. Nutno dodat, že ten nový Robin Hood je úplně jiná káva.. ()

Johny_fork

Čistě pozitivní film, který nemá jiný zájem, než, abyste se usmívali, je to hezky barevné s hezkými herci, prostě hezké. ()

Terva

Vzrušující dobrodružství režiséra Briana Helgelanda, ve kterém uvidíte Heatha Ledgera, Marka Addy, Rufuse Sewella nebo Alana Tudyka. Scénář : Brian Helgeland. Kamera : Richard Greatrex. Hudba : Carter Burwell. CHYBA VE FILMU - Když se Will učí tančit, tak Chaucer dostane ránu do nosu. Při prvním záběru má vatu v pravé dirce, ale za chvíli zase v levé. Potom se to zase obrátí - nehledě na to, že vata se začala vyrábět až někdy v 18. století. Mezi komparzisty byli i bezdomovci z Prahy. A vydržte až na konectitulků - je tam přídavek. ()

MoiJe

Po asi stom pozreti dviham hodnotenie na plny pocet. Podareny pribeh, ktory ma vsetko. (Ledgera je vazne skoda.) ()

JohnCZ

Příběh rytíře mě zpočátku zaujal svým neobvyklým výběrem hudby. Přeci jen slyšet v dobrodružném filmu největší hitovky od Queenů je krajně neobvyklé. Záměrně neříkám historickém, protože Příběh rytíře má s historií pramálo společného a opravdu se jedná spíše o dobrodružný film v kulisách středověku. Počáteční komediální nádech mě zaujal, stejně tak dojemná linka s Williamovým otcem. Nicméně v závěru se snaží film až moc hrát na city a ty přehršle patosu k odlehčené atmosféře filmu vůbec nesedí. Každopádně je to i tak hodně solidní podívaná. ()

svik

Hezoun Ladger, veliký simpaťák (aniž byck byl homosexuál), dokázal dát filmu veliký impulz a naprosto skvělou atmosféru. Celý film byl podán jako jedna velká parodie, ale velice povedená. Kdo by taky nebláznil jako Ladger pro tak krásnou Shannyn Sossamon. Scénář byl dobrý a nedobová hudba velice vkusná. Já se skvěle bavil nemám co vytknout, ale 5* by bylo přezpříliž. ()

Marek1991

Film z histórie z ktorého je od začiatku cítiť nadnesenosť a komédiu, troška hrdinstva a romantiky a hlavne veľa akcie v podaní stredovekého športu a v pozadí moderná hudba, najmä tá od skupiny Queen. V konečnom dôsledku som často vedel, čo sa stane, dokonca aj slová dopredu. Z každého tam bolo niečo, ale nič dohromady. Navzájom veľa rušivých a nepasujúcich prvkov, ale ten Bettany naozaj exceloval. Opäť akási moderná rozprávka, ktorá je dosť nevkusná, osobne by som toto dielo nazval gýčom. ()

Padme_Anakin

Ona je to v podstatě taková dobrodružná pohádka v moderním kabátku se spoustou krásných rytířských soubojů, mladinký Heath Ledger se mi v této roli moc líbil, příběh chudého chlapce, který od dětství touží stát se rytířem, mě zaujal i bavil.. Rufus Sewell nemá chybu, hraje toho svého záporáka tak uvěřitelně, že je na pěst, no a Paul Bettany opět skvělý.. Celá ta parta kolem Williama byla báječná, hromada vtipných hlášek a v závěru mě zase dostali, ta soudržnost, postavit se jeden za druhého a čelit problémům společně, je pro mě odzbrojující, po vstupu dědice trůnu a pasování na rytíře se usmívám jako pako a derou se mi slzy do očí... ()

corpsy

Štýlový historický film, ktorý moderným spôsobom spracováva osvedčenú látku. A ja len pripomeniem, že Heatha Ledgera je fakt škoda. ()

liquido26

Středověký turnaj, kde publikum vydupává We Will Rock you a průjezd rytířů městem za zvuků The Boys Are Back In Town od Thin Lizzy snad ani jinak hodnotit nelze :-) ()

EastWicka

Rozkošně přidrzlá pohádka, na niž se dají vztáhnout slova hlavního zlosyna: Technika elementární, styl žádný, ale odvaha (to)mu nechybí. Když přistoupíte na tu hru, pobavíte se stejně vy i váš 10-letý synovec. Zajíček Heath Ledger je ten hodný, krasavec Rufus Sewell, který jako by se svou borgiovskou vizáží vypadl z nějakého renesančního portrétu, je zase ten zlý... Pro mě je ale zlatým hřebem Bettanyho neodolatelný gambler Geoffrey (teda, sorry, Jeff) Chaucer brigádničící jako herold, vyvolávač a padělatel. Kvůli jeho hláškám se na Příběh rytíře vždycky ráda podívám: ... Představuji vám vyznavače našeho Pána, spasitele italských panen...udatného, jedinečného, Sira Ulricha von Lichtenstein! Děkuji, děkuji... budu zde celý týden... " :) A neodolám ještě jedné hlášce: Lepší hloupá holka s kytkou, než hloupý kluk s tyčí na koni... - Říká se kopí, jasný?! A pak, že český dabing nemá svůj půvab! :D ()

zdepapepa

Dosti zajímavý akční film, opravdu hezky je zde sklouben svět středověku(i když trochu sci-fi :D) a dnešní popkultury. Kvalitní osazenstvo hereckého štábu rovněž dokazuje, že Brian Helgeland točit umí. I když konec příběhu je čitelný dopředu, tak mě stejně zajímalo, jak k tomu konci dojdou. Nejsem sice holka, ale gambler Paul Bettany je taky úžasný(jako ta kovářka). ()

themic

Super rodinná komedie, která vždycky pobaví, její odlehčený děj potěší... Dokonce malou roli si tam vystřihl Václav Upír Krejčí jako kovář..:) Je to jedna z těch lepších komedií s takovým příběhem odehrávajím se ve 14. století... Obsazení herců, bych si nedokázal představit jinak..:) Výtečné... ()

fannah

Velmi nadprůměrný film. Scénárista a režisér Brian Helgeland opět ukázal že je skutečně mistr v oboru. Viz Odplata a Spiknutí. Jediné co se mi do filmu nehodilo byla hlavní hrdinka.. myslím že 1000 jiných hereček by se sem hodily lépe. 85% ()

Adman

Povedené ze stránky výpravy, a bůhví čeho ještě. Musím říct, že když se někdo pokusí o něco "vtipného" (ať v reálu, nebo ve filmu) tak se mi udělá husí kůže trapností... Naposledy se mi udělala, když na tom kolbišti začnou hrát We Will Rock You. ()

Paxxx.cz

Pro mě srdcovka a přijemná podíváná na víkend - super sestava herců (včele s Ledgerem), záporná postava Adhemara v pohodě, velmi dobrý soundtrack, hezký byť mírně naivní a předvidatelný příběh. Ve filmu lze spatřit i několik českých herců - Karel Dobrý, Alice Bendová, Václav Upír Krejčí, Daniel Rous,...Hrozná škoda, že Heath Ledger už není mezi námi a už nemůže dál posouvat svůj herecký talent, jímž byl obdařen...75%. ()

Wysch

Prototyp moderní pohádky, kde udatný rytíř nebojuje s drakem, nýbrž podlým a lstivým a slizkým hrabětem. Ostatní principy zůstávají stejné, krásná princezna / paní; jeden nebo více přátel, kteří princovi / rytíři pomáhají seč mohou; nízký původ jednoho z charakterů (více v tomto ohledu připomíná české pohádky jako třeba O statečném Bohumilovi), moudrý král (zde princ) a sladký happy end, kdy je drak poražen a princ / rytíř se políbí se svou princeznou / paní. K tomu ke všemu tolik potřebný nadhled (to musí být patrné už při úvodní We will rock you) a notná dávka moderní muziky, šatstva, účesů... Zkrátka prototyp moderní pohádky. ()