Děj hororu se odehrává v ospalém městečku Riverton ve státě Massachusetts, kde koluje legenda o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností - rivertonském rozparovači. V den, kdy zemřel, přísahal, že se vrátí, aby zavraždil sedm dětí, které se v noci téhož dne narodily (říká se jim Rivertonská sedma). Patnáct let to byla jen povídačka pro děti - až do šestnáctých narozenin dětí z Rivertonské sedmy, kdy je neznámý útočník začne jednoho po druhém vyvražďovat. Zrodil se rozparovač znovu v těle jednoho z nich, nebo snad tehdy vůbec nezemřel? Přežil snad pád do řeky v hořícím voze ambulance? Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, policie tedy věřila v logické vysvětlení, že leží na dně řeky - ale je to tak opravdu? Vše závisí na jednom šestnáctiletém chlapci: musí záhadu rozluštit dříve, než bude on i zbytek Rivertonské sedmy mrtev. (oficiální text distributora)

MIGHTTREE odpad!

Podraz, tak tohle jsem nečekal. Velice, ale velice podprůměrné! Ohizdné. Zklamání, že jsem tomu věnoval čas. V roce 2010 jsem si myslel, že jsou už tvůrci poučeni z chyb předešlích a pochopím nějakou tu chybyčku. Dost ubohé. Nejdřív to vypadalo jako vtip. Špatný vtip. Proč? Dost jdu radši pryč. ()

Blue.Poison

Na to, jak špatně je tu film hodnocen, mi nepřišel tak zlý.. Je to taková typická Cravenovina. Akorát je znát, že se režisér v tomhle tématu pohybuje už moc dlouho a novými nápady snímek zrovna nepřekvapí. Skupina středoškoláků pořád utíká pomaleji než maskovaný zabiják, vraždy jsou klasicky velmi rychlé a jejich frekvence poměrně vysoká. Opět se hraje hra "hádej, kdo je vrah a kdo to krvavé běsnění přežije.." Mám tenhle typ hororů ráda a snad jediné, co mi vadilo, byly ty litry krve. A možná taky velmi podivný charakter hlavního hrdiny, ze kterého bylo sice něco naznačeno, ale nedořečeno. ()

Tereza666

Věřte mi, že kdyby byl celou dobu filmu děj, takový jako na začátku, dám tomu plný počet a ještě se to objeví v mojí TOPce! Bohužel, první půl hodina filmu byla tak perfektně našlapaná, až jsem se začínala obávala toho, že strachy zalezu pod peřinu. Pak ale ... ŠKODA ! ()

Danny F.

Krvavé to bylo místama, myslím až moc (tolik krve v sobě nemá snad žádný člověk:). Dějem je to typická vyvražďovačka. Kupodivu mě to i bavilo. 65% ()

Wade

Je pravda že Vem si mou duši není nějakej super slasher,ale když jsem ho viděl kolem půlnoci tak mi vyloženě sednul a připadal mi i napínavý.Sice je to teeneger horor,ale jelikož jsem se u toho dokázal i zasmát a byl jsem celkem i zvědavej,jak že se to všechno rozuzlí tak tomu s klidem dam 4hvězdy. 77% ()

Guzo

Poměrně dobře natočený (alespoň některé scény) teeanagerovský thriller/horor s typickým hereckým obsazením, ale s naprosto nedomyšleným scénářem. Přišlo mi to, jako by někdo spojil 2 projekty v jeden s tím, že na některé věci v dolaďování už prostě nezbyl čas. ()

Ichabod odpad!

Není ostuda takový film nedokoukat. Ostuda je po i několika hororových new age klasikách natočit takovou slátaninu. To snad ani nemá scénář !? Totální WTF. Ani klasicky nekompromisní Wesovo kuchání to nevytáhne ze srabu. ()

jefff

Trošku mi vrtá hlavou, proč až taková nevole vůči tomuto snímku. Jistě, není to nic překvapivého, nic inovátorského a bezpochyb to patří ke slabším dílům mistra Crawena, ale nadruhou stranu je to řemeslně slušně odvedená práce v rámci žánru. Takových to vyvražďovaček neběhá zas tolik, většina kolegů je o dost nudnější, s horšími herci a příběhem. My Soul to Take je svižná podívaná, kde bych velké plus viděl v dobře napsaných postavách, dobrému výběru herců a docela obstojnému příběhu. Mě se to líbilo a některé scény byla bravurní. ()

HomeAlone

Pruser ? Ani nahodou ! Nieje to sice vynimocny horor , no na vyplnenie volneho vecera bol tak akurat . Napätie mu nechybalo a ta spravna hororova atmosfera tiez . Dej bol priemerny , no vobec nenudil a bol celkom slusne zamotany . Podla mojho nazoru sa jedna o celkom dobry horor ()

Šakalík

No to je přece ptákovina, to se musí vidět. Wes Craven nás sice naučil Vřískat, ale tentokrát střelil ne že vedle, ale úplně mimo terč. Tohle je tak neskutečně překombinované a hlavně strašně nelogické, že si divák ukroutí hlavu, navíc se tam celý film v podstatě nic neděje a nakonec se všechno vyřeší během pěti vteřin jednou větou. Motiv (asi) mrtvého maniaka, jehož duše se v den jeho (asi) smrti přenese na jedno ze sedmi zrovna narozených dětí, by s jistou dávkou sebezapření ještě překousnout šel, ovšem zpracování tohoto námětu je přímo úděsné. Samotné mordy jsou zoufale nudné, motiv počínání všech postav zůstává nerozluštitelnou záhadou a než se vyjasní, kdo z těch sedmi je tím potrefeným, většina diváků už dávno dříme. Wesi, Wesi, co to jako mělo bejt? Věnuj se Vřískotu a těchhle pokusů s vraždícími teenagery raději zanech. ()

The Viper

Začátek mě dost překvapil a přišel mi velmi dobrý. Bál jsem se film si pustit, kvůli kritice, kterou film obdržel. Asi do poloviny filmu jsem byl v dobré náladě a film mě bavil, pak to šlo ale celkem mimo mísu na nějakých 15 minut, kdy jsem vůbec nechápal. Konec vcelku psycho. Hlavní hrdina nic moc, ale nevadil mi. Palec nahoru. ()

Lukoboss odpad!

"Now I lay me down to sleep - Pray the lord my soul to keep - If I die before I wake - Pray the lord my soul to take" Tenhle pán že natočil Vřískot a a Noční můru v Elm Street?! To se mně snad ani nechce věřit.. Toto je kýč všemožných hororů, kde najdete veškerý postupy a prvoplánový scény, který už byly k vidění dávno někde jinde (a hlavní vrah je označován za rozparovače). Ani kdyby tam zazněla skladba Enter Sandman od Metallicy, která má v textu tuhle část básně, nedal bych tomu ani jednu hvězdu! ()

Spike23

Ještě než jsem to spustil, bylo mi hned jasné, že to bude totální schíza film, stejně jako například Uninvited, Machinist nebo My Bloody Valentine, ale v životě jsem si nedokázal představit, že to s tou veškerou schízou může být ještě horší než ve všech třech těchto filmech dohromady. Pouze hromada nedomyšlených a v mnohých případech falešných důkazů, které vám po celou dobu dávají najevo, kdo by asi tak tím vrahem mohl být a na závěr jeden zvrat, který kdyby nevyšel podle mého očekávání, tak bych se tu moc nerozepisoval a rovnou bych dal odpad. Musím ale pochválit, že to bylo zahráno velice nadprůměrně a i celkově vybraní herci se do svých rolí náramně hodili. Možná nebýt toho zastaralého a nudného scénáře v kombinaci se všemi rádoby promyšlenými událostmi, určitě by se celkové hodnocení vyhouplo mnohem výše. ()

Han22

Craven umí (uměl) točit hororové scény a tak jsou všechny slasherové scény povedené. Úvodní boj s policajty, vraždy, maska zabijáka nebo závěrečný souboj. I když uhýbání před střelami, teleportace nebo nekonečně životů zabijáka jsou už dnes k smíchu. Co povedené není je všechno okolo. Craven se chtěl vyhnout schématu parta debilních teenagerů je kosena vrahem, takže tu máme schéma parta debilních teenagerů je kosena vrahem, vedou mimoňské řeči, hrají mimoňské scény (zrcadlo, kondor) a vše je opředeno rádoby tajemnou minulostí, asi? přenosem duší, psychickými nemocemi ad... Nedává to smysl natolik, že se přistihnete, jak posloucháte, ale nechápete o čem se hrdinové vlastně baví. Ač jsem tomu nevěřil, 39% na ČSFD sedí. ()

Holina

Jednoznačně nejhorší Craven jakého jsem doposud viděl, ale pokud dávám podobným zhovadilostem 3***, nemůžu dát tady méně jen proto, že si režisér pošpinil jméno. Je to totiž naprosto standardní vyvražďovačka bez nápadu, která jede v kolejích slasherů made in USA: SPOILER!!! Masový vrah umírá na začátku filmu, po nácti letech se vrací a masakruje nemožnými způsoby obyvatele města a jejich potomky. Motivem je VŽDY pomsta. Ejhle hlavní hrdina má vidiny, kterak někdo likviduje jeho přátele. Varuje ostatní. "Chochochó jsi blázen, starej zmozelez je mrtvej náct let." Zvrat. Hlavním podezřelým se stává náš hrdina, který postupně odkrývá děsivou pravdu o svém domě, tetičce, nebo blízké stoce. O čemkoliv. Ten to ale nakonec není - je to jeho nejlepší přítel (modří už dávno vědí), se kterým se utká ve velmi fádním a nezajímavém souboji (ale bez něj to nejde, ten tam prostě muší biť). Konec. Ne počkat ještě jeden zvrat. Nakonec to byl on. Nebo ne? Zatmívačka. Directed by:KONEC SPOILERU Ale to vůbec nevadí, proto tyhle filmy přece máme rádi. Protože dostaneme přesně to co čekáme. ()

MareT.

Jako nechtěná sranda plní svou funkci dobře, jako horor od váženého režiséra naprosto selhává ve všech ohledech. Kde Craven nechal hlavu? Tímto si opravdu chtěl nechat napravit reputaci? Je to jako film z osmdesátých let, jak provedením, tak dějem. KOukej nám navalit ten Vřískot, tak jak ho máme rádi nebo se budou dít věci. Tímto si jenom prohloubil naše obavy. ()

Bohemák

Příšerná srágorka, na kterou se bohužel našlo tolik peněz, že trochu mate svým místy líbivým obalem. Ale historka je to naprosto průhledná a nenápaditá. Všechny postavy jsou až delikátně nesympatické. ()

Corpsegrinder odpad!

Úvod vypadá slibně jenže pak se to zvrtne na středoškolskou píčovinu která je tak trapná až to bolí. Celej holčičí "gang" byl drsnej jak kráva :)) ()

F.W.Colqhoun

It's not okay for everybody... to be killing each other all the time! Kromě toho, že film vypadá lacině doslova i v přeneseném slova smyslu (postprodukční převod do 3D ještě nikdy nedával menší smysl) je to hlavně o změně divácké senzibility. Na přelomu nultých let už teenagery víc než bubáci a vrazi děsí slabá WiFi, nedostatečný počet followers, případně pokles životní úrovně. Jestliže se Cravenovi jeho kopyto fungovalo skvěle v sedmdesátých letech a v devadesátkách zažívalo ironickou renesanci, My Soul To Take působí jako rychle spíchnuté retro bez příslušného kabátku, který pomohl k popularitě fenoménům jako Stranger Things. Ostatně ironie nefrčí, uráží totiž hned dvakrát - ty, kteří jsou jejím terčem a ty, kteří jí nejsou s to rozumět. Fear the stinker. ()