Americké biografické hudební drama vypráví o vzestupu a pádu legendárního afroamerického rappera Christophera Wallacea, který se proslavil jako „The Notorious B.I.G." Film sleduje jeho závratnou cestu k úspěchu - od mládí, jež strávil v 70. letech v Brooklynu, až po tragickou smrt v roce 1997.  Malý Christopher získal stipendium na soukromé katolické škole a jeho matka udělala všechno pro to, aby ho uchránila před nástrahami ulice. Bylo to však marné. Už jako teenager začne prodávat drogy, ale jeho život se změní, když přítelkyně Jane otěhotní. Narození dcery ho nasměruje k rozhodnutí vydělávat a být nezávislý - ať už legálně nebo jinou cestou. Jeho rappová nahrávka se náhodou dostane do rukou hiphopového impresária Seana „Puffyho" Combse a ten z něho doslova přes noc vytvoří senzační afroamerický kulturní fenomén. Zároveň s úspěchem však přicházejí nové tlaky a osud má s Christopherem jiné plány... Wallaceho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace, v dospělosti ho hraje Jamal Woolard, režie se ujal George Tillman Jr. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Žádný Hip-Hoper nejsem,ale tohle mě celkem zajímalo.I když teda z pohledu 2PACa bych to měl radši.West coast vs.East coast.Hit 'em up je nejlepší hiphop song ze všech.Hudba Notoriouse B.I.G. mi nic neříká.Taky by mě zajímalo jak moc je to objektivní když producentem filmu je Sean Combs (Puffy nebo P.Diddy nebo jak si ted říká).Kdo ví?http://www.youtube.com/watch?v=N4HjsZqOaQ0&feature=related ()

dawe787

Jako metalákovi se mi film líbil a myslím si, že se podařilo natočit stručně životopis mistra Notoriouse, ale jak to bylo doopravdy s pozadím ohledně války, střílení atd. , to se asi už nikdy nedozvíme. Všem doporučuji ještě Zbohatni nebo chcípni a 8 mile. ()

katalog

Parádní snímek o Hip-hopové scéně který má jak slušný spád, dobrou kameru, parádní hudební kulisu i emoce které nejsou přehnané ale dostatečně uvěřitelné. Rozhodně jsem se nenudil. ()

xavierr13

Zaujímavý film o živote slávneho rappera,v ktorom tvorcovia ukazujú svoj pohľad na jeho život a hlavne konflikt medzi tzv.West Side a East Side rapperskou komunitou.Slušná réžia, zaujimavé herecké výkony, v ktorých bola vidiet veľká snaha a cit vzdať hold tomuto spevákovi. Som zvedavý aký by bol film o 2Pacovi a iný pohľad na vec. Možno sa toho v budúcnosti dočkáme.Film je zaujímavý a doporučujem ho.Jednoznačne za *5* ()

Olík

Životopisné drama mapující krátký, ale o to intenzivnější život Christophera Wallace známého v hudebním průmyslu jako Notorious B.I.G. . Neznalým tématu trochu poodkryje "pobřežní rapovou válku" mezi mezi nahrávacími společnostmi Bad Boy Records z East Coast a Death Row Records z West Coast zosobněnou především titulním hrdinou Biggim a zástupcem západu, stejně jako prvně jmenovaný tragicky zemřelým 2Pac Shakurem. To je také podle mne jediným pozitivem - Co se týče filmové stránky, Notorious kulhá na obě nohy a pokus o jakési gangsta ztvárnění vyznívá jako spíš jako s Bill Cosby s kšiltem dozadu. ()

SidneyP

Začalo to hrát ve 3 ráno v TV. Musel jsem jít spát. Po prvních minutách to už ale vypnout nešlo. Děj mě vtáhl do sebe neuvěřitelným způsobem. Kdyby to šlo, dám tu i hvězd deset. Neskutečně dobré biografické drama. 100%!. ()

animario

Celkem slušný biografický drama o jedný z ikon zaoceánskýho hip hopu. Film mapuje život Biggieho, jeho vzestup i násilnou smrt a částečně ho i oslavuje. Ač tenhle žánr poslouchám, gangsta rap mě nikdy nebral, ale Notorious narozdíl od druhý zainteresovaný ikony v tomhle příběhu a sváru mezi východním a západním pobřežím Tupaca, zplodil víc nadupaných pecek. Pro publikum zajímající se o hip hop, jeho historii a osobnosti to může být zajímavá sonda, ostatní asi nemá čím zaujmout. ()

Rathalos

Perfektne spracovana a natocena zivotopisna drama o jednom z najvacsich rapperov vsetkych cias The Notorious B.I.G.,ktory sa zavratnou rychlostou stal slavnym,no nebolo mu sudene si to dlho uzivat,musim pochvalit herca Jamala Woolarda,zahral to vyborne,ale celkovo je tento film skvostom a samozrejme nemozem zabudnut na genialnu hudbu,ktora to cele len umocnila...:-) ()

landsman

Biggieho jsem slyšel poprvé asi před pěti lety. Samozřejmě jsem v té době neměl ani páru, kdo tento člověk byl. Shlédnutím tohoto, můžu říct dokumentu, jsem to zjistil. Film mi hodně zpracováním připomíná "Zbohatni nebo chcípni". Také začíná tím nejhorším a ke konci, po odvyprávění věcí minulých, se k tomu zase vrací. Tato záležitost jistě nadchne fanoušky žánru rap a hiphop, ale rozhodně neurazí ani člověka nezasvěceného. Doporučuji. ()

Torgal

Rap nepočúvam v žiadnej jeho forme a o Notoriusovi viem len vďaka starému hitu Puffa Daddyho zloženého na jeho pamiatku. Jeho životný príbeh mal ale veľmi dobrý potenciál zaujať, čo sa ale nepodarilo z dvoch dôvodov. Prvým je vyžraný predstaviteľ titulnej postavy, ktorému som toho drsného rappera neveril ani na sekundu. Druhým potom to, že veľmi dobre naštartovaný film sa v druhej polovici roztečie do ničoty a prešľapuje na mieste. Ísť viac na dreň a viac sa venovať zaujímavejším aspektom života Biggieho Smallsa, mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. 5/10 ()

Patrik200s

Na môj vkus bol tento životopis dosť jednostranný pokiaľ ide o spor medzi Notoriousom a 2pacom aj keď takmer každý článok zaoberajúci sa spomienkou na dianie v hip hopovom svete deväťdesiatych rokov sa na vec díva z odlišného uhlu pohľadu. ()

tomikan

Lepsi pokus nez GRoDT nebo 8mile. Co mi ale fakt vadilo bylo predstaveni Tupacovy postavy, ..(zamerne Tupacovy postavy, ne Tupaca).. at byl jakejchtel, a at sem jakkoli zaujatej, tak sem presvedcenej, ze mu dost ukrivdili a ztvarnili ho az prilis negativne. Minimalne scena z listopadu 94.. ale nebyl sem tam.. moc by me ale zajimalo, jakej mel na celej snimek vliv Diddy. Kazdopadne z tohohle tria mi Biggiho pribeh prijde nejmin krecovitej, mozna prave proto, ze on sam uz do toho nemel sanci promluvit. ()

aLCaP0Ne

Pre fanúšikov oldschoolového rapu, hip hopu je tento príbeh niečo výnimočné. Neuveriteľný život o tom ako to v USA fungovalo. Nie len sa ponoríte plne do života B.I.G., ale postupne sa dozvedáte zaujimavé informácie, nie len o jeho živote ale aj o prepojení medzi jednotlivými "hudobníkmi", až po známy a slavný súboj, ktorý sa mu stal osudným... 90% ()

forkys

Chtěl jsem se "přiučit" nečemu ze života raperů, tak jsem zapl biggieho.. Filmík se mi líbil, ale pravdou je, že nejzáživnější část byla, když dealoval na streetu a řešil ty lowlife problémy. Ještě by to chtělo nějakej film o 2pacovi, protože tady byl vykreslenej jako hroznej imbecil, hlavně ten dabing, to by se pac otáčel v hrobě, kdyby to slyšel.. ()

Sweat55

Je to fajn nahlédnutí do Biggieho života. Rozhodně to sice není dokonalý, ale třeba hlavní postavu obsadili opravdu dobře. Pro fanouška old shool povinnost, ostatním může nabídnout zajímavý pohled do "zákulisí". ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží