,,NIKDY VÍC MNICHOV!“..... /// Tam kde zakladatelé RAF končí (skoro…), 2. generace začíná. Já nevím, proč si ty západní demokracie nedaj bacha, vždyť už tehdy znamenal přičmoudlej pasažér (v letadle) prekérku… Tohle jsou filmy mýho gusta. Příběhy, který psal sám život. Už po 15ti minutách nedutám, nedejchám a zírám. Zmatení politici a letadlo v rukách magorů. Pokud mě paměť neklame – je to jiný, než když to v rukách měla (naposledy) Al-Srajda. Evropštější, možná i lidštější. Možná… Nakonec jen čekám, jak se rejža vypořádá s atakem na letadlo (jako aby to nakonec nezkurvil). Machři! VŠICHNI! (…jako i ty čmoudi? debile…) Ať si kdo chce co chce říká – silnej příběh a hodně dobře natočená historie. Bylo? Nebylo? Asi spíš bylo… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečnejch událostí. 2.) V letadle si vedle mě sedl Arab s Che Guevarou na triku. 3.) Thx za titule ,,tamquamid“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(13.12.2012)

Tešil som sa opäť na T. Kretschmanna a skutočný príbeh, ktorý by mohol byť takým voľnejším pokračovaním skvelého nemeckého filmu o RAF Baader-meihof-komplex. Najviac si cením prístup režiséra i celého týmu, ktorí sa snažili film podať, čo najdôveryhodnejšie a musím povedať, že sa im to podarilo. Nie ja tam snaha o žiadne pochybné zvraty ani akčnosť za každú cenu. Najviac času trávime v lietadle s teroristami a cestujúcimi, potom je tu vláda a jej rokovania a nakoniec ozbrojený team, pripravený teroristov odzbrojiť, prípadne zneškodniť. Nečakal som, že Kretschmann v úlohe kapitána lietadla, skončí tak ako skončil, ale som rád, že po čase niekto natočil film podľa skutočnej udalosti tak, že mu môžem veriť. Nie je to málo a tak ako píše nascendi, je to film, ktorý nie je zbytočné vidieť. Silné štyri hviezdy. 80%.(23.12.2012)

Brilantně vyvážený, převelice atmosférický, autenticky vyhlížející, nadmíru emocionální - a přesto uměřeně civilní příběh ... podle skutečných událostí ... z oněch dávno zapomenutých a svým způsobem idylických časů, kdy teroristé bojovali za své ideály a představy o svobodě - a letadla unášeli primárně proto, aby VYJEDNÁVALI, tudíž cestující měli (navzdory neutěšené situaci) určitou NADĚJI. Dnes jsme se posunuli kamsi na vyšší level - zmínění teroristé se zatvrdili, tudíž už nic nepožadují a bomby v letadlech odpalují rovnou a bez odkladů, neboť jejich jediným cílem je pozabíjet co největší množství nepřátel. Přičemž za nepřátele považují veškeré obyvatelstvo bezbožných nepřátelských států. Trochu si za to můžeme sami, neboť prostřednictvím ohně a meče vnucujeme naše "západní" hodnoty kdekomu .. a pak se nestačíme naivně podivovat, co jsme to vlastně stvořili ... jakého zradikalizovaného džina jsme nezodpovědně vypustili z láhve. Neboť svět je komplikovaný: Globalizace je neúprosná, leč světonázory rozličné, rozprostření moci a kapitálu nerovnoměrné, útisk, násilí a nespravedlnost běžné, zbrojařská lobby vlivná a zájmy malých státečků, regionálních mocností i světových velmocí protichůdné ... každý žije (a popřípadě i bojuje) tak, jak umí - a jak mu to okolnosti dané místem a časem jeho pomíjivé existence dovolí ... 4,5*(13.2.2018)

O dost lepší film, než např. Boeing 747 v ohrožení nebo otřesný Přepadení ve vzduchu. A to nejen díky faktu, že jde o skutečné události. Vytknout by se dala snad jen určitá schématičnost, ovšem zase - nevím, jestli to tak lze posuzovat, když se to doopravdy stalo. Jinak herecké obsazení je slušné, ať už se jedná o neznámé civilisty, statečnou letušku (tentokrát nepřibarveno, doporučuju si něco o incidentu zjistit), oba piloty, dokonce i ten hlavní terorista "nebyl nejhorší" (čili mě pěkně sral). Ač akce je ve filmu pomálu, napínavý je to konstatně skoro furt, když se zrovna film nevěnuje politikaření, což si holt odpustit nemohli. Ale na druhou stranu se dost drželi reality, takže žádný vniknutí do letadla ve vzduchu nebo hrdina z řad pasažérů, co zneškodní teroristy. Jakožto zástupce filmu o únosu letadla se řadí k těm nadprůměrným. O to víc, uvážíme-li, že vznikl v Německu.(10.3.2012)

Výnimočná dráma o únoscoch lietadla podľa skutočných udalostí - tým sa často hrdo pýši jeden z mnohých zástupcov tohoto subžánru. Tento film je však iný. Mapuje obdobie, do ktorého sa často nedostávame a rovnako divákovi predostiera situácie, ktoré zatiaľ rozhodne nemá zmapované. Navyše pre hlbší ponor do deja nevytvára vlastné postavy, ani nikoho zbytočne neglorifikuje - každý je svojský a kruto reálne napísaný a zahraný, nie sú tu hrdinovia a zbabelci. Nie, sú tu obyčajný ľudia a únoscovia, ktorí netušia čo sa zatiaľ deje a svojím počínaním tiež nie sú práve nadšení. Tento film je nápaditý, realistický a divákovi toho môže ponúknuť skutočne omnoho viac, ako sa zdá. Nie som ani schopný ho príliš dobre zhodnotiť, no jedno viem - môžem vám ho jedine doporučiť.(8.1.2013)

• - Filmovanie prebiehalo v nemeckých mestách Baden-Württemberg, Berlín, Bonn a Mníchov. Natáčalo sa však aj v marockom meste Casablanca a jeho okolí. (MikaelSVK)