Urcite pusobivy film podle skutecne udalosti mam rad tyhle snimky co rekonstruji ruzne dramaticke situace z historie film nepostrada napeti rychle utece a je realisticky pojaty neskodi tomu ani televizni zpracovani vse je na profesionalni urovni a i kdyz vi divak predem jak to dopadne tak to filmu nijak neubira rozhodne kvalitni zalezitost Nemci ktery jsem leta proklinal posledni dobou opravdu boduji a dukazem toho budiz i tento film(20.7.2013)

Tak já se přiznám, že jsem o této události neměla ani ponětí, ale snad mně bude omluvou, že je to už docela vzdálená minulost. To ovšem vůbec nic nemění na bezvadném zpracování, kde se s postupnou gradací a napětím orosilo potem čelo i mně. To bych chtěla v každém případě vyzdvihnout, protože ty emoce jsem jim všem do písmene věřila a jak tam mělo to malé děcko čelo skutečně orosené potem, přidalo na maximální autentičnosti už v tak napjaté atmosféře. Jen jsem nějak nepobrala, proč si měli všechny ženy sundat ty silonky, ale snad mi to někdo vysvětlí, zřejmě mně to nějak uniklo. Co také oceňuji, je fakt, že teroristi tady nejsou vyobrazeny jen jako fanatický bestie. Výborný film a já Němcům opět tleskám i když ten konec malinko sklouznul k patosu. 4,5*(25.2.2014)

kvalitně a velmi věrohodně zpracované, ale to televizní provedení tomu v mnoha ohledech nesvědčí.. herecké výkony jsou na TV poměry nadstandardní, ale vizuál je spíše komornější a celý film působí až příliš dokumentárním dojmem.. jako způsob, jak se dozvědět o inkriminované události, je tedy Mogadischu fajn, jako plnohodnotný celovečerní film/zážitek už ale tolik ne.. přesto nelituji, že jsem na tento snímek na ČT2 narazil.. lepší 3*(9.12.2013)

Brilantně vyvážený, převelice atmosférický, autenticky vyhlížející, nadmíru emocionální - a přesto uměřeně civilní příběh ... podle skutečných událostí ... z oněch dávno zapomenutých a svým způsobem idylických časů, kdy teroristé bojovali za své ideály a představy o svobodě - a letadla unášeli primárně proto, aby VYJEDNÁVALI, tudíž cestující měli (navzdory neutěšené situaci) určitou NADĚJI. Dnes jsme se posunuli kamsi na vyšší level - zmínění teroristé se zatvrdili, tudíž už nic nepožadují a bomby v letadlech odpalují rovnou a bez odkladů, neboť jejich jediným cílem je pozabíjet co největší množství nepřátel. Přičemž za nepřátele považují veškeré obyvatelstvo bezbožných nepřátelských států. Trochu si za to můžeme sami, neboť prostřednictvím ohně a meče vnucujeme naše "západní" hodnoty kdekomu .. a pak se nestačíme naivně podivovat, co jsme to vlastně stvořili ... jakého zradikalizovaného džina jsme nezodpovědně vypustili z láhve. Neboť svět je komplikovaný: Globalizace je neúprosná, leč světonázory rozličné, rozprostření moci a kapitálu nerovnoměrné, útisk, násilí a nespravedlnost běžné, zbrojařská lobby vlivná a zájmy malých státečků, regionálních mocností i světových velmocí protichůdné ... každý žije (a popřípadě i bojuje) tak, jak umí - a jak mu to okolnosti dané místem a časem jeho pomíjivé existence dovolí ... 4,5*(13.2.2018)

Velmi naturální film německé kinematografie, kterému vůbec nelze nic vytknout. Natočeno skvěle a po shlédnutí budete ochotni zastřelit každou hnědou držku s knírkem velebící Alaha. I Turci mě na letištích otravují dvojí kontrolou a dost mě tím serou. Po tomto filmu už k nim budu tolerantnější. Filmu lze vytknout pouze idealizaci německých politiků.(13.5.2013)

• - Filmovanie prebiehalo v nemeckých mestách Baden-Württemberg, Berlín, Bonn a Mníchov. Natáčalo sa však aj v marockom meste Casablanca a jeho okolí. (MikaelSVK)