Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

kinoholik

Děti se na tohle mermomocí chtěly dívat. Shlédli jsme tento "rodinný film" jako rodina. Fantasy složka předčila moji fantasii a dost jsem se ztrácel. Až na pár akčních pasáží jde o velmi zapomenutelné dílko. Ten potetovaný prcek je mnohem lepší taekwondista než herec. ()

matej888999 odpad!

Divím se že tuhle ctu s urážkou blbost mohli dát do kin a do televize . Jeden malej fakan si myslí že je to borec a když ovládá sílu prdů že je nejlepší. A zajímalo by mě ještě jedna věc jak dlouho museli dělat to tetování na jeho čelo. Potom za ním ještě stojí nějaká vodní nána která všechny postříká a ještě mu kryje záda bratr vodní nány který má zbraň leda tak na zbírání sloních trusů. A aby toho nebylo málo tak bojujou s teplým hrálem ohně který je naštvaný že nemůže jít za svim tátou do luxusního horkého paláce kde jsou všichni teplý brečet. Tohle si myslim u málo filmů ale je totální BLBOST !!!! ()

Utnapishtim

Dvě hvězdičky, protože jsem viděl animovanou předlohu. Kdybych ji neznal, nejspíš by mi polovina věcí ve filmu nebyla jasná. Vyprávění příběhu je děsné, jednotlivé scény jsou na sebe naházené bez ladu a skladu a postrádají logiku. O výběru herců pro jednotlivé postavy už raději pomlčím. ()

PsenickaR

Hodně špatný film, kde možná pár triků je dobrých a samotný příběh by nebyl tak špatný, to by ho musel ale natočit někdo, kdo ví co chce a ví jak na to. Takto jsme se dočkali jedné veliké nudy a nevíme, co vlastně sledujeme, protože to hodně připomíná pohádku pro malé děti, skoro jako televizní tvorbu, jenže na to je to zase pro děti nepochopitelné, zčásti to připomíná fantasy, ale na to je to prostě zase moc dětské, infantilní, s některými triky, že by se za ně studio mělo v roce 2010 opravdu stydět. Měla se natočit čistokrevná fantasy, kde by se přidalo na vážnosti a temnotě a bylo by to, ale pak taky by muselo být jiné i obsazení, protože, co to sakra je za dětský herecký tábor? To už všichni věděli jaká to bude sračka a tak raději skuteční dospělí herci odmítli a obsadili se tyhle děcka, která nemají charisma a záporné postavy jsou spíše k smíchu a politování než k pocitu strachu, který by správně měly vzbuzovat? Velmi nepovedený hybrid fantasy a pohádky, který neví pro jaké je publikum a jeho kvalita se hodí spíše do televize na neděli ráno a to i podle stopáže. S Nightem to jde postupně z kopce a jsem zvědavý v jaké díře pak skončí. ()

DoctorLenny

Tento film jsem nejprve nezkušeně zhlédla ještě předtím, než jsem měla tu čest objevit předlohu - a stejně nezkušeně tomu udělila tři hvězdy. O pár let později se k tomuto hodnocení vracím a měním jej na jednu hvězdu, kterou si film zasloužil jen a pouze za tu pomêrně epickou scénu na konci - jinak to byla, s prominutím, neskutečná sra*ka po jakékoliv stránce. Tím, že jsem se stala velkým fanouškem onoho animovaného seriálu, mě to mrzí ještě o to víc. Samotný příběh a svět Avatara Aanga je tak neskutečně dobře propracován na dětské fantasy, že ten nevyužitý potenciál ve filmu doslova zabolí. Doslova, netuším, co to jako mělo být a jestli se scénarista a režisér v jednom při cestě na natáčení někde nejebnul do hlavy. ()

Chezzsterman

Evidentne tu serial videlo naprosty minimum lidi. Ja si naopak musim rict, ze bych necekal, ze se povede nacpat cela jedna kapitola do filmu. Samozrejme, ze charaktery pak nezasvecenym mohou pusobit dost plose, ale jako fanousek musim ocenit, ze vsechny podstatny momenty jsou zachyceny a az na par detailu se nerozchazi se serialem. Asi to neni nejvetsi pecka pod sluncem, ale tohle si pokracovani zaslouzilo... skoda ()

Simir.ma

Shyamalan tímhle filmem dokázal mnohem víc než si někteří připouští. Osobně jsem dlouho přemýšlel o tom, zda se vůbec k filmu někdy vyjádřím, neboť jsem nečekal to, že ani po tolika letech tento film nemá hodnocení, které by si skutečně zasloužil. Zde by se měla ocenit snaha, nejen samotný výkon jednotlivých herců. V některých případech musím skutečně uznat, že některé výkony herců byly chabé, ale samotný Ang (Noah Ringer) byl úžasný, jeho výkon byl úžasný, kdy černý pás má zaslouženě. Hudba, děj, prostě celek je pro mě opravdu pohlazením ve filmu s fantasy příběhem, kdy ne vždy musí být chaos, aby film byl prostě skvělý. Úžasná hudba Flow Like Water, která byla spojena s danou scénou, to pro mě byl skutečně požitek. Samozřejmě, jde jen o individuální názor, který je můj a chápu ty, kteří to nevidí stejně. Za mě nemůžu dát méně než pět hvězd, protože i nyní se na film rád podívám. ()

mapar

jako nebyla to totální hrůza, a ta bělovlasá princezna na konci byla celkem hezká. To by bylo k pozitivům. Skoky v ději, nesmyslné povrchní postavy, papundeklový design. Aspoň že si Shyamalan odpustil své trademarkové záběry na zírání ()

Coumway

Tento film má hodnotenie iba 45%? To dokazuje to že na tejto stránke sú ľudia (teda väčšina) ktorí idú s ovcami napr. KevSpa . Filmy ktoré nemajú ani na 50% sú tu hodnotené vysoko čiže ďalší dôkaz že sú tu ľudia ktorí nemajú vlastný názor a snažia sa jednoducho iba splynúť s davom proste úbožiaci.Tento film by som si kľudne pozrel ešte raz aj v tv.Skvelé vizuálne efekty a dobrý postupný dej. ()

metfor

Byl jsem zvědavý na triky. Dokoukal jsem až do konce, narozdíl od svých děcek, která neustála dětskou naivitu filmu. ()

Franc_SVK

Tak toto sa nepodarilo. Animovaná verzia tohto príbehu je na míle vzdialená tomuto filmovému spracovaniu, ktoré navyše prišlo tak do polovice celého príbehu o Aangovi a pokračovania sa už nikto nedočkal. Zbytočne vyhodené peniaze. Tento film je presne príkladom toho, že nie vždy je remake správna cesta. Za mňa slabá 1*. ()

kajmik01

Tohle se opravdu nepovedlo. Nápad převést populární a dobře hodnocený animovaný seriál do filmové podoby vypadal jako jasný úspěch. Bohužel i když film zabírá jen první sérii, tak se muselo extrémně škrtat a cca 6,5 hodiny vměstnali do hodiny a 40 minut. A to film původně měl být o 30 minut delší, ale na poslední chvíli je vystřihli, což přispělo k dalšímu zmatku a zkratkám v ději. Další problém je v tom, že film se bere hodně vážně a často rozverná nálada seriálu zmizela v prázdné nic. A když už se řeší vážné věci, tak tady nevyvolávají prakticky žádné emoce. U postav se snažili o aspoň částečnou podobu s animovanou předlohou (s výjimkou strýce Iroha), ale zapomněli, že by taky měli umět aspoň trochu hrát. Hudba neurazí, ale neobsahuje žádné zapamatovatelné skladby... Pro znalce seriálu slabé 2 hvězdy, pro ostatní tak 1. ()

tXtX

Hrôza. Ja som vedel, že sa jedná viac menej o odpadík, preto som sa tomu roky vyhýbal.. Bohužiaľ, nedávno som tento kvost od režiséra jedného z najlepších filmov všetkých čias (SIGNS) "nechtiac" zhliadol v tv.. Pochopiteľne som tomu nevenoval celé takmer dve hodiny, lebo by som to pravdepodobne neprežil. Ja len nerozumiem, prečo.. PREČO točí (točil?) Shyamalan filmy podľa anime rozprávok, keď mu celý svet zobe z dlane takmer všetky jeho trilery/horory.. holt, otázka, na ktorú asi nikdy nedostanem odpoveď. 10% ()

tatroun

Když se řekne Poslední vládce větru, většině se vybaví seriál, kterému se podařilo během krátkých epizod příběhu vybudovat rozmanitý svět a milované postavy. Já jsem však jako malý sledoval pouze Shamalanovu televizní adaptaci. Znal jsem seriálové pokračování Legenda Korry, ale o tom, že by existoval Avatar v seriálové podobě se mi ani nezdálo. O to více bolí, když se na film dívám znovu dnes. Hloubka a uvěřitelnost světa se vytratila z příběhu a postavy, které měli v předloze silné a odlišné charaktery, působí jako sochy. Vždyť i Katara a Soka, kteří jsou sourozenci a v seriálu měli velice zábavné a emočně zabarvené scény, spolu promluví za celý film asi jen třikrát. Ničemu nepomáhá, že propracovanost světa je ta tam. Národ ohně vězní vládce země v údolí a tak podobně. V seriálu byla celá epizoda určena na to, že se tým Avatar infiltroval na ostrov z kovu, kde byli vládci země drženi a museli vymyslet chytré řešení, jak se z této komplikované situace dostat. To naráží na další problém, a to je čas. Je pochopitelné, že osm a čtvrt hodiny, což je délka první epizody seriálu, kterou se snaží film adaptovat, nelze kompletně vměstnat do stopáže necelých 100 minut, ale vše v tomto filmu utíká raketovou rychlostí. Tady je důležitá souvislost, pozor, teď se bojuje, ale on neumí vládnout všechny elementy, tak hurá musíme na sever, ale počkej, musí se poradit s duší draka, vždyť on je zajat, ale vše je v pořádku, už utíkají … V této změti akce a budování světa se divák, který nezná předlohu pouze ztratí. Mimo jiné je velká část, a tím myslím opravdu velká část nejen souvislostí, ale i děje, pouze vyřčena, za pomoci voiceoveru, během toho, co se postavy pohybují z místa na místo. Tohle není zábavný způsob vyprávění. Rovněž jsou postavy silně změněny, a to ne k lepšímu. Nemají žádné motivace, pouze se pohybují příběhem dál. Samotné vládnutí elementů není zajímavé, ani zábavné na sledování, i při zrychlení videa. Přijde mi, že kdysi komplexní příběh plný zábavných konceptů, hravosti, ale i silných témat, se rozpadl na kousky, jako porcelánové vázy ze severního vodního kmene, když na ně princ Zuko sesílal oheň. Raději se podívejte na originál, ony i ty dětské prvky dodávají vypravování svou hodnotu – 2/10. ()

JancakV

Nejsem fanoušek animáku. Naštěstí. Nejsem hejtr. Oproti komentujícím pod tímto titulem. V tomto filmu mohla být spousta věcí lepší (víc peněz a delší stopáž by neškodily). Ale pro mě je, i po letech, a po shlédnutí nového hraného zpracování, tento film skvělým výtahem toho skvělého, zajímavého z Avatara, a to bez zbytečného (často velmi trapného) patosu. Tohle je svět, kam bych se rád vrátil, bohužel nevrátím, což je již léta rozhodnuto. Seriál, ač je předloze neskutečně blíž, tuhle stopu nezanechal. Původní animák mne neoslovil. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011