Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

Radiq

Člově, jako lidi, už by se měli oprostit od toho, co kdy M. Night natočil v minulosti. Tenhle film totiž není takovej propadák, jak o něm každej mele. Jediný, co mě na něm vyloženě naštvalo, je totiž fakt, že už asi nikdy nikdo nenatočí dvojku a děj tak zůstal napůl otevřenej. Velmi, ale fakt hodně kladně hodnotím triky s vodičkou, ohníčkem, větříčkem i zemičkou - digitálně fakt povedený, stejně jako prostředí, v kterém se to odehrávalo. Mínusem ale je málo krve, která by to určitě obohatila, a celkově spíš přístup k dětskému difákovi. Taky jedno velký mínus - proč tam hraje tolik Indů? Asi proto, že režisér je taky asi Ind. Někdo bude zmatenej pojmem avatar - ale nemá to s těma modrejma nic společnýho. Našel jsem si to na wikipedii a znamená to avatár - "pozemské vtělení duchovní bytosti. Nejčastěji je používán pro Višnua. Devátým avatárem Višnuovým byl Buddha..." a hned to zní líp, když si to promítnete do toho filmu, potažmo k té indické stránce filmu. No ale celkově z toho mám spíš dobrej pocit, než zlej... ()

wendelin9

Dialogy naprosto postrádají nějakou vypovídací hodnotu, každá scéna je neuvěřitelně předvídatelná a nebo k smrti trapná. Jediné co si člověk užije jsou efekty, ale ty všeobecnou nudu nepřekonají. ()

Nivenx

Koukám, že zde to Shyamalan schytal hodně. Jako obvykle dobře promyšlený scénář, ale tentokrát s mizerným obsazením a pokud herci hrajou špatně, dobrý film z toho prostě vzniknout nemůže. Pokud tento režisér má dobré herce, tak je to záruka skvělého díla, ale pokud tam dosadí něco jako je zde, kde to nemá kdo táhnout, tak jde film ke dnu. 35% ()

panMartin

Já to nedokážu ohodnotiti. Absolutní sračka. Už dlouho se mi nestalo,abych tak moc trpěl při sledování filmu. Vůbec jsem nemohl uvěřit tomu, že tuhle příšernou, nekoukatelnou slátaninu natočil režisér takových filmů jako Šestý smysl nebo Znamení. Tenhle film si zaslouží tak jeden růžek z hvězdičky. Přišlo mi to spíše jako pohádka pro puberťáky nebo pro děti. Jen hlavně žádné pokračování. ()

SeanLSD

Náhodou! Veľmi pekne realizované komplexné fantasy, ktorého by som s radosťou zniesol viac - ako stopáže, tak aj pokračovaní. Páči sa mi, že Shy nikdy neprestal prekvapovať. Po prvých osobitých filmoch, v ktorých vytvoril svoj vlastný štýl a vrcholiacich STALO SA, v ktorom sa takmer nič nedeje a chcelo sa vystačiť len s atmosférou, prišila akčná rozprávka o živloch, efektné veľkorozpočtové fantasy, v ktorom sa toho deje až príliš a neustále. Z môjho pohľadu to autor ustál so cťou. ()

Sabrewulf

Ty brďo, vždyť ona je to vlastně docela hezká pohádka. Já to kdysi dávno viděl jen tak na půl oka, tak jsem tomu nevěnoval úplnou pozornost a taky jsem se nejspíš podvědomě - a za to se stydím - svezl na nenávistné vlně většiny diváků. Po letech jsem na to, nevím proč, dostal chuť a tentokrát vnímal už pozorněji. Jasně, spoustu věcí tam jde vyčítat, hlavně celkově poměry sil a proč tenhle v tuhle chvíli neudělá tamto a tak, ale to už je dneska např. v Marvelovkách vlastně standard. Strašně mi tam imponovala ta Indicko-shaolinsko-kung-fu-elemento kombinace. Vizuál nádherný, triky fajn, akce bez digitálního bordelu!! Moc příjemně se na to kouká a u Howardovy hudby jsem měl občas husinu. Vlastně ani nechápu to nízké hodnocení (45% je neskutečně přehnaný brutál) v kontextu současných popcornovek, které si hrají na kdoví co, přitom tohle je jen nevinná naivňoučká pohádka pro děcka. A najednou si uvědomuju, jak je mi od Šalamana taková milá blbůstka příjemnější mnohem víc, než jeho smrtelně vážné klasiky, které stojí (a padají) na tom, že se z komára dělá 10 velbloudů. Škoda, že k pokračování, ke kterému konec směřuje, už nedošlo. ()

Estrellita

Krásně poetické a dosti nedoceněné fantasy. Jasně, není to nic nového ani převratného, ale rozhodně lepší než ti věční upíři nebo omleté teen komedie. Jeden člověk ovládá živly, ale není to boj, je to tanec, umění! A taky jeden z mála filmů, kde vražda hlavního klaďáka není řešením. ("Nezabíjej ho, stejně by se zase narodil...") A setkání milionáře z chatrče s upírem Jasperem v jednom filmu bylo taky fajn! :) Dala bych 3*, ale kvůli všem těm nízkým hodnocením tady teda přitlačím... ()

prizdisrac

Film je zcela jistě určený pro děti do 15 let. Takový dětský muzikál, kde všichni tancují, ale příliš kvalitní hudby se nedočkáte (i přesto že se jedná o Howarda). Koncept hvězdných válek kde obyčejní vojáci stojí po boku strojů a rytířů jedi je zde uplně zmrven v nepřehledný souboj kopajících se ninjů a šašků v maškarních kostýmech kteří nemají žadný význam a jednou za 15 minut sešlou ohnivou kouli. Naprostá většina dialogů jsou spíše komické kecy, které vás v ději nikam neposouvají. Bezduché tláchání dětí vás během patnácti minut přestane bavit a vy doufáte že přijde konečně nějaký souboj, který vás uspokojí alespoň po technické stránce. To se ovšem nestane, protože vše zajímavé už ukázali v traileru, nehledně na to že první trailer ukázal záběry, kterých se v tomto díle vůbec nedočkáte. Zkrátka naprosto jedinečně ztracený potenciál. Jednu hvězdu posílám exterierům a scéně jakoby okopírované z třístovky. ()

Charlizee

Samotný příběh je úžasný...to poznám, aniž bych četla knižní předlohu. Ale ty debilní dialogy (především) celý film zabíjí. V mnoha místech jsme v sále (bohužel) vybuchovali smíchy: "Pomohou nám jedině v severním vodním království, ale to je na druhém konci světa" - "Tak bychom tam mohli doletět na Apovi" - "...(dramatická pauza)...taky mě to napadlo!!!" A ten šílený dabing... Ach jo, do kina se chodí přece na titulky, ne?! A ten konec... Miluju otevřené konce, ale takhle fakt nééééé :-( ()

st.jim

Tady už chybí jenom Slunečník a Měsíčník. Někde v půlce jsem to vypnul, to se fakt nedalo. Ale předškoláci si na tom určitě budou honit pastelky :) ()

ecceHOMMO

Na Shyamalana mám proste slabosť.....a mňa osobne ani týmto snímkom nesklamal....práve naopak, dej ma zaujal, ikeď sa mu dá vytknúť ledačo. ()

Mrkvič

Takhle to dopracoval režisér Šestého smyslu :) Dal by se popsat snad arch papírů se vším, co tu bylo špatně. Lepší bude napsat pozitiva. Efekty, které krásně burácejí, a místy i hezky vypadají. Jenže i ty jsou často strašně špatně použité. ()

st.verka

Celkem hezká pohádka o boji dobra proti zlu se spoustou vizuálních efektů, které nejsou nijak přehnané a v jádru působí docela příjemně esteticky. Film je svým dějem spíš pro mladší diváky, ale vcelku skýtá skvělou podívanou. ()

filmmovier

Od tohoto fantasy snímku od režiséra, který kdysi uměl, jsem vůbec nic nečekal (ano, můžou za to všelijaké recenze a názory) a proto mě nezklamal. První polovina byla ještě celkem poměrně nabitá, ale pak už to byla jen vleklá nuda. Já se sice bavil, efekty se mi líbily a jakžtakž i herci a byla tam určitá naděje, že to fakt bude stát za to. Takže abych to schrnul - dobré efekty, herci. Špatně natočené, špatně napsané. Pokud od toho nebudete nic čekat, film vás nezklame. Je to čistý střed, možná kdyby to zrežíroval někdo jiný... Nejslabší fantasy kterou jsem kdy viděl. 60%. ()

Sokkk_y

Jedním slovem - ztracený. Přesně takový mi připadá Shyamalan v poslední době. Jinak si nedokážu vysvětlit tenhle naprostý fail, snad jeho největší a nejtragičtější v celé kariéře. Na jednu stranu chápu, že TOHLE bylo natočené pro děcka (jakože rodinný / fantasy / whatever), ale průser nastává v tom momentě, kdy rozumný rodič (jako jednou budu i já) raději vezme své děcko do kina na klasickou animovanou Pixarovku, než na takovouhle (a teď sorry děcka) píčovinu. Ještě bych riskoval, že mi děcko bude pobíhat po budějckém náměstí a nasraně mávat rukama, že ta kašna nestříká tak, jak chce. Vůbec. Ani nebudu raději rekapitulovat, co vše bylo na tomhle filmu špatně, protože bych si na to musel zavzpomínat a možná bych se rozbrečel. Jediné, co Shyamalana zachraňuje od odpadu, je paradoxně právě on. Tímto ode mne dostává další šanci, snad se z toho posledního desetiletí zberchá a natočí pořádný snímek, ne takovéhle (sorry děcka podruhé) cypoviny. UPDATE: Ono TO stálo 150 mega a vydělalo dvakrát tolik? WTF? ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011