Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

darkreider

Kde sú tie časy, keď Shyamalan točil dobré filmy. Všetky tie drahé CGI triky nakoniec pôsobia lacne. Herci dostali školenie od Belly, královny mimiky, a tak majú svorne otvorenú hubu v 90tich percentách filmu. Herci sú IMHO mimo (viac protagonistov nad 20, a nie deti zo školy) a nikomu, ani milionárovi z chatrče, to nejde. Scenár nablblý, dialógy debilné a všetko je divákovi vysvetľované dosť umelými kľučkami. Pár svetlých miest je v súbojoch, kedy sa z času na čas podarí nejaký fajnový trik. Inak mi ale 5 minútové hopsanie, ktoré nakoniec odfúkne súpera, prišlo prehnané. ()

Jeand´Boa

Není to jeho styl...není...film vlastně za moc nestojí...velké sliby...velká snaha...malé snad vše...malé a hlavně slabé... ()

salamandrr

Pro děti dobré, pro mě ne, SPOILER to je ten avatar a celý vodní národ opravdu na úrovní dětí, že je nenapadne použít vodu z oceánu dokud jim to neřekne drak z pohádky? vždyť oni přijedou na lodích, co asi zmohou proti několika vlnám? příběh je děravější než prožraný ementál ()

Mr.FreeZer

Rozhodně s porovnáním předešlých snímku tohoto režiséra se tento film neobjeví na vrcholu ani ve středu mého žebříčku. Ale zase na druhou stranu tak rezolutně tento snímek neodsuzuji jako jiní po tom co jsem viděl. ()

Castielo

K tomuto filmu jsem se dlouho odhodlával. Proč ? Negativní recenze a ne zrovna dobrý trailer mi pomohly. Ale udělal jsem chybu ! Krásná fantasy pohádka o boji dobra se zlem v zemi, kde lidé vládnou čtyřem základním živlům-oheň, voda, vzduch a země. Nádherné efekty, pěkný příběh, děj se nevlekl a vše do sebe zapadá. Jsem fanoušek fantasy příběhů a prostě jsem to žral ! Takže kdo má stejný vkus, není co řešit ! Těším se na dvojku ! Hodnotím 3*(na 4 tomu něco malinko chybí) ()

foundation odpad!

Neveril som a neveril az kym som to nevidel. Chudak Shyamalan si ten kalich horkosti musi vypit az do dna. Ale dobre mu tak mozno sa spamata. Jeho posledne dva filmy boli katastrofalne. Co potrebuje ako sol je scenar hodny Siesteho zmyslu alebo Vesnice popridade Vyvoleneho. Obavam sa ze bez toho sa k reziserskemu kreslu uz tak skoro nedostane. ()

jurca

Zase taková hrůza, jakou z toho tady děláte, to tedy opravdu neni. Film je v podstatě věrný první části seriálu. Co mi teda ale rvalo ko*le, byly ty příšerné dialogy a český dabing tomu tentokrát taky moc nepomohl. Ve finále se ovšem jedná o velmi solidní fantasy, které mě ke konci i dost bavilo :) 70% Ještě jsem chtěl reagovat na komentáře o hloupém nápadu. Podle mě tomu tak není. Nápad je to určitě super a východní kultura má taky opravdu něco do sebe. Fakt je ovšem ten, že tomuhle snímku něco málo chybí. Pro mě to je určitě absence větší výpravy a sní spojené poznávání mytologie. Ale i skrz tohle všechno se mi The Last Airbender prostě líbil. ()

Kritiq

Bohužel další z řady snímků, který nenaplnil moje očekávání a M. Night to "opět" projel na celé čáře. Doufam jsem, že díky vysokému rozpočtu bude mít vládce větru daleko větší spád i příběh. Jestli si režisér myslel, že film zachrání digitální efetky, tak se opravdu zmýlil. Celá ta historka o posledním vládci byla nudná, místy předvídatelná a zdaleka neuspokojivá, neboť po celý film se teprve učil ovládat živly. Aby toho nebylo málo, tak se stačil do konce filmu naučit pouze dva živly. Pokračování? V žádném případě!! ()

Bird_house

Bohužel je toťto dost špatný film.. Efekty jsou asi nejzajímavějším na celém filmu.. Film mě tak nudil, že když jsem si dal pauzu, zjistil jsem, že uběhla teprve půl hodina..!! Díky tomuto jsem neměl šanci jej dokoukat do konce a asi mi to ani nevadí.. ()

Torgal

Nehorázna brečka od kedysi geniálneho tvorcu, ktorý ale každým svojím novým filmom klesá hlbšie a hlbšie do filmovej žumpy. Gigantický rozpočet tu skoro nie je vidieť, ale spolu s hudbou je jediným strojcom kladov tohto filmu. Neznámi herci sú totiž všetci do jedného mizerný, scenár absolútne zlyháva pri predstavovaní sveta a jeho zákonitostí, ako aj motivácii a logiky chovania postáv. Navyše je to celé zúfalo nudne natočené a imbecilné dialógy tomu celému nasadzujú korunu. Nebyť ako-tak epického záveru, ktorý je prepchatý obstojnými trikmi, tak by som bol s hodnotením ešte prísnejší. Ďalšie diely dúfam nevzniknú. 3-/10 ()

Jajar

Zajímalo by mě, jestli Shyamalan dokáže někdy klesnout ještě hlouběji, než se mu to povedlo tentokrát. Všechno vám začne docházet už asi po dvou minutách. Tygrotuleň, pavoukokrysa, spousta debilních malých dětí, které evidentně nedokážou poznat rozdíl mezi hraním ve filmu a řvaním na školní besídce. Chování hrdinů bylo "povýšeno" na úroveň snímků Eda Wooda, příběh nedává smysl, mytologie se použila imbecilně a dialogy působí naprosto směšně. SRAČKA, v níž se utopila obrovská hromada peněz ode mě dostává jednu hvězdičku, protože odpad! patří jen věcem, co mě silně uráží. Tohle je akorát hrozně zbytečný a nepovedený film. ()

Ondr@932 odpad!

To se tedy režisér předvedl! Po takových peckách jako Šestý smysl nebo Znamení natočil takovou lacinou trapnou a nudnou sračku! Už jen ten název filmu svedčí za vše! Ani jsem ten film nedokoukal..HRŮZA!!! Dávam 1/10 za občasnou pěknou přírodu. P.S - Doufám, že to byl jen úlet a že nasledující režisérův film After Earth se skvělým hercem Willem Smithem bude stát za to! ;-) ()

redwik

Každý, koho poznám a videl tento film, mi povedal pred mojim pozretím, že je to len strata času a nemám sa na to dívať. Ja ale nesúhlasím. Síce som nevidel celý seriál, len zopár častí, aj to nie celých, ale príbeh ma celkom zaujal, svet, v ktorom sa príbeh odohráva je tiež celkom zaujímavý. 4 rôzne národy, každý z nich ovláda práve jeden element. I keď na druhej strane, mohlo sa vo filme odohrať niečo viac. Občas som sa nudil. Ale inak pekné fantasy s dobrým koncom, ktorý otvára priestor pre pokračovanie. ()

bjukenenen odpad!

Tohle je hodně zlý. Pevně věřím, že se nikdy nenatočí pokračování, protože to by už Země nemusela ustát..Sračka. ()

pepa3rd

Po hodnocení tady jsem očekával mnohem horší příběh i zpracování a tak mě film, doma u televize, vlastně vůbec nezklamal. Má to spád, stále se něco děje a i příběh je zajímavý. Herci určitě nehrají o mnoho hůř, než třeba v Letopisech Narnie, kterou mi tento film svým zaměřením tak trochu připomněl a triky, i když zdaleka né dokonalé, nepůsobí až tak lacině. Ve výsledku jsem se doma u televize docela bavil a nejvíc mi tak vlastně vadila absence konce a přílišné zhuštění děje. Kdyby vzniknul v tomto duchu hraný seriál, budu nadšen. Nakonec, ačkoliv jsem se přistihl, jak lituji toho, že se tenhle film asi nikdy nedočká pokračování, abych se dozvěděl, jak se celý příběh uzavře, pro kina to přeci jen bylo trochu málo. 50 % ()

Ihuj

Nebylo to tak špatné, poetika filmu mě nijak neurážela. 3D zpracování mělo ale dost rezervy, v posledním roce a půl šla hold přirozenost dost nahoru. Je to příjemně krátké. Dobrá recenze imho Bluntman. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011