Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

Sofia

Rozhodně bych to nenazvala špatným filmem. Jde o průměrnou pohádku (předlohu neznám), která oplývá poněkud naivní mytologií a rozpačitými hereckými výkony, ale také povedenými efekty, roztomilým nástupcem létajícího psa Falca a nádhernou Howardovou hudbou. Jen mi přišlo podivné, že se Shyamalan do tohoto projektu vůbec pustil, moc mi to k němu nesedí. S chutí se kouknu i na pokračování (pokud se vůbec zrealizují). Neviděno v 3D. ()

ARI50

Slušný film hodně a nabídl celkem zajímavou podívanou v podobě efektu, chtělo to víc využít schopnosti a příběhu a šel by jsem víš. ()

MáŠa

No, nějak sem to nepochopil, pro že tohle musí být prý zrovna nejhorší film roku. Možná trošku zaujatost proti M. Night Shyamalanovi, ne? Jako neříkám, že to byl nějaký Pán prstenů, ale taková minimálně průměrná fantasi to byla. Určitě lepší, než ty stupidní Narnie. ()

JASON_X

Mrzí mě zdejší nízké hodnocení, a tak dávám za pět. Ale dal bych za pět i jinak, byla to oduševnělá, vizuálně krásná, krásně naivní a skvěle udělaná POHÁDKA, pohádka pro DĚTI, probůh... A navíc ještě s jakýms takýms filosofickým ocasem... tedy přesahem. Rád bych se dočkal i dalších dílů, ale realisticky předpokládám, že další už nebudou. Mně se ale ten fiktivní pohádkový svět, ve kterém žijí čtyři národy, z nichž každý symbolizuje jeden ze zemských živlů, dost líbil. A hodně se mi líbila i bollywoodská výprava. Zkrátka mi to perfektně sedlo, poprvé i podruhé. ()

Sawy

Právě jsem zjistil,že moje myšlenkové pochody jsou dosti nevyzpytatelné.Poslední vládce větru je v mnoha ohledech přímo epický průser.Na málokterém filmu se dá najít tolik věcí,které jsou bez nadsázky špatné nebo nezvládnuté.Od naprosto katastrofálních herců,kteří jsou z devadesáti procent naprosto mimo a nevědí co hrají,přes dialogy,které musel psát asi nějaký pětiletý kluk na drogách (český dabing,který šustí papírem jako snad ještě nic to pak zabíjí definitivně) až po Shyamalanovu režii,která vypadá,že si rejža odskočil na celý natáčení někam na kafe a nechal zbytek štábu,ať si nějak poradí sám.Nějakou propracovanost postav nebo jejich vývoj tady skutečně nehledejte,třeba takový princ Zuka měl jako postava obří potenciál,který ale kompletně pohřbil soustavně do blba hledící Dev Patel.Mytologie je další věcí,která tady neexistuje,s historií světa se režisér nijak nepáře a neobjasňuje ji,původ všech těch rádobyroztomilých potvor typu křížence Falca s tou nejhorší potvorou z Maxe a maxipříšerek,na kterém létá hlavní hrdina,je mi taky záhadou.Když pak film skončí ve třetině se skutečně pořádným náběhem na pokračování,to taky celkovému dojmu zrovna nepřidá.A taky jsem se těšil na pořádné souboje mezi jednotlivými vládci elementů,ten tam byl ale všehovšudy jeden a to tak krátký,že je nakonec úplně zanedbatelný.Jo,nedostatků a záporů by se našlo skutečně velké množství.ALE,přes tohle všechno na mě Vládce větru něčím zapůsobil.Jakkoliv je to nepravděpodobné,film si nakonec docela uchoval emoce a to je docela výkon na to,jak vehementně se ho Shyamalan snažil zničit.Kdykoliv se hlavní hrdina na plátně setká se Zukem,tak sílu těch postav nedokáží pohřbit ani šíleně přehrávající herci.A když ti dva bok po boku bojují s obří přesilou,je z plátna cítit ono pověstné souznění,které filmu přidává body k dobru.Vskutku výtečné vizuální efekty filmu taky pomáhají a to,že jsou leckdy zbytečné,je věc druhá.Celkově film prostě vypadá dobře,což je asi jeho největší klad a když už ho vidět,tak velké plátno určitě nic nezkazí.A herečky,přestože hrají vážně příšerně,jsou tak hezoučké,že jim to nakonec odpustíte.Při hodnocení tohoto filmu se cítím podobně jako u Spirita.Naivní,v podstatě vážně špatný film,který ale NĚČÍM zapůsobil a já z něj částečně cítil jistou atmosféru,která mi zabránila u něj trpět a přemýšlet,jaká to mohla být bomba,kdyby se toho ujal jiný režisér.Z Posledního vládce větru se tak vyklubala neškodná pohádka,do které se snadno naváží,ale já osobně nevidím důvod,proč bych ji měl nějak nenávidět.Zklamání to je,ale zase ne takové,abych z kina přišel znechucený.Takže slabší tři hvězdičky s tím,že jestli pokračování vznikne,tak prosím bez Shyamalana,který by si teď měl dát od režírování nějakou dobu pauzu. 55 % ()

prome odpad!

Připadal jsem si jako na přednášce ze statistiky. Takovou šílenou nudu jsem dlouho neviděl. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát aspoň jednu hvězdičku, ale za co? Za dialogy? Ty jsou odporné. Efekty? Za tolik peněz jsou v dnešní době jenom průměrné. Herecké obsazeni? Nikdo nepředvedl něco, za co by se nemusel stydět. Hudební doprovod? Nemastný a neslaný. Opravdu jsem na tomhle "filmu" nenašel něco kladného. ()

oLí

Ještě za časů VESNICE bych od filmu s takovým tématem v režii Shyamalana čekal víc, to je jasný. Jak na tom zmíněný tvůrce v poslední době je všichni dobře ví a i když ŽENU VE VODĚ ani STALO SE nepovažuji za vyloženě špatný filmy, tak od prvních čtyř "Shyamalanovek" je to krok směrem, kterej mne ve srovnání s nimi tolik neoslovil. Když to shrnu - neočekával jsem od LA téměř nic a dostal jsem dětskou fantasy, která v mých očích patří z posledních let k tomu lepšímu ( Inkoustové srdce a Kletba Měsíčního údolí 2/5, Terabithia a Kronika rodu Spiderwicků 3/5 ). [5.5/10 říjen 2010] ()

Morholt

Od Ženy ve vodě mě Shyamalan děsí a tak jsem i k Poslednímu vládci větru přistupoval s nedůvěrou. Ono to ovšem nakonec nebylo tak špatné. Sice nevim, co má pan režisér pořád s tou vodou, ale jako dobrodružství pro děti mi to připadalo celkem ucházející, triky měly úroveň a herecky to taky sedlo. V krátké době je to druhý film, kdy mi dětští hrdinové nepřipadali jako protivní fakani. Pokračování si určitě nenechám ujít. Ale pořád to není ta cesta, na která bych Shyamalana rád viděl. 50% ()

Lacike

Tak tomu hovorim katastrofa. Tak mizerne dialogy som pocul naposledy vo filmoch Uwe Bolla. Vdaka nim nefunguju ani postavy. Ci uz kladne, ktorym by sme mali fandit, alebo zaporaci, ktorych by sme sa mali bat. Vsetci su konstantne trapny. Vdaka "genialnemu napadu" natrepat do jedneho filmu celu seriu, som mal neustale pocit, ze sledujem film s rychloposuvom. Nebol cas absolutne na nic. Shyamalan si proste odskrtaval jednu scenu za druhou, len aby ich tam stihol natrepat vsetky, ale v tej rychlosti nefunguje ani jedna. Jedna hviezdicka je len za solidne triky. Smutny koniec jedneho v davnych casoch genialneho rezisera. ()

bouncer odpad!

Shyamalane, kams dal koule...a mozek a oči?! Mistr M. Night Šmoula natočil už pár slabých filmů a nikdy se ani zdaleka nepřiblížil úspěšnosti a kvalitám svého debutu (Šestý smysl), ale tohle už byl moc velký úlet. Spousta jeho špatných filmů mi ani nevadila a něco zajímavého/dobrého jsem v nich našel. Zde není nic. Tak špatně udělaný film si snad ani nezaslouží komentář, ale jak už to bývá zvykem, člověk se u těch nejhorších nejradši rozepíše, aby si udělal dobře... Tak dobře, máme tu fantasy svět, který je až příšerně jednoduchý a přímočarý - zlí vedou válku proti dobrým a daří se jim to, svět čeká na hrdinu, heh, prý nějakého Avatára. Film vykrádá spoustu jiných fantasy, ale to snad ani tolik nevadí. Horší už je, že všichni (doslova a do písmene všichni) herci jsou naprosto příšerní a i v porovnání s konkurencí vysílanou v nedělních dopoledních hodinách na TV Noha bych řekl že tohle jsou ti horší. Scénář i řežie začala se smělými plány na nějakou ságu (určitě trojdílnou s více-hodinovými díly) - alespoň tempo a úvedení tomu odpovídá, ale po hodině stopáže M. Night Šemíkovi někdo řekl, že je to sračka a ať to rychle ukončí, tak se půl hodiny dlouhým skokem bez pořádných návazností dostáváme ke konci. Vizuální stránka je taky špatná, i TV filmy (např. filmy ze Zeměplochy) už dokáží vypadat mnohem lépe. Podtrženo a sečteno, jeden z nejhorších filmů co jsem tento rok viděl a poměrně zasloužený odpad! ()

Wewik

MPAA: 46113 Shyamalan začal měnit styl již u "pohádky" Žena ve vodě a nyní v tom pokračuje. Já si nemohu pomoci, ale tenhle film se povedl! Sice je pravda, že tento film má spoustu otazníků jako třeba jak může být vyvražděna celá skupina, a malý chlapec se znovu narodí, ale to se dá přehlédnout... Až na ten otevřený konec! :( ()

Martinibaby

Příjemná fantasy "oddechovka". Jakožto neznalec předlohy jsem neměla naprosto žádná očekávání, navnadil mě trailer kdysi dávno v kině. Je to milé, je to atmosferické a při pár scénách se mi rozbušilo srdce, ale to je všechno. Není to ničím extrémní, ať už pozitivně nebo negativně, aby se mi The Last Airbender nějak výrazněji vryl do paměti. ()

Avalon820

Filmu uděluji nálepku "neškodné" a s hrdostí oznamuji, že klání o nejúdernější urážku Shyamalana se nezúčastním :) Ruku na srdce - skutečně je žánr fatasy tolik sofistikovaný, aby si nemohl dovolit takovéto vylomeniny? Značná část negativního hodnocení tohoto počinu je jen a pouze projevem stádovitosti diváků a nezdravé snahy zúčastnit se hromadného poplivání Shyamalanovi tvorby. Já osobně bych filmu dal hodnocení nižší, ale když vidím tento nesoudný hon na čarodějnice, s klidným svědomím další hvězdičku přihodím. ()

MoiJe

Herci maju naozaj velke oci. To je asi to najlepsie, co o filme dokazem povedat. Najviac ma nastval otvoreny koniec, som o nom dopredu nevedela. ()

Terva

Kniha první : VODA. Appo je pěkný domácí mazel. Ve 43 minutě je nádherný souboj. Celkově pěkný výpravný film podle série Avatar - poslední vládce větru. V tomto případě kniha první Voda. Ano je toho víc celá ta série má zatím šest knih. Již řečená Voda, pak je Oheň, dále Vítr, Země, Jing a zatím poslední je Jang. Nikde není řečeno, že to nebude pokračovat. A tak se tak trochu bojím aby si Manoj Night Syamalan nechtěl natočit svého Pána prstenů, tedy spíš svého Pána Větrů, což by znamenal konec jeho prozatimního filmového stylu ala Vesnice, Žena ve vodě nebo Stalo se. Ke konci tohoto snímku je krásný průnik Avatara severním chrámem. Jinak pěkně natočené, leč spíše pro mladší diváky. Produkce Bryan Konietzko. Nádhernou hudbu k tomuto snímku stvořil James Newton Howard a za kameru se postavil Andrew Lesnie. ()

Hismael

Shyamalan chtěl vytvořit velký fantasy dobrodružný film na pokračování, ale scénář který napsal není tak chytrý jak by bylo potřeba, 30 minut se muselo vystřihnout kvůli studiu Paramount, aby se mohla rychle dokončit konverze do 3D a tak zbylo 99 minut za 150 USD. Film nakonec vydělal celosvětově více jak dvojnásobek, ale pomyslný úspěch kazí Zlatá malina za nejhorší film roku 2010. Bez zobrazení ovládání jednotlivých elementů (vzduch, voda, oheň, země) na kterém je celý film postavený, by zbyl jen nesourodý děj, pohádkové souboje ve stylu seriálu Strážců vesmíru a občasné přehrávání. Shamalan si umí vybrat zajímavá témata, ale zde bohužel narazil a za hodně peněz vytvořil málo muziky. ()

JohnCZ

M. Night Shyamalan zabrousil do vod fantasy a i přestože je scénář viditelně dost pitomý a nedotažený, i přesto pan režisér z filmu vytáhl hodně díky solidním hereckým výkonům a zejména díky kombinaci dechberoucí digitální akce a parádní hudby. Rozhodně to mohlo být lepší, ale vzhledem, že jde o adaptaci anime (které mi ani jakožto žánr nic neříká), mohlo to být podstatně horší. Každopádně to dlouho v paměti neuvízne, ale zaručeně to nenudí. ()

corpsy

Film ťahá na dno veľmi slabý a nudný scenár a ešte fádnejšia réžia kedysi majstra napätia M. Night Shyamalana. A ešte ku tomu tu všetko pôsobí akýmsi televíznym dojmom. Na rozdiel od trikov. Nebyť nich, tak mám pocit, akoby som sledoval produkciu televízie Hallmark. O hercoch by som povedal toľko, že sympatický síce sú, ale hrať nevedia. Mám tušák, že tento film na budúcoročných odovzdávaniach Zlatých malín neodíde naprázdno ( a môj tušák vyšiel, pri odovzdávaní cien získal aj tú ´´najprestížnejšiu´´ cenu - za najhorší film roka - 27.2.2011 ). Ďalší premárnený potenciál. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011