Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

Anderton

Komu pripadala prestávka medzi LOTR a Hobitom príliš dlhá, ten tu mal Veľkých bratov. Priemerná americká komédia, kde som sa nahlas nemal čomu smiať, ale ktorá aspoň neuráža tuposťou a prvoplánovosťou. Zrelí tridsiatnici v podstate žijú svoje životy ako deti, ktoré dostanú pod ochranu, viď reklama s minotaurom verzus fantasy boje na lúke. Či si honíte pred monitorom, alebo vyhadzujete po jednej noci ženy z postele je znakom rovnakej emocionálnej nevyzretosti a tvorcom nechávam, že takto "nastavujú zrkadlo" dnešnej dobe. Inak fakt si neviem predstaviť, že by som niečo podobné pozeral za plnú sumu niekde v multiplexe. ()

boshke

Velcí bratři stále balancují mezi tím, co jsme již nesčetněkrát viděli a něčím novým. Mezi otřepanými šablonami a originálními dialogy a postavami. Zároveň jako by se autoři nemohli rozhodnout, koho svým humorem chtějí oslovovat; chvíli učí Stifler (pardon, Wheeler) sedmiletého kluka, jak očumovat kozy, chvíli si zase utahujeme z bláznů mlátících se v parku molitanovými meči. Ve finále to však není až tak špatné, jak by se mohlo zdát... 60% ()

Smok

Z celej komédie sála pohodička, jednoznačne si ju ešte niekedy mrknem, už aj kvôli odkazu na KISS. Malý černoško, ktorý celý čas hláškoval, prezlečený za kissáka nemal chybu. ()

teutates

Role Models ako sonda do USA a ich "sociálneho systému"... zišla sa tu elita "teenage movie" ako Stifler, McLovin a mnoho ďalších... hláškovo preplnené dielo, ktoré vážne pobaví a prevedie do sveta nerealisticko - utopickej krajiny kde chce vládnuť McLovin... "výchova" spoločnosti formou hrania 6/10 ()

swamp

Naprosto odpočinková záležitost, u které jsem se příjemně zasmál, ale po chvíli si na ni ani nevzpomenu - prostě klasická americká komedie. ()

predators

Kdo by chtěl jít do vězení, byť jen na 30 dní?! To už si raději "odpracovat" 150 hodin hlídáním harantů... :-) Hmm, to si Wheeler s Dannym mysleli taky, ale záhy zjistí, že by jim bylo lépe v base. Celé je to šílené, ale je vidět, že se herci baví a já se díky nim nenudil. A teda, Královská bitva a příjezd zástupců světa Polib mi Anthiu byli famózní... :-) 70% ()

iamek

Komedie, kterou svýma hláškama táhne především Seann William Scott. Jeho role trošku připomínala Stifflera z prciček. Paul Rudd tentokrát hodně nevýrazný a role Mintz - Plasse vyloženě lezla na nervy. Nebýt tragického závěru plného moralizování, tak dám ještě o hvězdičku víc. ()

Chrustyn

Nenápadná ale celkem slušná komedie, která jako by vypadla z pera Judda Apatowa. Film jede v klasickém komediálním schématu, kdy dva kamárádi (jeden pernamentně nadrženej, druhej suchar, který zjišťuje, že mu život utíká mezi prsty) něco pokazí a musí za to pykat. Tentokrát se za trest dostanou do programu "Velký bratr", kdy mají na starost dva dospívající mladíky, které zprvu nemůžou vystát ale později si je samozřejmě oblíbí. Hlavní plus filmu je, že se zaměřuje převážně na brilantní dialogy a ne na fekální nebo jinak trapný humor. Některé hlášky opravdu nemají chybu a nejednou jsem se hlasitě zasmál. Tomu dopomáhalo i výborné herecké obsazení, kde Seann William Scott ukazuje, že není jen "Stifler" a Paul Rudd už svůj komediální talent předvedl dříve. Škoda, že si film nedrží svou kvalitu až do konce (i když závěrečná, smrtelně vážně míněná bitva nemá chybu) a začne kýčovitět a sentimentálnět nad únosnou mez. ()

Marze

Levná komedie za necelých třicet milionů dolarů si na sebe suverénně vydělala už v kinech, těšila se i z příznivých reakcí kritiků i diváků. Na komediální evergreen si tvůrci zadělali zápletkou o dvou flákajících se třicátnících, kteří odmítají zodpovědnost. Peníze vydělávají objížděním škol a pořádáním bizarních přednášek o škodlivosti drog, jež slouží jako zastírací manévr k prodeji energy drinků. Serióznější zaměstnání je nezajímá, stejně jako rodinný život. Tihle budižkničemové spáchají přestupek a jsou odsouzeni k veřejně prospěšným pracím - odmakat si je mají v programu Velký bratr, v němž dospělí suplují kamarády a životní vzory dětem. Popkulturní narážky jsou naprostou povinností, naopak obvyklé propriety teenagerských komedií, gagy s exkrementy a jinými fekálními proprietami, se nekonají. Vytěsňuje je funkční vulgarita a chytře napsaná (plus přesně zahraná) palba hlášek. Škoda jen, že film Davida Waina není vystavěn kdovíjak pečlivě a netočil ho výraznější režisér. Naplno nefungují romantické a "poučné" momentky, čímž se koneckonců liší od slavnějších žánrových souputníků. Nicméně nekompromisnost, s jakou je přisprostlý humor ládován i do mluvidel malých kluků, aniž ubíjí trapností, dělá z Velkých bratrů kvalitní oddychovku bavící líp než většina komedií z kinodistribuce. ()

Arsenal83

Kde sa objaví Seann William Scott, ktorého matrikárka musela mať Parkinsona alebo minimálne nekontrolovaný tras v ruke, inak by v krstnom mene mal ako normálny Sean len jedno "n", tam je jasné, že kvóty budú splnené. Minimálne na obsah slov šukať, kozy, mrdať, vták bez ornitologického významu, osrat, posrat, prcat a podobné uchu lahodiace verbálne prejavy. Toto bolo splnené a keďže vieme, že film je dosť založený na improvizácii a Paul Rudd sa dokonca na natáčaní od smiechu pochcal, je zjavné, že ich tie vtipy bavili. Diváka už menej, občasne sa vyjasnilo nejakou hláškou, ale väčšinou zamračené, hoci bol použitý aj tromf pre divákov z Bronxu - malý černoušek nadávajúci na belochov. ()

rikitiki

Nereálná pohádka o tom, jak se dva nic moc chlapi dali dohromady se dvěma dětskými outsidery (nic sexuálního) a pak si porozuměli. Kostra příběhu naplňuje očekávané klišé, originální jsou detaily. Například švihlá zakladatelka nadace na pomoc dětem – jejich reklamní spot patří k nejlepším propagačním videím vůbec a zároveň je vtipně paroduje. Nebo některé scény z těch hraných středověkých bitev u parkoviště (pro mě je vítězem kentaur). Ale, bohužel, vyústění příběhu bylo trapné a sentimentální. SHRNUTÍ: Skupiny historického šermu se jako nákaza rozšířily všude. ()

Thomick

Stifler je jen jeden. Takže puberťácké vtipy nefungují tak často, jak by asi měly. Ale jinak je to fajn, roztomilé. :-) ()

TheEvilTwin

Od Stifflera, AntMana a Christopher Mintz-Plasse (tenhle týpek je bůh a jeho postavy v komediích zbožňuju!) jsem čekal možná větší úlet a víc cringe humor, ale i tak jsou Velcí Bratři fajn komedií akorát tak na dokonalé zasmání. Scének je zde víc než dost, postavy i celkový koncept 2 dospělí + 2 divné děti jsou víc než dobré a k tomu navíc fajn tempo dělá z tohohle neznámého filmu nadstandartní komedii. Výrazněji sice nestrhne, ale rozhodně pobaví. ()

ARI50

Slabší odvar zábavy ale dokáže to diváka dobře držet sem tam se i zasmějete a nevidím že by to bylo až tak zlé. ()

Bauer

Hledám komedii roku. Značka: Chci se bavit! Ano, našel jsem jí v podobě Role Models. Nejspíš tomu bude asi tak, že pro mně je toto komedie roku, protože jsem se skvěle bavil. Za rok 2008 jsem viděl hodně komedií, ale tato mně bavila téměř celou svou délkou a to je docela dobré. Proč píšu, že téměř celou dobu mně bavila. Ke konci ta bitva byla docela nudnější. Sice se v ní našlo pár vtipných scén, ale byl to slabší úsek. Slušná řádka vtipných scén, kterým jsem se upřímně zasmál a hlavně geniální dialogy, jenž jsou nabitými skvělými hláškami. Například věty od asi 10-ti letého černocha mně dostávali. Třeba jako tohle: " Myslíš, že jsem to udělal já, protože jsem černej? " "Ne, udělal si to, proto si myslím, že si to udělal! " A podobných dialogů jsou tam mraky. Na tuto komedii jsem od začátku sázel, že to bude vtipný. Důvodem je účást Seanna William Scotta, jelikož nevěřím tomu, že zrovna on by šel do nějakého trapného filmu. A tady je velmi vtipný. Skvěle mu sekunduje Paul Rudd v roli morouse. A nejlepší byli ovšem ty děti. Christopher Mintz-Plasse je typickou ukázkou teenagera, který je chudák, avšak žije ve svém světě. Nejvíc to ovšem zabil Bobb´e J. Thompson!!! Na ty jeho hlášky nezapomenu nikdy. I když byl velmi vulgární, tak byl vtipný. Je tam nějaká schovaná sociální psychologie vůči dětem, ale je to sakra vtipné. Silně nadprůměrná komedie! ()

ScarPoul

Film je naozaj chytľavý a je plný skvostných perličiek, podfarbených skvelou atmosférou, ale v rámci žánru neponúka nič nové a hlavne nie je ničím nápaditý. Herecké duo Scott a Rudd sú ale aj napriek tomu absolútne skvostný. Krásne si nahrávajú a celkovo sú ich postavy sympatické, lenže potom sa na scénu dostavia detský hrdinovia, ktorý skopávajú film dole, pretože sa snažia prehnane moralizovať o dospievaný a o svete dospelých, ktorý im neustále ubližuje a nerozumie im. Najhoršie je že je to na filme viditeľné ale Wain to skrátka nestavia do pozície uveriteľnosti, alebo dokonca zrozumiteľnosti a kebyže ste rádoby nový divák, ktorý tento žáner moc nemusí a náhodne sa k nemu dostane, rozhodne vás to neprinúty zmeniť na žáner názor, skôr budete mať v hlave miš maš a večnú otázku " čo tým chcel režisér sakra povedať??" Kvantum vedľajších postav, ktoré sa snažia byť prehnane vtipné, alebo prehnane pútať na seba pozornosť pritom film iba viacej komplikujú a pre samotný dej sú zbytočné. vidno, že sa na tom podielali 4 scénaristy , a každý tam chcel presadiť trochu svojho. Bohužial namiesto toho aby s toho režisér spravil zrozumiteľne dielo , spravil film, ktorý sa dá po dvoch pivách celkom slušne pretrpieť a to tiež kvôli tým pekným kozám a úhlavnej dvojke v ktorej sa nájde skoro každý chlap. ()

Tommassi3

"Já už vypil tolik těchhle plechovek, že to asi pustím do kalhot.. Ne, vážně !! Kde tu máte záchod ?? Hej, kámo.. Jako když čůrá Shrek !!" ;) ()