3 sezóny v pekle

• Slovensko Tri sezóny v pekle (více)

Režisér Tomáš Mašín se ve své filmové prvotině inspiroval životními osudy básníka E. Bondyho. Téma ztracené literární generace v čase připravovaného komunistického převratu a prvního politického procesu totalitního režimu se vyjadřuje k otázkám vztahu umělce a společnosti i k zločinům, které komunismus vědomě na české kultuře páchal. Mašín nevypravuje životopisný film, ale vytváří vlastní postavu tvůrce, jehož životní hybnou silou je provokace a vzpoura i odpor ke všem ideologiím a ustáleným životním konvencím. Přes tuto svou fiktivní postavu tak vykresluje pozoruhodně autentický obraz let 1947–1949. Hlavní osou filmu je milostný vztah dvou silných individualit - rebela a básníka Ivana a o několik let starší, vyzývavé, životem protřelé Jany. Jana a Ivan tvoří svým způsobem tragikomický pár žijící v šíleném tempu, bez odpovědnosti a myšlenek na zítřek. Ivanovo peklo představuje nejen jeho zjitřená básnická představivost a tvůrčí hyperaktivita, ale právě Jana, jejíž inteligence a hédonistický styl života zažehnou v Ivanovi plamen skutečné vášně. V hlavních rolích hrají Kryštof Hádek a polská herečka Karolina Gruszka, představitelka jedné z hlavních rolí filmu Davida Lynche Inland Empire. (Česká televize)

P-puma-

Film začíná nepředstavitelnou rychlostí, režisér Vám nedá ani minutku na rozkoukání. Takže první půlhodinu se nestačíte rozkoukat a když se film konečně začíná pořádně rozbíhat tak hlavního hrdinu chytnout a je konec. velké očekávání, ale přechválené. ()

blazenka

Výborný počin, skvělá atmosféra, parádní herecká eskapáda v čele s úžasným Kryštofem, který se od Tmavomodrého světa vypracoval na velkou naději české herecké scény. Dusná atmosféra tíživých let se střidala s uvolněností a výstředností. Pro mě počin roku a 85% ()

J.J.James

Když tak hodnotím 3 sezóny v pekle a lámu si hlavu jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, jsem na vážkách. Na jednu stranu zajímavý vhled do společenských poválečných událostí, hezkej vizuál, pěkná postprodukce, miloučkej dabing... Bohužel i komentář mi sklouzává k sarkasmu a když k tomu ještě připočtu pocity v kině, kdy jsem až do konce filmu čekal, kdy mě příběh vtáhne a zaujme. Čekal jsem, až mě něco z filmu osloví. Čekal jsem a nedočkal. Chvíli jsem si říkal, jestli vůbec sleduju film nebo jenom pohyblivý, pěkně barevný obrázky. Bohužel u mne převládá druhý pocit. 3 sezóny jsou pro mě zklamáním ()

dawe787

Kvalitní film, ale možná to chtělo zvolit jinou hlavní postavu. Větší oblibu by měl třeba hrdina, jenž by byl pronásledován za svůj třídní původ než básník alá bohém s flaškou v ruce. ()

THE_Joko

Kravina ako voda v koši...Stačil mi jeden pohľad na Hádeka a už som ho mal plné zuby a ked do toho ešte aj otvoril hubu mal som čo robiť aby som tento "filmový" zažitok vôbec rozchodil. Najlepsie riešenie ALT+F4 ()

Kiedes

Dost dobrá a perfektně odvedená práce bez přešlapů, ale od takovýhleho filmu chci, aby mi i něco řekl...ne jenom odvyprávět pár těžkostí v zajímavém životě Bondyho. Jsem zvědavej na Mašínů další film. ()

sandinista

Zajímavý námět a celkem hezké herečky. To jsou tak jediná pozitiva tohoto filmu. Můžete mi ale vysvětlit, jak si někdo v současné době dovolí pustit do distribuce film s tak šílenými postsynchrony? Dál nevím, jestli je to jenom můj subjektivní pocit, ale podle mě Kryštof Hádek neumí vůbec hrát a ještě za ten ochotnický výkon dostane Lva. Nepochopím! Taky mi stylizace filmu přišla jak okopírovaná z filmu Total Eclipse . To je na tom naše kinematografie opravdu tak bídně? Naopak musím vyzdvihnout výkon Martina Huby. ()

Mr. Sandman

Pro mě spíše nepříjemné zprznění odkazu(hovna) duševního obra které je natolik přizpůsobené širší (byť ne snad té úplně nejširší) divácké skupině, že jen těžko může oslovit člověka třeba jen mírně obeznámeného s Bondyho tvorbou a životem, natož pak někoho kdo k němu cítí upřímnou lásku a obdiv. ()

IBBY

...přes veškerou snahu být nadšená musím přiznat že nejsem...a musím přiznat že hodnocení je velmi osobní a neobjektivní...a musím přiznat že bych ani nebyla ochotná o svém hodnocení diskutovat...a důvod?...vyrůstala jsem v rodině surrealistických nadšenců obklopená výtvarnem...(nejen)prokletými básníky...tvůrčími a inspirativními lidmi...a vím jedno...Bondy byl mnohem ale mnohem složitější a vícevrstevnější osobnost a nikoliv tak lehce přijatelná (ano...mám pocit že byl vykreslen příliš přijatelně...příliš mile byť poněkud excentricky)...ale on byl prostě úplně jiný a nejde o děj...jde o osobnost)...nicméně za počin a téma dávám 3... ()

Mallinali

Kéž by takovouhle výpravu měl Protektor. V jednotlivostech zajímavé, ke konci i docela dramatické a strhující, ovšem bez pořádné tečky. Jinak vcelku povrchní, s postsynchrony na úrovni maďarského porna a celek celkově kulhá na všech osm chapadel. Skoro to dosáhlo i na čtyři hvězdy (výkony Hádka a Krobota mě nadchly), ale na to tam bylo výtečného Krause poskrovnu. ()

Mikli

Hovno komentář, hovno hodnocení, hovno porevoluční česká kinematografie. Tohle má styl, jako ho měl Bondy. ()

gonga

A tohle bylo co? Pohled na Egona Bondyho a jeho svět z konce 40. let pohledem lidí z roku 2009. Tohle měl být mladý Bondy, který dle vlastních slov žil: " „zjevně jako individuum práce se štítící, kriminální živel a sanktusák – po několik dlouhých let. Byl jsem za tu dobu zase i párkrát v blázinci, ale nepomohlo to. Pro pivo jsem byl schopen všeho“ Stálý pracovní poměr neměl, „živil“ se i žebrotou a drobnými krádežemi.". ()

huko

Velké zklamání. A to hlavně díky trailerům, které naznačovali, že půjde o burčiskou drsnotu, ostrost a vtipnost. O což se snaží první třetina filmu a daří se jí to tak 70:30. O čem byl zbytek filmu jsem už hodinu po shlédnutí neměl tuchy. Čekal jsem film o buričství a impotentství té doby, abych se mohl zamyslet nad naší dobou a svým životem. Chyba v mém očekávání. ()

hazaba

První polovinu filmu jsem si říkala, kdy už bude konečně konec, druhá polovina byla mnohem lepší. Opět se ukázal nešvar mnoha českých filmů se špatnými postsychrony. Hudba byla docela příjemná, ale dialogy především v první půlce byly příšerné, Hádek přehrával. Civilně hrál jen Martin Huba a příjemná byla i Karolina Gruszka. Pobavila mě scéna s žirafou... Shrnuto - další film, který se může řadit k českému průměru. ()

derek007

Další s nadprůměrných českých filmů, kde stejně jako v Protektoru (Plodková) hraje prim hlavní ženská postava. Bravo casting, bravo kamera = Bravo Mašín ()

#47

Odvaha natočit něco trochu jiného než je současný trend si jistě zaslouží uznání a není to naštěstí v poslední době pouze případ 3 sezón v pekle, nicméně samotný příběh, navzdory nadstandardnímu rozpočtu, není natolik silný abych se z něj posadil na zadek. Začátek je v každém případě slibný a nabízí zajímavý pohled na život mladého levicového intelektuála, bohužel jak se příběh line, postupně ubírá tempo a až konec je opět trochu nosnější. I když jsem příliš necítil vystřízlivění z marxistické opice hlavního hrdiny, jeho okázalá vulgarita a rebelství, snažící se rozvířit to "prděníčko" jsou mi svým způsobem sympatické. V každém případě je vidět, že Tomáš Mašín je zkušený reklamní režisér a trailer asi dokázal leckoho přitáhnout do kina. ()

bery71

Nerad bych byl k panu Mašínovi neférový. Je totiž pravda, že k jakémusi zdánlivému zlepšování české kinemtogafické kultury dochází, ale nadělat takový povyk kvůli tomuhle dílku? Začnu klady. Kryštof Hádek hraje dobře, hraje klidně, uvěřitelně a přirozeně. Sem tam nějaký netradiční záběr potěší a příjemně rozptýlí. A příběh sám o sobě špatný není. Jeho samotné vyprávění už ale bez chybičky není. Zbytečné kotrmelce a smyčky jsou čím dál krkolomnější a i když na básnické hodnocení hovno, hovno nedojde, kvalita občas hodně klesá. Pro mě osobně byl pekelný dabing nečeských herců a nevšimnout si toho skutečně nejde. - Doufám, že to nebyl nejlepší film pana Mašína. ()

Jíha

Film je v první řadě úplně obyčejný a jeho postradatelné poselství deklamované na konci mladým básníkem banální. Přitom Bondyho básničky a filosofie banální nejsou, a jeho život v zobrazeném období nejspíš nebyl obyčejný. Takový kontrast = podfuk. Protože skvělý text sám napsat nemůžu, dovoluji si odkázat na komentář Martina Machovce v Ádvojce, kde je jasně vyjádřeno něco z toho, co mě při sledování filmu nejasně, ale poměrně silně vadilo: http://www.advojka.cz/archiv/2010/1/basne-nebo-lejna ()

Tomáš Mašín se opět vrací do minulosti

Tomáš Mašín se opět vrací do minulosti