I miliardář má své staré dobré zvyky, kterých se jen tak nevzdá... Každý rok v září odjíždí americký miliardář Robert Talbot na dovolenou do své vily v Itálii, kde po měsících odloučení tráví pár sladkých týdnů s milenkou Lisou. Letos však udělal velkou chybu – dorazil již v červenci. Vychytralý majordomus v jeho nepřítomnosti využívá vilu jako hotel, dům je plný rozjívených náctiletých Američanek a milenka si zřejmě bude brát jiného. Talbot bude muset zapojit veškerý důvtip, aby se vše v dobré obrátilo a nastala ta správná zářijová idyla... Scénář peprné veselohry údajně vznikal s myšlenkou dát znovu dohromady Caryho Granta a Sophii Lorenovou, mezi kterými to jiskřilo v úspěšném filmu Hausbót (1958). Když se to nezdařilo, Grant byl vystřídán svým obvyklým náhradníkem Rockem Hudsonem a Lorenová svou největší rivalkou Ginou Lollobrigidou. Její úchvatné kostýmy vytvořil slavný návrhář Morton Haack. Ve filmu se též na stříbrném plátně poprvé objevil slavný zpěvák Bobby Darin (Tony), který po skončení natáčení pojal za manželku hereckou kolegyni Sandru Deeovou (Sandy). (Česká televize)

zette

Dejove nic vyjimecneho. Ale mam rad podobne blaznive romanticke komedie te doby, s dobrym hereckym obsazenim. Hudson lazensky svihak jako snad vzdy a typove zajimava Lollobrigida, ktera vsak ve sve dobove konkurenci moc u me neobstava.-). Hezka kamera, velmi atraktivni prostredi. Za me spokojenost. ()

andrii

Přijde září... S oblibou, s oblohou v obležení, oděnou v červánky. V tom případě zdobí, září, ale než, charaktery "zazlobí," výkvět růžiček si to řádí v objetí, když už jsou jednou vyřazeny z řádu, řádné doby jeřabin. ()

farmnf

Je to nesmírně blboučké dílo ale má půvab v Gině L. Už tady není mladá pubescentka z filmů De Sici, ví co chce. Humor je bohužel ve většině děje zcela debilní ale pár světlých chvilek tu zažijete. Nápad, že někdo bude využívat vilu majitele jako hotel, je poměrně originální a závěrečné vypůjčené dítě mě docela dostalo. No co bych lhal, sledovat Ginu L. 112 min, které je už přes 30, je estetický nářez! ()

Tyny

Podle hodnocení a obsahu jsem očekávala něco opravdu zábavného, ale bohužel mně film hodně zklamal. Vše mě přišlo tak nějak roztahané a neucelené. Nápad sice skvělý, Hudson skvělý, ale nuda. ()

noriaki

"Mona Lisa 20. století" a americká kopie Caryho Granta se sešli v lehké šedesátkové romantické komedii. I když Rock Hudson napodobuje svůj britský vzor více než věrně, má polovinu jeho charisma a člověk se nemůže ubránit myšlenkám, že Grantovi by role sedla mnohem víc. Film nejvíc selhává ve scénáři. V půlce se dostává do slepé uličky, z níž vybředne až těsně před koncem. ()

hanagi

Roztomilá, trochu moralizující komedie s temperamentní Ginou Lollobrigidou a maličko toporným Rockem Hudsonem. ()

Autogram

Oddychový dovolenkový taliansky film. Až taký oddychový, že som nevedel, či driemať alebo pozerať na dosť nudnú zápletku. Na komédiu to má priveľa minút a málo vtipu a na druhej strane dobré obsadenie a pekné kostýmy na krásnych ženách. ()

Markussis

Pohodový příjemný film z oslnivého prostředí italské riviéry. Je zde plno humoru i romantiky. Příběh fimu je též v celku povedený. Rock Hudson a Gina Lollobrigida zde fungují téměř jako dokonalá herecká dvojice. Ve filmu jsou i celkem zajímavé situace, ve kterých se na tehdejší dobu objevují velmi moderní skeče. Nevím čím to přesně je, ale mám pocit , že ve srovnání s jinou italskou filmovou produkcí tohoto typu z těchto let je tento film jakýmsi způsobem modernější, pokrokovější. Zajisté film stojí za zhlédnutí i dnes. Velmi příjemná podívaná. ()

Han22

Očekával jsem nějakou utahanou, nahodnocenou romantickou limonádu, ale překvapivě se jedná o svižnou letní komedii. Americký milionář (Hudson) vyráží jako každý rok na dovolenou do letního sídla v Itálii za svou italskou milenkou (Lolobrigida). Jenže zjišťuje, že jeho všehoschopný komorník zde v jeho nepřítomnosti provozuje hotel. Navíc je tu ubytovaná přísná učitelka se skupinou děvčat a kolem se poflakuje parta mladíků s jasným úmyslem a v hrdinovi se probudí ochranitelské pudy vůči dívkám. Souboje mezi ním a mládeží jsou geniální, stejně jako tisíce naschválů co mu brání si užít a naprosto neskutečně drzý komorník, který z hrdiny v jednu chvíli udělá mafiána a nejhledanějšího zločince v Evropě :) Trošku slabší je nezbytné morální ponaučení, ke kterému dvojice musí dojít díky mládeži, že láska se má brát vážně. Ve vedlejší roli opět jak v té době bylo zvykem známý zpěvák, tentokrát Bobby Darin a úpřimně jsem si interpreta Mack the Knife a Beyond the Sea předstovatl trošku jinak než jako mrňavého mírně obtloustlého mladíka. A finále s jeptiškami je naprosto geniální :) ()

filipvrbik

Celkem povedená komedie, bohužel většina vtipů i děje je snadno předvídatelná... Asi to v šedesátých letech stačilo, dneska už to působí trochu staromódně...60% ()

mildaaa

Romantická komedie ještě z dob, kdy si Huge Grant čůral do plenek. Na tento žánr se mohl podívat i chlap bez toho pocitu, že mu nějakej sladkej Angličan pěkně zku***l večer. Jeden z těch pohodových filmů, který zpříjemní volnou chvíli. ()

tranquill

"Jedině člověk je tak chytrý, že postaví Empire state building, a tak hloupý, že z něj skočí!" - "Proč být nešťastná s někým koho nemiluješ? Ke lepší být nešťastná s někým koho miluješ!" ()

polonius

Když na to koukám očima doby, v které film vznikl, jeví se mi jako celkem dobrý biják se spoustou vtipných situací. Gina září a její dialogy v italštině jsou pořádně ohnivé. ()

Amonasr

Dnes už poněkud staromódní romantická bláznivá komedie, která si ale zachovala půvab bezstarostných šedesátých let. Tenkrát se ještě mohlo zdát, že poválečný svět, alespoň ten západní, čeká už jen zábava a prosperita. Nyní z toho naopak střízlivíme. ()

ostravak30

Zrovna nedávno jsem shlédl jinou komedii scénáristy Stanleyho Shapira - Operace Spodnička. Komediální prvky jsou podobné. Plno bláznivých situací a hlavně úžasně zábavné dialogy. Postavy nemusí moc přehrávat, protože se stačí držet toho, co je napsáno, to stačí samo o sobě. To mi dost připomíná díla Divadla Járy Cimrmana. Rocku Hudsonovi a Gině Lollobrigidě to spolu sluší a já se přiznávám, že tu paní mám čím dál raději. Je to komedie pro muže i ženy o mužích a ženách, o vztazích a lásce. Plno řečených věcí se mi zdálo pravdivých a přenositelných i do skutečného života. Komedie je svižná a nestačí ani nudit. Když nad tím tak uvažuji, nakonec dám pět hvězd, protože se jedná opravdu o výbornou komedii, která jen potvrzuje, že méně je někdy více a tady toho méně je naštěstí více. To byla Itálie ještě krásná země a lidi slušní. ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia s láskavým humorom podobne ako Avanti! Rock Hudson si s Ginou Lollobrigidou zahrali párik podobne ako vo filme Strange Bedfellows. Tentokrát je to však ešte románik iného druhu. Vzťah na diaľku a len jeden mesiac spolu. Róbertovi a Lise to klape. Rock je správne americky racionály a Gina perfektne taliansky temperamentná. Plány im však kazí majordóm Maurice, ktorý na zbytok roka premení Róbertovu vilu na hotel. A ešte k tomu doňho nasťahuje skupinu amerických školáčok, ku ktorým ešte pribudne partia amerických študentov. Romantický pobyt sa tak premení na školský výlet. Herci sú na jednej vlne a perfektne to medzi nimi iskrí, scenár prináša dostatok vtipných situácií a produkcia je kvalitná. ()

mire.k

Klasická oddechovka. Když čekáte pohodovou komedii 60-tých let tak jste plně spokojeni. Pobavíte se a odpočinete si. Pro dnešní mládež nevhodné. ()

remotrumpet

"Proč nejsou mouchy na výlete?!" - "Psychiatři musí mít v americe super kšefty. Vy ste, všichni úplne cáklí."  Najlepší bol aj tak štikútajúci kanárik Sedrik sediaci na pohári so šampanským.✓ ()