V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

Kubwajs

No jak bych to popsal, film Vám nabídne dvě zápletky zdánlivě na sebe nenavazující. No během asi poloviny filmu Vám dojde o co jde a pak už jen čekáte až to konečně skončí.Vše působí opravdu zdlouhavě . V podstatě Lupiči paní domácí v Clooneyho podobě. Nevím jestli film měl poukázat na rasovou diskriminaci v USA celkově američany nesnáším a jejich povrchnost, ale film hezky umí ukázat ,že to jsou opravdu idioti :) ()

Vojta-x

Předvídatelné od začátku do konce. Nebýt tam Matt, tak to rovnou vypnu. Vydržel jsem do konce a už to nechci nikdy vidět. Takhle jednoduchej závěr by nevymyslel ani retard. ()

Saxos

Tuctová zápletka zasazená do imanigárního městečka. Získáme pojistku, lumpové zabijou manželkou, my se budeme mít rádi, vše se zvrtne, lumpové budou chtít zabít všechny, vše dopadne dobře, lumpové mrtví a zůstane jen hodný chlapeček. ()

Kushina

Matt Damon v roli nechutného, parazitujícího, přizdisráčského a nevím kolik dalších nechutných slov pro jeho nejnechutnější roli použít parchanta, který zařídí vraždu své ženy, a plánuje vraždu svého syna, jen aby si mohl vzít svoji švagrovou, s kterou plánuje dělat úchylné BDSM hrátky a šukat s ní někde v protektorátu Nizozemském /který kurva vlastně ani neexistuje, protože celý tenhle film je jedno velké sci-fi). Děkuji, ale nevím, jestli se na mého oblíbeného herce budu moct po této roli vůbec ještě podívat. Celé to prokládá útok na černoškou rodinu, aby se vůbec ten jejich prach-bídný podvod dal vůbec zinscenovat (díky hluku, který v okolí je) a 2 rádoby mafiáni, které bych s radostí sám sundal za jejich amatérský přístup. A celkově celý film je jedna velká amatérština. Jsem tak hrozně rád a na srdci mě hřeje, že tento výplod chorého mozku byl prodělečný. Hnus velebnosti. Sice nevím za co tu 1*, ale dám ji tam. 20% ()

Franki69

Když jsou pod filmem podepsaní bratři Coenové a v hlavních rolích Matt Damon a Julianne Moore, tak čekáte…mno…něco víc, než co Suburbicon nabídl. V naší ulici jsem asi největší fanoušek filmů bratří Coenových. A tak jsem nejvíc zklamaný, jak dopadl nejnovější počin, na kterém se podíleli. Ani mi tak nevadily ty dvě dějové linky, jdoucí vedle sebe ve dvou sousedících domech v precizně vysoustruženém městečku 50.let amerického snu o šťastném životě. Vlastně jsem byl v první polovině rád za epizodky s novými afroamerickými sousedy, protože naředily středostavovskou nudu u bělochů. ** Když ale přežijete opravdu dlouhý rozjezd, u černochů i bělochů začne přituhovat a dočkáte se Coenovských makabrózních vtípečků. A fakt jsem ocenil jednotlivé epizodky (spoiler) když taťka nemůže z hlavy dostat pohrabáč z hlavy pojišťováka nebo sendvičové rozuzlení s nabídkou odjezdu do Arruby. Ve větší než otravné míře jsou ale ve filmu scény, které tam fakt bejt nemusely, nebo tam ani bejt neměly. Zejména finální basebalová mezirasová házečka přes plot. To jako bylo co??!! Dávám 60% a připojím doporučení… Mrkněte se, ale berte jako poslední možnost, když je v telce jenom Prostřeno a ani jinak se nedá dělat nic zajímavějšího. Vlastně je to doporučení, o kterém bych nevěřil, že ho jednou pod film bratří Coenů napíšu. ()

bonovox

Tento snímok výrazne zapadá do priemeru podobne ladených filmov o človeku ktorý sa snaží zlepšiť svoj život nejakým nekalým spôsobom. A preto neprekvapuje, že scenár napísali bratia Coenovci, ktorí sa však výrazne vykradajú zo svojej predošlej tvorby. Veľmi rušivá je tu aj černošská linka. Herci to však v mnohom zachraňujú. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

mcamino

Tak Coenovské filmy asi nebudou můj šálek čaje. Po hodině a půl jsem si řekl, o čem film vůbec byl. Ze začátku jsem si říkal, že bude fajn otázka rasové segregace, ale tato linie se během celého filmu nevyvinula. Nicméně ocenil bych některé jednotlivé scénky, díky kterým mohu svoje hodnocení zvednout alespoň na 2*. ()

BigbyWolf

Hodně povrchní variace na Coenovky (oni s tím mají něco společného ? achjo), říznutá maloměstskou satirou á la Stepfordské paničky. Kvalitně zahraný průměr, ale v jednom roce s Get Outem Jordana Peeleho ještě zapomenutelnejší, než by to bylo normálně. ()

deac

Určitě zatím Clooneyho nejlepší počin. Polemika, zda by si s tím scénářem lépe poradili Coeni, je podle mě bezpředmětná. Na rozdíl od jiných si myslím, že by to o mnoho lépe nedopadlo. Koneckonců, možná právě to je hlavním důvodem proč se tím režijně nezabývali. ()

Mark1983

Docela mě to zaujalo, takže myslím, že čtyři hvězdičky by si to mohlo zasloužit. Jedná se o celkem netradiční příběh, i když sám rasismus a hluboce zahryzaná nesnášenlivost existují po celá staletí. Navíc s rasistickým tématem už dost filmů existuje, ale tenhle tak trochu vybočil z tradičních kolejí, což se tady jedná o mírnou aberaci v tématu o rasismu. ()

Mesmeric

No tak to se ale povedlo. To se vskutku povedlo. Taková nevinná vyvražďovačka, která je mnohem zábavnější než sledovat slepice s krámy, co se nechají kosit v lese nějakým kriplem v hokejové masce. Ve finále za to vše můžou ti negři, co se nastěhovali vedle. Takže za mě rozhodně nadstandard. :) ()

gatuso

Az prilis znatelny rukopis bri Coenu, stejna linka, stejny dej. Zadne prekvapeni. Tahlo se to jak bezlepkovy strudl. Ta vedlejsi vsuvka s cernou rodinkou mel byt apel na problematiku Black Lives Matter nebo co, Georgi? To se bez te politicke agitky neobejdete ani ve sve tvorbe? Matt me vubec nebavil zato me zaujala vyprava. Clovek co ji delal si s tim fakt vyhral. Dobove obleceni, zarizeni, vybaveni, domy atd. To je za hvezdu. Ta druha je z nostalgie ke Coenovic bratrum... ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller