V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

Streeper

Od George Clooneyho jsem viděla čtyři režisérské počiny z toho tři se mi vůbec ale vůbec nelíbili, za to tenhle mě oslovil. Bylo to zábavné, napínavé a skvěle zahrané. Podle traileru to vypadalo, že Matt Damon je ta oběť, ale hned ve scéně, kdy mají identifikovat pachatele mi to došlo. Tetičku jsem prokoukla už na začátku, nějak mi tam neseděla. Možná na konci je až moc zvláštních úmrtí, ale to jsou Coenovi. Co se mi vážně nelíbilo byl konec, zrovna u tohoto filmu bych brala dořešení příběhu, i když na druhou stranu syn, který má dům plný mrtvol si jde zaházet se sousedem a vůbec nic neřeší, je docela dost velká ironie. ()

Lanark

Clooney s Coeny těm Oskarům tak urputně vyběhli naproti, až je úplně minuli a skončili někdě ve slepé uličce. Nemám co bych k tomu filmu víc řekl, je to tak poslepovaná povrchní fraška, že při sebemenší snaze o uchopení se začne samovolně rozpadávat, až z ní nezbyde vůbec nic. Ani vzpomínka. ()

C0r0ner

Přistihl jsem se, že se v komentářích nevyjadřuji úplně kultivovaně a na úrovni, za což se omlouvám a rád bych svoji chybu napravil právě teď. Takže: Do píči, to teda byla kurevská sračka. Sice celkem dobře udělaná, ale bylo mi totálně, kurva, jedno, co se tam, do prdele, děje. Zmrdi! Takže tak. 25% ()

Juto

Čierna krimi komédia ,ktorá sa moc dobre nepodarila.Od Georga Clooneyho som čakal niečo lepšie ,ale problém je scenári ktorý vôbec neprekvapí . Filmu nepomáha, ani hviezdne obsadenie. Pri filme som sa nudil takže nič moc. 4/10 ()

Martrix

Dva úhly pohledu. Trošku vlezdoprdelácká pointa, kdy zatímco rádobypočestní a ctění běloši páchají v jednom domě zločinné věci, chtějí obyvatelé rasistického Suburbiconu vypudit jejich nebohé sousedy, mírumilovné a slušné lidi, jen proto, že jsou černí. Naštěstí si malí kluci se sociální rovností hlavu nelámou, což symbolizuje závěrečná scéna, kdy si hází míčkem přes plot. To je hodně laciné. Druhý pohled je tak trochu divadelní. Děj se ubírá předvídatelnou rovinou, kdy se dějí věci podle jasného schématu. Tak jako se v divadelních dramatech nenechává nic na pokračování a postavy si během představení svůj osud najdou, tak i v Clooneyho dílku, dostal každý co si zaslouží. Líbili se mi starý auta, postava pojišťováka(Oscar Isaac), vrahouna(Glenn Fleshler ) a to je všechno. Moorovou nemám rád, ale špatná nebyla. Nelíbilo se mi všechno ostatní. Podle mě to je zbytečný film, který poukazuje na rasisimus v 50.letech jen tak letem světem a linku o podvodu/vraždě ukazuje neosobně a bez nějakého hlubšího sdělení. Trochu zajímavá je jen snaha spatlat to dohromady. ()

PROCESOR

Tak začátek je celkem zdrcující, že si musíte dát dvě kafé najednou, nebo nějaký nakopávač ve stylu redbulu či aspoň panáka. Pak se to, ale cca. Po 40. min. solidně rozjede. Možná až ve 42. teď nevím přesně…Nicméně snímek má co říct, ne ,že ne, ale jde o to jestli tu formu zvolil správně..Dobová atmosféra je zvládnuta na jedničku, ale mě se nějak nepozdává to tempo vyprávění a jakože překvápkový závěr, který je jasný už tři týdny předem…Možná, že režisér je lepší herec, než předvádí, jako řežisér ,né každý slavný jméno na této horké židličce oslní…a zvládne úplně vše, co se mu zdá, jako herci brnkačka. I kdybyste mě mučili, tak víc jak průměr tomu prostě nedám… ()

Wormboy

Nie zle, len v tej spleti tem, motivov a postav, akoby sa zabudlo na nejake ich prepojenie. Za filmom citit silny material, ktory sa vsak zial Clooneymu nepodarilo preniest na obrazovku. Skoda...potencial tu bol obrovsky. ()

Mrkvič

Ne moc povedený klon Farga. Trochu prdlé, ale postavy ne moc zajímavé a hlavní dějové linie si jdou tak úplně mimo sebe, až jejich spojení nechápu. Aspoň že závěr a proměněný Damon vynahradí divákovi strávený čas. ()

Johnny.ARN

Kvalitne uletená, divná a miestami strašne nezáživná akože komédia. Najhoršie na tom je to, že mi to pripomínalo nejaký film, na ktorého názov si ani za toho Boha nespomeniem. Hlavne to prevedenie, rozprávačský štýl, vizuál a kostýmy. Dá sa to síce pozerať, ale neužil som si to. Nebolo to nejaké extra vtipné, pútavé, skôr len divné a akože inteligentné. Herecké obsadenie však v pohode. 2 z 5 ()

_DAVE_

Klasická Cohenovka (nebo se už říká Clooneyovka??), tentokrát se ale šlo myslím trochu přes čáru... Ta dětská postava uprostřed toho všeho marasu mi tam místy vadila.. Jinak superšedý průměr.. . ()

Yoshimitsu

Temné předměstí, aby taky ne když se tam nastěhuje rodina cikánů, kteří to nebudou mít vůbec lehké. Matt Damon ze startu role byl takový nenápadný, nezajímavý úplně mi tam nesednul, ale postupem času ukázal, co je opravdu zač a chopil se jí výborně. Julianne Moore škoda, že jí nesejmuli spíš její blonďaté dvojče já spíš brunety. Dávám 60% ()

venison

Myslím, že já a George Clooney v režisérském křesle asi spřízněné duše nebudeme.. Vše, co jsem od něj zatím viděla, tak moje divácké smysly pobraly vždycky s otazníkem.. "Suburbicon: Temné předměstí" je dalším filmem v řadě, o kterém nevím, jestli se mi má nebo nemá líbit.. Naštěstí je ve scénáři hodně znát rukopis bratří Coenů, takže se přikláním spíše na tu pozitivní stranu.. Nedávno jsem měla možnost shlédnout dvě řady seriálu Fargo, který se filmu "Suburbicon: Temné předměstí" naštěstí v mnohém podobá.. Blízká minulost padesátých let, WTF události, sarkasmus, příjemné vizuální zpracování a dobře odvedená filmařina.. Trošku mi unikala "černošská" dějová linie, ale jinak jsem se rozhodla, že se mi film líbil :-) ()

bizz_mjc

Jak Pat a Mat vymysleli plán na získání pojistky. Režijně dobré, ale zdlouhavé, nudné a zápletku víte skoro celý film, tak jen čekáte, kam se to až dostane. De facto zbytečný film bez hlubší myšlenky. ()

Sany33

Suburbikon, alias sídlisko plné rasistických psychopatov. Celkovo som dosť nepochopil na čo bolo nutné ťahať do filmu aj tú rasovú nenávisť, ale asi chcel režisér mimovoľne na niečo upozorniť, aj za cenu narušenia gradácie rodinného konfliktu. Matt Damon na mňa pôsobí pošahane aj v reálnom živote, takže sa do role dokonale. Na druhej strane Julianne Moore ma v tejto hereckej podobe dosť rajcovala a vlastne to hodnotenie ja také vysoké hlavne vďaka nej. Prezradiť finálnu zápletku v polke filmu sa vážne nerobí. Držať si tromfy až do konca. Tak hrajú profesionáli. 51% ()

VanTom

Já si celou dobu říkal, že to vypadá jako od Coenů (než mi scénáristy prozradily závěrečné titulky)! V jemně černohumorné, cynicky absurdní "předměstské" krimi se dokonale naplánovaný zločin vymyká a obrací proti svým pachatelům a málokdo dopadne dobře. Nepobral jsem ovšem, k čemu se tu vůbec vyskytovala ta aktivistická linka s utlačovanými, bezmála lynčovanými barevnými sousedy, když k ničemu nebyla ani nevedla. ()

Tft

Suburbicon vypadá jako film z budoucnosti, kdy po vyhlazení lidstva planetu začali ovládat mimozemšťani a někde vykopali staré Coenovské filmy a teď se je snaží napodobit. George Clooney sice není příslušník mimozemské rasy, ale to napodobování je do očí bijící. Problém je jak ve scénáři, na kterém se bratři Coenové podíleli, tak na Clooneyho režii, ten nedělá moc proto aby si jejich scénář natočil po svém, snad až na dějovou linku o rasismu, která ovšem do celého konceptu filmu vůbec nesedí (nedivil bych se kdyby tahle část filmu byla vlastní iniciativa Clooneyho). Suburbicon se tak plaví v nejistých vodách, na jednu stranu se tváří jako Coenovský vlk převlečený za karkulku a na stranu druhou je na tom vidět Clooenyho velmi malá snaha vymanit se z vlivu a udělat si to celé po svém. Tím prozrazuje svou režisérskou nevyzrálost a vlastně i to, že je lepší herec než režisér. On dokonce ten scénář vypadá jako by Clooney tak dlouho otravoval Coeny s tím ať mu ho napíšou, až někde ve skříni vyhrabali jeden starý z jasných důvodů zapomenutý a aby ho umlčeli tak mu ho dali. Suburbicon nefunguje jako černá komedie o jedné prohnilé rodině z Amerického předměstí a už vůbec nefunguje jako komentář rasismu padesátých let v Americe. Je to jako číst knihu od začátku i od konce naráz, ale uprostřed se dějové linky nikdy neprotnou. Matt Damon nikdy nedosáhne úrovně skutečné důvěryhodnosti a skrze jeho prazvláštní výkon dopomáhá k celkovému ubíjejícímu vzezření celého filmu, k tomu mu pomáhá i velmi nevýrazný Noah Jupe, jemuž se to dá alespoň odpustit vzhledem k jeho věku. Julianne Moore se může přetrhnout, aby Clooneyho zachránila, ale ani její talent na tohle nestačí. Jediný světlý bod je tak Oscar Isaac v roli pojišťováka, který se ale rychle objeví a zase hodně rychle zmizí. Jak je u Coenovek zvykem zrají s časem jako víno, tady se obávám, že takhle shnilí plod jen těžko vyzraje v něco na co by se mělo za pár let vzpomínat. 45% ()

blackJag

Takto nějak si představuji odpočinkový film bratrů Coenových, černohumorný, plný pokroucených figurek, děsivých náhod a nemilosrdných motivů. Stačí, nestačí? Clooney se potřeboval zase trochu chytit, tak bráchové vytáhli tuhle jednoaktovku. U mě dobrý. 75% ()

JohnSmith

Nebylo to vůbec špatné. Sice jsem se málem pozvracel z úvodní reklamy na Suburbicon, ale pak to šlo. Nejdřív jsem si říkal, proč odhalil Clooney celou zápletku v polovině filmu, ale pak mi to došlo s tím, jak příběh pokračoval. Slušné. ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller