V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

godycz

kdyby coenovci natocili tento svuj scenar hned po fargu, mohlo se to klidne jmenovat fargo 2. tak moc ten jejich rukopis tam je poznat. jeden z lepsich scenaru. clooney se ocividne hodne naucil jejich rezii a je to znat. byl jsem mega spokojen. ()

barteca

Zdařilé krimidrama v líbezné stylizaci Střihorukého Edwarda. Hraje tam kdekdo a velmi dobře. Gulliver pro 21.století. ()

owwidius

Uplna pecka, pre mna Coenovci v plnej parade. Nie kazdy z ich filmov ma nadchol, tak som nemal velke ocakavania. Trochu mi to pripominalo Fargo. Pekna krimi zapletka, ked plan nevyjde podla predstav. Opat super postavy, najma tie negativne a inak paradne zahrane (Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac ale aj maly synator). A teda hlavne naozaj idealny mix krimi, krvi a cierneho humoru, a inak miestami aj az hororovych prvkov. Tiez pekna atmosfera typickeho predmestia v Amerike v dakych 50s-60s a parelelny pribeh susedskej rodiny. U mna jeden z filmov roka, uplne som sa bavil samotnym pozeranim. Kludne by som si to pozrel hned znovu a strasne sa divim tuto hodnoteniam (60%, pri 100 hodnoteniach). [#41/2017] ()

xmy

Retro Coenovka/Clooneyovka odehrávající se v napohled příjemném fiktivním Suburbiconu padesátých let. Líbila se mi velice zvláštní atmosféra a podivné postavy, zejména Matt Damon byl perfektní. Trošku zbytečná mi přišla akorát vedlejší příběhová linie s černošskou rodinou. Jinak dobrý film. 4*- ()

BOURQUE

Ukážka toho, jak sa na prvý pohľad „dokonalo vypadajúce sa predmestie“ nevypadá dokonalo. Z hereckej stránky spíš skromné výkony jak od M. Damona tak aj od J. Moore. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

strikeman

Asi Clooneyho nejlepší film a nelze se divit, když jej vystavěl na scénáři legendárních bratří Coenů. Taškařice to byla náramná, leč vcelku předvídatelná ... 70% ()

Folky

Nechápu, k čemu tam byl příběh o černošské rodině. Ve filmu o působilo extrémně zbytečně. Ale jinak velký palec nahoru za poslední půlhodinu a závěrečný monolog Matta Damona. Do té doby to celé působí jako pouhá expozice před zábavnou a atmosférickou poslední částí. ()

Waldir

"Coenovka", ktorej chýba cit pre réžiu. Papierovo to zjavne vyzeralo skvelo, v rukách zručného a lepšieho režiséra by to mohla byť pecka, takto je to celé nemastné, neslané a predovšetkým hrozne povrchné, kde sa vlastne jednotlivé príbehové línie žiadnym spôsobom nevysvetlia alebo sú jednoducho pre samotný príbeh samoúčelné a zbytočné. ()

Torpid

Typický scénář bratrů Coenů. Clooney tradičně průměrný. A-čkoví herci a vypiplaná produkce. Podle mého tenhle druh dramatu, aby nebyl nudný, potřebuje extrémně charismatickou postavu, která skoro nesleze z plátna. Tady nebyl vůbec nikdo. ()

DAPDO

Na tenhle film jsem se hodně těšil, o to větší zklamání mě čekalo. Měl jsem z filmu divnej pocit od první minuty. To natočení celýho příběhu prostě bylo úplně jinak, než mám rád. Nesedí mi přesně to, jak to bylo, čili nový sousedi-střih-přepadení-střih-pohřeb-střih-otec šuká tetu ve sklepě-střihvýslech-střih-demonstrace proti negrům -střih-pojišťovák-střih-atd.Film nezachrání ani posledních asi dvacet ostrejch minut. Ta druhá dějová linie s černošskejma sousedama byla zbytečná a pro příběh absolutně nepodstatná. Zajímalo by mě, co by z toho udělali Coenovi, kteří jsou podepsaní za scénářem, ale režie v podání lamače ženskej srdcí mě osobně nenadchla. ()

Johny M.

Můžu Matta Damona, mam rád Jullianne Moore i tu dobu (50. léta v USA), ale co nesnášim, to jsou podobný spatlaniny všech možnejch žánrů... ()

HenryIvan

Uznávam, že podľa mňa sa tu jedná o vydarenejší projekt, v hlavnej úlohe s Mattom Damonom, ako tomu bolo u Downsizing. Aj tak tu však hraje idiota, ktorého keby prešlo stádo divých volov, aj tak by som povedal, že si zaslúži horšie. Tak isto nadobúdam pocit, že Julianne Moore hraje stále nejakú postavu, ktorá je svojím spôsobom psychopat a že by som sa nedivil, keby že ním naozaj aj bola. Nesie to rukopis Coenovcov a v tom vidím môj najväčší problém, ich tvorba mi dva krát nevonia. Je to v podstate zaujímavé a keď sa posnažím, tak snáď nájdem aj nejaké to posolstvo, no nie je to nič viac než priemer, aj na nich. 65 %. ()

dalziel

Dobrý začiatok s peknou dobovou atmoškou ale to bolo všetko.Po 20 minútach som to vypol a pre mňa to zostane vypnuté. ()

Rockerman

Lahůdková záležitost. Trochu mi tam nepasoval ten rasový podtext, ale chápu, že všechno to neštěstí bylo třeba na někoho hodit a v době, kdy se příběh odehrává to bylo jasné. Neobyčejný styl vyprávění, ale na to jsme u mých oblíbených bratrů Coenů zvyklí. ()

Torgal

Že to napísali Coeni trčí z tohto filmu z každého políčka, ale asi by bolo lepšie keby to aj zrežírovali, lebo Clooneyho spracovaniu niečo chýba. Výsledkom mala byť zjavne čierna komédia až satira na malomeštiakov, no tá komediálna rovina v Clooneyho rukách dosť škrípe a pôsobí skôr bizarne než humorne. Z Damona som tu mal tiež riadne divný pocit, ale tu si nie som istý, či to nebolo zámerom. Každopádne bol dosť fádnym a nevýrazný. Línia s černošskou rodinou tu bola snáď len kvôli tomu, že tvorcovia cítili potrebu povedať nám, že rasizmus je špatný, áno. 6-/10 ()

kwaicheng

Pseudointelektuální sračka založená na tom, že mám uslintávat na lehkým severoamerickým bizáru z padesátejch let a pak se tetelit jak se na konci povražděj když je všecko jasný hned zkraje? Popiči... ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller