Po stopách hvězd (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 56x26 min

Marek Eben, Karel Gott, Marie Rottrová, Marta Kubišová, Radoslav Brzobohatý, Iveta Bartošová, Zdeněk Troška, Regina Rázlová, Jiří Langmajer, Dagmar Havlová-Veškrnová, Hana Zagorová, Ondřej Vetchý, Václav Neckář, Zita Kabátová, Jiří Krampol, Jiřina Jirásková, Květa Fialová, Eva Pilarová, Bolek Polívka, Hana Maciuchová, Jaromír Hanzlík, Pavel Vítek, Iva Janžurová, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Jan Tříska, Eliška Balzerová, Pavel Bobek, Naďa Konvalinková, Eva Holubová, Josef Dvořák, Gabriela Vránová, Jaroslava Adamová, Chantal Poullain-Polívková, Petra Janů, Ladislav Mrkvička, Jiří Suchý, Jana Švandová, Libuše Šafránková, Lubomír Lipský st., Miroslav Donutil, Waldemar Matuška, Jana Šulcová, Jana Hlaváčová, Vlasta Chramostová, Marie Formáčková, Jaromír Pleskot, Emma Černá, Jiřina Švorcová, Petr Jarchovský, Petr Janda, Vladimír Morávek, Karel Schwarzenberg, Jaroslav Brabec, Jiří Zapletal, Jaroslav Sedláček, Helena Rohanová, Jiří Lábus, Petr Lesák (vyp.), Jan Hojtaš, Tereza Kostková, Ilja Hurník, Václav Nosek, Antonín Navrátil, Jiří Hošek, Josef Vlček, Jan Schmidt, František Polák, Aleš Ulm, Klára Doležalová, Roman Vacho, Věra Špinarová, Jana Brejchová, Ladislav Frej st., Libuše Havelková, Zlata Adamovská, Milena Dvorská, Jan Přeučil, Pavel Landovský, Yvonne Přenosilová, Jan Kačer, Taťjana Medvecká, Kateřina Moravcová Kubišová
  • NinonL

Ostatním hvězdám, zejména Zitě Kabátové, se omlouvám. Díly s nimi jsem neviděla. Viděla jsem jen nestydatou adoraci Dagmar Havlové (dokonce na Nový rok) a zvedl se mi žaludek. Začala jsem pochybovat o tom, kdo že to byl před 2000 lety ukřižován a ke komu se mám modlit ... Hvězdička je pro Zitu, ať jí tam nahoře září.(1.1.2014)

prostě docela zajímavý dokument, víc k tomu asi není co dodat. 80%(27.11.2008)

Zajímavý pořad ČT. A troufám si tvrdit, že je jeden z nejpovedenějších, které nám ČT servíruje. Já viděl jen jeden a půl dílu. Ten první byl o herci Ondřeji Vetchém. Tohoto herce obdivuji a to ne jen kvůli tomu, že je to jihlavský rodák. Dokáže dokonale zahrát jakékoliv postavy. Od čerta z pohádky S čerty nejsou žerty až po novináře Kadlece ze seriálu Místo v životě. Tento díl jsem viděl celý. Zrovna nedávno jsem zapnul televizi, ale až ve chvíli, kdy už byla polovina dílu pryč. Zrovna byl o herečce Gabriele Vránové. Tato herečka mě zaujala hlavně v seriálu Chalupáři, který jsem si velmi oblíbil. Dokonale zde hraje manželku svému záletnému manželovi (Menšík). Nečetl jsem její životopis a tak mě velmi překvapilo, že jejím synem je Ondřej Kepka, který se proslavil díky roli Honzíka v seriálu Arabela. Na tomto pořadu se mi velmi líbí, jak jsou nám herci představováni. Na pozadí běží postavy, které hrají a do toho mluví herečtí kolegové a vyzdvihují jejich výkony a to nejen herecké, ale i životní. Už se nemohu dočkat dalších dílů. Jen je škoda, že takto výborný pořad trvá jen 20 minut, protože ty neskutečně rychle utečou. Nemohu hodnotit jinak než 80%.(4.11.2008)

Mimořádně zdařilý dokumentární pořad zblízka přibližuje jednu z prvních dam naší lehkonohé hudební Múzy. Marie Rottrová se stala, jak to vyjádřil jeden z komentujících protagonistů, setrvalou seriózní stálicí naší scény hudby pro lidi (pop music). Uměřenost formy a sevřenost obsahu jsou paralelně sepjaty do přesvědčivého celku. Výsledek se zdá být snadný a samozřejmý; opak je pravdou.(10.9.2008)

• NinadeL

Za připomínání některých archivních materiálů. Typicky za rarity s Hankou Maciuchovou a Ivetou Bartošovou uva. Jinak je to marginální a bulvární peklo.(4.7.2011)

• - Diel s Jiřinou Švorcovou nebol nikdy odvysielaný. Prečo sa dokument dodnes neobjavil v televízii, jeho tvorcovia nevedia. Režisér Škarpa povedal: „Zaplatené som dostal, vysvetlenie, prečo to nepôjde, bohužiaľ nie! Je mi to ľúto, bola na tom veľa práce." (Raccoon.city)