Temnota dětské duše

• Velká Británie In a Dark Place
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie / Lucembursko, 2006, 95 min

Není temnějšího místa než je dětská duše...
Anna má novou práci. Bude se starat o dvě malé děti v odlehlém domě, obklopeném nádhernými lesy. Obě děti, Miles a Flora jsou sladké a okouzlující. Tato idyla se ale vytrácí, jakmile Anna zjišťuje znepokojivé skutečnosti. Její předchůdci zemřeli za záhadných okolností. Navíc v záblescích vidí různé postavy. Jsou to bývalé chůvy, které jsou nyní mrtvé. Tyto postavy mají vražedné úmysly a Anna pochopí, že životy a duše obou dětí jsou v ohrožení. Anna se proto musí pustit do boje s temnými silami, aby očistila duše obou dětí. Temnota dětské duše je vynikající duchařský horror, plný napětí a ponuré atmosféry. (oficiální text distributora)

pupidup

abych mohla pochopit obsah, asi bych musela vidět film ještě jednou, ale to se mi nechce, neb mi přišel jako pěkná blbost, zvlášť ten konec. Leelee má opravdu nemimický výraz telete, její obnažování i choutky Tary byly trapné, její chování bylo trapné a a konec byl pro mne španělská vesnice....no, téma nebylo zlé, zřejmě se někdo špatně chopil příležitosti... ()

HanLiuKun

Po hodině jsem se tak nudila, že jsem to vypnula a šla raděj spát. Jedna hvězdička je za krásné oči hlavní hrdinky. Prostě nuda a nebylo nic, co by mě nutilo koukat dál. ()

dopestMF

čudujem sa producentom, že na takéto niečo vôbec obetujú peniaze, len polonahá prsnatá ´´ detská psychologička šmrncnutá van goohghovou šibnutosťou´´ nemôže zaplátať dejové wtf, ktorých je v tejto zlátanine požehnane, jediná hviezda ide za hudbu a atmosféru ()

-krusty-

EHF: Právě jsem se dodíval na tuhle, dle reklamních blábolů skvělou duchařinu....ehm. Nevím co si s tímhle filmem počít. Po pravdě řečeno, Leelee Sobieski je taková ženská, že se nějaký děj moc ani vnímat nedá. Zamiloval jsem si ji ve EYES WIDE SHUT (k sežrání) a stejně dobré to bylo i v THE GLASS HOUSE. Tohle je totiž herečka dle mého gusta - žádná hnusná silikonová anorexie na dvou hůlkách, ale pořádně rostlá ženská. Nedivím se tedy, že jsem celý film tak nějak nepochopil. Staré sídlo uprostřed pustiny, celkem odporné děti v tom nejhorším věku, odměřená lesbička v podání Tary Fitzgerald, absence služebnictva (jasně, jasně...jedna kuchařka...asi šest vteřin:-) a zjevující se dva duchové. Nebudu tedy rozebírat děj - moc si z něj nepamatuji a nerozumím mu. Zato musím pochválit celkové ladění filmu do šedobíla a povedenou zvukovou stránku (hudba). Naopak nejsem si jist, zda by se něco stalo pokud bychom vypustili scénu s knězem, holčičí hrátky mezi Leelee a Tarou a vůbec hodně odhalených záběrů Leeleeina dekoltu a celé té božské figury (ach ta rozpolcenost....:-) Takže nevím. Libido velí dát plný počet za Leelee.... Zodpovědnost káže dát mnohem méně. Ne, ne...jsem jen člověk. Stejně dám víc....boha jeho, to je ženská :-))) ()

Scorpik87

Docela zajimavé ale nic s hororem to němělo ani skoro nic společného. Předtím jak jsem slyšel ten název tak jsem se na to musel podívat, ale zklamalo mě to, ten konec filmu fakt nechápu buď je Anna nějaky cvok a nechala kluka se utopit a přitom mu říkala že je to pryč ale stejně se utopil, to sem teda nechapal. ()

Necrophobic

Nevím jestli jsem to pobral správně ,ale myslím že duchové nejsou a všechno se děje jen v mozku v mládí zneužívané psychicky nemocné Anny(Proto asi podržela každýmu kdo na ni šáhl).Takže thriller. ()

TylerD.

Není to žádný trhák, ani bych to nenazaval hororem ale nelituju. Nenudil jsem se ani minutu, líbila se mi závěrečná pointa i Leelee a to myslím i její moc dobrý herecký výkon :) ()

bratr_jezek

Tak znovu otevřeme klasiku Henryho Jamese Utažení šroubu. Režisér na to nejde špatně, všichni se chovají divně. Podnikatel by měl řešit děti bez rodičů, ale radši řeší byznys. Dohazovač mu dohodí další dívku Annu (Sobieski) a zřejmě jí předtím osahává. Ona sama s tímto má vnitřní temnou minulost, která se začne otevírat, když zjistí, že děti se chovají divně, protože chůva i její nápadník zemřeli. Sekretářka, která na vše má dohlížet se taky chová divně (Fitzgerald). Jenže pár lekaček a otevření tématu duchů, kteří tak úplně neodešli, nestačí na celý film. Nejlépe hrají obě děti, Sobieski jim zdatně sekunduje (když se zrovna nekoupe, a to je ve filmu dost často), Fizgerald mě nepřesvědčila. Celkově takový lepší průměr. ()