Temnota dětské duše

• Velká Británie In a Dark Place
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie / Lucembursko, 2006, 95 min

Není temnějšího místa než je dětská duše...
Anna má novou práci. Bude se starat o dvě malé děti v odlehlém domě, obklopeném nádhernými lesy. Obě děti, Miles a Flora jsou sladké a okouzlující. Tato idyla se ale vytrácí, jakmile Anna zjišťuje znepokojivé skutečnosti. Její předchůdci zemřeli za záhadných okolností. Navíc v záblescích vidí různé postavy. Jsou to bývalé chůvy, které jsou nyní mrtvé. Tyto postavy mají vražedné úmysly a Anna pochopí, že životy a duše obou dětí jsou v ohrožení. Anna se proto musí pustit do boje s temnými silami, aby očistila duše obou dětí. Temnota dětské duše je vynikající duchařský horror, plný napětí a ponuré atmosféry. (oficiální text distributora)

Cortesz

Horor v žádném případě, spíše tupá, zmatená vykrádačka podobně laděných snímků se špatnými herci, snahou o nějaké to tajemno, ale neúspěšně. Já se 95 minut nudil, koukal na časomíru a těšil se až to skončí. Jednu hvězdu dávám za zajimavý hudební motiv a za nějakou tu snahu, jsou přece i horší filmy. ()

Daertelon odpad!

Tento film absolutně postrádá jakoukoliv kvalitu. Není žádný, skutečně žádný bod, který bych vyzdvihl alespoň jako "dobrý". V první části filmu se setkáváme s jakousi scénou, která není důležitá. Potom se dostaneme do situace, která je zbytečně urychlená a tak nahňácaná, že nedává smysl. Hned po ní přijde scéna, která je totálně zbytečná a potom ještě část, jež je nepochopitelná. A v tomhle schématu (stejně jako na dvou místech) se odehrává celý zbytek filmu. 95 minut mého života utracených pro sledování takové debility, že možná i díl a půl GoT by byla lepší alternativa pro mrhání časem. Tohle je vražda. Nudná, neúplná, špatně zahraná alternace na porno všeho druhu. Hlavní postava se neustále a s vervou prochází na plátně v županu, jehož výstřih zřejmě měl přilákat nejapné honibrky jakožto aspoň nějaký distribuční kanál. Po pohledu na přirození té podivné zlé ženské, jejíž jméno snad zaznělo jenom jednou, jsem rezignoval a na zbytek filmu se díval s ještě větší mírou nadsázky než na první část. Vlastně jsem zjistil, že ne tak úplně chápu pojem "horor". Pokud tohle byl horor, musím přehodnotit celý svůj život a svým dětem pouštět Princeznu ze mlejna až po dovršení 15 let. Spíš mi to připomínalo jakýsi studentský pokus o vtip, je v tom erotika (nevkusná, kýčovitá), je v tom humor (těžko se dá najít, ale přísahám, je tam!), je v tom pokus o herecký výkon (>pokus<)... jen ta děsivá část jaksi chybí. Nejhrůzostrašnější mi přišla chvíle, kdy na sebe ječely ty lesbičky. Heslovitě, chcete-li - nuda, špatné herectví, bez příběhu, bez pointy, bez nápadu. 10% ()

Nellka

Koukám na to a říkám si... To už jsem sakra někde viděla... Po deseti minutách mi to dochází a ujišťuji se, že se nemýlím... Příběh, jména hlavních mrňousů a místo konání jsou stejné jako ve filmu The Innotcents od Jacka Claytona z roku 1961... To byl báječně mrazivý horor...:D Za to Temnota si s předlohou Henryho Jamese až tak dobře neporadila a tak na co nemá atmosférou a hereckými výkony, to dohání lesbickými scénami a nelogicky obnaženými ňadry hlavní představitelky Anny. To je tak vše. ()

natalie15

Niečo tak debilné sa často nevidí. Našťastie... Vážne obdivujem samu seba, že som so zaťatými zubami vydržala dívať sa na to až dokonca... Ale asi len preto, aby som tomu mohla napísať komentár, aký k tomu patrí. To bolo o čom? Nemá to ani kúsok z hororu, ani kúsok z drámy alebo mysteriózna - až na výnimku toho domu ktorý je účelovo zasadený do zimy a ďaleko od ostatnej civilizácie. Ale ten účel sa žiaľbohu nevyužil. Myslím že jeden z najhorších filmov aké som mala tú česť zhliadnúť. Herecké výkony veľmi slabé, atmosféra veľmi slabá, nevysvetlená zápletka... Tento film ma núti dať mu odpad, ale neurobím tak - pre celkom dobrú hudbu a skvele vybraté, hoci nevyužité miesto. A ten názov... 25%. ()

srolyma

Tváří se to jako klasická duchařina. Odlehlé sídlo, na něm pouze dvě děti, jejich asi něco jako opatrovnice a pak nová vychovatelka. Ta dostala za vychovávání slušný balík, takže je zpočátku vysmátá. Ale pak začne vidět hrůzostrašné nevysvětlitelné výjevy. Třeba holčičku na houpačce, která má na špejli napíchnuté, jaká hrůza, červené jablko! Nebo za oknem chlapa ve flanelové košili. Taky z toho několikrát omdlí. Ale jak už to bývá, tak místo toho, aby vzala pěkně v klidu nohy na ramena a alou pryč, tak zůstává a chce tomu přijít na kloub. Pak se do toho začne motat milenecká dvojice mrtvých pedofilů, trauma z neopakované lesbické lásky a nakonec ani ta vychovatelka není tím, čím se zdála být. Ale nedá se tomu upřít dobrá atmosféra a celkově bych film považoval spíš za průměrný než za slabý. ()

magu

Musím uznať, že Lílí ma dobré kozy. Čože? Ten film nebol o jej kozách? Máte asi pravdu, pretože sme ich vlastne poriadne ani nevideli. A o čom teda bol? Horor? Vážne? Ako môže byť hororom film, pri ktorom sa ani raz nezľaknem, naopak, zaspávam pri ňom? Ostaňme radšej pri tých kozách, lebo inak by som musel ísť s hodnotením dole. ()

zajda001 odpad!

Na tomto horuru mě teda nic nenadchlo. Jediné co mě vyděsilo je skutečnost, jak něco takového mohou vydávat za horor. ()

vilusinska

Teda musím říct že ještě teď jsem z toho filmu dost zmatená a ten konec jsem asi moc nepochopila To bych ještě tak nějak brala ale hlavní představitelce se zaprvé herectví věřit vůbec nedá a to jsem si potvrdila i v jíných filmech kde hrála, její výrazy obličeje jsou hrozné, taky se režisér hodně stala o to aby se Leelee hodně koupala a byla co nejvíce vidět v hodně odhaleném županu,což mě přijde docela trapné.A to že jí teda v dětství zneužívali za bombón a pak se tedy nechala zneužívat i v dospělosti v podstatě od každého je velice špatně vymyšleno. ()

Scaevola

V hlavní roli L. Sobieski a její župan... pardon, bylo to asi i o nemožnosti subjektivní interpretace šílenství, ale hororová atmosféra byla jaksi urousána ostatními prvky. Ani nevím, jestli je to jev positivní nebo negativní. ()

morbido odpad!

Najprv som dal 1* ale ked sa my to rozležalo v hlave ani neviem prečo som to spravil.Odpad!Škoda že sa nedá v žánri napísať nuda lebo toto je dokonalý prototyp ideto od ničoho k ničomu.Počas celej doby sa nič nedeje nič sa nestane nič sa nevyrieši film proste skončí a vy ho zapomeniete.L.Sobieski sa celú dobu tvári ako dement a ani poodhalené kozy nezdvihnú hodnotenie.Ani náznak strachu,napätia alebo nejakého mysteriózna.Nuda. ()

Gedik odpad!

Ach boze, kolikrat jste to zaziju. Koukate se na film a rikate si, ze to neni zatim spatny a cekate, ze se neco stane a najednou prijdou titulky a vy zjistite, ze jste zase jen ztraceli cas. Hrozna nuda. Autor se statecne snazil drzet vasi pozornost, ale asi sam nevedel, proc ji drzet. Film nema zadny pribeh, proste nic. Nuda a nuda. Cekate, kdy se konecne neco stane a dostanete odmenu za cekani, ale nic. ODPAD! ()

Jandecka

40% Hezky děsivě natočené... až mrazí v zádech.. k tomu dobrá hudba.. Bohužel pokulhává příběh.. Nebo spíše chybí. ()

Nerigal odpad!

Upřímně se divím, že tento "horor" neskončil mezi dvoustovkou nejhorších filmů všech dob. Je to přesně ten typ filmu, který byl vytvořen přímo pro trafiky a za účelem vydělat stokrát víc, než byly náklady na jeho výrobu. Zpočátku se sice nezdálo, že nás čeká jeden z nejhorších filmových zážitků za posledních 5 let, ale první podivné střihy a lacině odhalený župan vyhaslé hvězdičky L. Sobieski dal jisté neblahé tušení věcí příštích. Příběh by možná byl ucházející, ale musel by se ho ujmout někdo zručnější a obsazení hlavních rolí by nesmělo odpovídat rozpočtu. Leelee S. vystřídá za celou dobu zhruba tři výrazy: tupý, více tupý a otupělý (jeden z nich pak při ubohé účelově vytvořené lesbické scéně, kvůli které „film“ nejspíš získal rating 18+) a vůbec to celou dobu vypadá, že už by si nejraději šla domů šlehnout svojí pravidelnou dávku a počkat na „drtivý dopad 2“. Atmosféru se budovat nedaří a to možná i proto, že zde žádná není. Dům na samotě vůbec nepůsobí dojmem odlehlé usedlosti, neustále sem někdo jezdí, spojení s okolním světem funguje bez problémů a hlavní hrdinka si během filmu i párkrát odskočí „do města“. Jestliže jsem zde v jiné recenzi zahlédl srovnání s geniálním Osvícením, tak to beru skoro jako urážku Kubrickova génia. Tam by se totiž atmosféra dala krájet a rozpad osobnosti hlavního hrdiny ztvárnil Nicholson naprosto nezapomenutelně. Zde se hlavní hrdinka chová spíše jako vyšinutý debil a působí skrz naskrz nesympaticky. Příběh je vyprávěn velmi zmateně a zběsilé střihy jsou zde na denním pořádku (kam se hrabe Šifra). V průběhu celého filmu pak divák namísto stupňujícího se pocitu napětí získává stupňující se pocit, že ten film je ještě daleko horší, než se zpočátku zdálo a začíná litovat i těch ubohých 50-ti korun, které za tento „odpad“ vyhodil v trafice. O záporech tohoto filmu by se dalo napsat ještě mnohé, ať už o laciných erotických scénách, ubohých hereckých výkonech, nebo o bezbřehém vykrádání jiných filmů, ale jako varování pro všechny hororuchtivé diváky to snad bude stačit. Nebrat! ()

kosak

Horor?Kdepak je to takový pomalý ,trochu napínavý a laciný filmeček.Ale na produkt DVD edice je to nečekaně slušné. ()