LFŠ 2011 ... Šílená píčovina, ale k mému překvapení si ani na nic jiného film nehraje. Prostě lehce úchylná satira českého (moravského) venkova, protknutá celkem povedenými vtípky (kolotočový kůň = LOL), místy i hezkou nenucenou myšlenkou a hlavně v podstatě vůbec nepůsobící trapně či křečovitě. Ideální oddechová volba.(1.8.2011)

Srovnávat Muže v říji s dědictvím či dokonce se Slavnostmi sněženek by bylo velmi troufalé, ale právě atmosféra života v obci na konci silnice, jež Sedláček vystihl skvěle, mi dala zavzpomínat na tyto skvosty. Musím uznat, že suchý humor mi sedí a několikrát jsem se upřímně zasmál (a potom jsem si pro sebe řek: "Ježiš, to je píčov*na", ale myšleno v tom nejlepším slova smyslu). Právě tento kontrast řadí Muže v říji mimo všechny kategorie a přiznávám se, že dávám 3* jen proto, že netuším jestli to bylo dobré nebo vyjímečné. Každopádně pocit, že se jedná o další pravý český film mi možná jednou donutí zvýšit mé hodnocení, tohle potřebuje čas.(5.10.2010)

Nevim jak to říct,ale jsem v rozpacích.Začátek mi trochu připomněl starý dobrý vesnický komedie,ale jak přijel premiér a začala ta soutěž,film ztratil glanc,a občas sklouznul až k nudě.Jinak je ale pravda že přesně vystihnul tu podstatu návštěv politickejch špiček na podobnejch akcích.Nažrat se ,nachlastat,naslibovat a pak s pohrdavym úšklebkem hodit do hajzlu/pole/.Hodnocení?Zatim 60%.(4.4.2010)

• darkrobyk

Chi chi, cha cha, cho cho.... tedy dvě uchechtnutí na komedii jsou hodně málo. Něco tak děsivého jsem dlouho neviděl, naposledy snad Poslední plavky. A drama? A kde, prosím? Společenská komediální satira nám bohužel skončila u Formana a Papouška, ba co více, vesnickým obrazům Z.Trošky tohle nesahá ani po kotníky. Rádoby zadumané scénky plné přemýšlení mohly vznikat před 40 lety, ale to se musely umět natočit. Filmařská křeč, na kterou jsem se docela těšil, mne hrubě zklamala. Vydržet do konce chtělo hodně sebezapření...A jistě, doba zvulgárněla, ovšem nadmíru užívaný sprostý slovník, vedle kterého Slunce sena blednou zcela, vtipnost neudělá. Nejsem puritán, ale tohle bylo nechutně účelové a tudíž nehumorné. Zlatý Menzel a jeho Rozmarné léto, o Svěrákovi se Smoljakem nemluvě.(31.1.2011)

Já už si skutečně přijdu trapně, když tady musím bránit pomalu každej českej film, co jsem viděl. Vážně. Uznávám, že první část byla celkem nudná, ale ta druhá? Ta byla plná jedné hlášky za druhou. Tolik hlášek jsem v českém filmu neviděl snad ani nepamatuju. Já jsem se bavil, ten film mi nepřišel kdovíjak velkej, ale objevilo se v něm tolik vtipu a známých herců, s čímž jsem se v českém filmu taktéž dost dlouho nesetkal, že ohodnotit tenhle film nižší známkou by byla asi taková chyba, jako poslat americký vojáky do centra Severní Korei. Muži v říji jsou pro mě lidový humor, na který se poslední dobou všeobecně kritizuje, a přitom za komančů byl nedílnou součástí každé komedie.(10.4.2011)

• - V cameo roli německého soutěžícího se objevil přední český archeolog a kastelolog Prof. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc.. K této roli jej přizval režisér Robert Sedláček, se kterým už spolupracoval na dokumentárním seriálu Štíty království českého (od r. 2007). (KM Phoenix)

• - Filmový Mouřínov je skutečný (nedaleko Bučovic), doopravdy zde končí silnice. (M.B)

• - V jedné scéně, kdy se auto zasekne na železničním přejezdu, je konstatováno, že tady jezdí i Pendolina. Jenže to jsou elektrické vlaky a trolejové vedení na této trati prokazatelně chybí. (Lkprak)