Příjemný počin, kde humor vychází z reálných situací a postavy jsou normální lidé, které potkáváme denně okolo nás. Tedy pokud bydlíte na moravském venkově. Pečlivě vykreslené charaktery a rozehraná zápletka na pozadí Mistrovství Evropy ve vábení jelenů, kam má přijet dokonce ministr...Obyčejný a vůbec ne špatný film pro obyčejné lidi. Na jedno shlédnutí. Což je škoda. Nevím, jestli jsem sám, kdo má pocit, že až na pár výjímek není zapotřebí ba co ani chuť se vracet k našim filmům natočených po roce 1990...Je jich žalostně málo, co stojí znovu za vidění.(7.5.2010)

Uznávám, je to moje chyba. Čekal jsem řachandu a objevil jsem citlivé zobrazení venkova, tak vzdálené Troškovu uřvanému hysterčení. Nebýt určité roztříštěnosti, našel bych rozhodně další věci, kterými se dá kochat (Martin Trnavský!!!) Příležitost mít ale ještě budu, protože už dlouho jsem u hodnocení nebyl takhle rozpolcený a nerozhodný. 70%?(25.3.2010)

Překvapivě ne taková ta "hezká česká komedie ze života", ze kterých už mi naskakují pupínky. Naopak je to film, který je spíše o postavách a okořeněn nějakou tou satirou. A docela to vychází. Seznámení s postavami tam sice docela chybí a první hodinka je docela pomalejší, ale pak už ten film jenom sviští a ke konci jsem se docela často smál. Herci jsou výborní, Robert Sedláček za kamerou stále nadějní a pár vtipných situací a hlášek k zapamatování by se tu taky našlo. 70%(28.3.2010)

Zábavné, bizarní a konzistentní atmosférou jako málokterý český film poslední doby, byť jde jen o mix snad všech motivů českých komunálních satir, co pamatuju. Bohužel je to a) moc dlouhé, b) moc epizodní (děj prakticky chybí) c) s mnoha zbytečnými odbočkami, d) bez výraznějších postav a vztahů. Je škoda, že ta expozice-neexpozice je tak dlouhá a to nejzajímavější začne až po hodině, s příjezdem premiéra. Konec pak hrozně rychle vyšumí. Rozhodně to ale chci vidět ještě minimálně jednou, což se mi u českých filmů nestává...(22.7.2009)

Muži v říji jsou nesmírně kultivovaně natočená nuda. Občas se sice poněkud zableskne, ale to se stane asi tak pětkrát, možná desetkrát za celý film. V tom zbytku člověk může maximálně obdivovat slušné herecké, režijní či kameramanské řemeslo, ale nic moc víc. Scénář se příliš nepovedl a humor je sice inteligentní, občas potěší, ale po většinu filmu je natolik plachý, že si jej divák vlastně ani nevšimne. Škoda... Celkový dojem: 65%(21.10.2011)

• - V jedné scéně, kdy se auto zasekne na železničním přejezdu, je konstatováno, že tady jezdí i Pendolina. Jenže to jsou elektrické vlaky a trolejové vedení na této trati prokazatelně chybí. (Lkprak)

• - Filmový Mouřínov je skutečný (nedaleko Bučovic), doopravdy zde končí silnice. (M.B)

• - V cameo roli německého soutěžícího se objevil přední český archeolog a kastelolog Prof. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc.. K této roli jej přizval režisér Robert Sedláček, se kterým už spolupracoval na dokumentárním seriálu Štíty království českého (od r. 2007). (KM Phoenix)