• Kimon

Co dramatického v tom hledat? A komedie? Svým stylem nepodařeného humoru bych přirovnal ke kolekci "Kameňáků". Snad ke konci se dojem "komediálního" snímku maličko zlepšil, především příjezdem Předsedy vlády se svými tvrďáky "bodyquardy". Jeho výstup na pódiu, stejně tak jako výstup všech hovořících do mikrofonu, však zvukař evidentně nezvládnul. V těch okamžicích jsem se musel obejít u svého plasmového Panasonicu bez rozpoznatelného zvuku. Nic nepomohlo ani uživatelské nastavení zvuku. V ozvěně se slovo totálně ztrácelo. Co mi snímek dal? Pouze informaci, kterou jsem už dávno věděl. Že mnozí politici jezdí na setkání s lidmi jen proto, aby se zalíbili a něco dobrého snědli, aniž by za to něco pro lidi udělali. Poslední vteřiny filmu to jasně naznačily - odhozené nepotřebné věci v kukuřičném poli.(2.4.2010)

• Orlau32

Nikdy jsem nechtěla věřit, že může být tak težké udělat báječnou veselohru (ve stylu Zdeňka Podskalského nebo Zdeňka Svěráka). Po shlédnutí této rádoby veselohry, vidím, že je. Já jsem se neměla čemu zasmát, čekala jsem na spasný konec. A minuty se vlekly do nekonečna. 120 minut blbosti venkova i s jeho obyvateli.(10.9.2011)

• viperblade

Přiznám se, ještě deset minut po skončení filmu nechápu, co tímhle chtěl režisér říct. Jestli hledal nějakou vyšší pravdu, nebo nám prostě chtěl ukázat, že jakkoliv se snažíme, stejně naše snaha přijde vniveč, když se to pánům (pánovi) z vrchu usmyslí? Linie s politikem vcelku fajn, vtípek s Ilonou Csákovou taky, ale to je vše. Nezbývá než říct, že tohle je hodně zvláštní film. A bohužel, ta zvláštnost mě (v tomhle případě) vůbec nebavila. 40 %.(30.1.2011)

• Britrik

Já nevím, jak tento počin hodnotit. Zedníčkovi s Hanzlíkem jsem tu moravskou bodrost prostě nevěřil. I ten Huba byl poněkud prkenný. Vtipu pomálu a zřejmě v takové notě, která mě neosloví (nezasmál jsem se snad ani jednou). Igora Bareše mám rád, tak snad jednu hvězdičku. Jako myslivec bych se mohl cítit uražený, ale nejsem, protože ten film je opravdu takový nemastný neslaný.(30.6.2011)

8/10 Jo tak proto jsme se nemohli dostat do Milotic na zamek... Nataceli tam toto! Film stojici na vedlejsich postavach plny absurdit a humoru, co misty neni k smichu - presne pro mne. Barese se pro "roli" premiera narodil a dovedl bych si ho tam bez problemu predstavit, stejne tak ostani az na Plesla. Zda se, ze "zlata sedesata" maji pokracovani - a vubec ne spatne... Sice bez kalkulu uspet v zahranici, ale o to je mi vic sympaticky(17.11.2010)

• - V cameo roli německého soutěžícího se objevil přední český archeolog a kastelolog Prof. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc.. K této roli jej přizval režisér Robert Sedláček, se kterým už spolupracoval na dokumentárním seriálu Štíty království českého (od r. 2007). (KM Phoenix)

• - V jedné scéně, kdy se auto zasekne na železničním přejezdu, je konstatováno, že tady jezdí i Pendolina. Jenže to jsou elektrické vlaky a trolejové vedení na této trati prokazatelně chybí. (Lkprak)

• - Filmový Mouřínov je skutečný (nedaleko Bučovic), doopravdy zde končí silnice. (M.B)