Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

Guzo

Na jednu stranu se mi to dost líbilo (kdybych byl o pár let mladší, tak určitě ještě víc), ale.. Některé scény měly naprosto odpuzující efekty - kdyby to tak bylo celý film, ještě by se to dalo překousnout. Bohužel se ale střídaly záběry s překvapivě hodně dobrými triky (nemyslím si, že by byl rozpočet nějak extra veliký), s jinými, o několik tříd horšími. Celkově se jinak jedná o příjemnou oddychovku s mladším (ale ne tím typickým teen) obsazením, neoriginálním (ale dobře zpracovaným) příběhem a očekávaným (ale jediným rozumným) koncem. 5/10 ()

Kosmik 1

Strašná nuda, absurbita a ulítlost. Už dlouho jsem neviděl nic takhle strašného a bez nápadu. Faktem ale je, že takhle hlubokou díru jen tak člověk nevidí. :-) 25% ()

blackJag

Dětský horor, který si bere od každého klišé trochu a námětem vykrádá nejvíce Crichtonovu KOULI... Přežít se to dá. 50% ()

Šakalík

Tohle je takový rodinný strašidelný film, na který se podíváte jednou, ale že byste to museli vidět dvakrát, to asi ne. Námět není úplně zlý, zpracování je po efektové stránce dokonce velmi povedené, ale je to strašně nezáživné. Chtělo by to temnější atmosféru, nějakou tu krev a popravdě i charismatičtější herce. Takhle je to celé prázdné, strašidelné scény nejsou dotažené a chybí tam jakákoli opravdu silná scéna. A pointa je okoukaná, až hrůza. ()

BMAJTZ

Thriller Horor je hodně zavádějící, jde spíše o rodinnou podívanou s hororovými prvky. Přesně tak blbě jak to zní to takové je. Prakticky mě na tom nezaujalo vůbec nic, čekal jsem napjatou atmosféru které na mě působí z plakátu a přesně tu jsem nedostal. Zbytečnost a ještě k tomu ve 3D. ()

Luciášek

Zřejmě dětský horor, který tak musíte brát a bude to oddechovka, ale určitě ne pitomá,už jsem rozhodně viděla horší. První půlka slušná. ()

Hanys_

Být mi 10, tak z toho budu mít možná pár nocí noční můry, ale takhle jsem se "jen" parádně pobavil na účet tvůrců...Jestli někde patří přirovnání "rodinný horror", tak tady. 2.5/10 ()

Paity

Lehce béčková záležitost, která ale snad na jedno podívání vyloženě neurazí. Že byste si ale potom říkali, to je super, tak to nečekejte. ()

DocBrown

Takový dětský horor, který mi ani nepřísluší hodnodit. Každopádně je to vykrádačka všeho možného, od Trap Door, Kruhu snad až po Návrat do budoucnosti. Ta díra ale byla pěkná. ()

Asmodin

Příjemná podívaná o překonávání sebe samého a především svého strachu. Ten kašpárek mi připomněl Kočičí oko ;o) ()

Sochorisko

No, díra, je to celkem zajímavej nápad na film, jak známe, všichni koukáme pod postel když se bojíme a když je někde temný kout, bojíme se. A tak díra jako taková zaujme a člověk se těší. Bohužel se to tak úplně nepovedlo, hudba mohla být lepší a celkový náboj .. Výsledek byl takový, že tento horror byl vcelku trapně nestrašidelnej, připomíná mi to Silent Hill, kde mi přijde, že postavička, jíž lítaj z břicha jakési "něco" ... no jak se toho člověk může bát ? absolutně nerealistické .. Díra také nemůže, nemůže být bezedná ... ()

Magika82

Dětští hrdinové v horrorech, to již samo o sobě zavání velkým průšvihem. A také se to opět potvrdilo v tomto snímku. Děj: Spjat s dírou vedoucí kamsi... Ač je díra bezedná, přesto z ní vystupují jakési duchovní bytosti. Herecké výkony...na děti: Jedna hvězda. Poučení, že kdo si hraje se zlem, nemůže se divit, že mu jednou na dveře pomyslně zaklepe cosi ďábelského, by šlo zcela zajisté také podat lépe. Takže co se snímkem? Pro malé děti není, to ne. Pro nás dříve narozené...jako kulisa u chrupkání, ucházející. Komu je tedy film určen? Patrně mladitstvým mezi 15 a 18 lety. Takže ve výsledku, skutečně jen jediná hvězda. ()

qxkamo

Taky takmer priemerny hororik, ktory je dobre pozriet, ked uz nic ine nie je poruke. Chcelo by to viac napatia a prepracovanejsi scenar, pretoze na niektorych scenach, ktore mali cloveka postrasit, som sa skor usmieval. ()

Steel32

Zase jednou film, který bych nenazývala hororem jako spíše thrillerem s pár scénami ve stylu hororu, které se někomu můžou zdát děsivější a někomu naopak hloupé. Mně osobně se na to těch osmdesát osm minut koukalo dobře. Šlapalo to celkem svižně, žádná z postav mi nevadila a občas jsem se i zasmála. Čistý průměr, pro lidi co nemají rádi horory, ale přeci jen se na nějaký to strašidelno chtějí podívat, je to ideální. ()

Flopik

Taký rodinný horor, ktorý nevystraší a je točený asi tak pre vekovú kategóriu do 15 rokov.Herci v pohode, malý Lucas je frajer a keď hodí loptu bratovi do hlavy alebo porazí klauna a sedí v pivnici ako najväčší frajer tak sa aj zasmejete. Poteší aj Haley v plavkách nebudeme si klamať. Priemer na ktorý zabudnete veľmi rýchlo. ()

johnymdoe

Opravdu nesnáším klauny takže pro mě po asi 5ti letech film kde mi stávaly chlupy na nohách děsem. Musel jsem dát 4 hvězdy protože jsem konečně viděl horor u kterého jsem se prostě příjemně bál. :) ()

triberpaddy

Vyvrcholením tohoto ,HORORU' má být běsnící fotr s páskem co mlátí svý děti? Jako dramatická zpráva do Snídaně s Novou dobrý, ale tady fakt ne. Tenhle film v druhé polovině ztratil absolutně všechen smysl a atmosféru. 10% ()

mh.mail

50% - Takový slabý odvar z Kinga. Máme tu zlého klauna (byť v podobě loutky), partu dětí (byť jen tříčlennou), neznámé zlo, které zhmotňuje strachy každého jednotlivce a se kterými se každý sám musí utkat. Takže je to TO v lite verzi. Vzhledem k hodině, kdy film běžel, jsem u těch nejdramatičtějších okamžiků už docela dobře dřímal. A nijak zvlášť mě to nemrzí. ()