Super Hybrid

James Coblentz

Scénografie:

Thomas Valentine
  • tron

Horory so "zlými" autami sú peklo. Neviem, či som videl aspoň jeden jediný, ktorý by bol nadpriemerný (Duel nerátam, tam pracujem stále s teóriou, že nešlo o auto, ale o šoféra). Zďaleka najlepšia bola Christine a ai ona bola priemerná. Atmosféra podzemných temných garáží má trochu niečo do seba, ale žiadny zázrak to nie je. Najznámejšou tvárou širko ďaleko je nudný Oded Fehr z Múmií. Samotné auto dosť bizarné a WTF, scenár bezmyselný.(25.1.2017)

Za mě docela překvápko. Některé komenty od hybridních uživatelů mě odrazovali, ale nakonec jsem se do toho pustil a nedopadlo to tak zle. Průměrné béčko, které obsahuje vše, co takový film mít má. Efekty na bodě mrazu, scénář jak z večerníčku, ale stejně mě to nenudilo. Stopáž ujížděla rychle jako Mustang a snímek mě opravdu bavil. Taková jednohubka, která se sice asi nedá doporučit, ale do odpadových vod určitě nespadá.(1.7.2014)

Že som posadnutá posadnutými vecami , to som už v 1nom komente spomínala. V tomto prípade sa 1ná o ďalší " autičkársky " výstrel " , ktorý ale svojim predchodcom ( aj tých som spomínala ) nesiaha ani po úvodné titulky ( mimo B.C.... ). Zasmoklený a benzínom nasiaknutý titul , plný NEuveriteľne načasovaných situácií a tá záverečná vykrádačka - tá to celé rolovala nadol. Ak ale vezmem v úvahu , že nemôžem od každého titulu v danom žánry očakávať rovnaké parametre , lebo to sa proste nedá ,tak tú 3ku upnem. Som si totiž istá, že počas projekcie " v autokine " by som určite nevycúvala.(26.6.2011)

• J*A*S*M

Některé náměty jsou prostě blbé - a blbé zůstanou, i kdyby čert na koze jezdil. Třeba zrovna ten o chapadýlkovitém tvorovi, který se umí tranformovat do zabijáckého Transformera a požírat lidi, bojim bojim. Auto je prostě slabým hororovým záporákem - už jen z toho důvodu, že se jen težko může schovat někam do skříně či tmavého kouta a na své oběti nečekaně bafat. Jednotlivosti nejsou sice úplná fušeřina, na to je Valette příliš slušný řemeslník, ale dohromady to nefunguje. Za celou stopáž jsem si například nebyl schopen ujasnit, jak je celá ta garáž, v níž se většina děje odehrává, prostorově řešená a v jakém jejím místě se v kteroukoli dobu jaký hrdina nachází.(28.6.2011)

• ricci.s

Keď som zistil, že je to PG-13, tak som od toho nečakal vôbec nič, čiže sklamaný nie som. Je to horor pre deti a dorast, nie je totiž možné nakrútiť naozajstný horor bez kvapky krvi. Ale dá sa na to pozerať, čakal som ešte väčšiu pohromu. Vraždiace auto, ktoré možno ani autom nie je, lebo dokáže nabrať akúkoľvek podobu, občas niekoho prehltne, občas zrazí, strieka kyselinu, pod kapotou má príšerku s chápadlami, no blbosť ako vyšitá. Scenár vyzerá, akoby ho písalo malé decko: Skupinka ľudí sa snaží chytiť nezbedné autíčko do pasce a naháňajú sa s ním po garáži. Už som len čakal, či sa na konci nepremení na nejakého mutanta. A bolo to naozaj tak, predvídateľné jak hovado. Akčných scén by sa zopár našlo, ale napätie žiadne - s hororom to naozaj nemá nič spoločné. Fantazijná rozprávka? To skôr. Čo sa týka postáv, opäť strela vedľa. Samozrejme musí hlavná hrdinka trpieť nejakou traumou z minulosti, takže jej spočiatku nikto neverí, ale napokon sa z nej stane veľký vodca a hrdinka. Nemám čo chváliť, je to dobré akurát na zabitie času. A pri niektorých exemplároch už aj začínam zabúdať, ako má ozajstný horor vyzerať, takže najbližšie si musím opäť pustiť Martyrs.(24.6.2011)