Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

ondrula

Film očividně parazituje na popularitě kapitána Sparrowa, někdo z toho chtěl ještě vytřískat prachy a přemluvil Deppa, ať si ještě jednou střihne roli roztomile bláznivýho freaka. Je to taková komediálně akční jízda, jako byli Piráti, ale celkem chápu, že to diváci odmítli kvůli té laciné recyklaci starýho motivu a hlavně nepřebernýmu množství příběhových klišé, kterými je film narvanej. Jako podívaná je to nicméně zábava a pro mě za 4*. ()

lucijelucije

Osamělý jezdec, co na to říct..pro mě velké zklamání, jak už tady bylo řečeno, vynucený humor v různých přehnaných pasážích..Zbytečně přetahaný, zdlouhavý, a v poslední hodině jsem se nemohla dočkat konce..Ono to nezačalo nejhůř, ale sláblo to každou minutou, a bohužel ani J. Depp už toho moc nezachránil, tak jako ve většině případech. Já mám takový pocit, že on to má snad poslední dobou v popisu práce, či co =) ()

angloumene

Osamělý jezdec je taková vcelku nenucená slátanina, která ve výsledku neříká vůbec nic. Krom příběhové prázdnoty (dějové nikoliv - dá se totiž říct, že se tam většinu času skutečně něco děje) přináší řadu poměrně působivých vizuální efektů. Naopak jevy s králíky potažmo s koněm (a to jako mělo být co?!) na divácké přitažlivosti nepřidávají. ()

Lionheart

Nebylo to vůbec tak strašné, jak jsem si myslel. Westerny obecně mám rád a ani u tohoto jsem se nijak nenudil. Vůbec by tomu ale neuškodila kratší stopáž, kde bych hlavně vystřihl ono rámování příběhu v 30. letech, které mě dost iritovalo. Akce byla moc pěkná (zvlášť ta závěrečná), humorné situace naštěstí nebyly příliš časté, ale zato byly opravdu zábavné a nic překvapivého se v ději nedělo (přecejen to sleduje zaběhané westernové šablony). Avšak radši zkouknu někdy ještě jednou toto přímočaré, leč trošku zdlouhavé dobrodružství, než jakýkoliv překombinovaný zdlouhavý a zbytečný sequel Pirátů. Není to čistě na čtyři hvězdičky, ale trošku to zvednu... ...protože je pátek :) ()

Lefty86

To bylo správně ulítlí, čekal jsem něco "vážného" ve stylu Zorra. Nebo prostě typický Western, ale tento film byl prostě ujetá parodie a mistr Depp ji přivedl svýma ksichtama a troubovstvím k dokonalosti ( navíc ujetej kůň, masožravý zajíci a asi jiný ujeťárny který si teď nevybavím ) Výborně jsem se pobavil 80% ()

Asmodin

Tenhle film patří mezi kinotaháky, nikdy z toho nebude kvalitní snímek. Hodně akce, žádný hlubokomyslný děj... ()

jasiska

Niektoré veci boli veľmi cool a aj zopár vtipov sa podarilo, ale bolo to také nejaké strapaté, neucelené a niektoré veci nedávali zmysel. Nedá sa ani povedať, že by som sa nudila, ale ani také dlhé to nemuselo byť. Myslím, že najhoršie na tomto filme je, že mohol byť super a je len priemerný. ()

Paldiny

Johnymu to na divokom západe príliš nevyšlo. Filmu chýba akýkoľvek ťah na bránku čo v spojení s nevýraznými hercami a početnými užvanenými pasážami pôsobí uspávacím dojmom. Vďaka solídnemu rozpočtu sa snímka môže vymaniť z mizernej šedi aspoň krásnymi lokáciami a akčnými pasážami v úvode a závere, kde dynamickosť a potrebné odľahčenie nechýba. Čo z toho keď v ostatným častiach filmu je vydarených fórov žalostne málo a atmosféra sa objaví len v ojedinelej prestrelke. Zimmerova práca je klasicky na úrovni a vcelku vydarene miesi westernové motívy s tými dnešnými. Snímka kvôli svojej sterilite zaslúžene prepadla a snáď už nadobro presvedčila tvorcov, že rohlíkom aký upiekli tretí piráti sa nedá opíjať donekonečna. ()

FARGO

V jádru zajímavá westernová podívána avěak ubita dlouhou stopáži a hrdinou idiotem. Přerod Lone rangera trvá moc dlouho, stejně tak scény jsou sestříhany a natahovány k nevydržnění. Oddalují se pointy, nebuduje se napětí a jen svorně se čeká na poslední akční scénu. Vlastně čím víc nad tím přemyšlím, tím víc mi dochází jak je Lone Ranger smystný příklad filmy, který se minul dobou. ()

IvoB

Pěkný pokus, ale ne, není to tam. Záměr tvůrců natočit „nástupce“ Pirátů z Karibiku se příliš nevydařil. Za filmem stojí opět Jerry Bruckheimer s režisérem Verbinskim, osvědčeným Zimmerem a Deppem, který jak jinak nehraje zcela normální postavu. Zní to jako sázka na jistotu, avšak film selhává podobně jako třetí Piráti v udržení divákovy (respektive mojí) pozornosti – filmu by rozhodně prospělo zkrácení délky. Prostředí není moc zajímavé, stejně tak i postavy. Akce na druhou stranu docela šlape. V podstatě se tak jedná jen místy o docela zábavnou, avšak příliš dlouhou jednohubku. 3* (6/10). ()

kri.tino

Rozpačitá, ale miestami vcelku zábavná oddychovka. Na rozdiel od ľahkého humoru však nekreatívny strih,kostrbatá štruktúra rozprávania a ani Džek Bezpery hodnotenie nevylepšujú.Ideálne pre decká od 6 do 15...ak ovšem ešte dnes poznajú hry na kovbojov a indiánov aj mimo počítačov a mobilov. Určite by sa z toho dalo vytrieskať viac,ale dalo sa na to čumieť. Ja som dokonca celkom podľahol záverečnej scéne z múzea.Línia rámca príbehu - malý kovboj v múzeu vs. indiánsky herec legenda. ()

bloodcountes

Nebudu se hádat, Piráty jsem viděla asi jenom první dva filmy, ale vůbec se mi nezdá, že by se Johnny tady pitvořil podobně jako Jack Sparrow... Naopak mi přišel velice umírněný a střídmý. Jako film to funguje, příběh je mile obohacený mysteriozní linkou (kteroužto považuju u příběhů z pouští za nezbytnou ingredienci, protože věřím, že v takovýchto destinacích se s lidským mozkem stávají prapodivné věci a nic tam není tak reálné, jak by býti mělo:) Inu zdá se, že je tam příroda definitivně vykolejená:)) Ostatní casting taky výborný, kamera skvělá, hudba je taky super, takže dohromady velmi pěkné 4 hvězdy. ()

Terezinka198

„Smrdíte, jak zavedená palírna.“ „Zlepšuje to mušku.“ Nebo taky: „Kdes to vzal?“ „Obchod.“ „Obchod s mrtvolou?“ „Dost smlouvala.“ Helena Bohdan Carter tam měla zajímavou roličku, ale pro příběh naprosto minimální – škoda, její potenciál je vždycky slibný. Hudba hezká, občas i zábavná. Některé scény byly ale opravdu komediální. Ale jo, Johnny Depp si mě opět získal. Sice konečné scény byly ve stylu Pirátů z Karibiku, tak se mi Osamělý jezdec docela i líbil. Je však zvláštní, že druhý hlavní hrdina je mi naprosto nesympatický! PS: Ten kůň je nesmrtelný! ()

Ant_Antony

Update po druhém shlédnutí: Tento film má 4 zásadní problény: 1, scénář plný přitroublých dialogů... 2, režiséra, který se snaží natočit poctu žánru pomocí ikonických a zároveň až moc surových záběrů... 3, ústřední dvojici herců - Hammer je přespříliš plastický a Depp je jen stínem... 4, jak už jsem jednou psal . Zimmer tohle těžce nezvládl... /// Jerry Bruckheimer už je zdá se senilní, Gore Verbinski vyčpělej a prokrista pána naučte někdo Johnnyho Deppa hrát i jinej charakter než kapitána Jacka Sparrowa... a co je nejhorší, že tomu nepomůže ani Zimmerova hudba, která to naopak úplně pohřbí další operní předělávkou během závěrečné honičky na vlacích... Největší průser roku dámy a pánové... 30% ()

Prehry

Pár dobrých vtipů, ale nic extra .. že by mi to připomínalo Piráty z Karibiku, jak tu někteří píší, to se mi teda nezdá.. Od poloviny filmu jsem od toho přestala něco očekávat a přišlo mi to nekonečné.. ()

mosnak odpad!

Polowesternová blbost a hlavně jde o neskutečnou nuďárnu :-( Vydržel jsem hodinu a 40 minut, film se blížil do finále a mě to bylo úplně jedno,protože jsem to vyloženě protrpěl :-( Je to jako kdybych koukal na Piráty z Karibiku,ale v horší kovbojské verzi. Nejen že Johnny Depp sám sebe neskutečně vykrádá, ale on to hraje ještě o dva levely hůře než Jacka z pirátů. Můj názor je,že hodnocení tohoto filmu je hodně mimo mísu. - 8% (dávám za toho černého koně,který umřel na poušti když ty dva "hrdiny" vedl správným směrem - možná nudou). ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt