Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

JK-Stinger

Ajajaj, tohle se teda Verbinskému moc nepovedlo. Sice se dá těch skoro 2 a půl hodiny přežít, ale žádný zázrak se tentokrát nekoná. Deppův indián není zdaleka tak vydařený jako Jack Sparrow a ani Pirátům podobný humor se v tomhle westernovém prostředí moc nehodí. Rádoby vtipné scénky viz jízda na vlaku působí dokonce místy až fakt trapně. Suma sumárum, pokud chce Verbinski dělat westerny, měl by zůstat u Ranga, který se mu povedl o mílový skok lépe. ()

Greg25

Ta nepochybně přepálená stopáž mi zase tak moc nevadila, ačkoliv je neoddiskutovatelné, že skvělá závěrečná akční sekvence nechává předchozí v obřím stínu, což je způsobeno přepnutím z knižního dobrodružného tempa, do toho filmového a tudíž dynamičtějšího. Co mi vadilo je, že se v Osamělém jezdci v plném světle ukazuje Verbinskiho největší režisérská slabost - neschopnost odlehčit celý fim. Verbinskimu se to daří bravurně v jednotlivých scénách, ale ani na okamžik v celku. Takže se vtipy ředí v další scéně, na dobrodružný film z Divokého Západu, až trestuhodně těžkopádnými, což je škoda (ale dalo se to předpokládat, Verbinski s tímhle měl problém už u pokračování Pirátů). Sem tam se navíc Verbinski dost očividně vykrade (úvodní scéna na vlaku se spoutaným Deppem a Hammerem a návěstidlem, je stejná jako když v jedničce Pirátů utíká Depp z lodě a točí se na sloupu v přístavu; pokud se mluví o podobnosti s Piráty, je to čistě v rovině některých akčnějších scén, které ty Piráty prostě evokují, ale ve většině případů se spíše naštěstí jedná o autorský rukopis, než o vykrádání sama sebe). Škoda, že se to Verbinskimu nepodařilo odlehčit v celé stopáži, i tak, ale si Osamělý jezdec (podobně jako kdysi další blockbuster Vodní svět) nezasloužil být takovým propadákem, jakým se stal. Neoprávněně, točí se desítky horších blockbusterů, navíc Osamělý jezdec má příjemný nádech dobrodružných knih (některé scény jsou v tomhle směru opravdu "vymazlené") a tudíž spoustu vzpomínek na dětství strávených u dobrodružné literatury ve stylu Zane Greye. 65% ()

Hepy13

Western / Dobrodružný / Akční... a kde je napsáno komedie? Je to velké, zábavné, dobře se na to dívá. Na první pohled každého napadne rukopis Pirátů z Karibiku . Režisér-Verbinsky..... Hudba-Hans Zimmer, hlavní role trhlej Depp, a pokus o blockbuster. Taky kdo by se nechtěl podívat na Deppa s ptákem na hlavě. Hodně tady čtu že prostředek filmu je nudný. Mě to tak nepřipadalo, hned na začátku je divák vtažen pořádnou akcí do příběhu, a pak už to frčí po kolejích až do konce. I Enjoy it so much. ()

Vrata88

Co se týče očekávání tak tohle bylo pro mě filmovou událostí roku. Těšil jsem se docela dlouho. No a teď už můžu posoudit, na co jsem se přes půl roku těšil, jak malý kluk. Po Supermanovi tady máme další americký velkofilm, který nešetří akcí, výbuchy a zvučnými jmény (nejen co se týče herců ale i producentů, skladatelů, Verbinski také nepatří mezi neznámé režiséry). Co se týče příběhu tak to není nic přelomového. To, co 151 minut dlouhý film drží pohromadě je bohatý producent (to jsem dokonce v jendom časopise četl, že rozpočet musel být osekán, jinak by film vůbec nevznikl, nějak si nedovedu představit, do které sféry filmu chtěli tvůrci zainvestovat ještě víc peněz - do vizuálních efektů? vždyť tady lítá vzduchem všechno od třísek až po mosty, nebo do obsazení? Johny Depp v hlavní roli je málo? nebo se mělo ještě více zainvestovat do hudby? kdy může být dražší než Hans Zimmer) a indián Tonto. Depp má prostě svoje kouzlo, které dokáže pobavit, ten kdo ho až zas tak nemusí tak si tenhle film moc neužije...ve filmu je plno scén, které jsou snesitelné právě jen kvůli Deppovi. Film by se klidně mohl jmenovat „Lone Tonto“, Deppova postava si prostě jede to svoje a zastírá všechny ostatní. Tenhle film mě prostě a jednoduše nezklamal. ()

joudas

Kdybych se snažil být objektivní, asi bych souhlasil s některými negativními reakcemi, které jsem tady zahlídl. Dlouhé, Tonto je pouze variaci na Sparrowa z Pirátu, nic moc se tam toho zase neděje, občas poněkud zkratkovité vyprávění a s logikou si někdy tvůrci taky nelámali hlavu. ALE. Osobně mi to vůbec nevadí a naopak jsem se velice slušně bavil. Depp mě pořád nenudí a stejně jako ve čtvrtých Pirátech, i zde mi přijdou jeho grimasy a ztřeštěnosti vtipné (po jistých informacích v průběhu filmu u mě ale zanechávaly trošku hořkou pachuť). Děj sice někdy působí zkratkovitě, postavy se ocitají znenadání na různých místech apod., ale je nutné brát v potaz, že je to vyprávěné přestárlým Tontem. Vím, je to chabá berlička, která beztak vznikla jen kvůli tomu, aby to mohli tvůrci takhle odůvodnit, ale mi to stačí. Komu připadaly dvě hodiny o ničem, tomu to musela alespoň částečně vynahradit závěrečná akcí nabitá dvacetiminutovka za doprovodu Williama Tella. A s tou délkou. Já jsem obvykle první, kdo si na ni stěžuje, ale tentokrát nemůžu říct ani zbla, protože mi to uteklo jako nic. Já mám tyhle akční dobrodužné komedie zkrátka rád a Osamělý jezdec není výjimkou. PS: Zajíci byli trochu mimo, ale kůň neměl chybu :) ()

Dara07

4* za Johnyho a za Stříbrňáka. Kůň je opravdu moc dobrej, připomíná mi mýho psa. Několikrát jsem se smála nahlas. Žádný hluboký poselství tenhle film fakt nemá, asi si ho už nikdy nepustim, ale fakt špatný to nebylo :-) ()

Košoun

Celá mánie kolem Johnnyho Deppa šla celý život kolem mě a na tento film jsem šel do kina v podstatě z prázdninové večerní nudy. Lepší než sedět doma, že? Každopádně slovo "nuda" se během filmu objevilo jen zřídka. Za co především dávám 4* je jedinečný humor, který mi naprosto sedl a Depp byl jako Tonto famózní. Skvělé dialogy s Armie Hammerem to jen došperkovaly, oba měli mezi sebou na první pohled viditelnou chemii. Do toho naprosto skvělý záporák William Fichtner (nemohl jsem uvěřit, že to je TEN William z Prison Breaku), charismatická a projevem jedinečná Ruth Wilson (celou dobu mi vrtalo odkud jí znám a ono z Luthera!) a samozřejmě i na malém prostoru zaujala Helena Bonham Carter. Akce výborná, především závěrečná půlhodinka stojí za to. Zimmerova hudba už asi komentář ani nepotřebuje, skvělé bylo použití nové orchestrace díla Gioachino Rossiniho jako hlavního motivu. Pravdou je, že to nemuselo mít 151 minut, mohly tam být určité věci lépe vysvětleny a nemuselo by se to tolik pyšnit stylem "á la Piráti". Celkově ale skvělá letní zábava s jedinečným humorem a nezapomenutelnou akcí. Pokračování bych nepotřeboval, pokud by se z toho měl stát stejný komerční odpad jako z Pirátů. 4* ()

KOZEL84

Ani se moc nedivím,že tenhle jezdec zůstal v kinosálech osamělý.Hej Jerry hádanka:Má to být blockbuster a absolutně nikoho to nezajímá?...čtvrtí transformeři?Skoro.Pirát John Carter z Divokého Západu je správně!Pěkná výprava a pěkně natočená nuda (2 hodiny!!!) až do posledních akčních dvaceti minut,které to trochu napraví.Všem Rychým a Zběsilým pětkovačům bych chtěl říct,že z fyzikálního hlediska je tu vše naprosto v pořádku.A Střihoruký Kloboučník co zas hraje Vrabčáka už by taky mohl obrátit desku.2aPůl ()

Wardan

Piráti ze západu. Opět hrozně natahovaný blockbuster s nevyrovnaným tempem. Jednoduchá historka, která by měla zabrat tak maximálně hodinu padesát, je natažena na neuvěřitelných 150 minut, takže se toho nestane zas tolik, kolik by se mělo v tak dlouhém filmu stát. Což je škoda, protože Johnny Depp, i když vykrádá svého Jacka Sparrowa je bezva, Armie Hammer je dobrý, Wilkinson a Fichtner jsou super, Zimmerův soundtrack je cool a závěrečná akce je opravdu vynikající. Vysříhat tak čtyřicet minut a šel bych na čtyři hvězdy. ()

warrenur

Prekvapivo ma tento styl westernu sklamal. Zvlast v castiach, kedy sa to meni na bombasticku parodiu. Deppove vystupy boli to jedine, co bolo ako tak zabavne pocas tej premrstenej stopaze. A i tie sa stavali casom ohrane. On jediny bol akym-takym prinosom, inak by to bola ukrutna nuda. Divim sa, ze to vzal. Je to pan herec, co zahra takmer vsetko a preto si myslim, ze po tom, ako cital scenar sa na to mohol radsej vykaslat. Na hony je z toho citit piratov. Nic moc. ()

Snake.Charmer

Lone Ranger ve mně vyvolal rozporuplné pocity. Na jedné straně máme výpravný film bez jediné řemeslné chybičky, spoustu nádherných záběrů, dobrých herců a když dojde na akci tak taky stojí za to. Na straně druhé je tu extrémně přemrštěná stopáž (film začne nabírat tempo až daleko za první polovinou), mnohdy dost slabý humor, který alespoň u mě dost často dopadal mimo úrodnou půdu, a dost často, přes všechno to perfektní řemeslo ani nebyla vidět duše filmu, která jen tak občas vykoukla a dala divákům vědět, že tam někde přece jenom je. Mezi 3* a 4*. ()

Saur.us

Snaha dostat na divoký západ ducha pirátů z karibiku se co pane Verbinski? Ano správně, nepovedl. Excentrický Depp a jeho další role pološíleného a velezábavného hlavního hrdiny už prostě nefunguje tak, jako v Pirátech. Taškařice se spoustou digitálních efektů a několika vtipnými a sarkastickými chvilkami ale s prázdnotou uvnitř. Rango byl vrchol, dál bych to už nezkoušel. ()

Dogmeat

Náramně jsem se bavil a to mi bohatě stačilo. Na hledání chyb a nedostatků jsem si díky tomu ani nevzpomněl. Co může být pro film lepší vizitkou? ()

sNeDy

Tohle je kasovní propadák roku? Já už ty diváky fakt nechápu. Jasné, není to hlavně scénáristicky nic výjimečného, snaha o nové Piráty je hodně vidět a chtělo by to mírně zkrátit, ale Verbinski je megaloman první třídy a díky tomu se na Osamělého jezdce dobře kouká. Sice se nezapíše do historie, ale jako příjemně strávené odpoledne zafungoval skvěle. ()

dawe787

Za ty perfektní honičky na jezdících vlacích dávám hvězdu navíc, ale jinak total průměr. Z toho námětu, krásné westernové scenérie a s takovými herci se dal vymáčknout příběh na vyšší úrovni. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt