Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Matli

Užíval jsem si to od začátku do konce, hlavně ten konec byl mazec. Bylo sice znát, že to má pod palcem Disney ale produkce Jerryho Bruckheimera to vyzdvihla na vyšší level, jo, když jsou peníze...... Depp opět perlí svým hereckým talentem. Dlouhé záběry úžasný pouště taky nemají chybu. ()

heihatchi

Jo tak celou dobu si film držel ty solidní tři hvězdy. Pak ale přišlo to nejdementnější finále s tak velkým množstvím wtf a superhaluzáckejch momentů, že jsem šel radši na hajzl a tam naštěstí zůstal až do závěrečnejch titulků. ()

sandinista

Westernová pohádka od 'Diznyho'. Velkolepé vizu(an)ální hody, občas fantasmagorie (honička na a ve vlaku), herci dobří. Ale jo, líbilo se mi to. Avšak, kdo čeká western ve stylu Clinta Eastwooda, nechť radši sáhne po jiném titulu. Jo a mimochodem, hlavní krasavice, je pěkná šereda. 720p ()

killpunker

Oddechovka, kde je pirát indiánem, místo šavlí na sebe míří pistolemi a místo z lodě na loď se přeskakuje z vlaku na vlak. Na víc paralel s pirátskou trilogií si momentálně nevzpomínám, ale skončilo to dobře, spravedlnost zvítězila, zlo bylo zasypáno a indiáni vyhlazeni... ()

xargos

Krásná připomínka slavných westernů, přetavená v úsměvný a místy i srdceryvný přiběh, chvíli vážný, chvíli nevážný, ale jako správná pohádka pro dospělé končíci vlastně dobře. A odcházejícící "poslední kovboj" - tedy indián, jako by uzavírající jednu velkou epochu lidí s kolty proklatě nízko. Nejsem zklamán, jsem dojat a nadšen:) ()

Bozvav

Jako western propadák, ale jako komedie až parodie výborné. Johnny, co by pirát indián se chcíplou vránou nezklamal, ostatní taky dobří. kopec srandy, scénář pitomý, ale ne moc, hudební doprovod sedl, vizuálně lahůdka. Za mne 85%. ()

LordBeeDoO odpad!

Snaha parazitovat na Deppových šaškárnách ala Piráti z Karibiku v páru s extrémně nudným "jezdcem" je jenom 2 a půl hodinový odvar nudy a zbytečných postav. Ztráta času ... ()

TostTom

Za mě rozhodně fajn film, ke kterému se rád vracím. Ono ten nápad není vůbec špatný, k tomu vcelku sympatický cast, fajn zápletka a hlavně naprosto dokonalý Johnny Depp, který zde prakticky hraje Kapitána Jacka Sparrowa, jen teda v podobě indiána, který je tak trochu magor a nosí na hlavně mrtvého ptáka a já si myslím, že to je dokonalá postava a nikdo by ji nemohl ztvárnit líp, než už zmiňovaný Johnny Depp. Jako celkově je to fajn směsice westernu a akce, s řádnou dávkou digitálních efektů, které ale zas nějak špatné nejsou a minimálně mě nijak nevadily. Ono je to celkově hrozná blbost, ale taky dost zábavná a klasicky když to člověk nebere vážně, tak je to fakt dobrý. A já bych tomu i těch 5 hvězd dal, ale jedna jediná věc, co tomu prostě neodpustím, je to naprosto nesmyslné spojení jakých si dvou příběhů a nebo jak to nazvat, prostě ty prokliky do budoucnosti v průběhu filmu pro mě byly naprostým utrpením a i přesto, že to nebylo víc jak deset sekund, tak mi to prostě přišlo zbytečné a kdyby to tam nebylo, tak to filmu nic neubere. Jinak co mě ještě pobavilo je naprostá nesmrtelnost a nezranitelnost, prakticky všech... Pád na kupu kamení z 10 metrů, pád z lokomotivy a pár kotoulů v třeba 50km za hodinu, skok na koni ze střechy, není problém ani škrábnutí, však to přece nic není :D   7/10 ()

Kopi1

Skoro každý píše, že je to předlouhé a bez šťávy, to teda asi byli na jiném filmu než já. Celý film se bylo na co koukat, Johnny, jak už ho známe, si zase připravil pár skvělých hlášek (samozřejmě scénáristi), akce také nechyběla (hlavně na začátku s vlakem a na konci s vlakem a mezitím menší akční scény). I když jim všechny fígle vychází, jak si to naplánují (známe už z pirátů), tak se jedná o příjemnou podívanou s dostatečnou akcí, velkou dávkou vtipů a trochou té romantiky (bohužel) a to vše s brilantním Hansem Zimmerem, který se postará, aby ste si to užili. Lepší 4 hvězdy. ()

Leleta

Dvě a půl hodiny a téměř žádná zápletka. Přesto se nenudíte, protože dialogy prokládá velké množství akce a skvělé hlášky Johnnyho Deppa. Osamělý jezdec má od každého trochu, ale fanoušci klasických westernů budou zřejmě zklamáni. Tenhle film je totiž podívaná pro celou rodinu, pokud ovšem tak dlouho udržíte děti v sedačce. Na znělku původního seriálu, slavnou William Tell Overture, si musíte počkat celé dvě hodiny. Ale stojí to zato – tvůrci si pro efektní finále chytře vyšetřili nejlepší melodii, které ani po kotníky nesahá jinak skvělá hudba Hanse Zimmera. A to už je co říct. ()

Brousitch

"Přechody mezi tragédií a komedií je něco, co musíte umět skutečně vybalancovat a nezůstávat u jednoho či druhého příliš dlouho. Filmy, které já mám rád, to vždy dokázaly uskutečnit. Hlavně westerny Sergia Leoneho, které byly humorné, ale zároveň překrásně a nebojácně tragické. To je jedna z těch věcí, které mě na kinematografii fascinují a kvůli kterým filmy točím." - Gore Verbinsky ()

Mii

Takový film, který nikoho neurazí, ani nikoho nenadchne. Chvílema jsem se dobře zasmála (zejména koni, kdo viděl ví) a Johnnyho Deppa prostě v těhle pomatených rolích nejde nemilovat. Ale podobnost s pirátama je prostě až moc velké, takže čtvrtou hvězdu nemůžu dát. Každopádně vtipná oddechovka, kterou můžu v každym případě doporučit, hlavně fanouškům pirátů. ()

JirkaLexa

Vcelku zklamání. Western, který je možná krapet akční, dobrodružný a komediálně pojatý, ale opravdu krapet. Další věcí, kterou bych vytknul je zbytečně dlouhá stopáž, která je až nad rámec vkusu a přináší chvíle nudy. Boužel jsem očekával film kvalit Djanga. To by asi byl zklamán každý. Nebýt Johnyho Deppa, hudby Hanse Zimmera a určitě i dobře pojatého období a prostředí, nejspíš bych ještě přehodnotil. Pár suchých a pár slušných hlášek, které však dle mého filmu moc nepřidají. Verbinsky se boužel moc nevytáhnul po filmech jako Pirates of the Caribien nebo Rango. Příběh byl dost zapletitý, ale moc smysluplný nebo hlubokomyslný mě nepřišel. Stejně tak jako děj filmu, který byl místy až komicky nereálný a hloupě pojatý. Snad to nebyl účel tvůrců, ale i přes to všechno nelituji návštěvy kina, protože některé scény s Johnnym, mým nejoblíbenějším a silně charismatickým herecem, stály opravdu za to ...60% ()

BazzoxCZ

11.07.2013 Cinestar Opava...Nejhorší bude když na to půjdete a budete jako Můj otec čekat film stejného kalibru jako Nespoutaný Django....Ovšem i tak se podle mého usouzení a jiskry v očích bavil páč po polovině filmu to přestal bát vážně a udělal dobře ()

hazaba

Westernová komedie, kde vyniká Johnny Depp a kůň. Zdatně sekunduje i Armie Hammer. Bavila jsem se hodně, za jediné mínus by se dal považovat způsob vyprávění - že starý indián Tonto vypráví malému klukovi, co se stalo. Tyto vsuvky zbytečně narušují tok vyprávění. Při vrcholné scéně jsem se musela smát nad zvolenou hudbou - ta skvěle podtrhla komediální stránku filmu. ()

MatesMS21

nu, čekal sem větší zlo. Defakto jediná šílenost, která ten film potápí je stopáž. Nechutně natahované scény a trošku kostrbatý přechod mezi nimy je znát. Film, má co nabídnout, Depp výbornej, Hammer uvěřitelně naivní, Bonham Carterová nebezpečná, obzvlášť při hlazení jejího stehna Celkem dost mrtvol a nechutnej záporák... Jo.. dobrá jednohubka.. ()

BenderG

Na co jste to lidi šli? Já osobně jsem šel na Piráty z Karibiku převedené do Westernu a rozhodně jsem zklamaný nebyl. Cílem filmu byla zábava a já se bavil pořád. ()

Hapretor

Povětšinou dost nudné. Souhlasím s těmi, kteří zde píší, že jsou to vlastně "Piráti z Karibiku" přes kopírák, akorát na souši, v poušti. To, co tady předváděj s tim bílým koněm "smrtihlavem" dokazuje, že Verbinski ujíždí na LSD. Ano, nejspíš to byl pokus o vtip, stejně jako jiné pokusy v průběhu filmu, stejně jako v -Pirátech-, stejně moc nefungují, zvláště když -Piráti- mají lepší atmosféru, o hodně, a výkon Johnyho Depky je tam taky lepší - o hodně. Depp se prostě nudil, jinak nevim, proč tady hrál ?! - A já osobně bych toto westernem nenazýval. ()

Puol

Poctivá letná bruckheimrová zábava, ktorá bola už vopred odsúdená k neúspechu. Ja som teda z kina odchádzal spokojný. Minimálne o jednu hviezdičku sa postaral Hans Zimmer. ()

GOREGASM

Mr. Gore je megaloman toho nejvelkorysejšího zrna, bohužel ale také nepoučitelně špatný a lajdácký vypravěč, který svůj příběhový galimatyáš sice zarámuje dvěma fantastickými akční sekvencemi se skutečným adrenalinem parní lokomotivy (úchvatná triková stránka i střih), drtivá většina mezi tím je ale nesourodý mišmaš, který nedovolí vyniknout sympatickému Armie Hammerovi a i Deppův Tonto také postupně ztrácí svůj lesk. Je nepochopitelné, že se Verbinski a zejména mazák všech mazáků, Jeffrey Bruckheimer (taky ho to stálo reputaci), nepoučili ze třetích Pirátů, kde dojeli na stejnou přeplácanost a přepálenou stopáž. Nesjednocená nálada filmu, která se střídá s nepravidelnou přesností výslednému dojmu taky nepřidá a nezbývá než konstatovat, že na Verbinského platí jen přísný bič producentův a bezcitný střihač. Po druhém zkouknutí musím aspoň 15 bodů připálit, protože tak našlapaný úvod a závěr, které defacto tvoří polovinu snímku jsem už dlouho neviděl. 75% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt