Skvělé herecké výkony, oceňuji hlavně bezprostřední jednání většiny postav. Emília Vašáryová sa mi naozaj veľmi páčila! K udělení páté hvězdy nemalým dílem přispěla příjemná hudba Aliho Brezovského. Proč ale Bohuše Záhorského namluvil téměř nepoznatelný Karel Höger, zůstává záhadou, zřejmě byl Bohoušek nachlazen. :)(13.2.2015)

..socializmus nebol nikdy farebnejší a zábavnejší - bezhraničné autorské skvosty typu: SAMÝ ČÍSLA, VZORCE, MOCNINY, ROVNICE, CHUDÁK, MÁ JENOM TU ŠKOLU, PRÁCI, MAMINKU A HUBNE. KDE MÁ TEN KLUK NAJÍT HOLKU V TĚCH SKRIPTECH. A MY MU MUSÍME POMOCT I V TOM, SOUDRUHU, JAKO PŘEDSEDA ODBORŮ MUSÍŠ DBÁT O VŠESTRANNÝ ROZVOJ ČLOVĚKA...pýtam sa: nebol to on vlastne magický realizmus?: "VIDÍTE TEN TRAKTOR?, TAM VYSTÚPIM" Nie, nie, ona je to vlastne čistá love story Evy a Adama, pardón, Vendelína ("VY PRAŽÁK JEDEN PREŠIBANÝ").. Takže nech je heslom dňa a života ako takého: MUSÍM TO VYŘEŠIT: EVU, DIPLOMOVKU I STROJ. Televíznych 5 * ako vyšitých, resp. vystrihnutých z katalógu dámskych nohavičiek navrhnutých Vendelínom Zajíčkom. CVAK. Životná rola Stelly Zázvorkovej!(9.1.2010)

Jsem překvapen, že mi tahle normalizační věcička a směle to nazvěme seriálem málem unikla. Specializuji se na tyhle kousky a do nedávna jsem o tomhle dílku neslyšel. Já tu tedy nadšením hýkat nebudu. Abrhám tu osciluje ve své roli od naprosto dementního hraní (pod jeho úroveň) po hraní uvěřitelné. Jeho postava je celá taková zmatlaná. Teď už se nedivím, že po něm šáhli ve Druhém dechu když potřebovali někoho ke kravám do kravína... V prvním díle coby geniální konstruktér žijící jen pro svůj pletací stroj (ti z něj asi měli v Hlubočanských strojírnách s jejich Čtyřstovkou než ji ukradli Japonci pěkný vítr :-) . Ve dvojce jede na rekreaci ROH do Tater, kde se zamiluje a ve třetím dílu jsme hodně času na Slovensku mezi slepicemi a přeberte si sami jak to myslím :-). Krampol i Záhorský byl z nějakého nepochopitelného důvodu dabován... Krampola chápu, jeho postava byl Slovák, ale proč Záhorskýho daboval Höger, to asi věděla jen horská služba... Mně se asi nejvíce líbil ten prostřední díl. Jestli Vojta Kotek jakž takž v Padesátce ztvárnil sedmdesátkové retro, tak tady to byl originál v nejčistčí esenci! Už jen to lyžažřské vybavení! ! A pak ta móda! K nezbytným kotletám až ke krku se prostě hodí pletený rolák a sáčko. Kostkovanou flanelkou pod oblek se také nedalo nic zkazit a dámy zabíraly jak dravé ! To se pak šlo na gruzíňák, ti romantičtější začali džusem... Když to celé pospojuji musím uznat že film chvilkami bavil, chvilkami nudil a chvilkami to bylo až blbé. Což přesně naplňuje kritéria normalizačního filmu. Odvézt pozornost pracujících od politického dění odpočinkovou zábavou s herci slavných jmen a to v rolích divákovi blízkým na známých místech. Dávám za troje upletené kalhotky bez kazu. * * *(2.3.2021)

Dalsi tridilna bizarnost s Abrhamem v hlavni roli. Ale prislo mi, ze se chudak sam tak nejak trapil... divna komedie u ktere se skoro nezasmejete. Emilia za hlavni hvezdu, podobne jako vesela Eva Krizikova. Karolina v kraticke roli v prvnim dile. V druhem dile zajimava barova skupina/zpevacka, kterou se mi nepodarilo identifikovat. P.S.: spousta postav je tam zbytecnych. Odrikaji repliku a zmizi navzdy...divnost.(2.3.2013)

Keď sa v takej krásnej prírode, akou sú Tatry stretne český introvert, zašprtaný v knihách, vedec, výskumník, ktorý pozná iba prácu a mamkine dobroty( Josef Abrhám) a slovenská usmievavá, komunikatívna, extroverná a krásna učiteľka (v podaní pôvabnej Milky Vášáryovej) nemôže z toho vzniknúť nič iné iba veľmi vydarená česko - slovenská komédia. Perfektná zábava!(18.4.2010)