Oddechovka, jejíž patrná nadsázka (už jméno hlavního hrdiny je unikátní) si klade jednoznačný cíl: pobavit. Přestože hlavní linie je zaměřena na dvojici česko-slovenských milenců, tak uvození jejich příběhu předchází celozávodní představení svérázných postaviček, mezi nimiž vyniká postava Růžičkové (Stella Zázvorková). Nejpovedenější druhý díl trochu připomíná Anděla na horách. Vtipně jsou zasazeny Vendelínovy představy. Třetí část zbytečně kličkuje k očekávanému závěru, ale zase dává prostor Stelle Zázvorkové. Překvapilo mě předabování Jiřího Krampola, aby mohl vystupovat jako Slovák Štefan Drozd. Nejpovedenější scény jsou ty, v nichž workoholik Vendelín testuje textilie. Oceňuji navíc i nápad se záložkou ve skriptech:-)(21.10.2010)

Keď sa v takej krásnej prírode, akou sú Tatry stretne český introvert, zašprtaný v knihách, vedec, výskumník, ktorý pozná iba prácu a mamkine dobroty( Josef Abrhám) a slovenská usmievavá, komunikatívna, extroverná a krásna učiteľka (v podaní pôvabnej Milky Vášáryovej) nemôže z toho vzniknúť nič iné iba veľmi vydarená česko - slovenská komédia. Perfektná zábava!(18.4.2010)

Skvělé herecké výkony, oceňuji hlavně bezprostřední jednání většiny postav. Emília Vašáryová sa mi naozaj veľmi páčila! K udělení páté hvězdy nemalým dílem přispěla příjemná hudba Aliho Brezovského. Proč ale Bohuše Záhorského namluvil téměř nepoznatelný Karel Höger, zůstává záhadou, zřejmě byl Bohoušek nachlazen. :)(13.2.2015)

• bohemia_regent

Humor je většinou dost křečovitý. A filmařské řemeslo pláče: Jedním z vrcholů je scéna dialogu v osobním autě mezi řidičem a spolujezdcem na předním sedadle, která je obrazově řešená střídajícími se subjektivními pohledy obou mužů na svého partnera; zatímco za řidičem (nalevo od směru jízdy) vidíme kamenné zábradlí mostu a v dalším plánu důstojně plynoucí Vltavu, za spolujezdcem (napravo od směru jízdy) můžeme obdivovat sídliště plné paneláků. -------- V titulcích (všech tří dílů) filmu uvedeno: rok výroby 1977.(18.2.2015)

Dalsi tridilna bizarnost s Abrhamem v hlavni roli. Ale prislo mi, ze se chudak sam tak nejak trapil... divna komedie u ktere se skoro nezasmejete. Emilia za hlavni hvezdu, podobne jako vesela Eva Krizikova. Karolina v kraticke roli v prvnim dile. V druhem dile zajimava barova skupina/zpevacka, kterou se mi nepodarilo identifikovat. P.S.: spousta postav je tam zbytecnych. Odrikaji repliku a zmizi navzdy...divnost.(2.3.2013)

• - Hlavní hrdinovia sú ubytovaní v hoteli FIS na Štrbskom plese. (dyfur)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Štrbskom plese. (dyfur)

• - Jiřího Krampola (Štefan Drozd) predaboval Bronislav Križan. (dyfur)