Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zlepšovatel Vendelín Zajíček (J. Abrhám) pracuje ve Výzkumném ústavu textilní technologie na vývoji nového pletacího stroje. Geniální mladý muž vedle zaměstnání dokončuje vysokou školu a má před sebou skvělou budoucnost. Jenomže celý svůj život se věnuje jen studiu a práci, takže dosud neměl čas najít si přítelkyni. Členové závodního výboru ROH jej i proto vyberou místo nemocné kolegyně pro podnikovou rekreaci v Areálu snů ve Vysokých Tatrách. Zajíček tam jede proti své vůli: je totiž pět měsíců před brněnským strojírenským veletrhem a jeho počítačem řízený stroj stále ještě nepracuje správně. Roztržitý mladý výzkumník se tedy ubytuje v horském hotelu s tím, že místo lyžování bude usilovně pracovat na svém projektu. Netuší, že přímo v hotelovém dvoulůžku se seznámí se ženou, která v jeho životě vše změní... (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Oddechovka, jejíž patrná nadsázka (už jméno hlavního hrdiny je unikátní) si klade jednoznačný cíl: pobavit. Přestože hlavní linie je zaměřena na dvojici česko-slovenských milenců, tak uvození jejich příběhu předchází celozávodní představení svérázných postaviček, mezi nimiž vyniká postava Růžičkové (Stella Zázvorková). Nejpovedenější druhý díl trochu připomíná Anděla na horách. Vtipně jsou zasazeny Vendelínovy představy. Třetí část zbytečně kličkuje k očekávanému závěru, ale zase dává prostor Stelle Zázvorkové. Překvapilo mě předabování Jiřího Krampola, aby mohl vystupovat jako Slovák Štefan Drozd. Nejpovedenější scény jsou ty, v nichž workoholik Vendelín testuje textilie. Oceňuji navíc i nápad se záložkou ve skriptech:-) ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

moje zaujjímavosti: Zábery z hotelového bazéna, kde sa kúpu hlavní hrdinovia, boli filmované v hoteli Bellevue v Hornom Smokovci. Ten prešiel rekonštrukciou a pôvodný vzhľad bazéna, ktorý máme možnosť vidieť vo filme, sa nezachoval. (dyfur) Jiřího Krampola (Štefan Drozd) predaboval Bronislav Križan. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú ubytovaní v hoteli FIS na Štrbskom plese. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Štrbskom plese. (dyfur) ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapen, že mi tahle normalizační věcička a směle to nazvěme seriálem málem unikla. Specializuji se na tyhle kousky a do nedávna jsem o tomhle dílku neslyšel. Já tu tedy nadšením hýkat nebudu. Abrhám tu osciluje ve své roli od naprosto dementního hraní (pod jeho úroveň) po hraní uvěřitelné. Jeho postava je celá taková zmatlaná. Teď už se nedivím, že po něm šáhli ve Druhém dechu když potřebovali někoho ke kravám do kravína... V prvním díle coby geniální konstruktér žijící jen pro svůj pletací stroj (ti z něj asi měli v Hlubočanských strojírnách s jejich Čtyřstovkou než ji ukradli Japonci pěkný vítr :-) . Ve dvojce jede na rekreaci ROH do Tater, kde se zamiluje a ve třetím dílu jsme hodně času na Slovensku mezi slepicemi a přeberte si sami jak to myslím :-). Krampol i Záhorský byl z nějakého nepochopitelného důvodu dabován... Krampola chápu, jeho postava byl Slovák, ale proč Záhorskýho daboval Höger, to asi věděla jen horská služba... Mně se asi nejvíce líbil ten prostřední díl. Jestli Vojta Kotek jakž takž v Padesátce ztvárnil sedmdesátkové retro, tak tady to byl originál v nejčistčí esenci! Už jen to lyžažřské vybavení! ! A pak ta móda! K nezbytným kotletám až ke krku se prostě hodí pletený rolák a sáčko. Kostkovanou flanelkou pod oblek se také nedalo nic zkazit a dámy zabíraly jak dravé ! To se pak šlo na gruzíňák, ti romantičtější začali džusem... Když to celé pospojuji musím uznat že film chvilkami bavil, chvilkami nudil a chvilkami to bylo až blbé. Což přesně naplňuje kritéria normalizačního filmu. Odvézt pozornost pracujících od politického dění odpočinkovou zábavou s herci slavných jmen a to v rolích divákovi blízkým na známých místech. Dávám za troje upletené kalhotky bez kazu. * * * ()

Hedka 

všechny recenze uživatele

Keď sa v takej krásnej prírode, akou sú Tatry stretne český introvert, zašprtaný v knihách, vedec, výskumník, ktorý pozná iba prácu a mamkine dobroty( Josef Abrhám) a slovenská usmievavá, komunikatívna, extroverná a krásna učiteľka (v podaní pôvabnej Milky Vášáryovej) nemôže z toho vzniknúť nič iné iba veľmi vydarená česko - slovenská komédia. ()

jhrasko 

všechny recenze uživatele

..socializmus nebol nikdy farebnejší a zábavnejší - bezhraničné autorské skvosty typu: SAMÝ ČÍSLA, VZORCE, MOCNINY, ROVNICE, CHUDÁK, MÁ JENOM TU ŠKOLU, PRÁCI, MAMINKU A HUBNE. KDE MÁ TEN KLUK NAJÍT HOLKU V TĚCH SKRIPTECH. A MY MU MUSÍME POMOCT I V TOM, SOUDRUHU, JAKO PŘEDSEDA ODBORŮ MUSÍŠ DBÁT O VŠESTRANNÝ ROZVOJ ČLOVĚKA...pýtam sa: nebol to on vlastne magický realizmus?: "VIDÍTE TEN TRAKTOR?, TAM VYSTÚPIM" Nie, nie, ona je to vlastne čistá love story Evy a Adama, pardón, Vendelína ("VY PRAŽÁK JEDEN PREŠIBANÝ").. Takže nech je heslom dňa a života ako takého: MUSÍM TO VYŘEŠIT: EVU, DIPLOMOVKU I STROJ. Televíznych 5 * ako vyšitých, resp. vystrihnutých z katalógu dámskych nohavičiek navrhnutých Vendelínom Zajíčkom. CVAK. Životná rola Stelly Zázvorkovej! ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Jiřího Krampola v záběrech, kde lyžuje, zastupoval profesionální lyžař, neboť herec se lyžovat nikdy nenaučil. (Redyx1)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Štrbskom plese. (dyfur)

Reklama

Reklama