Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zlepšovatel Vendelín Zajíček (J. Abrhám) pracuje ve Výzkumném ústavu textilní technologie na vývoji nového pletacího stroje. Geniální mladý muž vedle zaměstnání dokončuje vysokou školu a má před sebou skvělou budoucnost. Jenomže celý svůj život se věnuje jen studiu a práci, takže dosud neměl čas najít si přítelkyni. Členové závodního výboru ROH jej i proto vyberou místo nemocné kolegyně pro podnikovou rekreaci v Areálu snů ve Vysokých Tatrách. Zajíček tam jede proti své vůli: je totiž pět měsíců před brněnským strojírenským veletrhem a jeho počítačem řízený stroj stále ještě nepracuje správně. Roztržitý mladý výzkumník se tedy ubytuje v horském hotelu s tím, že místo lyžování bude usilovně pracovat na svém projektu. Netuší, že přímo v hotelovém dvoulůžku se seznámí se ženou, která v jeho životě vše změní... (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

dyfur 

všechny recenze uživatele

moje zaujjímavosti: Zábery z hotelového bazéna, kde sa kúpu hlavní hrdinovia, boli filmované v hoteli Bellevue v Hornom Smokovci. Ten prešiel rekonštrukciou a pôvodný vzhľad bazéna, ktorý máme možnosť vidieť vo filme, sa nezachoval. (dyfur) Jiřího Krampola (Štefan Drozd) predaboval Bronislav Križan. (dyfur) Hlavní hrdinovia sú ubytovaní v hoteli FIS na Štrbskom plese. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Štrbskom plese. (dyfur) ()

Hedka 

všechny recenze uživatele

Keď sa v takej krásnej prírode, akou sú Tatry stretne český introvert, zašprtaný v knihách, vedec, výskumník, ktorý pozná iba prácu a mamkine dobroty( Josef Abrhám) a slovenská usmievavá, komunikatívna, extroverná a krásna učiteľka (v podaní pôvabnej Milky Vášáryovej) nemôže z toho vzniknúť nič iné iba veľmi vydarená česko - slovenská komédia. ()

Reklama

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Humor je většinou dost křečovitý. A filmařské řemeslo pláče: Jedním z vrcholů je scéna dialogu v osobním autě mezi řidičem a spolujezdcem na předním sedadle, která je obrazově řešená střídajícími se subjektivními pohledy obou mužů na svého partnera; zatímco za řidičem (nalevo od směru jízdy) vidíme kamenné zábradlí mostu a v dalším plánu důstojně plynoucí Vltavu, za spolujezdcem (napravo od směru jízdy) můžeme obdivovat sídliště plné paneláků. -------- V titulcích (všech tří dílů) filmu uvedeno: rok výroby 1977. ()

ViktorD 

všechny recenze uživatele

Skvělé herecké výkony, oceňuji hlavně bezprostřední jednání většiny postav. Emília Vašáryová sa mi naozaj veľmi páčila! K udělení páté hvězdy nemalým dílem přispěla příjemná hudba Aliho Brezovského. Proč ale Bohuše Záhorského namluvil téměř nepoznatelný Karel Höger, zůstává záhadou, zřejmě byl Bohoušek nachlazen. :) ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Dalsi tridilna bizarnost s Abrhamem v hlavni roli. Ale prislo mi, ze se chudak sam tak nejak trapil... divna komedie u ktere se skoro nezasmejete. Emilia za hlavni hvezdu, podobne jako vesela Eva Krizikova. Karolina v kraticke roli v prvnim dile. V druhem dile zajimava barova skupina/zpevacka, kterou se mi nepodarilo identifikovat. P.S.: spousta postav je tam zbytecnych. Odrikaji repliku a zmizi navzdy...divnost. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Hlavní hrdinovia sú ubytovaní v hoteli FIS na Štrbskom plese. (dyfur)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe a na Štrbskom plese. (dyfur)

Reklama

Reklama