Epizody(3)

shantim

Ten konec, tedy druhá polovina posledního dílu, naprosto zabil celý seriál. Nebýt těch blbostí s červenou oblohou, nevysvětlitelnými záhadami a tím směšným koncem s pohřebákem, tak je to dost slušný televnizní film na pokračování. Dokonce bych se těšil i na další sérii, jež by na tuto mohla navazovat. Je to škoda. Nechávám sice tři hvězdičky, ale hodně umolousané. Celkem tedy 50% hvězdiček ()

Antek

Strach a Vašíček. Na jedné straně režisér, jenž disponuje nezpochybnitelným talentem. Na straně druhé pak scénárista, který si myslí, že k navození atmosféry a alespoň náznaku příběhu stačí slovo "Ďábel". Scénarista, jenž se domnívá, že na rozluštění vzkazu 666 potřebuje policie specialistu na Satanismus ... A to už nedokáže zachránit ani Jiří Strach -- natož pak výborný Jiří Dvořák, který si hláškujícího cynika vyloženě užívá. Scénáristická bezmocnost se začíná projevovat zejména v poslední epizodě, která je nesnesitelnou křečí balancující na hranici trapnosti (scéna s krádeží kříže, neskutečný -- ale opravdu neskutečný -- konec). Slavý odvar žánrových detektivek, který (nevím proč) způsobil nemalé pozdvižení. Pevně doufám, že Julius Ševčík to zvládne a konečně všem ukáže, jak má vypadat opravdový žánrový film. ()

Beatle

Arnošt očividně nikdy nestudoval religionistiku. Já ano...rok...a to, co věděl pan Runa, se tam rozhodně neučí. ()

zdenny

Tento třídílný film splňuje všechny atributy filmu, kterému nedokážu odolat. Je to taková česká, zmenšená verze „Šifry mistra Leonarda“, takže je skrz naskrz mysteriózní. Mimo jiné se člověk dozví něco o podlažickém klášteře, opatství a hřbitově. Taktéž je divák vtažen do tajů a symboliky „Ďáblovy bible“. Navíc mystérium archeologické práce mě vždy dost přitahovalo. Filmem nás provází kvalitní a sympatičtí čeští herci, kteří příběhový zážitek umocňují. A protože jsem v návaznosti na tuto sérii viděl i sérii „Ztracená brána“ a před pár lety moderní pohádku „Šťastný smolař“, musím říct, že režisér Jiří Strach má velký talent. Taktéž si myslím, že určitě vybočuje z českého průměru a režisérského klišé. ()

Master19

Rozhodně stojí za shlédnutí kvůli velmi kvalitní herecké sestavě. Možná že ale tolik kohoutů najednou nedělalo dobrotu a každý si chtěl utrhnout to svoje. Ve výsledku se to pak hodně štěpí a hlavně první část je hodně nekonzistentní. Celkově neobvyklé, ale víc než jednou nekoukatelné. ()

fabecc1222

Ve své době na naše poměry poměrně revoluční záležitost, která značně rozčeřila vody našeho TV průmyslu. Z dnešního pohledu už sice Ďáblova lest trochu zestárla, ať už technicky, nebo obecně formou, ale z toho zpětného pohledu opravdu ve své době neměla na domácím trhu konkurenci. Je to také první klasická Strachovská duchařina, kterou poté začal recyklovat i v dalších projektech. Je tu pochopitelně značně viditelná inspirace Danem Brownem, včetně postavy Runy, jenž je v podstatě domácí variací na Langdona. Ale jako celek to opravdu funguje velmi dobře. Jedinou slabinou je Silvia Šuvadová, která byla obsazena asi z povinnosti, aby si Strach splnil svou kvótu Slovenských hereček. Ale vlastně to pak přebijí všechny ostatní věci. ()

homerr

Díky poslednímu dílu, jsem své hodnocení nucen snížit o jednu *. Konec byl pro mě docela dost velké zklamání... ()

Guzo

Po první části hodnotím za 4. Tedy hvězdičky samozřejmě :-) Po druhé se hodnocení zvedlo z nějakých 75% ještě tak o deset vejš, hodně povedená série v podání Jiřího Stracha. ()

MI-380

Tuctový současný český TV seriál, proti podprůměrné většině těch ostatních s několika klady: a) slušné detektivní tajemno, b) kvalitní trojka Bruce-Dvořák-Willis, Geislerová, Trojan, (po druhém dílu Geislerovou škrtám, je nevyužitá), c) hlavní klad = počet dílů. 50%. ()

R´Hell

Tak já nevím, 3* je pro Ďáblovu lest podle mě maximum. V něčem to kopírovalo Šifru mistra Leonarda, která ale byla oproti tomuto televiznímu filmu hodnocena spíše neutrálně. Kdyby tvůrci to nejlepší ze všech tří dílů dali dohromady, moje hodnocení by určitě stouplo. Představte si, že by takový třídílný TV film přišel ze zahraničí. Taky by jste dávali tak dobrá hodnocení? Nebo jste jenom shovívaví vůči české tvorbě? Protože na Českou televizi je to dobrý film. Ale mě to mávání všelijakými relikviemi, ohromování znalostmi historie a čísel (které mi přišly spíše vynucené, než logicky plynoucí z děje) a úsměvný konec nenadchl. ()

PollyJean

Ale všimli jste si jak Češi neumí natočit fakt dobrý tajemný thriller? Nebylo to sice úplně špatné, ve srovnání s dalšími tv filmy, které v současnosti vznikají, to bylo dokonce docela dobré, ale ty klíčové scény, kdy se měl člověk bát, kdy mělo gradovat napětí...to prostě nefungovalo. Škoda nevyužité dějové linie s Kryštofem Hádkem. Zápletka s protialkoholním byla taky dost mimo a navíc zbytečná. Dost děsivá hudba. Zajímavost: Už několikátý film kde naprosto neatraktivní vědec, kapacita ve svém oboru, balí ne jednu ale hned několik krásek ve věku jeho dcer. Dost nereálné. Jo a kus hvězdičky navíc za použití památky z mého rodného města jako klíče k záchraně. ()

klima777

Seriál, který si plete zbožnost, náboženství a pověrčivost. Opravdu musí být k dosažení mysteriózní atmosféry přítomen ďábel (a to nejen v titulu)? Pane Strachu, tohle snad nemyslíte vážně... Laciné, i když formálně zvládnuté. ()

ghatos

Solidní pokus v žánru, který je v ČR v dost špatném stavu. Něco je fajn (hlavně Trojan), ale těžce levné triky a uřvaná hudba zřeďují napínavost. 58%. ()

Kalidor_

Díky Jiřímu Strachovi (a hereckému obsazení) jsem úplně nezanevřel na tuzemské TV série a užívám si je! Alespoň ty s režií pana Stracha. ()

vyfuk

Líbí se mi, že první "díl" tohoto Strachova cyklu je více konkrétnější. Není sice tolik napínavý a zajímavý jako Ztracená brána, ale líbí se mi, že vrah je z masa a kostí a ne bubák, který lítá sem a tam. Jsem spokojen. ()

Autogram

Po prvom dieli sa mi to zdá o dosť slabšie ako výborná Ztracená brána. Po celý čas len tápeme pri neexistencii dôkazov, oboznamujeme sa s postavami a až v posledných desiatich minútach sa niečo odhalí a udeje. Zatiaľ je to len niekde medzi tromi a štyrmi hviezdami. (24.11.2016) –––– Druhý diel to tiež nevytrhol, stále sa mi zdá stopáž prehnaná pre málo akcie a závažné udalosti prichádzajú len pred koncom epizódy. (1.12.2016) –––– Tretí diel mi všetko vynahradil, bol napínavý aj zaujímavý, s trochu uvoľneným koncom, a auto SAT666AN to dorazilo. Stále si však myslím, že hodina a pol by na celý príbeh bola tak akurát. (2.12.2016) –––– Sen je sen, a umírá s ránem. ()

dinsdale

1. díl 4*. S hodnocením druhého už jsem čekala na závěr, jak se věci ukončí. I když by se našlo pár slepých míst a finále nakonec nebylo dost dramatické, jak mohlo být, naopak vypadalo trochu směšně, celkově to pořád dopadlo dost slušně na česko-televizní poměry. ()

blixadovan

Jiří Strach záměrně pracuje (což docela chápu) s těmi nejlepšími herci a dělá dobře. Když se navíc přidá kvalitní scénář, nápaditá zápletka, je zaděláno na kvalitní miniseriál, což dokázal svým posledním (?) televizním počinem Operace Silver A. Fakt je, že mě konec úplně neodvázal, ale oba předchozí díly byly hodně kvalitní. Celkově mám pocit, že se konec filmu jaksi rozplyznul. Jiří Dvořák byl na můj vkus dost stylizován do role detektiva tvrdé americké školy, místy působil až jako parodie sebe sama. ()

Ironfood

Po prvním díle jsem doufal, že by se to mohlo v dalších dílech nějak zajímavě rozjet a že by mohl mít větší prostor můj oblíbenec František Němec. To se bohužel nestalo, ale pravda je, že jsem se aspoň parkrát zasmál, i když asi ne v místech, kde to plánovali autoři. Ti se zjevně inspirovali Umbertem Ecem, výsledkem je bohužel trapná strašidelná historka od táboráku... ()