Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele majo25 k tomuto seriálu (11)

Na cestě po Oděse (2007) (S04E03)

Odesa je ako vidno moderná európska metropola, ktorá aj pamiatkovo vôbec nezaostáva za západom. 65% ()

Na cestě po Moldavsku (2008) (S06E12)

Opäť raz vtipné ale určite aj informačne bohatý diel zo seriálu Na ceste po.... Moldavsko, to je hlavne víno a vinice, aj preto sa dokument venuje hlavne týmto veciam. Najleošie je mesto Cricova, kde sa zdržal svojho času Gagarin až 2 dni...a určite neobjavoval kultúrne pamiatky..skôr sa dostával do stavu akejsi "beztiaže" :) 75% ()

Na cestě po Islandu (2009) (S08E06)

Island ponúka prírodné bohatstvo i špecifické zvyky domorodcov. Tvorcovia tohoto dielu sa však o to iba obtreli. Videl som niekoľko lepších cestopisov o Islande. Dokonca aj slovný humor, ktorý Donutil s Bartoškom zvyknú dávať ako niečo naviac, chýbal. ()

Na cestě po Vojvodině (2010) (S08E21)

Jeden z tých slabších dielov seriálu Na ceste. Nie že by Vojvodina nebola zaujímavá krajina, ale autori sa venujú ludom a rodinám miesto mestám, mestečkám či zaujímavým oblastiam. Navyše, natáčalo sa v zime, a aj celé to pôsobí akosi chladne. Aj povestného vtipu je tu poskromne. 55% ()

Na cestě po ukrajinských Karpatech (2011) (S10E28)

Jeden z tých vydarenejších dielov seriálu. Najzaujímavejšia bola časť o Huculoch a o lyžiarskom stredisku, ktoré vyzeralo skôr ako alpské a ktoré by som v Ukrajine veru nečakal. Škoda len, že sa nevenovali viac prírodným krásam, ktoré Karpaty na hociktorom svojom mieste skrývajú. ()

Na cestě po Váránasí (2011) (S10E29)

Aj keď to má byť o jednom indickom meste, stihne sa tento cestopisný diel venovať celej indickej kultúre - od bežného života, histórie až po náboženstvo. Do toho trocha vtipu. A Európan asi nikdy nepochopí, ako sa tí domorodci môžu kúpať a čistiť si zuby v našpinavšej rieke sveta. ()

Na cestě po jižní Albánii (2014) (S16E14)

Rovnako dobrá ako časť o severnom Albánskom. Albánsko je vďaka masívnemu horstvu prekrásna krajina a vďaka masivnemu nálevu nemeckých peňazí čoskoro i vyhľadávaná turistická stredomorská destinácia. Aj keď sa obaja sprevádzači snažia o humor, už to nie je také, ako v začiatkoch tohoto cestopisného seriálu. ()

Na cestě po západním Bělorusku (2016) (S17E19)

Štandartne dobrý diel po jednom z najtajomnejších kútov Európy. So zaujímavými informáciami i zvyklosťami. Chýbalo mi tam ale viac humoru a osobitejší prístup k domorodcom. ()

Na cestě po severu Estonska (2016) (S18E07)

Estónsko možno nie je raj sveta, ale pokojne by som ho mohol nazvať rajom Európy. Jedna z veľmi malého počtu destinácií tohoto českého seriálu, ktoré by som aj navštívil. Inak je to solídny diel, nechýbajú atraktívne lokácie, vtip, miestne kulinárstvo. ()