Na cestě (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2006 - 2018, 219 h 16 min

Některé díly jsou perfektní, některé slabší, ale paradoxně - cestovatelské i cestopisné filmy a magazíny jsou rozhodně to nejlepší, co lze na ČT sledovat. Asi není náhoda, že většina této tvorby je nakoupená, nebo produkovaná mimo ČT. Kupodivu, celkem dobrý je i komentář dvojice Bartoška/Donutil, které je lepší slyšet, než koukat v jednom z předchůdců Na Cestě s děsivým tandemem Lábus/Kaiser - zejména nemohu zapomenout na díl o Kubě. Takže doufejme, že Na Cestě vydrží a že v Kameře na cestách budou i nadále především filmy Pietra Bouwerse.(24.8.2017)

Tak konečně jsem našel pořad, který komentuji jako úplně první. Nevím, nevím, jestli si zaslouží být v československé databázi filmů a seriálů. Nu což. Když tu tedy je, tak se milí uživatelé pohodlně usaďte a přečtěte si můj komentář. Viděl jsem jen asi tři díly. A i tak málo mi stačilo, abych si udělal názor na tento cyklus. Musím uznat, že je to zajímavé oživení v televizních pořadech. Je to takový vánek, který rozproudil prach mezi všemi těmi paskvily, které jsou televizní stanice schopné vytvořit. Poznáme různé kouty světa. Vzdálené a i ty, kam bychom kamenem dohodily. Průvodce pořadem ztvárnily pan Donutil a pan Bartoška. Zvlášť obsazení Bartošky mě překvapilo. Jeho vykouřelý hlas mě už začíná lézt krkem, ale jinak tento cyklus hodnotím velmi kladně, protože díky tomuto pořadu se podíváme i do míst, které bychom nikdy nenavštívily. Doufám, že se ČT rozhodne v brzké době tento pořad reprízovat. A já se společně s průvodci podívám do světa a rozšířím si svoje, ne moc dokonalé zeměpisné obzory.(5.11.2008)

Cestovatelský a turistický pořady já mám rád a myslím si, že je to jeden z mála projektů televizní zábavy, který stojí za shlédnutí. Viděl jsem díl o Šumavě a byl jsem příjemně překvapen jeho sdělností a pěkným obrazem. Trochu mě tam rozčilovali narátoři Bartoška s Donutilem a jejich "humor", ale přežít se to dá.(14.10.2013)

Velké zklamání jsem pocítil, když se má oblíbená Cestománie přesunala na komerční Novu, kde vydržela snad rok?...Na jedničce najednou nebylo v pondělí od devíti na co koukat, jenže po půl roce nakonec přišli se zajímavým konceptem, nebo ne příliš zajímavým, ale Cestománii podobným, akorát s Bartoškou a Donutilem, a jelikož mi jsou oba páni velice příjemní na poslech nemohl jsem jinak, než si tento seriál zamilovat. Sice to není Cestománie a její vynikající znělka, která ke mně přicházela každé pondělí, ale je to alespoň nějaká snaha navrátit večerní pondělky cestopisům a rozhodně zdařile. A jak to tak vypadá, tak už se nějaký rok drží, a já jen doufám, že přes ty dva roky, co už na jedničce vysílá se udrží nadále a nadále bude lákat plno diváků, jako tenkrát lákala Cestománie. (8/10)(3.11.2008)

Zajímavé obrázky z většinou neprofláknutých koutů světa doplňuje dvojice Bartoška - Donutil vtipnými komentáři. Počet navštívených míst je velmi vysoký, struktura jednotlivých dílů se v podstatě nemění a to je jednoduchou příčinou toho, že i zábavný popis místních zvyků mi po čase poněkud zevšedněl.(11.8.2009)

• - Abú Dhabí je nejbohatší město světa, jeho majetek díky ropě v součastnosti činí 800 miliard dolarů. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

• - Vojenskou základnu využívají USA od roku 1902. (M.B)

• - Na hlavní třídě v Abú Dhabí stojí luxusní hotel Emirátský palác, který je považován za nejdražší hotel světa. Jeho stavba vyšla na 5 miliard amerických dolarů. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)