Wonder Woman

• USA Wonder Woman

Amazonky vedené královnou Hippolytou porazily boha války Arese. Ten je z příkazu Dia uvězněn na mystickém ostrově Themyscira, kde má být na věky střežen. O staletí později však na ostrově ztroskotá letadlo s americkým vojenským pilotem Stevem Trevorem. Zatímco Amazonky soutěží o to, která z nich doprovodí Trevora zpět do světa lidí, Ares uprchne. Hippolytina dcera, princezna Diana, která soutěž vyhraje, má tudíž na starosti hned dva úkoly - nejen dopravit Trevora domů, ale také dopadnout a znovu uvěznit Arese. Dobrodružství nové hrdinky Wonder Woman, která je obdařena silou Herkula, moudrostí Athény, rychlostí Merkura a krásou božské Afrodity, začíná... Animovanou dobrodružnou fantasy režírovala Lauren Montgomeryová. (oficiální text distributora)

cubajz

Wonder woman skvěle kombinuje řeckou mytologii se současnou technologií a musím říct, že po tomhle animovaném bonbónku se už těším na hranou verzi. ()

bartias

Příjemný i když standardní příběh o původu Wonder Woman je hlavně pro ty mladší komiksové fanoušky. Akční scény jsou přesto slušné, romantika mezi hlavní hrdinkou a pilotem, kterého namluvil Nathan Fillion, kupodivu funguje a některé hlášky se vyloženě povedly ("It seems the threat has been neutralised by a group of armored supermodels.") ()

DivX

Nová verze slavného komiksu. Amazonky vs. Ares v našem světe. Jinak obyčejný animák, kterých jsou na světě stovky. 50% ()

neoBlast

Naivita předlohy čiší z úplně každého záběru na polonahou "Úžasženu", ale když se v ději přechází k prohazování potvor betonovými zdmi, pochopíte že jste na správné adrese. Proti nedávnému severskému Thorovi na mě působí řecké reálie mnohem přitažlivěji a střetu žen a mužů, mýtického a našeho světa dodávají na peprné zajímavosti. Plus zajímavé hlasové obsazení. Celkově mnohem větší zábava, s touhle Ženou, oproti jiným komiksovým filmům. 70 % ()

hroubek

Oproti Green Lanthernu se tohle muselo režisérce lépe natáčet, protože to pro ní mohlo být lepší téma než strážci vesmíru, kteří chrání zelenou lucernu.Hned úvod připomene proč máme rádi historické filmy jen je škoda, že tam není trochu krve, ale jinak pěkný otvírak.Poté přesunutí na ostrov, kde se ukazuje trénik jak ze 300.Představování postav, které jsou vytvořeny tak, aby útočili na smysli všech zůčasněných jsou dalším chytrým tahem režisérky a podpory myšlenky feminismu.Všechny mužské postavy jsou buď slaboši, úchylové nebo sobci.A celé to funguje a moc dobře baví do doby, než přijde nejhorší část filmu a tou je zavěrečná bitka, která postráda kouzlo úvodu a je přeplácaná.Jak už se tady zmiňovali lidé v komentářích Megan Fox by v roli Diany/Wonder Woman určitě vynikla a troufám si tvrdi, že část publika by to ocenila, problém by byl s tou zbylou časti publika,které mu by se nemuseli libit feministické naražky.Ale kdyby měl tenhle film někdo natáčet tak ať je to Zack Snyder nebo Kevin Smith, ale u nich by byl problém udržet film v PG13. ()

Danny F.

Nějak mě to nechytlo. Sice se dobře na to koukalo a příběh byl celkem povedený, tak mě v tom přeci jen něco chybělo. Přesto to nebylo nejhorší. 65% ()

VanTom

Co dál s Wonder Woman, feministickou princeznou Amazonek navlečenou v hvězdách a pruzích, zaprášeným reliktem naivního komiksového pravěku? Na to tento povedený animovaný origin neodpoví, její zápas s bohem války Árem se však může pyšnit svižnými bojovými scénami, živými postavami a hlavně notnou dávkou vtipu při poznávání moderního světa a mužského plémě. Být to scénáristicky trochu dotaženější (nezvěstný sestřelený pilot se vrátí do práce a nikdo se neptá, v jednu chvíli bojuje s mytickými kreaturami schopněji než WW sama), tu čtvrtou bych asi dal. ()

masw

Výborný! WW jsem znal pouze z útržků dokumentu o kaskadérkách, mimojiné i té pro seriál WW ze 70s. Kouknul jsem na to kvůli Fillionovi protože mě zajímalo jak si poradí s dabingem. Dostalo se mi ale mnohem víc, rozšířily se mi obzory ohledně natáčení animovaných filmů, které nelze srovnávat s mou poslední vzpomínkou na tyto filmy a to v nízkém věku v pyžámku na Batmana (toho staršího vydání) na Nově, případně Pro7 tuším. Tento film má skutečně nádherné bojové scény a hlavně vtipné hlášky, které přilákali i takové loosery comicsů jako mě. HOLY CRAP!!! ??? GET OVER IT! ()

MI-380

Řecké báje a pověsti - méně známá kapitola. Klasická kresba, očekávaný příběh, Amazonky krásné a antisexuální, pěkná bitva před Bílým domem. 55%. ()

Myrreczech

Celkem průměrný příběh o feministické a přesto neustále spoře oděné slečně, která chce zachránit svět, byl sice docela koukatelný, ale chyběla tomu nějaká ta zábava navíc. Navíc mi první půlka přišla plná zbytečností a druhá až příliš zkrácená. Jo a jsem jediný kdo si myslel, že uměla lítat? ()

mkubalikova

Dost mě baví mokré sny mužských kolegů komentátorů o hrané verzi s Megan Fox. Pokud se do toho DC někdy pustí, tak doufám, že vybere někoho lepšího. Můj typ? Emma Stone! 80% P.S. Tak vybrali Gal Gadot. Coool. ()

dragon94

Svižný a akční animák s parádní hudbou a dobře udělanou akcí. K tomu navíc spousta sexy amazonek. :-) Pokud se chcete dozvědět něco o známé postavě amazonské superhrdinky, ze stáje DC comics, pak je tenhle animák jasná volba. Silné 4* 83% ()

fiLLthe3DD

Skvělý snímek... Filmy, natočené podle komiksů jsem svého času přímo nesnášel, avšak jednoho krásného dne jsem WW zhlédl na Nova Cinema a několikrát se k němu vrátil... Následujících pět jsem vyhlížel hranou verzi, a čekání (WW s Gal Gadot) se vyplatilo... Tyhle namakané hrdinky typu Xena já můžu :) ()

LadyVader

Ač fakt nejsem a nikdy nebudu feministicky založená, Wonder Woman začíná být fakt moje oblíbená ženská hrdinka :). Filmek se mi líbil, rychle mi utekl a animace mi přšla good. Ta počáteční přisprostlost pilota co spadl na Themysciru fakt pobavila :)). No prostě hezkej večerníček. DC má fajn animáky :). Akorád teda musím uznat že preferuju NEW 52 design olympských božstev, tam jsou prostě ultra :). ()

Arkanoid

Lepší film ako s Gal Gadot. Animačne obstojné, mytologicky chytľavé a viac využívajúce ponúknutých postáv (rozbor charakterov to samozrejme nebude), ako aj prostredia. Pozornosť sa koncentruje na to, čo majú DC fanúšikovia radi . dynamiku príbehu. Bez nudnej vaty, hurá rovno do akcie! Film našťastie vynecháva obliekanie hlavnej hrdinky, čo vo verzie z roku 2017 zabralo minúty času aj pozornosti. Objaví sa tu dokonca aj poučné učenie umenia meča. Takisto sa kladie väčší dôraz na sexualitu, Eta tu nie je šedá myška ako vo filme z roku 2017, ale žena schopná vyvolať na pracovisku poriadne flirtovanie, napätie a harašenie. Jednoducho postavy hýbajúce dejom nie sú ničím iným, len idolmi krásy alebo telesných schopností. Partia okolo Gal Gadot bola telesne rôznorodá, s možným zámerom objaviť hrdinu v každom z nás, tento film sa ale viac zameriava na prísne vzaté vzory - idoly mládeže, čím triafa pôvodné pohnútky autorov DC, čo prinášali fanúšikom príbehy práve takýchto hrdinov. Feminizmus alebo materstvo akčnému komixu od DC veľmi nepasujú, no ako krátke charakteristiky jednou vetou sa tu spomenú. Hlášok je skromný počet (Lincoln; crap) a prepracované rozhodne nie sú. Diskutovať o tom, ktorý z dvoch fantasy filmov o Wonder Woman (2009 a 2017) ponúka viac reality a uveriteľnosti, je zaujímavé, prikláňam sa k verzii z roku 2009, ktorá lepšie predáva to, čo ponúka. Predvídateľný dej, málo rozvinuté postavy a žiadne výrazné klady mi však nedovoľujú označiť tento film viac, ako kategóriou B. ()

666Carnage

Tak takhle nějak bych si představoval ten hraný film co ted má být s Gal Gadot ale rozhodně bych ještě uvažoval o jiné herečce. Mýtický příběh, který potěší a pobaví. 80% ()