Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

greymon

Že je to baví natáčet, vždyť se jedná o to samé. Člověk usne a Freddy Krueger se ho ve snu pokouší zabít. Tento film mi připomíná výraznou kopii filmu Noční můra v Elm Street (1984) akorát zmodernizovanou a nepovedenou. Strach a napětí ve filmu je, ale jen tohle nestačí. Radši bych dal odpad, ale producent byl Michael Bay a pro něj mám slabost. 1 hvězdičku za produkci a 2 za provedení ačkoli zpackané a jak jsem napsal na začátku kopie filmu Noční můra v Elm Street (1984). ()

Olafsson

Freddy Krueger = Robert Englund FOREVER. Nic proti Jackie Earl Haleymu nemám, naopak byl skvělý např. ve Watchmen. Ale tady prostě neměl na to, aby se alespoň vyrovnal legendě (překonat asi nelze). Jeho Freddy vypadá jako zombifikovaný mongoloid (člověk postižený Downovým syndromem), nemastný neslaný, nevýrazný a mdlý. Postrádá Englundovu jiskru a energii a rovněž hlasový projev. Celé je to tak nějak divně překroucené a z remaku originálu nakonce je docela jiný příběh, který nudí a působí trapně. Odpad nedávám kvůli dvěma okamžikům kdy jsem se nefalšovaně lekl (nestávalo se během sledování původní série) a - SPOILER ALERT - kvůli skvělé závěrečné smrti matky. ()

Daertelon

To je tak špatný remake, že to nemá snad nic společného s původní Noční můrou. Spousta dějových nesrovnalostí, které se tváří, že tak jsou "aby nebyly tak děsivé". Jenomže to spolehlivě dohání... na množství krve. Film z 84. nebyl v zádném případě tak úchylně drsný. A to vše nehledě na scénaristický omyl. Protože celý scénář je jako jeden velký "omyl". ()

Guran

Spíš (Noční můra dvou milenců) tenhle film rozhodně není o Elm street, ale jenom o dvou lidech, kterým se Freddy mstí za svůj osud. Příběh je vlastně úplně stejný jako v prvním díle, jsou ty úplně stejné scény. Smrt v posteli, kluk co hnil v base, kde ho Freddy dostal, scéna u pohřbu, mrtvola v pytli a jako vždy je tu konec, kde opět Freddy bude přivezen do reality, kde zemře (teda, podle konečné scény, kde Freddy ze zrcadla svými noži projede Nanciny matce hlavu, tak asi nezemřel.) Jediný klad jsou v celku dobré triky, ale Jackie Earle Haley Feddyho nezahrál tak dobře, jako legendární Robert Englund, ale jinak tenhle film není rozhodně lepší. Remaky v poslední době jsou zbytečné a trapné pokusy a vylepšení série. ()

horor2 odpad!

Freddy nevypadá vůbec jako Freddy. Příběh je zničen a digitální krev je nevkusná. Nebyl jsem zklamán, byl jsem zhnusen. ()

Blazkowicz

Celkem slabota. Freddy je tady těžce nepovedený, co se vzhledu týče. Připadal mi jak ti lupiči co si přetáhnou přes hlavu punčochu. Pro dnešní mládež možná dobré, ale já se radši podívám na originál. 2-* ()

hrumsrt odpad!

Původní Noční můra z Elm Street z osmdesátek je bezpochyby kultovní film. A i přesto, že není dokonalý, tak zase díky svému námětu a atmosférické době, kdy horory byly totální trhák, se k tomuhle kousku milerád vracím... Nechápu potřebu točit remake, takhle jednoduše by se to celé dalo vnímat. Avšak před lety jsem došel prozření, že je vlastně chápu a docela respektuji pro spoustu důvodů. Kdo řekl, že se to nedá udělat lépe? Kdo řekl, že to nemůže vypadat lépe? Ale především s každým remakem se dá více přiblížit filmové době, ve které film vzniká a tedy navázat i silnější vztah s divákem. Je několik případů, kdy remake je lepší než originál anebo, kdy novější kousek dokáže s podobným tématem pracoval po letech lépe. Ostatně i takové případy vlastně držím ve svojí osobní topce.. Takže jak? Utrpení to sledovat! Úplně to postrádá Freddyho kouzlo a charizma. Jako ten námět útoků ze snů je pořád dobrý, ale co k tomu. Kopie, která nechápe kouzlo originálu.. Vést to cestou moderních hororů, kde vévodí především jumpscare je u téhle značky tak dementní nápad, který vucucává i ty poslední snahy o budování jakékoli atmosféry. Nesympatičtí mladí fakani, mezi nimiž sice svítí Rooney Mara, ale v téhle dávivé mlze se hrát nedá. Nejhorší je, že to prostě ani nevypadá dobře! Působí to tak trapně, tak neamericky jak kdyby to točili v Rakousku ještě v kulisách Doktora z hor. Ne, už nikdy. Nenávidím to! 0% ()

jjimmy

originál som nevidel, čo doteraz ľutujem a nový počin je podľa mňa "len" dobrý... je to veľmi predvídateľné... niektoré efekty sa veľmi vydarili, čo dodáva filmu správny digitálny šmrnc, iné sú zasa úplne na hovno... na pobavenie je to skvelý film, nečakajte z toho nervydrásajúci film, oddýchnete si však pri tom výborne.. ()

djbarrel

No moje očekávání nebyla bůhvíjaká, nicméně i tak se dostavilo poměrně brutální zklamání. Většina scén působí tak nějak sterilně a nuceně. Byť se film snaží působit ponuře, tak snad první scéna ve které se objevila známá rukavice s noži, byla alespoň trochu lekavá, dál to šlo od desíti k pěti. Myslím, že se dá říct, že Freddy je taková klasika žánru, možná trošku zabitá nekonečnými pokračováními, ale přesto klasika. Nicméně tohle je ten pověstný hřebíček do rakve. Bohužel ani herecké obsazení není nic moc a co se Freddyho týče tak to je opravdu jen jakási karikatura originálu. Kdo neviděl originál možná bude hodnotit lépe, ale já nemůžu jinak. 20 % ()

Cechyno4

Předem mého komentáře, musím zmínit, že jsem viděl celou sérii Nočních můr. Také však musím napsat, že mě to nějak nebralo. Chtěl jsem však vědět jak dopadne tento remake. Nepovedl se. Maska (neboli obličej Freddyho Krugera) je opravdu nepovedená. Originál je mnohem lepší. No a herecké obsazení bylo tragické. Emo dětičky jako z opravdu špatného snu nebo z klipu Adama Lamberta :-/ Byl jsem docela rád když Katie Cassidy zařvala po půl hodině filmu. Až na potřetí jsem poznal, že ten příšerný zvuk co se ve filmu ozývá je vlastně smích Freddyho. Prostě hrozně amatérsky udělané. Jinak dám aspoň jednu hvězdičku za dvě dobré lekačky a dobrou scénu s klukem na internetu přes webkameru. Musím uznat, že originál noční můry z Elm street byl mnohem lepší, tento remake mu nešahá ani na paty. ()

PeterMC

co za "pulp" to nakoniec bol ..... s fredym som vyrastal ... no vyrastal, jeho pribehy isli s casom dospievania. TERAZ SOM CHCEL DOSPELEHO FREDDYHO, ale dostal som remake, v celku nudny, az na smiech ... skoda, insomnia potencial ma ... ()

toomm

Já osobně se chci vyhnout srovnání s originálem, jednak pro to, že by si to Freddy nezasloužil, jelikož taková klasika jako jsou původní Noční můry se těžko hledá, a jednak pro to že se jen těžko dá srovnávat horor z 80. let s hororovým výplodem dílny Michaela Baye a navíc Robert Englund je zkrátka Robert Englund. Takže k filmu. Film začal celkem slibně. Atmosféra celkem obstojná, hudba taky, ale vetší problém nastává v lekačkách, které jsou poměrně nudné a nezáživné. Postavy umírájí jak na běžícím páse a dva hlavní hrdinové, kteří unikájí jsou provázeni sny které opravdu působí celkem zmatkovitě. Navíc celá banda mladých, Frddym terorizovaných lidí není moc charmismatická a sympatická, a tak se jim příliš nedaří držet napětí na tom správném bodě. Nekamenujte mě prosím, ale já nemohu říct že bych byl na*raný. 60% P.S. Docela mě překvapilo že žádná z holek neukázala prsa. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)