Noční můra v Elm Street

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

Musím súhlasiť, že tvár Freddyho Krugera bola v tomto filme horšou ako v originálnom filme. To je ale jediné, čo mi na "Nightmare on Elm Street (2010)" vadilo. Perfektný remake.............. Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Freddy's Coming For You ,2. Main Title ,3. Missing Pictures ,4. Rufus ,5. Quiet Drive ,6. Jesse And Kris ,7. Jesse And The Police ,8. You Smell Different ,9. A Man Named Fred Krueger ,10. Research ,11. It's Hot In Here ,12. The School ,13. Where The Monster Lives ,14. Wake Me Up ,15. Boo ,16. Like It Used To Be ,17. One More Nap ,18. Jump Rope(5.5.2011)

„One, two, new Freddy´s coming for you / three, four, tohle měl být fór? / five, six, Bayova prdel pozná krucifix / seven, eight, další remake šmejd / nine, ten, zase budu blejt…“ Vidím, že touto říkankou by to tady většina z vás shrnula, ale já to rozhodně v tak černých barvách neviděl. Přiznávám se, že z Noční můry z 84´ si pamatuji už jen to, že Johnnyho Deppa snědla postel a Englund ve slušivém svetru od Benettonu lezl do snu (podobně jako Maruška Werichovi v Byl jednou jeden král, akorát s tím rozdílem, že on měl trochu ostřejší nehtíky než Milena Dvorská), takže jsem mohl přistupovat k Bayerovu snímku nezatížen minulostí. Jistě, není to žádný velký zázrak a trpí vleklou nemocí současných hororů pro teenagery, tzn. klipovou režií, rušivým střihem, tisícem laciných lekaček, či pro mě zcela iritujícím sdílením si svých problémů skrz videoblogy, Ksichtknihu atd. a navíc Freddy tady vůbec nevypadá, jak spálený kotelník, nýbrž jako ohořelý dement mluvící šepotem Batmana Balea, ovšem vidět to většina z vás, co tady podlehla davové psychóze dávání odpadu, před nějakými 20 lety, ululávali by jste u toho stejně, jak u Cravenova originálu, vy rozmazlenci nezvedení..(3.12.2010)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $63,075,011Tržby Celosvetovo $117,729,621Tržby za predaj DVD v USA $11,988,911 //počet predaných kusov 744,199║ Technicky vzato slušná práca, vizuál a triky fajn, slušné lakačky, napätie, príbeh dokonca neotravoval a vôbec nenudil, v celku spokojnosť na to že som nič od toho nečakal, len dúfam že pokračovanie nebude to by to zbytočne pokazilo. /55%/(15.1.2011)

• Mahalik

Freddy, dříve drsný assassin, nyní bez zrnka charismatu, žízní po teenagerské krvi a já u toho cedil pot horem-dolem. Hora nelogických scén se kupí jedna báseň (Kruegerovu minulost opravdu nepotřebuji znát) a režisérská bezradnost podtrhuje už tolikrát známý fakt, že natočit horor v dnešní době je velký kumšt. Jenže to i ten Lucio Malaver měl větší koule! Ach jo!(27.9.2010)

Ach jaj, kam sme sa to dostali. Pôvodný film od Wesa Cravena som nevidel takže nemôžem zrovnávať ale tento nový remake ma viac zabavil ako videsil. No na to, že je tam R-kový rating, je absencia krvi a gore scén na najvyššej úrovni, to Freddy vs. Jason bol masaker oproti tomuto. Čo sa týka jednotlivých scén tak jedna vražda jednej nemenovanej osoby (pri tejto scéne burácalo celé kino) bola fakt na popukanie (bodaj by nie, keď to vyzeralo ako keď duch znásilnoval Tori Spelling v Scary movie 2). Alebo záverečná scéna a Freddyho "Mokrý sen" kde som sa smial na plné ústa a začínal uvažovať, či nejde náhodou o komédiu. O samotnom Freddym Krugerovi nemá význam nić ani písať, ten na toho starého nemá ani omylom, starý dobrý Robert Englund a jeho démonický look nikto nenahradí. Ale keď som dal remaku Piatok 13-teho 3*, musím dať aj tomuto filmu hoci to nie je žiadna sláva.(23.8.2010)

• - Bylo napsáno 15 různých verzí scénáře. Film je kombinací 4 z nich. (HellFire)

• - Kyle Gallner na castingu natolik ohromil, že mu byla role Quentina přidělena prakticky okamžitě, a stal se tak prvním obsazeným hercem. (Allien.9)

• - Nanesení make-upu Fredyho trvalo 6 hodin. (HellFire)