Noční můra v Elm Street

• Austrálie

• Irsko

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

Musím súhlasiť, že tvár Freddyho Krugera bola v tomto filme horšou ako v originálnom filme. To je ale jediné, čo mi na "Nightmare on Elm Street (2010)" vadilo. Perfektný remake.............. Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Freddy's Coming For You ,2. Main Title ,3. Missing Pictures ,4. Rufus ,5. Quiet Drive ,6. Jesse And Kris ,7. Jesse And The Police ,8. You Smell Different ,9. A Man Named Fred Krueger ,10. Research ,11. It's Hot In Here ,12. The School ,13. Where The Monster Lives ,14. Wake Me Up ,15. Boo ,16. Like It Used To Be ,17. One More Nap ,18. Jump Rope(5.5.2011)

• LION-MR.T

Michael Baye nekurvi klasiky,baví tě to nás trápit nebo jsi poslední době režijně impotentní a produkčně zcela vykastrován. Filmy mají i bavit a ne jen vidělávat peníze. A Bayerovi svěřili dvojku? Počkat? Moment? Dvojku? Tak dvojka nového pátku měla být taky,ale stáhli jí,naštěstí. Jason nevydrží všechno a doufám,že osud dvojky můry potká stejně jako pátek. Bude to tak lepší.(4.10.2010)

Jak Noční můře, tak i Freddymu určitě víc seděly 80tý a 90tý léta, který byly pro slashery dobou zaslíbenou, tohle bohužel hodně doplácí na trendy dnešních hororů a vytratil se jak vtip, tak atmosféra a legendární postava Freddyho tady prostě je čtvrtinová, za což do značný míry může i výběr herce, kterej vypadá jak nějakej mutant, Englund je pořád suveréně numero uno. Ale jinak si myslim, že to tak nějak zapadá do škatulky průměrných slasherů, který nejsou nic exta, ale pobaví a dokonce bych řek, že to je o něco lepší než nějaký pozdější díly ze série Noční můry a kdyby to nebyl remake, tak to určitě dostane od hororvých exprdů víc než odpady, ale je mi jasný, že pokud to je pro někoho srdcovka, tak tomu pořádně naloží(25.9.2010)

• teutates

Nevidel som klasiku... o Freddym som doposiaľ vedel málo čo, niečo som teda pochytil z tohto "diela". Ako začať, teší ma, že do týchto tzv. "remakov" vyberajú aspoň pekné devi (ženy), taktiež ma teší, že K.Lutz si tu doslova strihol krásnych necelých 5min... tým by som ukončil pozitívne hodnotenie, pretože to čo ma rozhodne neteší je, že mi Bayer urobil doslova chu*a z "Rorschacha". Aj napriek tomu, že sa J.E.Haley snaží ako o život... proste tuna to neklape. Film na mňa rozhodne nepôsobí "bu bu" dojmom. Strohe, slabé, miestami nudné ako sa na US remake patrí... 3/10(26.9.2010)

• -bad-mad-wolf-

Tak odporně smrdutou břečku jsem fakt nečekal. Po docela fajnově udělaných počátečních titulcích přichází na scénu povinný a impotentní "first blood" úvod, v němž lacině vyhlížející katalogový hezoun čelí rutinním lekačkám za doprovodu už vskutku očumělého vizuálu. Proč musí každý teenage horor z počátku třetího milénia vypadat jako momentka z natáčení reklamního spotu T-Mobile? Proč musí ti katalogoví neherci s nulovým charismatem otevírat huby a vypouštět z nich připitomnělé repliky o holkách, rozchodech a kamarádech, kteří něco/někoho zradili? Kecy! Mimochodem, všimli jste si? Ano, ta kráva USNULA za bílého dne na pohřbu svého kamaráda! V mnoha filmech je nutno logiku všeho dění mírně přizpůsobit efektnosti (a vlastně i efektivnosti), zde je ovšem logika ZCELA přizpůsobena zevnějšímu pozlátku (které je úplně obyčejným smrdutým shitem). Tenhle gradující trend vážně nežeru. Všechny postavy se chovají naprosto iracionálně a v celém filmu není jediný vlastní nebo dokonce originální nápad. V průběhu stopáže je rozeseto spoustu detailů pro hnidopichy (dcera se s typickým výkřikem probudí ze sna, což její maminka patrně čekala, protože v téže vteřině rozráží dveře a dcerušku vyděšeně kontroluje) a pokud by divák čekal zajímavé snové vize, nápadité scény vražd či snad slušné gore, musí se spokojit s ošuntělou fabrikou, dívčinou poletující po pokoji a několika bodnořeznými Freddyho zásahy. Často digitálními. Co se týká samotného vyprávění příběhu, byl mi docela sympatický začátek, kdy děj sleduje několik postav za sebou, z nichž se ani jedna neukáže býti tou titulní. Se zbytkem je to horší. Opravdu může celá třída cca osmnáctiletých studentů zapomenout na zážitky z pěti let, které očividně silně zasáhly jejich životy? Pokud ano, proč je titulní dvojice tak silně přesvědčena, že si všichni vymýšleli? Znalce originálu na kostře příběhu nepřekvapí nic a nově dodané prvky jsou čitelné na míle dopředu. V kontrastu s původní sérií není v nové Noční můře sranda ani chtěná, ani nechtěná, je to zkrátka jen nudná, šablonovitá, bezradná a do několika tuctových motivů zahleděná kravina. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdu, jelikož Jablonsky chvílemi podkresluje docela hezky a Rooney Mara je Rooney Mara, jenže nový Freddy je zoufale nezajímavý kačer a především - je to horor a jako horor to není ANI TROCHU děsivé či atmosférické. Blah. 1/10(30.9.2011)

• - Jako poslední byla obsazena Katie Cassidyová. (Langy10)

• - Wes Craven nebyl k natáčení filmu přizván a veřejně proti němu vystoupil. (HellFire)

• - Fredyho hlas byl pozměněn v postprodukci, údajně aby mu dodal „nadpřirozenou kvalitu“. (HellFire)