Noční můra v Elm Street

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

• teutates

Nevidel som klasiku... o Freddym som doposiaľ vedel málo čo, niečo som teda pochytil z tohto "diela". Ako začať, teší ma, že do týchto tzv. "remakov" vyberajú aspoň pekné devi (ženy), taktiež ma teší, že K.Lutz si tu doslova strihol krásnych necelých 5min... tým by som ukončil pozitívne hodnotenie, pretože to čo ma rozhodne neteší je, že mi Bayer urobil doslova chu*a z "Rorschacha". Aj napriek tomu, že sa J.E.Haley snaží ako o život... proste tuna to neklape. Film na mňa rozhodne nepôsobí "bu bu" dojmom. Strohe, slabé, miestami nudné ako sa na US remake patrí... 3/10(26.9.2010)

Průšvih to podle mě nebyl. Freddyho obsazení nebylo sice úplně ideální. Hrozivější se mi teda zdál Freddy v originále. Také bych zvolil lepší výběr hudby, který by dokreslil a podpořil danou scénu. Chyběla mi hlavně dramatičnost, kterou jsem zde docela postrádal. Příběhově se mi to líbilo i celkem herecké obsazení. Noční můra je moje srdcová záležitost a i když tento remake není úplně dokonalý, tak si zaslouží takového hodnocení, které jsem mu dal.(29.6.2011)

• DJ Obelix

Ne, ne a ne. Ani neustále odkládané shlédnutí remaku mé nejoblíbenější hororové série nepomohlo v "zážitku". Oproti hojně haněnému Pátku 13, u kterého jsem ještě dokázal bavit (už vzhledem k tomu, že jsem předchozí sérii bral jako zábavná béčka), jsem u sledování nové Nightmare on Elm Street trpěl nudou (a to dokonce tak velkou, že jsem na chvíli usnul). Freddy už prostě není Freddy (ač se Jackie zřejmě snažil, seč mohl, Roberta prostě nahradit nelze) a jeho "maska" vypadá jako mix mezi opicí a Lordem Voldemortem. Scénář a herecké výkony mladých raději ponechávám úplně stranou. Nebýt úplně poslední scény, která se mi pozdávala o něco více, než originál (holt triky pokročily dál, než jen k hadrové panně :-), tak novou NoES posílám bez slitování do odpadu.(16.8.2010)

• playboxguest

A já myslela, že horší než Freddy vs. Jason to být nemůže, no chyba lávky. Hned při prvním záběru na Freddieho mi bylo jasný, že tady něco nehraje. Robert Englund je jen jeden a herec, ztvárňující Freddieho zde, mu nesáhá ani po kotníky, o primitivní masce, která se leskne jak namazaná lubrikantem, radši ani nemluvím, děs běs, ale v tomhle smyslu s tím děsem asi režisér nepočítal. Jinak totální vykrádačka předchozích dílů, jen je směšné, že místo legendárních scén jsou tu zkopírované ty nejmíň nápadité, tudíž nejnudnější, Freddieho snové hrátky. Nic extra jsem od remaku mojí milované hororové klasiky nečekala, ale i přesto jsem zklamaná a je mi líto, že Freddieho vůbec znovu probudili a nenechali ho raději odpočívat v nepokoji.(1.1.2011)

Jak Noční můře, tak i Freddymu určitě víc seděly 80tý a 90tý léta, který byly pro slashery dobou zaslíbenou, tohle bohužel hodně doplácí na trendy dnešních hororů a vytratil se jak vtip, tak atmosféra a legendární postava Freddyho tady prostě je čtvrtinová, za což do značný míry může i výběr herce, kterej vypadá jak nějakej mutant, Englund je pořád suveréně numero uno. Ale jinak si myslim, že to tak nějak zapadá do škatulky průměrných slasherů, který nejsou nic exta, ale pobaví a dokonce bych řek, že to je o něco lepší než nějaký pozdější díly ze série Noční můry a kdyby to nebyl remake, tak to určitě dostane od hororvých exprdů víc než odpady, ale je mi jasný, že pokud to je pro někoho srdcovka, tak tomu pořádně naloží(25.9.2010)

• - Séria sa skladá zo siedmych „priamych“ dielov (1984, 1985, 1987, 1988, 1989, 1991, 1994) a v roku 2003 pribudol crossover Freddy Vs. Jason, kde sa Freddy zrazil s ďalšou hororovou ikonou, utopencom Jasonom Voorheesom. (tron)

• - Freddy Krueger je role, kterou v předchozích dílech ztvárnil herec Robert Englund. Ale v tomto filmu hraje Freddyho poprvé jiný herec a to Jackie Earle Haley. (LEGACY)

• - Předseda školního představenstva Lenore Gonzales Bragaw nechtěl točit násilné scény ve školách. Povolil natáčení, až když mu štáb slíbil, že vynechá vraždy ve školním bazénu. (Chatterer)