Noční můra v Elm Street

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

Remake legendárního hororu z 80. let nebyl ani zdaleka tolik špatný, jak jsem očekávala. Dokonce bych řekla, že ze všech kultovních hororů, které si za poslední léta musely vytrpět dívat se na své znovuzrození, jen aby si pánové z nejvyšších míst Hollywoodu mohli opět namastit kapsičky na teenagerském obecenstvu, které po takových filmech lační, je Noční můra v Elm Street vcelku snesitelným filmem. V rámci žánru však nepřináší absolutně nic nového. Tradiční formát s partičkou mladých lidí, hezkých, prsatých holek a hezkých kluků, kteří se musí postavit své největší "Noční můře" se křečovitě drží osvědčených postupů. Očekávané lekačky, plytké dialogy. Alespoň ta atmosféra byla vydařeně hororová. Jackieho Earle Haleyho považuju za vysoce talentovaného "velkého herce malých rolí", ale když jsem prvně pohlédla to té jeho "Zjizvené tváře", která postrádala všechno, čím disponuje ta Freddyho původní, snad kromě umělého a laciného CGI efektu, byla jsem zhrozena, co to sakra provedli s tou jeho hrůzu nahánějící tváří. Ale alespoň Freddy občas utrousí nějakou tu vtipnou hlášku a vlastně tak celé tohle "moderní klišé" drží nad vodou.(20.10.2013)

• Botič

Jedna dvě Bayer jde si pro tebe. Série hororů pod producentskou taktovkou Michaela Baye točené přes kopírák dokonce i s totožnými konci. Náhoda? V hororovém vesmíru náhody neexistují. Double-feature Pátek třináctého a A Nightmare on Elm Street ( oproti nimž je Dům voskových figurín nedoceněný hororový skvost ) coby ukázkový příklad toho, že lidé jako Marcus Nispel nebo Samuel Bayer by vážně neměli točit resuscitace zavedených hororových klasik. Fuj ale!!! PS: Scéná ve školních lavicích je jednou z nejvtipnějších filmových momentů letošního roku - jen patří spíš do jiného druhu filmů.(27.9.2010)

• Pumiiix

A Nightmare on Elm Street 2010 je pro mě teda veliké zklamání. Tak odbitý a nudný remake jsem teda nečekal. Kdybych neznal první Noční můru (+všechny díly i FvsJ) a Freddyho ( R.Englund ), tak bych možná dal slabší tři hvězdičky. Takhle dám slabší dvě. Jackie Earle Haley není vůbec špatný herec, ale jako Fredy je nudný, má strašně nepovedenou ( dokonce iritující ) masku a jeho „watchmen chraplák“ se taky k této postavě nehodí. Film je naprosto bez nápadu. Remaky Pátku třináctého a Halloweenu mě bavily daleko více. -4/10(4.10.2010)

• castor

Co si budeme nalhávat – to, že to nedopadne dobře, jsme věděli ještě před projekcí. Šlo hlavně o to, jak moc nenasytní producenti návratem do Springwoodu diváka naštvou. Restart celé série nemá úplně špatné tempo, nabízí pár slušných momentů i ne úplně děsné herce (mezi nimi se v pozitivním slova smyslu vyjímá Fincherův objev Rooney Mara). Jenže když už tvůrci sáhli na osvědčenou značku, dál už se moc nesnažili. Freddy se objeví bez zjevného důvodu, zařve a zase zmizí. Celé je to založené na dost očekávaných záběrech, zvukových lekačkách a kamerových filtrech – prostě jedeme ve stejném ražení jako řada podobných hororů za poslední předlouhé roky (vždyť i ta trapná finálová tečka musí být, kdo o to sakra stojí?). Nic to ale není proti ztvárnění ústřední hororové ikony. Vím, že to muselo být těžké, ale nahrazení fanoušky milovaného Roberta Englunda je totální přehmat (nejen jeho šílenou maskou). Kotelník podpořený cynickým humorem, spoustou hlášek a invenčními mordy je v téhle moderní verzi k smíchu.. nebo snad k pláči?(6.5.2012)

• Slasher

Jo, všechno špatně. Moje vychcaná taktika počkat a jít do toho s nulovým očekáváním tentokrát nevyšla. Nějaká nadšenost, hravost, nápaditost, zajímavost, atmosféra, brutál, cokoli? Ne, nic. Možná tak reklama na Nike, Dell a Red Bull... Fred Krueger nefunguje. Alespoň na něm si mohli dát pořádně záležet, když už pro něj získali zajímavého představitele. Ale né, maska je divně opicoidní, gumová, a hlášky zanikají do pryč. Nancy má kupodivu i trochu něco do sebe (a stopro je hezčí než Nancy původní), ale nevynikne a společnost jí dělá trojice bezduchých utrápenců, takže z toho taky nekápne. Jediný, kdy jsem se i docela bavil, byl kavárnový úvod a posledních 10 minut. Odmyšleno že se jedná o ELM STREET, jde asi o koukatelný hororový průměr, ale v rámci téhle značky prostě trapas. HALLOWEEN a FRIDAY THE 13th jsou oproti tomu zlaté remaky. Jo a...(2.10.2010)

• - Točilo se i ve školách Elk Grove High School a John Hersey High School v Illinois. (Chatterer)

• - Propagační materiály k filmu byly rozváženy pod názvem „Back Scratch". (Langy10)

• - Film celosvětově vydělal 113 400 000 amerických dolarů, což z něj činí ve své době nejvýdělečnější remake. (t.mon)