Noční můra v Elm Street

• Austrálie

• Irsko

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

Rozpočet $35miliónovTržby USA $63,075,011Tržby Celosvetovo $117,729,621Tržby za predaj DVD v USA $11,988,911 //počet predaných kusov 744,199║ Technicky vzato slušná práca, vizuál a triky fajn, slušné lakačky, napätie, príbeh dokonca neotravoval a vôbec nenudil, v celku spokojnosť na to že som nič od toho nečakal, len dúfam že pokračovanie nebude to by to zbytočne pokazilo. /55%/(15.1.2011)

Konečne nejaký horror, ktorý nie je založený len na krvi s cieľom znechutiť ( Saw ), ani na tom, že čím viac krát sa zľakneš, tým lepší to je horror ( Grudge, Final Destination, Resident Evil, ... ), ale na čakaní na smrť, nervoch, proste záberoch z ktorých miestami ide mráz po chrbte. Zranenia tam pôsobia dosť realisticky ( z 1cm hlbokej reznej rany nevystreknú 2 litre krvi ako u iných stupídnych horrorov ) a pridáva tak na pôžitku z pozerania. Tento film nie je nič extra, no nemám mu ani čo vyčítať... príjemné spracovanie, slušný scenár, primeraná hudba, realisticky pôsobiace efekty, absolútna nepredvídateľnosť deja... jednoducho horror na úrovni, ktorý sa oplatí pozrieť si :)(1.11.2010)

Musím súhlasiť, že tvár Freddyho Krugera bola v tomto filme horšou ako v originálnom filme. To je ale jediné, čo mi na "Nightmare on Elm Street (2010)" vadilo. Perfektný remake.............. Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Freddy's Coming For You ,2. Main Title ,3. Missing Pictures ,4. Rufus ,5. Quiet Drive ,6. Jesse And Kris ,7. Jesse And The Police ,8. You Smell Different ,9. A Man Named Fred Krueger ,10. Research ,11. It's Hot In Here ,12. The School ,13. Where The Monster Lives ,14. Wake Me Up ,15. Boo ,16. Like It Used To Be ,17. One More Nap ,18. Jump Rope(5.5.2011)

• Faustka

Nedopusťme aby množící se remaky dali zapomenou na dobrou a osvědčenou klasiku. Mé odhodlání nezaujatosti se rozplynulo jako pára hned po té, co jsem byla obšťastněna pohledem na vylepšeného Freddyho Kruegera(otřesně-úchylná zběsilost); tak tímto momentem veškeré předsevzetí, že nebudu příliš kritická bylo nenávratně v tahu. Nevýrazné děti Elm Street jsou použitelné, leda tak na nějaké ty pedofilní hrátky, po dosažení puberty už ani to ne. Zoufalství a čirá beznaděj mě obestřela, že by snad ještě někdy… což by byla ta nejhorší noční můra.. ROBERTE PUSŤ SE DO NICH!!!(22.10.2010)

• Bloody13

Navenek je skořápka zlaťoučká a naleštěná, jádro uvnitř však prázdné, bez vůně a chuti. I tak by se dala charakterizovat nová NoES. Chybí tady skoro všechno, co dělalo jedničku tak výjimečnou. Sympatické postavy, kterým bychom mohli fandit, pořádná dávka napětí, krve a originálního záporáka. Ne že by Jackie Earle Haley byl vyloženě špatný, se svojí úlohou se popral statečně a se vztyčenou hlavou, ale chybí mu jednoduše Englundův šarm. Musim upozornit, že mě se remake Pátku třináctého líbil, nová Noční můra mě, jakožto fandu původní série, samozřejmě zklamala. Díky, ale z tohodle sérii fakt nechci. Více v mé recenzi tady.(11.5.2010)

• - Ve filmu lze dvakrát spatřit ceduli s nápisem „Elm Street“, ale nikdy o ní nepadne řeč. (HellFire)

• - Nanesení make-upu Fredyho trvalo 6 hodin. (HellFire)

• - Jedná sa o ďalší remake amerického hororu firmy Platinum Dunes, ktorú vlastní Michael Bay a ktorá v predchádzajúcich rokoch produkovala úspešné krváky Texaský masaker motorovou pílou (2003), 3:15 zomrieš! (2005), Texaský masaker motorovou pílou: Počiatok (2006), Stopár (2007), Jazdci Apokalypsy (2009), Nenarodení (2009) a Piatok trinásteho (2009). (tron)