Reklama

Reklama

Noční můra v Elm Street

  • USA A Nightmare on Elm Street (více)
Trailer 1

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (618)

Dever 

všechny recenze uživatele

Musím súhlasiť, že tvár Freddyho Krugera bola v tomto filme horšou ako v originálnom filme. To je ale jediné, čo mi na "Nightmare on Elm Street (2010)" vadilo. Perfektný remake.............. Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Freddy's Coming For You ,2. Main Title ,3. Missing Pictures ,4. Rufus ,5. Quiet Drive ,6. Jesse And Kris ,7. Jesse And The Police ,8. You Smell Different ,9. A Man Named Fred Krueger ,10. Research ,11. It's Hot In Here ,12. The School ,13. Where The Monster Lives ,14. Wake Me Up ,15. Boo ,16. Like It Used To Be ,17. One More Nap ,18. Jump Rope ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $63,075,011Tržby Celosvetovo $117,729,621Tržby za predaj DVD v USA $11,988,911 //počet predaných kusov 744,199║ Technicky vzato slušná práca, vizuál a triky fajn, slušné lakačky, napätie, príbeh dokonca neotravoval a vôbec nenudil, v celku spokojnosť na to že som nič od toho nečakal, len dúfam že pokračovanie nebude to by to zbytočne pokazilo. /55%/ ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nevěřl jsem, že to bude až takhle špatné. Nejsem z těch, kteří by hned ke každému remaku zaujali nepřátelské stanovisko, takže moje hodnocení rozhodně není jen jakýsi protest vůči "znásilňování" starých horoorových klasik. Ačkoli je stará Noční Můra jedním z mých vůbec nejoblíbenějších hororů, dával jsem nové verzi jisté šance, že by se z ní mohl vyklubat slušný film. Nevyklubal. Něco tak neuvěřitelně sterilního jsem už dlouho neviděl (beru-li v potaz snímky s větším rozpočtem než vyloženě nízkorozpočtovým). Jakékoli pokusy o strašení a budování atmosféry končí tragickým nezdarem. Zkuste si třeba všímat, kolikrát postavy říkají to, co říkají, kolikrát je nějaká scéna natočená tak, jak je natočená, jenom proto, že se počítá s tím, že divák ví, jakého filmu remake právě sleduje. Takhle se to dělat přece nedá. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Všechno špatně. Nejnovější remake z producentské stáje Michaela Baye má blízko k filmovému odpadu. Postavy do jedné nesympatické, každý se tu chová jako debil (nezvykle vedou rodiče), filmařsky to o strachu neslyšelo a kdysi velký Freddy je upozaděná figurka s pár hláškami a naprosto mrtvolnou (a směšnou) novou ohořelou maskou. Žádná mimika, žádný styl - šeptající béčkový psychopat, který svému předchůdci nesahá ani po kotníky. Věřil jsem, že když naběhne onen známý hudební motiv a Freddyho drápy začnou úřadovat, vezmu to na milost. Jenže atmosféra se z tohohle remaku vypařila. Osobně doufám, že má Bay za tuhle ubohost pořádné noční můry. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

R U READY 4 FREDDY? Středně propečený Alfréd je zpět, aby pár odpudivým teenagerům zase ukázal, co je to spánková deprivace. A to téměř stejně nezáživně, jako "kdovípročtakzvanáklasika". Je to totéž, jako v osmdesátém čtvrtém. Hrdinka(-na) usne, pak za doprovodu "nervydrásající" melodie z otáčivé porcelánové panenky nekonečných dvacet minut bloumá po domě, pak příjde očekávaný BAF a buď je to vyděšený holub, po kterém následuje další dvacetiminutová kalvárie, nebo je to "zaplaťpánbůh" pan Kruger, který ji(ho) a diváka konečně zbaví utrpení. Pan Záliv patrně nestíhá splácet svůj 42+1 v Malibu a než Hasbro rozbije prasátko na další patetickou, předraženou hračkářskou reklamu, revitalizuje své konto parazitováním na dvacet let starých πčovinách. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (26)

  • Ve filmu lze dvakrát spatřit ceduli s nápisem „Elm Street“, ale nikdy o ní nepadne řeč. (HellFire)
  • Kyle Gallner na castingu natolik ohromil, že mu byla role Quentina přidělena prakticky okamžitě, a stal se tak prvním obsazeným hercem. (Allien.9)
  • Nanesení make-upu Fredyho trvalo 6 hodin. (HellFire)

Související novinky

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let…

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

29.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký…

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

25.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude…

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

05.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,…

Reklama

Reklama