Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

lennyd

Kevin Costner, jako uprchlý zločinec si buduje velice dobrý vztah se svým rukojmím, osmiletým chlapcem. Velice kvalitní drama, kde Kevin Costner ukazuje jak dobrým hercem je, stejně tak Eastwood režisérem... ()

danoo

Clint Eastwood ma dostal. Znova. Jeho smutná road movie s prvkami takej, pre neho typickej "westernovej nostalgie" je neprekonateľná (4+). ()

BS

"Dokonalé road movie" s Kevin Cotnerem a Clintem. Jestli na mě něco v tom filmu VÁŽNĚ zapůsobilo, tak je to scéna, kdy Costner trestá otce, který bil svého syna... ()

tomxxx

Kromě konce to nebylo zase až tolik americké, jak jsem předpokládal. Trochu mi vadilo, že konec byl schválně protahovaný a hrál na divákovi city. ()

venison

Celkem povedená podívaná Clinta Eastwooda, která pojednává o trošku jiném útěku z vězení, než jsme zvyklí.. Krásné pojednání o sblížení kriminálníka s něžným srdcem, který je krásně zahraný Kevinem Costnerem, a malého chlapce bez otce, s pobožnou matkou a utiskovaný staršími sestrami.. Clinťák opět sehrál variaci na tvrdého poldu.. Konec byl poněkud přemrštěně vykonstruovaný.. Příjemný zážitek! ()

elanius

(96/2013) / Takmer dokonalý film, pre mňa to na plný počet nebude hlavne kvoli krpcovi. Je mi jasné, že čakať v jeho veku nejaké herectvo ja asi naivné, ovšem lepšie vybrať sa asi dalo. Dva silné články samozrejme Costner a Clint. Clint exceluje režisérsky, ale aj herecky, ten jeho skrivený, životom ošlahaný pohľad do dialky, trademark ako vyšitý. Pekné prostredie, kvalitný scenár, celkovo príjemný zážitok. (8/10) ()

rockwoman

"Hej kapitáne, máte cukroví? Dejte dohromady cukroví, já dodám strašidlo. Dobře kapitáne, udělejte cestu pro roztomilé strašidlo, nejmilejší co znám." Dva světy, dospělý a dětský a přesto mají něco společného. Přátelství, které přerostlo v otcovskou lásku. Clint Eastwood to pojal po svém a s citem. V Dokonalém světě nehledejte žádné sladkosti, ale něco mnohem hlubšího. ()

dANo

´Dokonalý svet´ je dokonalým pohladením duše filmového fanúšika. Jednoduchý (tak trochu road movie) príbeh je okorenený skvelými hercami a ich výbornými výkonmi. A dokonca aj toho malého chlapca sa podarilo skvele obsadiť, lebo si viem predstaviť, že toto mohla byť aj záležitosť, na ktorej by mohol celý film padnúť o level nižšie. Eastwood úžasne poukázal na problémy, ktoré môže spôsobiť spoločnosti zlá rodičovská výchova a jemne do toho zapojil sentiment, čo v konečnom dôsledku spôsobilo, že som bol z tohto perfektného filmu hotový... ()

hroubek

Clint Eastwood mě zas překvapil. Dokonalý svět má jednoduchou zápletku, ale dokáže jí využít naplno. Tam, kde příběh nabízí spoustu variant jak dál, si Eastwood vybral tu nejméně předvídatelnou a díky tomu vzniklo nádherné dílo. Ve filmu se nikam moc nespěchá, hlavní hrdinové si spolu více povídají než, aby se starali o to co může přijít. A to je na tom to krásný. Kevin Costner hraje fantasticky. V jeho podaní dokážete s jeho postavou soucítit a možná pochopit, proč to všechno dělá. Eastwood jako šerif je dost v pozadí a vůbec to nevadí, jelikož to příběhu dost prospívá. Samotné sbližování hlavní postavy s malým chlapcem je nádherně vygradované po celou délku filmu a korunu mu nasazuje skvělé finále, kde jsem měl co dělat, abych potlačil slzičky. Dojemné a upřímné. ()

zdenny

Kvalitní drama, kde Kevin Costner unese malého chlapce. Při společném putování se oba sblíží. Problém je v tom, že Costner je trestanec s labilní povahou a násilnickými sklony. Zajímavé je, že takovýto zločinci si sami utvářejí pravidla, která jsou schopni dodržovat. Netolerují ale nikoho, kdo se nechová podle jejich morálních zásad. ()

lykan9

Tentokrát se podstatně liším od názorů jiných. Film jsem viděl před mnoha lety jako dítě a moc jsem si z něj nepamatoval a když jsem se rozhodl, že ho shlédnu znova, tak jsem se moc těšil. Po letech musím říct, že jsem se strašně nudil. Při tom měl film k dispozici všechny trumfy, Costner na vrcholu své herecké kariéry a Eastwood jako režisér (jeden z mých nejoblíbenějších). Přesto mi tento film vůbec nesedl. Naštěstí jsem si uvědomil, že to bude spíš ve mě, protože dle hodnocení ostatních, Eastwood očividně opět nezklamal. ()

bizz_mjc

Perfect World vlastně naprosto obyčejný film. Příběh dvou jinak starých kluků bez otců, které k sobě svedla cesta. Akorát jeden je únosce a druhý jeho rukojmí. A rukojmí si ze svého únosce udělá tátu, protože on to zas tak únosce není, spíš kámoš v jednom životním dobrodružství. Závěr až příliš natahovaná hra na emoce. ()

Brain-D

Naprosto skvělé citlivé rodinné krimi drama. Poukazující na to, že je důležité, kde se narodíte a za jakých podmínek žijete. Že je důležitá láska obou rodičů, správná výchova a vůbec mít krásné dětství, na které se může vzpomínat. Pro mě srdeční záležitost a neskutečně skvělá dvojka Costner x Eastwood. ()

fabecc1222

Kdo čekal další klasický drsný pohled na svět a společnost od Clinta, tak bude možná asi trochu překvapený. Samotný Clint je tu herecky odložený na druhou kolej, a místo toho, aby předváděl dalšího ze svých drsňáků, co se nebojí tasit colt, a v pravou chvíli rozdat pár ran, tak tu místy svým charakterem sklouzává až k parodii svých jiných rolí, a raději tu tak dělá steaky před karavanem, doufá, že Costner přejede hranice, aby se na to mohl vykašlat a učí se pracovat s megafonem. Natočit tenhle příběh z pohledu zločince je velmi zajímavý nápad, a ačkoliv základní premisa na vztahu kluk - zločinec podle mého trochu hapruje v uvěřitelnosti, tak na filmovém plátně to funguje dobře. Zvlášť vzhledem k pozadí, které tvůrci načtrtli pro malého kluka, kdy to celé bere jako takové dobrodružství, které ve svém životě neměl šanci zažít, ale nakonec dospěje i k určitému prozření okolo Costnerova charakteru. ()

liuk

Ano, nepřináší to nic nového, ano, je to prvoplánový doják, ale opravdu nádherný. První půlka, kdy si osmiletý unesený kluk pod vlivem Stockholmského syndromu začíná svého únosce Kevina Costnera oblibovat, povídat si s ním, svěřovat se svými problémy je super a přál jsem jim, ať se dostanou co nejdále, pak mě bohužel docela zklamala část, kdy se Costner tak nějak pomátne, nějak mi to do té postavy, která je nám půlku filmu prezentována, vůbec nesedělo, dojemný zavěr to naštěstí vynahradil. Costner hraje svého uprchlíka, kterému prostě nejde nefandit, přesvědčivě. Eastwood svého policajta, který by ho nejradši nechal odjet do jiného státu, aby s ním neměl problémy také, hlavní jeho devizou je zde ale spíše režie, Perfect World se mi líbil učitě více než Mystic River a nic si nezadá s Unforgiven. ()