Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

PollyJean

a jéje, to zas někdo zjistil, že kniha není dostatečně dobrá a je potřebí ji zakčnit - a výsledek? darmo mluvit... ()

MI-380

Jsou tu trifidi podle mých knižních představ a pěkné záběry na mé oblíbené město. Jinak jde o klubko špatně zamotaných a zahraných nesmyslů. 40%. ()

Kangaxx

Snímok má prekvapujúco hlbokú atmosféru, kde som po dlhom čase nejakému filmu uveril postapokalyptickosť. Chodiace kaktusy zaváňajú béčkovosťou, no nie je to také zlé ako som čakal. Béčkovosť sa však už nevyhla konaniu postáv, ktoré je nelogické častejšie, ako by sa patrilo. Po prvých 90 minútach 3*. ()

Aqualung

Tak nevím jak začít, ale jen tak zvolna.Navázat na dojmy, které ve mně zanechalo čtení románu, který posloužil jen velice volně jako předloha.Režisér použil pro své dílo jen to, co se mu hodilo do jeho představy o základní myšlence románu.Je bizarní, že se slepí lidé v druhém dílu jaksi vytratili.Vždyť jich musely přežít miliony.A film byl v zásadě jen o 3 lidech, kteří vidí.Vlažný a nudný vztah televizní komentátorky a vědce, který se na tragédii způsobené trifidy nepřímo podílel-protiváhu tvoří psychopat mírně se opájející mocí, jemu do klína spadlé.A nablblé dialogy, které psal snad nějaký přibraný ekolog, který naštěstí v době psaní románu ještě nebyl na světě.Slabé herecké výkony.Škody času u filmu stráveného. ()

Lottr

Kdo četl vynikající předlohu, musí nad touhle nepovedenou slátaninou hořce zaplakat. Snad se jednou dočkáme zpracování, které si tahle kniha opravdu zaslouží. ()

kenkaku

Ach jo... Já mám předlohu vážně rád a proto jsem sedl k TV s očekáváním. Profláknuté obličeje tam hrají také, je to z tohoto tisíciletí, a nenatočili to Američani. Vše slibné bylo pohromadě. No a snad právě díky té vysoké hladině očekávání přišla sprcha... Co to proboha bylo? Kde je TEN děj který si pamatuji z knihy? No kdyby někdo napsal "volně inspirováno" tak možná (a i tak bych byl naštvaný), ale toto na mě bylo moc... :(. Fanouškům knihy rozhodně doporučuji vynechat. Ti co knihu neznají a dokážou tolerovat, že jde jen o "TV seriál", ať si klidně jednu hvězdu přidají. Já ale fakt nemůžu... ()

Finskej

Samozřejmě, jak je poslední dobou poměrně časté, své původní knižní předlohy se tento televizní film věrně nedrží. A je rovněž pravdou i to, co zde napsali mnozí: původní knižní předloha je mimořádně kvalitní a dnes již klasikou sci-fi. Nicméně, odhlédne-li člověk od toho požadavku a shlédne-li film jako „dílo inspirované a trochu předělané“, jde o normálně koukatelnou věc. Osobně mě nijak neurazila, i když jsem velkým fanouškem původní knižní předlohy. Kdo se přes to ale přenést nedokáže a vyžaduje nutně dodržení pův. předlohy, asi by se dívat neměl. ()

bruceman7

Dvě za poměrně dobrou vizuální stránku, ale to opravdu přivírám oči nad tím, jak je to podané. Ve srovnání s knižní předlohou děs běs. Nejvíc směšné mi přijde, že z pěti milionů Londýňanů se po Záblesku stane hrstka v ulicích se potulujících slepců. Takhle bych si to teda opravdu nepředstavoval. No, 4/10 ()

xaver

Sci-fi romány a povídky patří k mému oblíbenému čtení. Den Trifidů patří k tomu nejlepšímu, co bylo v oblasti sci-fi napsáno. Nevěřil jsem proto témeř svým očím (asi jsem byl taky dočasně oslepen Trifidy), co dokázal režisér natočit za paskvil podle tak skvělého románu. Jedna hvězdička za snahu herců. ()

iXtr3m3

Na TV pomery to nebolo zlé, ale predsa len Kmeň Andromeda, ten televízny samozrejme, bol spracovaním aj obsadením niekde inde. Silnejšie dve hviezdy. ()

Holina

Tenhle kousek nese všechny rysy televizní tvorby. Mizerné kulisy, nulovou atmosféru, otřesné obsazení, digitální look. Takové zpracování si Trifidi nezasloužili. ZAJÍMAVOSTI: Joely Richardson, která hraje Jo Playton, je ve skutečnosti dcera Redgravové, která hraje Durrantovou. Tak! ()

Paity

Dvě hvězdičky dávám spíše z nostalgie a úctě ke knižní předloze. Film je naprosté typické televizní béčko. Jak už někdo napsal, atmosféra ušla a trifidi nebyli vůbec špatní, ale prostě Jason Priestley, jako Brandon z Beverly Hills 902 10, co by zachránce slabých a nemohoucích + další desítky věcí, které prostě neseděly, nemůžu skousnout. Ještě, že jsem filmu nevěnoval nijakou extrémní pozornost a nemůžu si tak stěžovat na ztrátu času při jeho sledování. ()

Merkin

Kdo očekává od filmového zpracování, kde se navíc jedná o jasné B, věc věrnou předloze, ten ať se raději do sledování vůbec nepouští. Komu nevadí snímky pouze se inspirující knihami a vydrží i u celkem snesitelného druhořaďáku, pak se mu na nějaký deštivý zimní večer klidně může oko zastavit i na Dnu Trifidů dle Nicka Copuse. Nejde sice o nic světoborného, ale propadákem bych věc taky nenazvala. Někdy je vtipná, místy si hraje na vážnou, na chvíli propadne v romantiku, pak v boj a končí takovým nepřehnaným ,,happy" endem, takže vlastně jako každý běžný film podobného ražení. ()

Ledkodlaq

Takhle zprasit tak vynikající námět. Den trifidu je i dnes etalonem kvalitní sci-fi literatury a byla jednou z první sci-fi knih, kterou jsem četl. Zasloužila by si mnohem lepší zpracování, tohle je vážně ostuda. ()

aquiver

První polovina a vůbec celý ten nástup apokalypsy mi subjektivně přišel zajímavější a lepší, jinak rutina a inklinace k béčkovému filmu, který nedostihuje sliby předlohy. 45 % ()

Adramelech

Literární předloha je výborná, ale tento film za ní poněkud pokulhává. Inu, však je to jen volné televizní zpracování. S olejnatými rostlinami to není jednoduché. V Asii se znehodnocuje půda, získaná žďářením pralesa, pěstováním olejové palmy, na našich polích se přemnožila řepka olejka, ve filmu straší trifid olejnatý, var. lidožravý, který má na svědomí též obecně známý problém ochlazování planety. Celá západní civilizace vznikla díky využívání fosilních paliv a jakmile se jich lidé jednou vzdají, budou v hajzlu. Tady je to názorně vidět. Ne nadarmo se říká, že lepší ropa a zemní plyn od Rusů nežli trifid z Bruselu. ()

Teabag

Vcelku obstojný tříhvězdičkový sci-fi horor, který je pro mě díky své délce nejspíš jen jednorázovou záležitostí. Knižní předlohu jsem nečetl, ale beztak nemám rád srovnávání knih a filmů. Osobně jsem se docela bavil a i když to není žádné veledílo, 3* si to zaslouží. ()

Bathoryčka

Jo, člověk občas byl jak na trní, když čekal, jestli bod dostane trifid nebo člověk, ale jinak nic moc. Přišlo mi to jako kombinace filmu Mlha (podle námětu Stephena Kinga), filmu Stalo se a Války světů. Tyhle tři jmenované filmy jsou sice skvělé, ale daleko raději mám neviditelnou ničivou moc rostlin (viz Stalo se) než pochodující a mluvící fialové kytky. Předloha může být sice skvělá, ale v téhle verzi.... ()