duklak2

Je to čin roku. Před zhlédnutím jsem ani nedoufal, že to bude film, na který budu dlouho vzpomínat. Vše je dokonalé. Snímek v člověku vyvolá emoce. Herecké výkony jsou skvělé. Vyniká zejména Tatiana, která zraje jako víno. Lavroněnko svou roli zvládnul tak dobře, že máte pocit, jako kdyby to nebyl ani film, ale vy byste celý ten příběh prožívaly s ním. Ještě nikdy se mě nestalo, aby film takto "utekl." Myslel jsem si, že jsem byl v kině půl hodiny! Nemám k tomuto snímku žádnou výtku. Pan Jákl se opravdu pochlapil a já mu tímto děkuji za divácký zážitek. Jen měl do role Kajínka obsadit toho opravdového! Věřím v jeho nevinu a doufám, že se dožiji toho, aby byl Jirka propuštěn. Považuji ho totiž za národního hrdinu! A jinak mistře Dlouhý: "Někdo zemře přirozeně, někto to štěstí nemá." Děkuji Vám za tento citát a odpočívejte v pokoji. ()

MáŠa

Kvalita filmu dobrá, jeho smysl trošku pochybný. Je to jen vlastně takový dějový popis bez nějakého závěru (kde ho vzít, že :) ) a otázkou je, jak moc tento dějový popis odpovídá realitě. ()

becki_tu

Na české poměry solidní nadprůměr, který mohl mít i ambice na film roku, nebýt zbytečně přímočarého scénáře, několika samoúčelných scén, slabších hereckých výkonů ve vedlejších rolích nebo jednostranného pohledu na Kajínka jako novodobého hrdinu, který doplatil na špinavé hry vlivných lidí a pochybný systém českého soudnictví. Jáklovi nelze upřít snahu a je vidět, že se režisérsky inspiroval od zahraničních kolegů a nebojí se praktikovat na české poměry poněkud akčnější střih, čímž lze taky částečně kompenzovat omezený rozpočet. ()

Bauer

Předem musím zmínit, že české filmy vážně nemusím. Je pouze pár, které se mi opravdu libí. Ovšem Kajínek....to je asbolutní bomba. Řekl bych, že jde o jeden z nejlepších českých filmů. Neměl jsem pocit, že bych sledoval český film. Spíš jsem měl pocit, že sleduji americký thriller. Rezisér Petr Jákl ukázal, že jeho působení v amerických filmech mu něco dalo. A to co se naučil, tak to ukázal v Kajínkovi. Scénář filmu je sice lehce předvídatelný, aby také ne, když je inspirován skutečným osudem Kajínka. Výborné herecké obsazení v čele s Konstantinem Lavroněnkem, který není vůbec podobný Kajínkovi, ale to nevadí. Znamenitá Tatiana Vilhelmová. Vladimír (poslední perfektní role), Michal Dlouhý a další. .Po zhlédnutí filmu ve mě ale začali hlodat otázky typu: Je vážně nevinný? Kdo střílel? A je možné, aby soudy u nás byli tak zkažené? A lidi co mají moc, že jí tak zneužívají? Bohužel jsou to otázky na které zná odpoveď jen pár lidí. Pět hvězd je zasloužených, protože něco jako je Kajínek se v české kinematografii jen tak nevidí! ()

Beastmaster4

Celé mi to přišlo nedotažené. Použitá moderní technika dala filmu jisté akčnější kouzlo ale chyběla mi nějaká hutnější atmosféra. Vše mi přišlo útržkovité a chvílemi křečovité. Na české poměry ale kvalitní počin. Uznání zaslouží zejména vynikající výkon Michala Dlouhého. Kájínek trochu rozdmýchal dění kolem případu Jiřího Kájínka a to je možná ten hlavní klad. Pravda stále zůstává zahalená a na konci si můžeme jen říci "co když......?" ()

Morholt

Jáklovi nelze upřít, že vnesl do českého filmu akční prvky západního ražení, takže střelba konečně nezní jak bouchací kuličky a pěstní souboje nepůsobí komickým dojmem. Na druhou stranu je vidět, že Jákl je zkrátka kaskadér a ačkoliv se dozajista obklopil týmem zkušených filmařů (Brabcova kamera byla vynikající jako vždy), působí Kajínek dost nevyváženě a na můj vkus příliš ignoruje charakteristiku postav. Herecky u mě obstáli všichni, až na jednu výjimku. Tou byla, ač bych to vůbec nečekal, Tatiana Vilhelmová. Nevěřil jsem jí ani ň a kupříkladu scéna, kdy popisuje vztah k lidem zavražděným Kajínkem, byla od ní vyloženě odfláklá. Naopak mi sednul kamenný Lavroněnko, duo bratrů Dlouhých a podle mě hanebně nevyužitý Boguslaw Linda. Buď jak buď, Kajínek mě nezklamal a pevně věřím, že Jákl se ze svých chyb poučí a další jeho film bude o stupínek lepší. 65% ()

Katullka odpad!

Přemýšlela jsem, jestli dáte odpad! nebo jednu hvězdu. Dala jsem jednu hvězdu, protože jsem se dozvěděla mnohé mystifikčno, které by jinde nebylo. Nespočítatelně dobových chyb (myslím, že všechno byla chyba). Petr Jákl je jeden z nejhorších režisérů doposud. Tatianu Vilhelmovou jsem si, po shlédnutí tohoto filmu, vymazal z oblíbených hereček. Nechápu, když se chudáci (ke všemu špatní) nečeští herci učí české texty, když to potom s dabingem vypadá, jako by mluvil francouzsky. Pro záchranu našich duší by se měla vzít Brabcovi kamera. Každý záběr prostě nemůže být z výšky! Střihna by měla být zavřena. Nebožtík Dlouhý vykopán. Zajímalo by mě, co na tomhle je pravda, když pošpinili, co mohli. Za začátku jsem chtěla dát hvězdu, ale když jsem tohle napsala, tak dávám odpad! P.S.: Petře ml., který máš bohatýho Petra st., běž točit Kobru 11, ať je na zemi mír... ()

Pepy

Pokud jste si ještě nekoupili lístek a chcete ho, tak si ho kupte dokud je čas a jděte na to do kina. Určitě nebudete litovat. Petr Jákl ml. pracoval na tomto filmu několik let a myslím, že se mu to vyplatilo. Hodnocení filmu je velmi rozporuplný. Vladimír Dlouhý si bohužel zahrál naposledy ve filmu, ale zakončil to velmi pěkně. Jeho bratr, předvedl další pěkný kus herectví. Příběh nemá chybu od samého počátku a ve filmu nemohu co vitknout. Nejlepší český film za poslední dobu. P.S : Myslím že Kajínek by neměl sedět za to co nespáchal, já si myslím že je nevinný a že v tom mají prsty ti policisti. ()

Gwaihir

Bez ohledu na to, zda se případ Kajínek odehrál ve skutečnosti podobně, jak ukazuje tato režijní prvotina našeho známého kaskadéra, nebo zda všechno bylo zcela jinak, jedná se o snímek, který určitě stojí za vidění. Svým obsahem se snaží nahlédnout nejen do zákulisí "sametových" vrahů, ale také současného organizovaného zločinu, jehož základy položili. Osobu inspirovanou nejznámějším českým vězněm pak líčí v podstatě jako postavu "charakterního" recidivisty, který není ubohou obětí ani nevinným hrdinou. Je samozřejmě vidět, že se Petr Jákl ml. nechal v mnohém inspirovat americkou produkcí, což rozhodně trochu pomohlo rozvířit žánrovou hladinu současného českého filmu. Jeho největší kvalitou jsou potom výborné herecké výkony všech čtyř hlavních postav, neuvěřitelně charizmatického vězně, právničky toužící po spravedlnosti, policisty na pokraji smrti a dokonale zákeřného kmotra. 80% ()

PROROK14

Dalo sa na to pozerať. Dokonca si myslím, že to bolo dosť dobré. Herci slušní a hudba tak isto veľmi dobrá. Ja som spokojný. ()

BoPo

Televízny film. Jedno je však isté. Vladimír Dlouhý dokázal, že aj päťdesiat kilový chlap si dokáže zjednať respekt. Stačí k tomu charizma a talent. Inak je to len pozornosť vzbudzujúca nálepka doplnená príbehovou vatou. Nemá to spád ani tvár. ()

Tommassi3

"Někdo zemře přirozeně, jiný to štěstí nemá.." Kongeniální (samo)uk Jákl ve svém režijním debutu ve scottském kiltu rozhodně nechcípnul, jakkoli se to dalo čekat, naopak jasně naznačuje svůj tvůrčí potenciál, a především producentský čich, rozhodně zároveň však i limity.. V důsledku poněkud neujasněná a rozháraná exploatace s fantastickými nápady.. Ovšem dravá jako hladová šelma.. ()

st.ranger

Překvapivě zdařilá rekonstrukce nejsledovanější kauzy. Už jen proto, že film není typicky přehnaným ve stylu "podle skutečné události", prostě vypráví příběh a odhuluje zmanipulované skutečnosti. I přesto že je počáteční tempo poněkud vlažné a v některých momentech se zdál film podivně sestříhán, rozhodně si zaslouží pozornost. Jen škoda, že v samotném závěru je divákovi vnuceno podezření, kdo skutečně spáchal Kajínkův údajný zločin. ()

Martinibaby

Co se mi nelíbilo: nepřirozené dialogy, které skoro nikomu nešly (slušně řečeno) 'do pusy', s tím související podivný polodabing, poněkud chabější výkony některých herců. Co se mi líbilo: kamera, hudba, Tatiana a Konstantin. ()

Avalon820

Děláte si ze mě srandu? Tohle opravdu někdo myslel vážně? Toto byl skutečně jeden z nejlepších příkladů toho, jak snadno lze českého diváka opít rohlíkem. Ale budiž, proti gustu... Co se mě ovšem týká - rozdejchám leccos... Čert vem snahu zfilmovat (divácky) absolutně nezáživný a fádní příběh, totálně nevkusnou hudbu nebo sebeparodizující potřebu vypadat pořádně americky stylově (což v rukou českého režiséra působí neuvěřitelně amatérsky)... Co ale tedy rozhodně nezkousnu jsou do očí bijící chyby a to jak faktické, tak ty v posloupnosti. Něco takového je ve filmu podle skutečné události absolutně nemyslitelné! Hranice mezi novátorstvím a trapasem je evidentně velmi tenká. Jednu hvězdičku uděluji za Alici Bendovou. ()

Johny_fork

Když jsem poprvé slyšel, že Petr Jákl točí film o Kajínkovi, upřímně jsem se mu vysmál a byl jsem zcela přesvědčen, že půjde o neskutečný propadák. Omlouvám se tímto velice a smekám. Češi pořád brečí, že na jiný žánr, než je hořká komedie zde nejsou prostředky. Jákl s Brabcem (mimochodem asi nejlépe nasnímaný český film poslední doby) předvedli, že i u nás lze natočit thriller, který nebude k smíchu. Rozpočet přitom nemusel být nijak závratný, přesto film vypadá "draze". Přesuneme-li se k samotnému obsahu filmu, musím vyzdvihnout jeho spád, skvělý střih, který dostane diváka do děje. K tomu skvělé herecké výkony (zejména Lavronenko a Dlouhý, Vašut se naštěstí jen mihl). Těžko říct, jak by na to koukal, nebo bude koukat člověk neznalý kauzy Kajínek, ale já jsem nadšený (myšleno technické zpracování filmu, to, co z něj vyplývá, s ohledem na to, že všechna ta špína okolo je všeobecně známa, je velmi znepokojivé). Film dost podhodnocený, český divák ovšem naštěstí na recenze zvysoka .. ()

Terva

To co na začátku zastřelil bylo na metál. Taková svoloč se tu strašně rychle množí. Ve filmu se mluví o rybě, co zemřela na nedostatek vzduchu. V e skutečnosti si ryby vzduch berou z vody - mají žábra. Tak že ta ryba zemřela na něco jiného. Mluvím o scéně z akváriem. CITÁT - Nenašli jsme konkrétního policistu, tak jsme suspendovali všecky. Ve státě, kde má jít policie příkladem půjde všechno brzy do kopru. Scénu kdy sjede ze silnice jedno nejmenované auto ( byl by to spoiler ? ) jsem viděl na vlastní oči. Natáčela se kousek od Balabenky v místě U kříže. Pro neznalé, mluvím o Praze. Zajímavý, dojemný a dramatický snímek. Kauze Kajínek jsem moc nevěnoval pozornost, ale fandil jsem mu od začátku, film to jen potvrdil. Grázl pro jednoho, hrdina pro druhého. CITÁT - Večerka !!! Pěkná hudba - Václav Noid Bárta. Ve filmu zaspívají Lucie Bílá, Kamil Střihavka a Iva Marešová. Podařená kamera - F. A. Brabec. Vkusně natočené. Po dlouhé době jsem viděl dobrý český film. Ve filmu si zahraje Tatiana Vilhelmová a to postavu Mgr. Kláry Pokorové. CITÁT - Jiří Kajínek ( Konstantin Lavroněnko ) - Nebojte tohle není konec. ()

Ouwen

Nějak mě to nechytlo. Ale co si zaslouží palce, je minutový souboj v bytě, jež má špičkovou choreografii. ()

moviesfan

Když pominu, že se jedná o film inspirovaný skutečnými událostmi, tak celkový počin není špatný. Jen mi občas vadilo přehrávání některých herců, resp. především Vilhelmové. ()

Expendable

Můj včerejší zážitek v kině byl natolik velký, že tomuto filmu nemůžu dát jinak než plný počet. Jákl se chopil režije poctivě, skvělé střihy, žádná roztřesená kamera, krásné záběry na Mírov a na tu první věznici ve které Kajínek byl. K hercům nemám žádné výtky spíš pochvyly Lavroněnko, se na Kajínka hodí, ale by si ještě narůst tu legrační ofinku a nabrat tak ještě 10 kilo a už by byl dokonalej. Vladimír Dlouhý ač v této době již trpěl závěrečnou fází své těžké nemoci, nedal to na sobě znát skvěle to sehrál. Dokonalý slizoun a možná ten kdo zabil ty 2 xindly. Také Tatiane Wilhelmové to tu dost seklo ten blondato černý melír je fakt dobrej.Kajínek patřil vždycky k mým oblíbeným osobnostem a celekm věřím, že se stal obětí konspirace, policie má prsty ve všem a jestli byl pro ně Kajínek již nepotřebným nebo se báli, že je prozradí, to už ukáže čas. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý