Ozzy2 odpad!

Původně jsem dal jednu hvězdu po shlédnutí, tu teď ubírám po jeho propuštění a dávám odpad.Nejen Kajínkovi,ale i Zemanovi ()

tranquill

"Na každý prst se jednou najde řezník!" Silná slova, silné činy... Ryzí český akční thriller. Špatně natočený není, jen tam není nějaký ten nadstandard. Prostě béčko. ()

Drom

Udělal jsem tu chybu, pustil si tenhle film znovu a... chvilka napětí ...objevili se nové skutečnosti! Například to, že sem si připadal, jako bych sledoval béčko s z roku 90něco s názvem "Co dělal Santa mezi loňskými a předloňskými Vánoci". Přestal chlastat a začal posilovat. Jako ve správném béčku tu máme odhodlanou slepici s osobním příběhem (to s tím akvárkem ji vystihlo) a hrdina je nezlomný málomluvný drsňák. Nikoliv kvůli nízkému IQ, ale protože je tak moc drsnej. Avšak pozor! Petr Jákl jde dále a pečlivě vystavěl všechno do nejmenšího detailu. Třeba ta partička mrtvol hned ze začátku, drsňák (šéf), prasák (pravá ruka) a trouba (poskok). Nebo ty příběhový zvraty, motivace postav, skladba scén... Jeden originální prvek za druhým. V roce 1980... Jedna hvězdička patří filmu za (některé) herecké výkony, ty to vyloženě celý film táhnou. Navzdory tomu, že žádná z postav mi nebyla sympatická. Druhá je pak za zpracování, navzdory celkově infantilnímu výsledku. Ale bejt mi 12, tak to žeru, už jenom to, jak milionář Kajínek každých 14 dní nějak utíká z vězení, kam ho kdysi jako malýho zavřeli, protože prej kradl. Asi tam holt nepatří. Tu původně třetí hvězdičku to myslím neobhájí. ()

phoenixer

Kdyz se na to divam s odstupem casu, prijde mi to hloupejsi a hloupejsi. Hudebni podklad je naprosto strasnej a nektere sceny pripominaji spis komedii. ()

geek.ondra

Laciná a nezajímavá sračka. Jákl se sice občas pochlubí výraznější scénou kde upozorňuje na své poměrně působivé tvůrčí schopnosti ale jako celek je jeho debut k smíchu ()

Martin79

Na České poměry vynikající thriller na dobré téma, které každý zná. Kauza Kajínek. Film má spád a člověk se při něm nenudí. Navíc Lavroněnko je ve své roli naprosto přesvědčivý a režisér měl štěstí, na tohoto herce. Ale i Tatiana Vilhelmová je ve své vážné roli vyloženě sympatická a řekl bych, že i hraje a nepřehrává. Dlouzí jsou skvělí. Jen aby to Petrovi Jáklovi vydrželo. Na režijní židli začal více než sympaticky. Jo a hudba je výborná. Celkově mírný nadprůměr. ()

Camarro14

Nejočekávanější český film letošního roku a k tomu ještě kontroverzní? ... na prvotinu až moc přehnaná kombinace - ach ty bulváry :)) ... avšak zpět k pocitům z dnešní projekce. Na Petru Jáklovi ml. je vidět, že studoval v zahraničí a během svých menších-hereckých vystoupeních v hollywoodských filmech, se něčemu přiučil. Ke své prvotině si vybral více než zajímavou látku, ve které může "hollywoodský" styl natáčení uplatnit v klidu i na zdejších-českých polích. Film je pojat na základě všeobecně známých, pro nás čecháčky, faktů o "kauze Kajínek" a sem tam se možná objeví zajímavá/nová informace - ovšem to už rozluští ti, kteří se případem zabývají podrobněji. Nicméně nejedná se zde o doslovnou rekonstrukci (není určen přesný rok - v tom případě by pak neodpovídala spousta skutečnosti, např. notebook Sony Vaio či plazmová televize) ;)), nýbrž o akčnější/dostupnější zpracování této kauzy, tak aby se opět dostala do podvědomí veřejnosti (poněvadž nesrovnalosti a podivnosti se zde vyskytují až, až) + zaujala i nedotčené, v lepším případě zahraniční publikum. Mě osobně nejvíce potěšil fakt, že se někdo z místních filmařů (od dob Sametových vrahů) odvážil natočit opět kriminální film a zároveň zcela odlišný od českých stereotypních snímků současnosti. Samozřejmě lze filmu vytknout jistou průměrnost z hlediska scénáře a určitých dialogů, místy podivné postsynchrony - ovšem vše vám vynahradí filmový spád, překvapivě výborný hudební podkres Václava Noid Bárty + kvalitní herecké výkony (Ivan Lavroněnko - má charisma, díky kterému si Kajínka prakticky každý oblíbí a bude mu po celou dobu fandit; Vladimír a Michal Dlouhý ve svých rolích excelují - nutno podotknout, že Vláďa si svou poslední roli užil a přes svou závažnou nemoc jí odehrál se ctí; Tatiana Vilhelmová mi snad poprvé byla sympatická) ;)) ... suma-sumárum = Petr Jákl ml. ukázal, že má talent - na prvotinu více než dobré, teď už to jen potvrdit i u dalších snímků. Oceňuji především skutečnost, že se Petr Jákl ml. nebál do tohoto projektu investovat většinu svého času i peněz - věřím, že se mu to vrátí dvojnásob. Snímek to není dokonalý, ale ty 3* si určitě zaslouží a vaší pozornost (aspoň na jedno zhlédnutí) též - ani ne tak kvůli známé kauze, ale že se podívate na trošku něco jiného, než na co jste v českých hájích a luzích v posledních 5 letech zvyklí - poněvadž snímek Kajínek opět vybočil z klasické-české filmové škatulky. ()

MilesTeg

Velmi slušný film, výborné herecké výkony a dobrý scénář, jen vazba na realitu je tady pro mne na závadu věci. Tím, že jde částečně o realitu, přitáhne film do kin spoustu diváků (a už se tak děje), ale když si pak představím, že v té realitě vlastně žiju, dělá se mi špatně a nemůžu si film naplno vychutnat. Film mě utvrzuje v tom, že české justici, policii a politikům se nedá věřit a já bych rád věřil aspoň v jedno z těch dvou prvních (to třetí samozřejmě nejde nikdy). Jinak mě rušily jen detaily v obsazení malých rolí - Lžičar jako soudce, Vítová jako reportérka, oboje mimo realitu a přece tak blízko, aby to vadilo. Ale zase rolička Bendové, to byla skvělá zábava :-) ()

Bbronx

Jdu do kina a říkám si ajaj zas další českej film u kterýho usnu. A já si tak tam sedím a nemůžu usnout. Vypadáto, že přece jen češi dokážou natočit poutavý příběh ze života s akčními prvky. ode mě jednoznačně 70%. ()

Hanzman

Ačkoliv fakta o Kájinkovi jako zloději/vykradači bytů a možném vrahovi jsou známá a v titulní roli se ukázal výborný Konstantin Lavroněnko, nějak jsem mu toho "zmetka" nežral. Možná to bylo dáno tím, jak byl film koncipován, ale každopádně i když byl drsnější než Bruce Willis, nějak se nemůžu zbavit pocitu, že z něj Jákl, jak už tady bylo psáno, udělal českého Bonda/Robina Hooda. Žádný andílek to rozhodně není..škoda... ()

Oonika

Teď jsem přijela z kina... A hodně velkej mazec :-) Těžko říct, co je pravda a co ne. Možná kdyby to nebyla tak profláknutá kauza, tak by ten příběh ani tolik nepřekvapoval, ale takhle... Některé scény tam sice byly asi jen aby pobavily znuděného diváka, kterým jsem já rozhodně nebyla. Trochu víc krve, než mám ráda, ale přesto všechno asi dneska jen tak neusnu! ()

MeaCulpa

Rozhodně příjemné překvapení. Jákl má zjevně nakoukáno CSI a za vydatné podpory kamery F. A. Brabce Kajínka odbařuje solidním vizuálem i temnou atmosférou. Herci přesně typově obsazení hlavně Dlouhý s Lavroněnkem odvádějí zatraceně dobrou práci. Bohužel scénář je šíleně děravý a celkem nepokrytě nadržuje Kajínkovi (o jeho vinně se zmiňuje jen tak mimochodem). Každopádně bych chtěl od Jákla vidět seriál ze světa URNY, ten chlap na to má. ()

Alexandre

No, byl jsem velmi překvapený... Dějově vyplněný thriller, který si diváka drží nejen svým samotným příběhem, ale spoustou dalších prvků, jako byly například herecké výkony (jaké jsem teda opravdu nečekal), dějové zvraty apod. Jákl to zkrátka vykreslil dokonale. Podobný český film se jen tak nevidí... ()

Allan

Co čekat od filmu, kde jako hlavní partner je N@VA, hlavní mediální partner BLESK a další partneři /partnerky KATKA, SVĚT ŽENY atd. Za film samotný dávám 2 usmolené, povrchní a težce bulvární hvězdičky. Za Vladimíra Dlouhého jednoznačných 5, plně zasloužených hvězd. Jako herec se rozloučil se světem filmu více než důstojně a jeho postava je to jediné, co si budu z tohoto víceméně odpadového filmu ještě dlouho pamatovat. Sbohem, génie! ()

Jenislávek

Důležity je hlavně si uvědomit, že je to film INSPIROVANÉ příběhem Kájínka. Spád, akce, to jako dobry, ale jinak tam bylo hrozně chyb, nezlobte se na mě, ale to musel poznat aji debil ;) a ty záběry na pusu, když půlka herců byla dabovaná? - EPIC FAIL ()

chaturga

Na české poměry dost dobře udělanej film. Hudba, kamera i různé akční scény patří asi k nejlepším, co jsem kdy v českém filmu zažil. Ale je fakt, že některé scény jsou tam trapné a ten dvojitý dabing tam prostě nesedí. Perfektní herci tam jsou, jsou tam ale i neherci, takže průměr. O Kajínka se zajímám už roky a film působí dobře. Alespoň nad tím budou lidi přemýšlet a myslím, že film není daleko od pravdy. Každopádně je to pěkná podívaná. Dal bych 3 hvězdy, ale musím dát víc za opravdu vyšperkované efekty a na české poměry opravdu perfektní kameru i střih. A smekám klobouk nad Vladimírem Dlouhým, jeho poslední role a řekl bych nejlepší. ()

krizi

Tady jde krásně vidět, jakou sílu má reklama. Málokterý film měl u nás takovou reklamu, a tak se hned všichni musejí předhánět v kritice. Nejen reklama, ale i "síla stáda" je velká. Každopádně já si myslím, že to vůbec není špatný film, ale uznávám, že k poslední hvězdičce tomu ještě kus, nebo možná jenom kousek, chybí... ()

mvukotic

K tejto snimke som zo zaciatku pristupoval dost skepticky, kedze mam s temou mensi moralny problem. Ak je vsak len spolovice pravda to, co vo uvidime, tak na kauzu Kajinek menim nazor. Ale k filmu samemu... Celkom sikovne vystavany thriller, zaciatok trocha tazkopadny, plny zbytocnych a samoucelnych zaberov, potom vsak naberie taky spad, ktoremu by mohli zavidiet aj niektore spicky zo zapadu. Dobove realie su vyuzivane celkom umne a cele to pekne slape. Nadpriemerny film minimalne na jedno pozretie. ()

Tamten

Bereme-li film spíše jako dokument, pak na některých místech narazíme na příliš "dramatické" okamžiky, které se takto ve skutečnosti jen težko odehrály. Pokud film bereme více jako thriller (jak asi byl zamýšlen), pak vše relativně funguje až do konce, kde bohužel zjistíte, že film skončil, ovšem příběh ne. Těch nevysvětlených věcí je zde prostě moc i na "otevřený" konec. U dokumentu by to šlo, u thrilleru to vadí. Nutno poznamenat, že toto nevadí při sledování filmu, pouze to kazí dojem po jeho skončení. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý