Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

MM_Ramone

John Carpenter je už dlho stabilným členom rebríčka mojich najobľúbenejších režisérov. Toto miesto si vydobil najmä svojou tvorbou z obdobia minulého milénia, ktorou značne ovplyvnil môj filmový vkus. No i na staré kolená dokáže tento pán natočiť výborný horror. Dôkazom toho je i jeho zatiaľ posledný film "The Ward" (Nemocničná izba). Je to umne zrežírovaný atmosferický horror s prekvapivým rozuzlením. John Howard Carpenter stále kope najvyššiu horrorovú extra ligu. **** ()

Spooner

Carpenterův pokus o oldschool horor jako z 80. let, který skončil někde tak na půl cesty. Je pravda, že budování atmosféry Carpenterovi stále nedělá nejmenší problém a dokonce jsem i dvakrát leknul, což se mi u současných hororů moc nestává Ani příběh není z nejblbějších a ten konec docela potěšil. Pomalé tempo, které má ještě více navodit atmosféru, ale paradoxně filmu i dost ubližuje a zvláště v půlce jsem se dosti nudil. Mladé herečky navíc jsou, až na hlavní Amber Heard, dost protivné a nějakou tu pomalou bolestivou smrt jsem jim opravdu přál. Suma sumárum tedy nejde o nějaký hororový zázrak, ale o celkem příjemný carpenterovský návrat ke kořenům určitě ano. 60% ()

JAn

Carpenterův návrat a stylový old school výlet zpět do 80. let sice zrovna neoplývá originalitou, ale za to stále dokáže spolehlivě vtáhnout do děje, překvapit staromilskými lekačkami a vytvořit příjemnou atmosféru, které jen nahrávají fantastické nájezdy kamery a hravý soundrack. ()

Davies182

Tohle by Snyder natočil, kdyby trávil méně času u videoher. Sucker Punch s hezčíma holkama, jedním (ne)strašidelným bubákem, bez akce, napětí, a s koncem, který zachraňuje, co se dá. ()

pepo

Skoda, ze to je tak zamenitelne natocene, pretoze keby to malo viac carpentrovskej poetiky, mohlo to byt o dost lepsie. Takto iba priemerny horor s fajn zaverom, ktory tomu spatne dava ako taky zmysel. 6/10 ()

Xmilden

Snad to můžu prozradit, ale mistr Carpenter docela opisoval z Prokletého ostrova. Tomuto hororovému nestorovi to ovšem promíjím, protože jsem se docela těšil na naše opětovné setkání. Samozřejmě že The Ward není jeho nejlepším dílem a dojem vylepšuje hlavně povedený a vysvětlující závěr. Amber Head potěšila, stejně jako Jared Harrid. 40% ()

darkrobyk

Krvácí duch?...fajn duchařina, kdy mě Carpenter příjemně překvapil. Není to sice žádná bomba, ale už úvodní titulky mezi vybuchujícím sklem navnadí. Carpenter opět dokazuje, že horrorovou hudbu umí. Příjemná kamera nás zavede do blázince, kam přivezou mladou dívku Kristen poté, co zapálila dům. Zdejší pacientky mají, zdá se, nějaké společné tajemství a k tomu navíc se chodbami blázince potuluje cosi děsivého. Potěšilo mě rozuzlení příběhu. Opět se ukázalo, že Carpenter nedělá běžné horrory, že jeho snímky jsou vždy v něčem jiné. Nechybí gore (takové propichování oka či pomalé smažení...) ani pár lekaček. Věc či Mlhu už asi nenatočí, ale zklamaný jsem nebyl. ()

paascha

U horrorů, najmě horrorů od pana Carpentera, se nedá očekávat lineární děj, to jsem věděl. Nedá se očekávat ani hlava, ani pata v oblasti děje a smysluplnosti. Naopak se dá očekávat silné posílení svěračů všeho druhu. Děj tedy, dle očekávání, skákal sem a tam, takže když jsem musel asi v půlce na záchod, po návratu jsem plynule vlouzl do děje jakoby nic. Jakoby nic jsem sebou mrskal při očekávaných lekačkách a na konci, při finálním dějovém kotrmelci, už jsem byl vyždímaný jako froté ručník v sauně. Viděl jsem mnoho mnohem strašnějších, a pozor, myslím opravdu strašnějších, filmů, a jen nemnoho lepších. Proto jsou ty 3* trochu málo, ale za výkony, zvláště personálu v ústavu, jsem musel jít níž, než bych jinak dal. ()

juta

Carpenter se snaží udělat film se zápletkou, který jen tak někdo nerozluští a povedlo se mu to i zde. Všechno bylo výborně udělané. Atmosféra, tajemno, výběr místa, výběr hereček v čele s Amber Heard. Velmi slušný horor. ()

Silas

Sexy klaustrofobie se v druhé půlce přetaví do napínavé getaway jízdy s většími prvky Shutter Island;. Carpenter pořád umí (fantastické nájezdy kamery a hravý soundrack); 7O% ()

Pilda17

Čekal jsem daleko větší odvaz od Carpentera, ale dostal jsem jen trošku nadprůměrný horor. Rozhodně to není žádný odpad, ale také žádný zázrak. Pár povedených lekaček se najde, ale není jich moc, což je docela škoda... 5/10 = 55% ()

S.Quentin QUALE

Krásně jsem si po většinu filmu zavzpomínal na Bojovníky ze sna, kteří na konci dostanou head kick z jiného soudku, ale to bych totálně vyspoileroval. Naprostá spokojenost, čitelný zvrat to není, protože je s ním pošetřeno až do samého závěru. Nemá cenu vytýkat drobnosti, Amber Heard mi nijak špatná nepřišla, ostatní holky byly možná až moc kočky na blázinec, ale o oskarové dílo se nejedná, tak co.... Podřízlej krk, lobotomie, elektrošoky - jo, nic novýho, ale mně se na to dívalo moc dobře. Za mě palec nahoru. 75% ()

misterz

Hororík, ktorý milo prekvapil. Možno síce nie je na čisté 4 hviezdy, v podstate som bol dlho rozhodnutý dať 3 a film ohodnotiť ako silný priemer, ale potom prišiel koniec a ten celkový dojem výrazne zlepšil. Mám rád, keď je finále vypointované a šokujúce. A to je presne tento prípad. A to ani nehovorím, že aj samotné rozmotávanie príbehu už od začiatku nie je na zahodenie. Skrátka ide o horor, kde nebavia len hororové prvky (skvelé masky, dobrá atmosféra, ľakačky, hudba...), ale zaujme aj samotný príbeh. No a skvelý koniec toto všetko len vygraduje. Odporúčam, slušná ducharina. 75/100 ()

2-Xtreme

Najlacnejšie lakačky, najbéčkovejší bubák a jeden kultový režisér. Carpenter bud zaspal dobu, alebo je naozaj tak naivný a myslí si, že niečo takéto môže zaujať dnešného hororového diváka. Aspoň, že tie "pacientky" boli pekné... inak slabý výlet do starej školy a nuda. ()

Goldbeater

John Carpenter se po téměř desetileté pauze vrátil a navzdory mnohým negativním ohlasům je The Ward obstojným hororem. Originality je zde jen poskrovnu, což myslím pro vizuálního mága Carpenterova formátu je chyba dost zbytečná. Nicméně já se u tohoto snímku bavil a atmosféru tomu upřít nemůžu. ()

kingik

Kamerové nájezdy mistra Carpentera dávají pojmu "Kubrickova chodba" teprve ten pravý rozměr. Oregon, rok 1966. Kristen (Amber Heard) se dostala po zapálení farmářského domu do psychiatrické léčebny, ve které se vedle drastických metod v rámci terapie, také vraždí zdejší chovankyně ústavu. Mstivý duch zavražděné dívky jménem Alice postupně likviduje jednu dívku po druhé jako odplatu za svoji smrt a na řadě je také Kristen. Je však otázkou, proč duch také usiluje o její život, co jí s ním pojí a nezodpovězených otázek je bezpočet. Anebo je to všechno jinak? Tak či onak po nějaké době na mě vybafl perfektně strašidelný horor se všemi stokrát omletými atributy, a přece jsem ani na minutu nebyl znuděn ani otráven. Jde totiž o přístup k nijak novému a originálnímu námětu a mistr "béčkařin" John Carpenter je v tomhle na slovo vzatý a pro svůj několikátý comeback si nemohl vybrat lépe, protože jen tak mohl dokázat, že je ve svých požehnaných letech ve stále ucházející formě, a ačkoliv tenhle film jeho vrcholem není, stále ukázal, že na to má, a dokonce pro mě osobně snad poprvé tu byla cítit snaha posunout se do áčkové kategorie, například obsazením Amber Heard, a propracovanějším režijním stylem, ze kterého sice stále sálal příjemný "oldschool", ale současně tady byly zřetelné stopy moderních režijních postupů, i když on nikdy markantně neusiloval o vymanění z nižší ligy a po celou svoji kariéru v podstatě zůstal kategorii B věrný. Ani bych nechtěl změnu jeho stylovosti, protože v tomhle má oproti ostatním tvůrcům znatelně navrch a jako jeden z mála si umí poradit s provařeným námětem s řemeslným umem a originalitou. Zde prokázal cit pro nepolevující napětí a blýsknul se atmosférickými kamerovými nájezdy, které z několika metrové chodby udělají chodbu nekonečnou a s mistrem Kubrickem si mohou v tomhle podat ruce. Originální tenhle film jako celek zrovna není a nedá se to napsat ani o nezbytné závěrečné pointě, která film staví na hlavu a je vypůjčená, a do jisté přetvořená z jiného hororového kousku, jehož název psát nebudu, protože bych potencionální diváky ochudil o to finální, a až přehnané rozuzlení. Amber Heard se stala až nečekaně velkým tahounem filmu, protože původně jsem spíše kalkuloval s tím, že byla obsazena asi jen pro okrasu, ale nutno uznat, že nebyla a byla naprosto perfektní. Ostatní výkony trochu v jejím stínu, ale nikdo si nedovolil pod Carpenterovou taktovkou hrát špatně nebo odflákle. Výsledkem je hororové lečo ukuchtěné z neoriginálních surovin, ale řemeslně skvěle zvládnuté, a které mně zachutnalo a stalo se pro mě více než důstojným návratem mistra hrůzy, kterému to v jeho důchodovém věku nevrže, ale sympaticky hororově šlape. Mé hodnocení: 100% ()

hladass

Protože jsem jeden z mála, kterému se líbily i poslední Carpiho kousky (Duchové Marsu, Upíři nebo Útěk z L.A.), nebudu příliš hanit ani jeho nejnovější kus a to z jednoho prostého důvodu... Protože si to nezaslouží... Je sice fakt, že je příběh až zoufale neoriginální a postavy neskutečně šablonovité, na druhou stranu tady máme hodně slušnou kameru a jak je u Carpentrových filmů zvykem, i dobrou hudbu... A když přidám docela slušné rozuzlení, vychází mi z The Ward ničím neurážející průměr... Už jsem docela zvědavý na L.A. Ghotic... ()

Kudly4

Za ten závěr, budiž. Hodně slabá trojka. Vidět to před 7 lety, tak dejme tomu. Je to taková obyčejná TV duchařina, kterou zvedá hlavně Amber a celkem solidní prostředí blázince. Na jedno zkouknutí fájn. ()

Anderton

Carpenter nikdy nestaval silu svojich hororov na lacných vizuálnych a zvukových ľakačkách, preto ma prekvapilo, že The Ward takým hororom je. Našťastie stále zvláda budovať aj tú správnu temnú atmosféru a po Vampíroch a Duchov Marsu ide pre mňa o menší úspešný comeback, i keď masy na to nereagovali, John je už skrátka dávno mimo pozornosti davu. Scenár prekvapil, osobne som čakal inú pointu, takže v tomto smere vyjadrujem spokojnosť. Len je to skrátka už viac vozenie sa na vlne trendov moderných hororov, než autorský film, takže sedmičku zaokrúhľujem smerom nadol. ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)