Film přibližuje životy tří mužů, pracujících v jedné majoritní obchodní společnosti. Životy se jim náhle obrátí vzhůru nohama, když na společnost dolehne ekonomická krize a rázem zbankrotuje. Teprve teď si pomalu uvědomují, jak dobře si žili. V hlavních rolích se objeví Ben Affleck, Kevin Costner a Tommy Lee Jones. (F.Sucre)

Ben Nevis

Hollywood zareagoval na krizi, která připravila o džoby i lidi v ČR. Je těžké soucítit s lidma, které nezaměstnanost shodí o pěkných pár příček levelu v gamese Společenské postavení jenom kvůli tomu, že nemají úspory. Na druhou stranu filmů o chudých afroameričanech vyhozených na ulici jsme už viděli dost, tak proč se nepokochat na smůle těch úspěšnějších? Vyznění filmu: barák, Porsche a permanentka do golfového klubu v USA neznamená, že se majitel topí v penězích, ale naopak je zadlužený až po uši. ()

Charlie84

Až na nutné zlo v podobě jednoho skutečně dramatického momentu, na mě Compeny Men očividně fungovali uplně jinak, než na všechny zde přítomné. Od začátku do konce jsem se usmíval, bavily mě originální vtípky (že jsem tady jediný, kdo je vnímal, dokazuje můj zcela jiný - neříkám správnější - úhel pohledu) a asi bude znít zvráceně když připustím, že mi všichni ti kluci v oblecích připadali příjemně realističtí. Drama za každou cenu se nekoná, příběh plyne logicky z jednoho bodu k dalšímu a následně ke konci, který asi bude řadě lidí vadit, mě nicméně jako jediný z možných dával smysl. Skončit to jinak, bylo by to laciné, umělé a kýč. Po herecké stránce koncert, shazovat Bena Afflecka pro jeho filmový charakter mi nepřijde uplně fér. Vůbec bych řekl, že se na to tady řada lidí podívala jen proto, aby pak mohli napsat negativní komentář, připravený už podle názvu filmu. O čem jste sakra čekali, že to tak asi bude? Za čtyři a zaslouženě. ()

piotro

" Vieš čo je najhoršie? Svet sa nezastavil." Neviem či som naivný, ale podla toho čo čítam v komentoch, sa mi tento film zarezal viac pod kožu, než väčšine. ()

Ceberus

Je to hezky podané drama o tom, jak jistí (zvlášť starší) hlavouni řeší ztrátu práce během ekonomické krize a jak se za to nesmírně stydí. Z místních komentářů je však patrné, že výběr kravaťáků za hlavní postavy prakticky vylučuje možnost, že se s nimi diváci ztotožní a budou je litovat. Zvlášť v českém Závististánu rozhodně nehrozí, že by se neschopnost bývalého vrcholného manažera uživit rodinu setkala s nějakým soucítěním a spíše se dá v našich krajinách očekávat jistá škodolibá radost z toho, jak náš hrdina najednou zatlouká hřebíky a k tomu ještě špatně. Není zcela jisté, jaké úsilí musela Affleckova či Cooperova postava vyvinout, aby se dostala do své vrcholné formy, u nás v Závististánu se však zcela automaticky předpokládá, že se tam dostal nekalými praktikami. Na druhou stranu uznám, že Affleckův rozmazlený kravaťák se toho golfu a Porsche držel až příliš nezdravě. Každopádně čtyři hvězdičky dávám filmu za to, že danou problematiku ukázal velmi lidsky. ()

prasklinka

po shlédnutí začínám mít trochu obavy z budoucnosti a asi můžu být ráda že mám nějakou práci, ikdyž jí vůbec nemám ráda ()

Likan7

Za mě ne taková hrůza, jak jsem trochu čekal. Nějakou dobu jsem to měl dokonce na 4*, ale v posledních 20 minutách to trochu ztrácí body. Mám jen trochu problém přát postavám, které mají často zvrácené myšlení, vydělávají miliony a jejich největší problém je golfový švih. Affleck to naštěstí ustál dobře a jeho příběh (hlavně neúspěšné pokusy o znovunalezení práce) byl dostatečně nosný, aby film alespoň na průměr utáhnul. Ostatní jsou jen stafáž.. ()

Expertt

Příběh tří chlápků odlišných věkových generací o současném životě a jejich pohled na vliv společensko-ekonomických vztahů na trhu. Víceprezident, manažer, manažer a jedna společnost. Parafráze současných procesů velkých nadnárodních společností. Business a tlak na stále se snižující výrobní náklady. Párádní námět a dá se říct že i kvalitní film orientován na vyšší společenské kruhy. ()

Shitonit

Film je dobrej, asi tak na zamáznutí fakt velký depky, páč z něj můžete chytit depku ještě větší. Manažeři jsou pičusové, který skrz meganesmysly neviděj smrtelnost okamžiku a života lidského. Kdyby si zalezli na chaloupku u lesa, s potůčkem a kozou, uvařili si meltu a naházeli si do ní tvrdý rohle, tak by zjistili, že podstata všeho je trochu jinde, štěstí je v nás a ne v porši, a že pořádně si zašukat může být lepší, než malovat grafy v pozlaceným kanclu. ()

šakal007

Krásný příběh o opravdových hodnotách, o tom, jak jsou lidé kolem nás důležití, a jak odporné jsou korporace. Není to film proti kapitalismu, ale proti lidské malosti a chamtivosti. ()

ratpile

Kouká se na to tuze příjemně, což o to. Jenže, brečet nad tím, kterak musí Affleck prodat svojí vilu za milion dolarů a přestěhovat se do menšího je ... ehm... nepředstavitelné. Na druhou stranu, není to tak blbé jak to vypadá v popiscích některých uživatelů. Jako snímek vykreslující dobu ekonomické krize, to rozhodně není podívaná úplně k zahození. Hodil by se k tomu snad jen nějaký mrazivý, hudebně podmanivý závěr ala Oliver Stone. Tahle producentská kašička byla hodně slaboučká. Ačkoli, kdo by nefandil Lee Jonesovi. ()

driftm

(Propouštění)Pravda,že se to děje a děje se to v čím dál tím větším měřítku-díky tomu se ničí spousta životů,rodin,atd....je to prostě otřesné a tento film to ve větším měřítku dokazuje!Proč né 5*?,protože někteří herci mi tam moc nesedli,ale jinak film je trochu emotivní ukazující špatnou tvář světa!4* ()

migele

Poutavý film, který spadá do mého oblíbeného žánru. člověk si uvědomí své hodnoty při sledování a hlavně film by měli spatřit ti, co si myslí, že mají jistotu v zaměstnání... ()

Dslike

Nemozem inak ako za 5*, ten film sa na nic nehral a ukazal to vsetko tak ako to v skutocnosti je, film na velke zamyslenie. ()

jafuska

Jaké to je, když někdo přijde o práci a najednou musí řešit co dál se svým životem jak to dopadne na rodinu, co je přednější,do toho všeho moc pěkná hudba, a Ben Affeck, jak já ho moc nemusím, tak tady se mě vcelku líbil, takže pro mě spokojenost, at už žánrem, a výběrem herců, tak i obsahově ()

Ravic

Iluze a realita tohoto světa se často rozcházejí. Neschopnost vidět věci tak jaké jsou vede ke zklamáním a lidským neštěstím. Skvěle natočený příběh reality dnešního světa. ()

erapo

Priemerný film s takmer žiadnou výpovednou hodnotou, s niekedy dosť zdĺhavými prestojmi. Až komicky vyznieva výber hercov, ktorým sa ako keby nechcelo ani hrať. Jediné čo ma zaujalo je (na jej vek) mladistvý výzor Rosemarie DeWitt. ()

Ruud36

Utahaný film o dopadu ekonomické krize na tři manažery. Akorát nevím, jestli máme tyto lidi litovat a soucítit s němi nebo je v tom naopak nechat pěkně vymáchat. Každopádně hodně nezáživný snímek, který postrádá hlubší myšlenku. ()

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (více)