Muž, o němž nic nevím

Muž, o kterém nic nevím

• Česko

Muž, kterého mám ráda

Love with the Proper Stranger

Muž, o ktorom nič neviem

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1963, 102 min

• Houdini

Oscar 5 nominací: Herečka HR - Natalie Wood, Kamera ČB, Výprava ČB, Kostýmy ČB, Scénář(8.4.2004)

Vynikající film, dlouho jsem váhal, zda dát 4 nebo 5*. Charismatický Steve McQueen v roli laxního Rockyho, pro kterého je milejší smrt než svatba. Do života mu zasahuje jedna z jeho hodinových známostí s tím, že čeká jeho dítě. A snímek začíná být zajímavý. Na scénu kolem shánění peněz, chystaného potratu, útěk před bratry, jízda taxíkem nebo finální večeře, budu rád vzpomínat. Natalie Wood a Steve McQueen předvádějí vynikající herecké výkony a perfektně mezi nimi funguje chemie. Spousta úsměvných hlášek a dobrá hudba jsou dalším plusem Mulliganova filmu.(3.5.2014)

Dnes už značně naivně působící komedie s roztomilým přitroublým Steve McQueenem a příliš nádhernou Natalie Wood na roli, kterou jí dali hrát.(10.3.2015)

Okouzlující romantický film s vynikající ústřední dvojicí. Natalie Wood a Steve McQueen v rolích "zamilovaných cizinců" opravdu jen září. Škoda, že tak nápaditý film lehce tupí úspěchaný konec. 4,5*(21.2.2009)

Neoslnil ma príliš tento zabudnutý filmík, v ktorom sa niekoľko žánrov mieša do podoby guláša. Námet nebol nijako objavný (v niektorých chvíľach som mal pocit, že sledujem jedno z diel talianskeho neorealizmu), konverzácia bola často únavná a tak jediné cenné boli výkony oboch hlavných predstaviteľov. I keď v úspornej mimike sa mi zdali byť prirodzenejší, než v rozmáchnutých gestách a exaltovanom prejave.(13.2.2015)

Príjemná romantika okorenená štipkou humoru hovorí s nadhľadom o vážnych veciach.(5.9.2015)

Krásný romantický film, který je skvělou směsicí dramatu a komedie. Ústřední dvojice byla prostě okouzlující. Pro Steva mám velkou slabost a v této komediální roli se mi obzvláště líbil. Jsem zvyklá spíše na jeho drsnější (vynikajicí) hrdiny a tak mě tohle velmi mile překvapilo. Půvabná Natalie byla jako obvykle výborná a to v komediální i vážnější poloze. Moc jim to spolu slušelo! Skvělé scény s pozváním na večeři nebo se Stevem a jeho monoklem poté co se všemu postavil jako chlap a šel za bratry Natalie. :) Pro mě ještě skvělá atmosféra New Yorku 60. let a hudba, na kterou jsem vždycky zaměřená:) - úžasný Pan Bernstein. Píseň ''Love with the Proper Stranger'' - zpívá Jack Jones. http://www.youtube.com/watch?v=hPCSCZmKVP0 Kouzelné!!(9.7.2011)

Čistá radosť z osobitej filmárčiny. Nadčasové v situáciách, v dialogóch, ani neviem kedy naposledy videný podobne herecky (mimicky) v nuansách vybalansovaný malý filmík. Žánrovo chvíľami nevyvážené, ale Natalie a najmä Mr. McQueen - to je proste NIEČO (gestá, výrazy, oči, Oči, OČI). Zopárkrát som si pri sledovaní spomenul na: Moonstruck, inšiprácie sú zrejmé/možné.(3.2.2015)

Zbouchnutá holka a nezodpovědný floutek se spolu začnou oťukávat a hledat, jak z maléru ven. Snímek má téměř nezřetelný humor, ale taky dramatické okamžiky. Scéna potratu je z těch, na které se hned tak nezapomene. Vlastně je to banální historka, a někdy je děj až podružný, ale herecká dvojice Woodové a McQueena na to téměř dává zapomenout. Stejně jako střízlivá režie s dobrou kamerou. SHRNUTÍ: Jak by vypadal film Zbouchnutá, kdyby ho natočili černobíle. S lepšími herci. A s lepší režií.(11.9.2018)

Trikrát s ... Steve McQueen: ČST 1 = 1.4.1983, réžia českého znenia (ČST Brno 1970) = SONJA SÁZAVSKÁ (17.2.2011)(17.2.2011)

Ne, že bych byla přímo zklamaná, na to byli oba hlavní představitelé až příliš charismatičtí, ale...no řekněme, že bych v tomto případě uvítala více komedie a méně zdlouhavých dramatických scén. Takto jsem měla pocit, že sleduji dva filmy v jednom, přičemž se mi ta odlehčenější část, naplněná až po okraj konverzačními bonmoty, v nichž excelovala zejména Angelina temperamentní italská rodina, zamlouvala o mnoho víc, ta druhá spíše nudila.(1.1.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1964 - Najlepšia herečka (Natalie Wood)(9.3.2010)

• danecek24

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Natalie Wood, Nejlepší herec (drama) - Steve McQueen(11.1.2009)

Vyjímečná romance dvou skvělých představitelů. Překrásná Wood a její úžasný herecký výkon. Velkou potěchou je též McQueen, jehož postava tentokrát není tak přímočaře hrdinská a sebejistá, jak to u něj povětšinou bývá, a k srdci Angely musí vynaložit nějaké to usílí. Moc se mi v této civilnější poloze líbíl, a vidět ho s monoklem bylo opravdu k popukání. Ohromná zábava, s několika velice dramatickými, avšak bravurně zvládnutými, momenty. Zejména u potratu jdou všechny žerty stranou a napětí by se dalo krájet.(23.2.2014)

Komedie / Drama / Romantický – ano. Chvílemi absurdní komedie, která ve vteřině přechází do infarktového dramatu a zase zpátky, a mezi tím vším brnká na romantické struny. První část filmu, kdy Rocky a Angie shánějí nejdřív peníze a pak doktora na potrat, pro mě byla dost těžce stravitelná, líbily se mi ale reálie rodinné Itálie – přecitlivělá matinka, zuřivě žárliví bratři – a hlavně Steve a Natalie, mezi kterými to od začátku až do konce velmi, ale velmi sympaticky jiskří.(24.12.2013)

Roztomilá a překrásná Natalie Wood odolává svůdnické povaze Stevea McQueena. Výborný film, u kterého jsem se nejednou zasmál. Na www.titulky.com máte ode mě titulky ;)(4.12.2012)

Příjemná romantická podívaná, kde dva lidé najdou k sobě cestu přes nechtěné těhotenství. Zápletka tedy není nijak převratná, ale tento film tvoří herci s dvěma odlišnými hereckými projevy, McQueenův flegmatik-frajírek a naprosto živelná a strhující Wood, která svým výkonem hlasitě křičí o Oscara. Právě tato fungující chemie tvoří hlavní devízu filmu , ať už v dramatické či komediální linii filmu.(8.9.2013)

A já si naivně myslel, že až od devadesátých let maj herečky ve scénáři, aby se chovaly jako kravky, ale jak je vidět, tak už v letech šedesátých... ■ Ústřední téma: Kdy muž a žena podlehnou chvilkové touze, která není bez následků, je tuctové, avšak ne nudné. Mohlo by to být více zajímavé, kdyby mi ti dva k sobě více sedli nebo kdyby příběh byl trochu jinak uchopen a převyprávěn, takhle mi nezbývá nic jiného, než konstatovat, že se jedná o černobílý průměr. Nic víc, nic míň. ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [55/100] ■ (H) Natalie WOOD [75/100] ● Steve McQUEEN [67/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) Tam na konečné (1957) ● Moonstruck (1987) ● My Cousin Vinny (1992) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 10-VII-2017; 03:30] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [63/100] ■ (CSFD) nascendiAkyAntcheyenekareen(C) [63/100](8.1.2018)

Příjemný film, hlavně díky hlavním představitelům, ale do průměru ho dostává to, že chemie mezi oběma začla podle mně fungovat až někdy posledních 20 minut filmu.(13.12.2014)

Jeden z filmů, jaké se dnes snad již ani netočí. Celkově poklidný, vyprávění nemá žádné zběsilé tempo, i když o dramatické situace není tak úplně nouze, místy vtipný - ale je to krásné pohlazení po duši, protože je to klasický film (dnes bychom asi řekli, že je to pocta dokonalé filmařině, ale oni to v době vzniku filmu viděli trošku jinak). Bezvadný scénář, přesná kamera a střih. A to, co předvádí Natalie Wood a zejména Steve McQueen, to je absolutně dokonalé a bezchybné herectví. Gesta, mimika, zvládnutí dialogů - prostě nádhera. Někdy mám pocit, že v dnešní době velkovýroby filmů a seriálů je kvalitní herectví pro producenty někdy až nadbytečné. Steve McQueen by byl asi smutný, kdyby viděl, že někteří jeho "následovníci" si za celou kariéru vystačí s třemi základními hereckými výrazy, a nepřijde jim trapné cpát se před kameru znovu a znovu. Muž, o kterém nic nevím, je díky představitelům hlavních rolí prostě skvělý.(26.8.2015)

Jemná studie vtahu dvou lidí, kteří se vidí prakticky podruhé v životě, ale už teď toho mají společného více než dost. Krásná Natalie Wood a skvělý Steve McQueen uprostřed nelehkého vztahového problému. Little Italy v celé své kráse.(31.8.2014)

dobrý film, ani těch 50 let od vzniku mu neubralo na zajímavosti, i když ten odstup v čase byl v některých dialozích cítit. To ale nevadilo, Steve McQueen tu hraje trochu jinak než v těch jeho nejznámějších filmech, je to více civilní, ale působí to dobře, nenuceně a autenticky. Spolu s Natalii Wood vytváří skutečně hezký pár. Celý příběh plyne v poklidném, jakoby ospalém tempu, ale přesto nenudí a ani nevadí, že jako komedie je tenhle film velmi krotký, spíš úsměvný než vysloveně humorný. Byl to příjemně strávený čas(9.1.2015)

Love with the proper stranger je starý filmový klenot, který ani během dlouhých let neztratil svůj lesk a krásu. Sledujeme v něm příběh dvou lidí, kteří spolu prožili jednu malou aférku a vzešlo z toho nežádoucí těhotenství. Nyní se musí se situací co nejlépe vypořádat, přičemž se však v průběhu akce „umělý potrat“ začínají nečekaně sbližovat a vzkvétá mezi nimi zvláštní pouto. Je jasné, že toto rozkošné romantické drama si nalézá fanoušky i dnes, vždyť vztahové problémy jsou věčné a proto také příběhy o nich nikdy nezestárnou (Will Shakespeare mi to jistě rád dosvědčí). Tento film však nesleduji s oblibou jen proto, že je nadčasový, ale také kvůli jakési sladkosti a roztomilosti, se kterou nám předkládá jinak dost závažné téma. Steve McQueen a Natalie Wood mají mezi sebou skvěle fungující chemii a jejich herectví je potěchou pro oko. Jedinou vadu na kráse nalézám v tom, že v závěru se trošku zrychlilo tempo a konec tak vyznívá uspěchaně. Jinak je to ale moje srdeční záležitost a ten, kdo má rád romantiku, určitě shledá, že ve svém žánru je tohle stále výjimečný snímek.(19.7.2011)

Komedie / Drama / Romantický? Prostě jako ze života. Víc prostoru má skvělá Natalie, ale Stevovi nelze odolat – kde jinde ho uvidíte funět do schodů, s monoklem na oku a nejistě zadrhávajícího. Ze všeho nejvíc mě pobavilo, když Natalie řekne o ústřední písni, že je to blbost.(16.10.2013)