Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

nascendi

Romantické filmy to u mňa nemajú vôbec ľahké. A ak to ešte navyše majú byť komédie, tak ešte ťažšie. U týchto filmov som chorobne citlivý na každý náznak gýču, falše, klišé a podobných zlozvykov, ktoré sa práve u nich vyskytujú v hojnom počte. A ak na ne naďabím potom mi je jedno, čo si o nich myslí kritika, užívatelia ČSFD i moji známi. Preto sa zhodnem s minimálnym množstvom divákov na hodnotení takých úspešných filmov, akými boli napr. Láska nebeská, Duch, Notting Hill a samozrejme aj tento o Samovi zo Seattlu, o ktorého úspešnosti neviem nič. ()

nash.

Typická a svým způsobem přece neobvyklá romantická komedie, když se tu ústřední dvojice setká vlastně až v samotném závěru. Přesto je zamilovaná a romantická, místy úsměvná, místy dojemná, pohodová a také nenápadně chytrá. A výborný Tom Hanks to vše jen podtrhuje. ()

klerik

Základná zápletka je fakt strelená, ale super humor to vynahraďuje (slzičková scéna s granátmi je geniálna). Výnimočný film, ktorý skĺbil komédiu so zdrvujúcou romantikou. Finálne stretnutie ma vždy dojme - a pri tom je bez bozku! Uf, mal by som sa "vzmužiť", som nejaký rozcítený... :) ()

Arsenal83

Meg Ryan a hustobrčkavý Tom Hanks k sebe pasuje ako alergik a prašivý koberec. Len s tým, že Hanks mal ten koberec na hlave. Pár bez chémie a to pritom Meg vyzerala aspoň raz konečne dobre. ()

eraserhead666

"Osud vymysleli lidé, kterým se nelíbilo že všechno je jenom dílem náhody." Mno, ale tak jako jo. Meg Ryan tu vypadá hodně dobře a malinkou roličku mrtvé manželky hlavního hrdiny hraje nejhezčí Bond Girl... ()

Ištván87

Krásná romantická komedie s výborným Tomem Hanksem a skvělou Meg Ryanovou v hlavních rolích. Miluju Samův pláč při vzpomínce na Tucet špinavců. ()

Bauer

Láska přes radio, Láska přes dopisy a nebo Láska přes 26 států. Ano, i takto by se tato výborná romantická komedie mohla jmenovat. Ještě před filmem Láska přes internet se sešli Tom Hanks a Meg Ryanová pod vedením režisérky Nory Ephronové, která umí režírovat romantické komedie. A právě tuto romantickou komedii společně s Láskou přes internet, považuji za dvě nejlepší v daném žánru. Je to především díky dvojce Hanks a Ryanová. Těm dvoum to spolu neuvěřitelně sluší a docela se divím, že spolu nežíjí i v normálním životě. Jediné co komu nesluší, tak jsou dlouhé vlasy Ryanové, protože jí to dost ubírá na roztomilosti. Navíc tito dva herci předvádějí téměř vždy dobré herecké výkony, ale je jasné, že Tom Hanks je mnohem větší hvězda s mnohem známějšími filmy. Když jsem na začátku sledoval muže a chlapce, jak jsou na pohřbu ženy a matky, tak jsem si myslel, že půjde o nějaké psychologické drama. Ano, možná tam mírný záchěv dramatu je, ale je tam i komedie. Dialogy mezi otcem a synem jsou velmi vtipné. Skvělé je, jak to uteklo jak voda, ani mně to nepřišlo, jak hodina a čtyřicet minut, protože není možné najít nějaké místo, jenž by bylo nudné. Nebylo by spatné, kdyby Nora Ephron ještě natočila podobně vydařenou romantickou komedii s Hanksem a Ryanovou, jelikož je to opravdu super! ()

Handle

Samozřejmě lehce nereálné tak jako 90% romantických filmů, ale bylo tam tolik pěkných scén (scéna z rádia je fakt nádherná!), že nebudu snižovat hodnocení. Věřím, že se u filmu pobavíte i dojmete. Nic převratného to není, ale milé je to velmi. A Tom Hanks i Meg Ryan byli skvělí... ()

ScarPoul

Meg Ryan má pochybnosti o svojom nastávajúcom a o záväzku, ktorý mu dala. Pochybuje preto, lebo sa do jej života dostala správa o Samotárovi v Seattlu a dojala ju. Film, ktorý rozpráva o sile znamení, o tom že nie je na škodu veriť vo filmový koniec a že láska na prvý pohľad existuje. Samozrejme, že my životom a realitou skúšaný jednotlivci to nejako nežerieme, ale vtipné je že réžia Nory Ephron a ľahkosť filmu nás k tomu aj napriek nášmu prirodzenému zapieraniu na malú chvíľu núti veriť. A my na tú na malú chvíľu veríme. Osobne sa pre mňa nejednalo o tak skvelý film ako mi bolo povedané z rôznych zdrojov, hlavne preto, lebo mi tam chýbala skutočná chémia medzi hlavnou dvojicou, ktorá bola dotiahnutá v láske cez internet k dokonalosti. Ale musím samozrejme súhlasiť, že finále je naozaj pekné. Čo sa o prvej časti filmu akosi povedať nedá. Až keď sa karty rozdajú začne to byť zaujímavé. Dovtedy je to len ukážka všemožných klišé, ktoré nám majú pomôcť pochopiť pocity hrdinov. A to som videl už niekoľko krát. ()

BoPo

Romantické komédie zrovna nemusím. No táto dokázala udržať všetky neduhy tohto žánru na uzde. Výborné je hlavne herecké obsadenie. Hanks + Meg Ryan vytvorili dvojicu, ktorej to všetko dokážete uveriť. ()

Tommassi3

"Viděls Osudovou přitažlivost ??" - "Tos mi nedovolil !!" - "Ale já to viděl !! A zděsil jsem se, jako všichni chlapi v Americe.." ;) Další výsostně ephrondiziakální biják..;) Nora Ephron velmi ráda variuje téma osudové lásky, jíž se zkrátka nedá ubránit, která prostě vždy dříve nebo později dojde naplnění, když se nabízí asociace zejména s jinými slaďáky Když Harry potkal Sally, k němuž psala scénář, či Láskou přes internet, která vlastně rozvíjí druhý motiv, který zkoumá i právě zde, totiž zda je možné se zamilovat, nechat se člověkem okouzlit bez osobního kontaktu, dík třeba jeho hlasu, zkrátka jaksi nepřirozeně - Dnes stále aktuálnější.. - prostřednictvím technologií.. Taková láska na první poslech.. Chtělo by se říct nic víc, že ?! Ovšem skvostné dialogy, odkaz ke klasice, přirozenost a herectví Toma Hankse a Meg Ryan, jedné z nejsympatičtějších hereček vůbec, činí Samotáře v Seattlu neodolatelným.. A ta chemie mezi nimi zkrátka je !! ()

Avalon820

V americké kultuře je tento snímek prezentován jako jakýsi guru romantického žánru... No... Jestli se toto americkým ženám opravdu tolik líbí, pak mají buď silně odlišné vnímání od zbytku světa, nebo všechny berou izulin, protože z takovéhoto slaďáku nic jiného než cukrovku dostat nelze. Ne, neodsuzuji tento snímek, to v žádném případě - své kvality má, hereckým obsazením počínaje a samotnou ideou konče, avšak (dle mého soudu) se nejedná o nic, čemu bychom měli věnovat větší, než průměrnou pozornost, ač nedělní odpoledne zaplácne tento uslazený bonbón skvěle. ()

JayZak

Tenhle film do puntíku splňuje definici romantického slaďáku a ve všech jeho částech exceluje. Takže pro ženskou část populace ideální film na pobrečení si, pro ostatní jen cukr složený ze známých klišé. Jak už ale bylo řečeno, ve všech bodech nezbytných pro tento typ filmu je dotažen téměř k dokonalosti; pomáhá tomu povedená dvojce - milá Meg Ryan a citlivý Tom Hanks. Cynici, třeste se! 3,5* ()

moviesfan

Hezky a milý snímek. Film docela šlape, herecky přirozené. Schází mi vypilovanější příběh a byl bych ještě o něco víc spokojenější. Hodnocení: 70% ()

Blofeld

Víte, když podobně jako já máte rádi zdařilé romantické komedie, Meg Ryan a Toma Hankse, tenhle film je potom naprosto smrtící kombinace. ()

Marek1991

Rozťahaný film plný náhod, na ktorých stojí aj veľa romantiky, no hlavne aj po konci filmu z toho cítim istý chlad, čo ma veľmi neteší. Meg Ryan som nikdy veľmi nemusel, plus ani jej postava ma veľmi nezaujala, no od Hanksovej postavy by som čakal trocha viac. Film o hľadaní sa, to je v tom to krásne, no dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac, možno keby to bola francúzska romantická komédia alebo keby sa jej ujal nejaký poriadny režisér, čo práve prežíval nejaké inšpiratívne obdobie vo svojom živote, tak možno by to bolo o inom. ()

zablaga

Trocha pomalší dej a vlastne dosť neuveriteľná zápletka robia z tohto filmu dokonalý remake starých romantických osudových filmov. Veľmi, veľmi sa mi to celé páčilo, bolo to romantické, trocha sarkastické a vtipné, ako vie len Nora Ephron. Láska je záhada. Meg a Tom sú čarovní, ako obyčajne. ()

Falcor

Nenáročná, leč příjemná odlehčující romantika? Hmmm... Není lepší volby, než Meg Ryan a téma co nejvíc podobné tomu, jako je v tomto filmu. ()

corpsy

Lepšie ako LÁSKA CEZ INTERNET. Námet je fakt vydarený a je vtipným i dojímavým zároveň. Skvelá 90tková romanca. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně