Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

Hakha

Opět špičková dvojice Tom Hanks a Meg Ryan. Jak Lásku přes internet, tak film Samotář v Seattlu velice zbožňuji, i když jsou to velice podobné filmy. Ale co, mohu vidět stále dokola a vždy mě tyto filmy zpříjemní den. 5 hvězdiček... ()

Ainy

Romantické to bylo, ale velmi nepravděpodobné, taková pohádka ... určitě mě bavilo sledovat už předem odhadnutelný konec, protože Toma Hankse i Meg Ryan mám ráda. Ale byl ve filmu aspekt, který já opravdu nemusím, a to role malého chlapce, který je opět chytřejší a samostatnější než jiné děti v jeho věku. Na takové herecké role jsem trochu alergická, kdy je ve filmu malé dítě, co uvažuje jako dospělý a sám se vydá přes půl světa do cizího města, aby tam potkal úplně neznámou osobu, kterou si oblíbil z dopisu ... A ještě to nikomu v letadle není divné ... Divné. :-) 70% ()

Kaka

Velmi umělé a sentimentální, přesto v některých chvílích docela sympaticky se tvářící snímek, jehož hlavní představitelé patřili ve své době k naprosté špičce v daném žánru. Samotář v Seattlu využívá na plno sílu nočního města (závěr) a roztomilou potrhlost Meg Ryan, která se pro takovéto role narodila a ještě několikrát si je s chutí zopakovala. Průměrné řemeslo devadesátých let, které je v dané kategorii stále o třídu lepší než věci které se točí dnes na stejném konceptu. ()

castor

Podobné kusy se dnes už bohužel netočí, zvlášť když opečovávatelé staromódní romantiky postupně z různých důvodů mizí ze scény. Tvůrcům vůbec nevadí, že potencionální milence dělí celé Spojené státy nebo že si to slušně napsaný scénář místy ubírá kupředu na náhodu. Mají totiž v čele kouzelnou hereckou dvojici, minimum hloupých scén a pořádnou dávku idealismu. Stačí jedna rozhlasová stanice, do které volají opuštěné duše, a jejíž číslo vytočí i synek vdovce Toma Hankse. Rozhlasové vlny dojmou stovky posluchaček k slzám, ale osud tyhle dva spojí až s naslouchající novinářkou Meg Ryan. Snoubenec se najednou zdá být otravný, cestu výrazně nezkomplikuje ani jeho nová známost. Nora Ephron prostě zavelela a na klasické melodrama je zaděláno. Dialogy jsou navíc vyšperkované milými gagy, čistokrevný patos funguje, potěší také ideálně zvolená hudba. Co víc si přát? ()

freddy

Libo-li starosvětskou romanci v čisté a nezkalené podobě? Takto lze totiž přesně charakterizovat film, kde láska má hlavní slovo, a která je přesným zástupcem žánru se vším kladným i záporným, co si lze pod touto charakteristikou představit. Klady jsou nesporné. Jde zde jen a pouze o lásku, o míjení, váhání, ztráty a nalézání. Žádné rušivé násilné elementy a scény, naopak vše si samovolně plyne, a to je fajn. Bohužel ale nechybí ani zápory, kterých se takové filmy nevyvarují. Pomalejší scény, které jsou často i nudné, pomalu se posouvající děj, hudba, která diváka spíše zklidňuje a uspává. Naštěstí ještě jeden klad je zde ale nezpochybnitelný. Tom Hanks a Meg Ryan z tohoto filmu dělají klasickou romantiku, která se vám prostě musí prodrat až do útrob srdce a přesvědčit vás, že jsou-li si dva lidé souzeni, najdou k sobě cestu. A to je přece pro každého, kdo je z hloubi duše romantik a věří na romantiku a osud, úžasné zjištění. Rád bych film ohodnotil nadprůměrně, ale bohužel čas je nesmlouvavý nejen k lidem, ale i k uměleckým dílům. Právě ta starosvětskost filmu ubírá na aktuálnosti a na kvalitách, ale i tři hvězdy jsou za určité konstelace z mého pohledu velmi dobrým hodnocením. ()

Xmilden

Pro někoho slzopudné, pro mě příjemně romantické se stopáží tak akorát, aby mě to ještě nevadilo. Nejsem fajnšmekr romantických filmů a když už musím raději si pustím Hříšný tanec, možná Pretty Woman. Ale tenhle film jsem vždycky v merku měl. Lákalo mě dozvědět se, co že to ten Tom Hanks v Seattlu provádí. Abych to zkrátil, zase až o tolik jsem nepřišel, ale určitě by byla škoda nesledovat jestli si k sobě někdy najdou cestu Tom Hanks a Meg Ryan. 70% ()

Phobia

Předvídatelná romantická pohádka, jejíž úspěch stojí na dvojici sympatických představitelů v hlavních rolích - nesměle působícím, charismatickém Tomu Hanksovi a krásné Meg Ryan. Chemie mezi touto dvojicí na plátně dokonale funguje, proto i odpůrce romantických filmů odpustí slaďoučká klišé a nepravděpodobné náhody - vždyť jiný osud než ten s dojákovitým happyendem by hrdinům filmu snad nikdo nepřál:-). Takový milý, úsměvný snímek, z mé strany spokojenost. 71% ()

paascha

Slzopudná sračka, která na mě nefungovala tak, jak je obvyklé, neboť prvních 90% slz bylo z toho, jak jsem se smál, až jsem se málem připochcal, a posledních 10% od toho, jak jsem sám sebe litoval, že jsem se nechal napálit a donutit ke sledování takové kraviny, místo abych třeba maloval, pil, spal, sral, žral, lyžoval, ležel ve vaně, prostě úplně cokoli jiného, co má smysl:-)) Jednu hvězdu dávám proto, že je to oblíbený film mých oblíbených známých, a druhou proto, že dát tomu jen jednu by byla trapárna ()

Fiftis

Cením si tento film vysoko, pretože už skôr patrí k pametníckym a vo svojej dobe to bola jednička. Citovky to boli vyvážené a v niektorých miestach si zo slaďákov robili srandu. Proste všetkého mám byť akurát. Hanks aj Meg Ryan sú výborní, ďalšia romantická komédia s najlepším filmovým párom patriaca do škatuľky tých, čo sa nikdy neokukajú. Tentokrát im výborne sekunduje aj syn Toma Hanksa. Nevim, ako veľmi je normálne cestovať na rande cez celú Ameriku, ale tam je možné všetko. Filmu to neškodí. Ako komédia a dráma slabé, ale romanticky výborné. Bez Hanksa a Ryan by to bolo ale o dosť nižšie hodnotenie. ()

JohnnyD

Nora + Meg + Tom. Klasická ephronovka s nadneseným romantickým príbehom, chytrým scenárom a vtipnými dialógmi. Realita tu nemá miesto, iba romantika. Síce to nie je tak dokonalé ako Láska cez internet, nudiť sa nebudete. A film ma jednu skutočne geniálnu scénu - porovnávanie pri čom plačú muži a ženy ;) ()

petaspur

Samův hlas na radiových vlnách se donesl až k podnikavé Annie, která na druhé straně USA pochopila, že mluvil právě k ní. Rychle opuští nudného snoubence, ovšem žádný přímočarý sprint na Empire State Building k "žili spolu šťastně až do smrti" se nekoná, neboť na to je snímek příliš pomalý, slzopudný a málo prošpikovaný příjemným humorem. ()

Legas

Mno, je to sice na mě až moc sentimentální a příběh je skrz naskrz pohádkový, ale příběh hezky plyne, občas pohladí... A taky romantický film o "vztahu" muže a ženy, kteří se navzájem neznají a celý film jsou na opačné straně kontinentu, zase není k zahození. ()

Tsuki

Na ten film mám docela fajn vzpomínky. Dívala jsem se na něho několikrát a většinou, když jsem byla nemocná (ani nevím proč) Jednou taky s mojí mamkou, když jsme byly obě nemocné :) Takže kdybych tenhle film neměla spojený s tím, jak jsem se nemocná zachumlala pod peřinu a dívala se na něho, asi bych mu 4 hvězdičky nedala. Meg Ryan se mi tam ale moc líbila. Zkrátka pěkný romantický film. ~(4,0)~ ()

Sinecod

Takhle krásně romantické filmy už se netočí. Je to krásně romantické, ikdyž se dva hlavní hrdinové vlastně ani nesetkají. Hm... ()

Anderton

Pokiaľ máte cez Vianoce bezsenné noci, niet lepšieho lieku ako tento filmík. Pokiaľ ste žena. Oproti druhému spoločnému filmu s Tomom a Meg sa tu jedná o čistú romantiku, bez vzájomného špičkovania sa, čo robilo z Internetu zábavnú záležitosť aj pre nás mužov. Ephron sa podarilo vytvoriť celkom pôsobivú atmosféru a dokázať urobiť ždímajúcu citovku aj z filmu, kde sa hlavní aktéri stretnú až na konci. Prikláňam sa k trom hviezdam, pretože mi nesadol soundtrack. A aby som nezabudol, Meg dá prednosť Hanksovi pred oveľa lepšie vyzerajúcim Pullmanom. ()

Smok

Romantika presladená ako burčiak na jarmokoch. Po dopozeraní som sa cítil, akoby som sa vykúpal vo vani medu, posypal cukrom a vyexoval fľašu javorového sirupu. Ale zase na Toma a Meg ešte nedotknutú rukou plastického chirurga sa díva celkom fajn, takže tri. ()

predators

...a ruku v ruce spolu žili šťastně až do smrti. Ano, asi tak nějak má vypadat romantika, pro někoho možná. Bohužel, já ji viděl až na samotném konci. Je mi to líto, protože hodnocení tady kolem je více než dobré, ale já si dovolím nesouhlasit. To je taky výhoda csfd:-) Děj je hodně plitký, a až na pár světýlek ve tmě, i nudný. Jednou jsem se zasmál, to je asi vše, co k tomu můžu říct, ikdyž mě asi mnozí ukamenují... :-) Zajímavosti: Mnozí si myslí, že zavolat do rádia, byl chlapcův nápad. Omyl, navedl jej Sam(T. Hanks). / Možná si myslíte, že Mag Ryan na E.State Building pustili. Taktéž omyl, dostala se tam až druhý den ráno. :-) 40% ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně