Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

Zombik.

Samotář v Seattlu dovedený k naprosté dokonalosti. Romantická klasika, kterou jsem viděl tolikrát, že ji znám nazpaměť a nikdy neomrzí. "-To udrží ty westsideský liberální cvoky, pseudointelektuály ... -Čtenáři, říká se jim čtenáři" ()

herr_carter

Jelikož porovnávám se Samotářem ze Seattlu, vyznívá pro mě tento novější film se stejnými představiteli o třídu méně kvalitně - i tak u toho ale člověk příjemně zklidní.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Borec3

Nejen intelektuální stravou živ je člověk. Povedená romance, spolu se "samotářem" z nejpovedenějších dvojice H+R. ()

rozbris

Dva lidé se seznámi přes internet, což by se u nás v té době nemohlo stát (ještě jsme nebyli na takové úrovni). A takhle pěkně se to může stát jenom ve filmu a nebo že by i v životě....ok jdu na internet:-) ()

Rudinsky

Jedna z romantických komédii, ktorá nerobí hanbu svojmu žánru a s hrdosťou ho reprezentuje, a ešte aj napráva meno, ktoré mu spôsobujú stupídne a presladene nevydarené počiny. Hanks a Ryan bol majstrovským ťahom kastingu, a inteligentný scenár dodávaju filmu tú pravú atmosféru. ()

Seti

Tohle je přesně ten typ filmů, kvůli kterým jsou pak všichni romantici hrozně rozladění, když jejich lásky neprobíhají podle jejich představ. Čím dříve si ovšem uvědomí, že venku žádný "NY 152 pochopení mé duše" skutečně nečeká, tím lépe pro ně. Dvouhodinová cukrová vata stáčená až pěkně u kotníků. ()

Michelle75

Kolikrát jsem se na Lásku přes internet dívala a pokaždé mě pohladí po duši. Velmi vtipné situace, dialogy a velmi dobří herci. Meg Ryan není mou extra oblíbenkyní, ale těžko si do její role dokážu představit někoho jiného. Romantika, která je svým způsobem originální, stejně jako vztahy hlavních hrdinů. Interiéry měly také svoji osobitou atmosféru, já bych v takovém knihkupectví, kde prodávala Meg,chodila snad každý den.A ten konec, očekávný, ale nenucený a hezký, stejně jako film sám. ()

xaver

Další povedený snímek s Tom Hanksem a Meg Ryan. Skvělá komedie se stejným hereckým obsazením, jako Samotář v Seattlu, ale přitom úplně jiná. Laskavý humor, který připomene, že kontakt přes internet může být zajímavý, ale jen po jistou dobu a osobní kontakt nikdy nenahradí. ()

Loki_Six

- Hadaj koho som dnes stretol. - Nepoznam ho. Kto to je? Dobri herci, napad v pohode ale neviem ci to je zmenou doby alebo len mnou, vela veci v rozhovoroch a konaniach mi prislo nezmyselnych. Co takto osamela trstina? ()

Vajonek

I po několikerém zhlédnutí má tenhle film pro mě stále své kouzlo. Naleznete v něm spoustu nepravděpodobností i některých klišé. Ale také pěkný lidský příběh, vánoční atmosféru, romantiku, vtip a správné "špičkování" mezi ústřední dvojicí, osvědčeným párem Hanks-Ryan, kterým to společně tak skvěle ladí. Vždycky si užívám jejich rozhovory, ať už jsou online nebo offline, ať už jsou zrovna oduševnělé nebo "víc o ničem než o něčem". A vůbec mi nevadí, že za celý film se ti dva políbí jednou jedinkrát, vždycky se na ten moment těším a než přijde, ráda sleduji tu chemii, která tu mezi těmi dvěma je, ať už stojí dva metry od sebe nebo se zrovna pohybují "v síti". Moc příjemný film, jeden z mála, které můžu vidět opravdu mnohokrát a stále mě to těší. 85 %. ()

noby

Už dřív to byl milý film. Dnes se ještě přidává nostalgie při pohledu na dřevní časy internetu :). ()

eagle-eye

Njn, taková běžná zápletka, ne moc dobře zplácaná dohromady, konec odhadnutelný, Hanks si vybírá slabší chvilku a Meg nikdy moc hrát neuměla. Kdyby na konci umřeli oba tragickou smrtí, vyšplhalo by se moje hodnocení možná o stupínek výše. ()