Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

dbt

Ubrečená Meg Ryan mě ve svých romantických filmech (tj. 90% ze všech) neuvěřitelně leze na nervy. ()

Libb

by mě zajímalo, kolikrát ještě budu při tomhle filmu brečet :-) Nádherná romantická komedie, plná jemného humoru ()

lapatata

Docela pěkné, zajímavé a chvilkama i vtipné, ikdyž jinýma chvilkama zase trochu nudí. Na můj vkus moc dlouhé, ale jinak fajn. ()

shinlove

Má oblíbená komedie...A nejen proto, že už jsem taky lásku přes internet zažil...Nicméně tenhle film mám rád a při každém podívání se na něj, mám silný pocit, že láska ještě existuje. 4* ()

saaaky

Stejně jako u jiných filmů Meg Ryan i zde musím ohodnotit pěknými 4 hvězdičkami. Pěkný, osobitý a vtipný film, který Vás baví od A až po Z a nikdy neomrzí. Do hvězdičkového kvintetu schází snad jediné - je to pořád ta správná americká slaďárna :) ()

Tomulka

Jsem zdrcen. Myslel jsem si, že to bude další vynikající romatický film od Nory Ephron v podání Toma a Meg, ale toto. Film se až příliž nápadně podobá Samotáři v Seattlu a stává se tak v mých očích neoriginálním snímkem. A sic film není špatný ve mně stále vzbuzoval dojem levné kopie. Nemohl jsem si pomoct a pořád srovnávat tyto dva filmy. Tento film prohrál na celé čáře ( teda u mně). ()

Gabra

Oblíbený film mojí maminky. Pro mne jedna z milých romantických komedií - prostě Tom a Meg to spolu umí... Divím se, že nejsou milenci i mimo plátno. Prostě milá nepřekvapivá oddechovka s poněkud předvídatelným dějem, avšak excelentními hereckými výkony. No kdo by jim to nevěřil?! ()

akneleH

Klasický romantický film ve své nejmilejší podobě. Meg je příjemně trhlá romantička, Tom hledá opravdovou lásku... :-) Jak to asi může dopadnout, žejo. Film je z doby, kdy seznamování přes internet nebylo ještě tolik obyčejné a normální jako dnes, ale o to víc se může dnešní divák s hrdiny ztotožnit. ()

gizi

Rozhodně patří mezi ty lepší romantické firmy. Viděl jsem podruhé 2.10.11 a ani jsem se moc nenudil. Ovšem je třeba říct, že druhá půlka byla až příliš rozvláčná, zdlouhavá a jen se čekalo, jak to nakonec dobře dopadne. Takže 70% a 4*. ()

MinnieBonnie

Moja naobľúbenejšia romantická komédia všetkých čias. Inteligentná, vtipná, svižná, hrdinovia sú sympatickí a zápletka očarujúca. Milujem tento film, vždy si ho rada pozriem, hoci v TV dávajú skôr Samotára zo Seattlu, ktorý ma až tak neoslovil. Filmy tohto typu treba v súčasnosti hľadať s lampášom v ruke. Hanksova rodina vo filme je geniálna :) PS- kleopatra to vystihla dokonale:) ()

Kumbula

Nuda nuda nuda nuda. Ještě jsem film nedokoukala, pořád mi běží, ale stejně u toho dělám sto dalších věcí, jako například píšu sem na čsfd. Je to nudné, strašně zdlouhavé.. Nápad výborný, špatně propracovaný. Už jen čekám kdy to skončí.. Tom Hanks jako vždy strašně kožený a Meg afektovaná. Takhle vysoké hodnocení opravdu nechápu. ()

Satoshi

Je to krásny film, skutočne neľutujem tie dve hodiny, pretože som sa veľmi bavil a ku koncu aj tá slza vykvapla... no stále mi tam niečo chýbalo... v poslednom zábere, keď sa obraz zdvíhal do neba, želal som si aby tam ešte niečo bolo... ale ten film ma zaujal, tak u mňa 80% ()

iwee23

Nemám příliš v oblibě romantické komedie, ale tady musím dát 5*, a to především za Toma Hankse. Doporučuji určitě vidět v originálním znění ()

StanGoodspeed

Moje absolutně nejoblíbenější romantická komedie (no možná ještě Pretty Women může konkurovat, ale nejsu si tím uplně jistý). Viděl jsem ji už milionkrát a dycky mě pobaví. Hanks a Ryan se k sobě náramně hodí. Proč jen mám pocit, že dnes je problém natočit dobrou romantickou komedii tak, aby to bylo fakt vtipné,(né praštěné) a inteligentní? ()

Otan

No já na tu romantiku tedy moc nejsem,ale občas mě tam něco rozesmálo.Dá se na to kouknout,ale nějakou hloubku bych nehledal. ()

2sistem

Jeden z těch lepších průměrných romantických komedií a ještě má oblíbená dvojice Hanks - Ryan. Potěší, zůstane v hlavě na hodně dlouho, ale že bych na to musel koukat víckrát, to zas né. ()

Poga

Ephron vie ako urobiť film tak aby tam všetko fungovalo a potom to teda fungovalo aj na divákov. je to fajn film, Hank a Ryan, sedí im to dokopy, ale celé je to také, no obsahovo prázdne, moc pekné, ja neviem, chýba tam chuť života, nadhľad a je am prehnaná snaha takej sladkosti, že viac ako lepší priemer dať nemôžem. 60% ()