Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

sormelka

Oddechový film s celkem dobrou zápletkou, vtipnými a dobře padnoucími dialogy (nesnášim takový ty křečovitý rozhovory xD), dokonalým obsazením hlavních rolí a krásným prostředím New Yorku a knihkupectví :) Tom Hanks jako Joe Fox mě opět přesvědčil o svém obrovském hereckém talentu... Nejsem zrovna typ člověka, který by hltal každou americkou romantickou komedii, některé naprosto nesnáším - takové ty do nebe volající svou stupiditou, trapnými vtipy a nic neříkajícím dějem, kde víte kdo s kým už od úplného začátku xD Ale přeci jen se sem tam na nějaký ten kousek kouknu... A Láska přes internet je moje oblíbená "slaďárne" ;-) ()

burg

Když chcete film proti nudě a pro zahřátí na duši, sáhněte po Lásce přes internet. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to krásně jiskří. ()

Dodge-I

Může někdo odolat Meg Ryan? Je prostě neodolatelná - příběh ubíhá a osudy se musí spojit. Romantika jak má být. ()

N.Y.152

I když u každé romantické komedie divák ví, jak příběh dopadne, tak Láska přes internet snad nemůže nikoho vyloženě zklamat. Filmu nechybí vtip, nadhled a je tu správná dávka romantiky. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to jiskří už od prvního momentu a myslím si, že jim to zde sluší mnohem víc než v předchozích 2 filmech (Samotáři v Seattlu a Joe kontra sopka). Navíc je to typ romatické komedie, na kterou se snesou dívat i někteří muži. ()

Lucie505

Na romantickou komedii s takovou stopáží celkem neunavující. Akorát se mi nelíbil konec. Že to takhle lehce ve finále Tomu Hanksovi prošlo? Hohóó! Na to že film měl přes dvě hodiny, si mohli tvůrci s jeho závěrem víc pohrát. ()

Calvus77

Sledováno mnoho let po premiéře a ještě náhodou (vlastně proti své vůli), musím uznat, že mě to strhlo. Držel jsem jim palce a jakýkoliv jiný konec by mě přímo naštval. Inu, obvyklá klišé, hrdinové na které se dá koukat a semtam vtípek prostě musí fungovat takřka na každého, kdo má v sobě kousek nostalgického romantika. Zkrátka to bylo milé pohlazení, ale musím si jít střihnout nějaké válečné drama abych se z toho vzpamatoval. ()

miqaella

Opakované pozeranie väčšinou znudí a uberá na hodnotách filmov, ale tento film sa dá pozerať stále dookola a svoje čaro nestratí. Neznášam prehnane naivné a hlúpe filmy, je mi zle z trápnych scén ktoré by ani vo filme nemuseli byť. Preto som rada že som našla film v ktorom nie je ani jedny zbytočná scéna. Odporúčam pozrieť romantikom a ľuďom ktorý majú radi inteligentný humor. ()

Dejne

Výborný film! Takhle si představuji hodně povedenou, netuctovou romantickou komedii. Pěkné a vtipné dialogy, dobře stylizovaná hudba, úchvatné newyorské prostředí a k tomu všemu opravdu kouzelná Meg Ryan a Tom Hanks, kterým to dohromady moc sluší a nechybí ani jiskra, takže není vůbec co vytknout 5*. ()

marketcsfd

Nejkrásnější romantická věc co kdy byla natočena :D vtipné, přítulné akorát na to zalezt si s tímhle filmem v zimě pod deku s horkým čajem :D ()

Vindemiatrix

Ženská psychika je fakt nepochopitelná - být já na místě Ryanové, dám Hanksovi v závěrečné scéně spíš pěsťovku než polibek. Jinak milý, přirozeně vtipný, ale trochu natahovaný film s přesvědčivým hereckým duem, který ve mně vzbudil nutkání pustit si Kmotra (ale naštěstí ne přečíst Pýchu a předsudek). ()

DAOX

Tento film je romantika s velkým „R". Příběh ve kterém dva lidé, kteří žijí ve světě knih, si začnou psát přes internet, poté se do sebe zamilují a přes všechny překážky k sobě najdou cestu. Prostě Tom Hanks a Meg Ryan k sobě patří. ()

mr_radek

Spojení Toma a Meg byla trefa do černého. A to Nora moc dobře věděla už od Samotáře. Jednoduše je to příjemná komedie, která si na nic nehraje a přesto má v sobě určité kouzlo a atmosféru. Nesmím opomenout ani na výtečný soundtrack, kráčející Mag Ryan za zvuků Cranberries dodává filmu takový ten pravý pocit pohody. ()

Aresko123

Videne velmi velmi davno. V tej dobe bola Meg Ryan super hviezda romantickych komedii a tu tomu neni inak.Nie je to sice take dobre ako neprekonatelne MESTO ANJELOV ale urcite si to romanticke duse nesmu nechat ujst. Meg je skvela. ()

xoxoxanel

Film, zradený medzi moje "naj". Ak sa dokáže spojiť dobrá hudba s ešte lepším dejom a brilantnými hercami, vznikne Láska cez internet. Naozaj najlepšia oddychovka na pokojné večery, ktorá sa dá pozerať neustále. A stále mám pocit že ju vidím prvý raz.. ()

KrsoPeter

Tom ja ťa Milujem !krásny film,ktorý v tej dobe bolo niečo ine preotže internet a počitače tak nezasahovali do sveta ako teraz,teraz je to už samozrejmosť,preto to bolo také krásne,niečo noveé,krásne romanticke . ()

Gazela2

Skvělý film. Jsou v něm úžasně napsané dialogy. Rozhovory hlavních hrdinů mají jiskru, ať už se hádají, píšou maily nebo si domlouvají rande. Nevím čím to je, ale tenle kousek mi vždycky zvedne náladu. ()