Intimní past

Každý rok se přibližně tři milióny nezadaných žen v Americe přestěhují do neznámého bytu. Nevědí, kdo v něm před nimi žil, neznají jeho majitele a ani si nedělají starosti s výměnou zámku na dveřích. Film Intimní past je právě o takové ženě. Mladá a pěkná doktorka Juliet Dermer (Hilary Swank) se po rozchodu s manželem přestěhuje do Brooklynu. Chce začít nový život v překrásném a prostorném apartmánu, který se zdá být až příliš dokonalý. Záhadné události ji vedou k podezření, že v bytě není sama a brzy se její obavy stanou skutečností. S hrůzou zjistí, že její zdánlivě okouzlující majitel Max (Jeffrey Dean Morgan) je jí nebezpečně posedlý. Když se Juliet pokusí osvobodit od jeho hrozivých úmyslů, následuje děsivá hra na kočku a myš. (oficiální text distributora)

Avalon820

Největším problémem The Resident je rozhodně scénář, který je skoro až neuvěřitelně slabý a omletý a kvůli němu jde vlastně ke dnu i všechno ostatní. Stopáž (i navzdory své krátké délce) je dosti násilným způsobem natahována, herci nemají v podstatě co hrát (navíc mě velmi zaráží přítomnost Hilary Swank), dialogy jsou podivné a i když by se našlo pár kladných stránek (kamera, hudba, záverečná akční scéna) pod návalem zmíněného už nemohou zachránit zhola nic. A prazvláštní český dabing výslednému dojmu pak už jen nasadil korunu. ()

Terva

Prvních asi půl hodiny je jen takový odvárek, pak se to zvrtne a pro novou nájemnici to znamená nové zkušenosti a zážitky. Tím zvratem jsem byl docela překvapen. Tedy spíš směrem, kterým se události dají. Lehká nevtíravá hudba ( John Ottman ) a někdy i zajímavá kamera ( Guillermo Navarro ), dodávají snímku povedené napětí. CITÁT - Tady nemáš kam utéct........ Děj se poté dá lehce předvídat, což však nekazí celkový dojem z filmu. Uslyšíme zde třeba Katherine Liner se songy "Solitaire" a "Double Dare You". ()

Skrk odpad!

Nějak nerozumím tomu, že Hilary Swank kývla na tento neoriginální pokus o horor, který je navíc bez atmosféry a napětí. A to, že přidají do filmu zvuk tlukot srdce mi tep opravdu nezvedne. Závěr, který z počátku vypadal slibně, spadl nakonec do absolutní žumpy. ()

villon17

Jeffrey je kus, Hilary miluju, ale tenhle film byl obyčejnej. Nemusí se u něj přemejšlet, naopak ještě zbytky mozku vysává, je dost o ničem, kompletně předvídatelnej a jestli jsem se jednou lekla, tak je to možná moc. ()

Pegas1632

Klasická zápletka o ženské, tajemném baráku a úchylném sousedovi. Konec taky nulové překvapení, aspoň že se na to po vizuální stránce hezky kouká. ()

liquido26

Docela fajn thriller, který má slušné nápady, atmosféru i obsazení, ale postrádá napětí a nějaký zajímavý zvrat nebo výraznou scénu. Christopher Lee rozhodně potěší, ale jeho role nebyla nijak zvlášť výrazná a kdyby ho hrál jakejkoliv jinej děda, tak by se skutečně mnoho nezměnilo, ale chápu, že tvůrci nového Hammeru chtěli jeho učinkováním dodat snímku legitimitu a kontinuitu se starými klasickými "hammery" z 50. - 70. let. Co opravdu musím ocenit je hezké logo - nápis Hammer s rychle se střídajícími snímky k jejich kultovních filmů. ()

Tryskomyš

Správný thriller, jak má být. Nemám co vytknout. Jen Hilary dabovala Klára Vodenková, což není její obvyklý hlas. Ale i tak to bylo velmi málo rušivé. ()

hous.enka

Co se ze zacatku jevi jako zajimave (sice ohrane) tema se postupem casu meni v beckovou slataninu (hrebiky). Fil neprichazi s nicim novym, jen vyuziva to, co uz natocili jini. Hilary, do cehos to vlozila telo (o dusi se v tomto pripade mluvit neda)... ()

zahubicku

Bohužel neoriginální ale na druhou stranu koukatelný thriller (nikoliv horor) s Hilary Swank v hlavní roli. A vidět stařičkého Christophera Lee potěšilo :) 65% ! ()

Freemind

Všechno špatně. Jedině kamera ušla, úspěšně maskovala fakt, že jde vlastně o velmi levnou, poloamatérskou záležitost, která si hraje na temný thriller. První polovina ještě se ještě jakž takž držela na nohou, ale od okamžiku prostřihu zpět - tedy od klíčového zvratu - to jde všechno k zemi jako olověný zepelín. Kašlete na to. ()

numi

Příjemně mrazivá atmosféra, sympatické postavy, spooky prostředí - bravo! Jenže pak skončí první půlhodinka a s tou druhou přijde na řadu laciný rewind, který vše nejen obrátí naruby, ale hlavně zcela nepochopitelně film posune do kategorie prachobyčejných, zaměnitelných a hlavně také nefunkčních televizních voyeurských thrillerů. ()

blackrain

Tak blbý český název filmu vymyslel kdo? To mělo jako diváka nalákat nebo co? Z toho úchylného pana domácího mě mrazilo v zádech a přitom vypadal jako sympaťák, pak ale ukázal svou pravou tvář. Já se nedivým, že v tom domě neměl do příchodu Juliet jediného nájemníka. Jako na trní jsem očekávala, jak to všechno vygraduje. Dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela, i když ono je to jasné už od začátku. S hororem nemá tenhle film nic společného. ()

Remedy

Tristně prohýřený potenciál, protože i když se jedná o již tisíckrát omletý koncept, Hilary Swank s J.D. Morganem tvoří na plátně výbornou dvojici a při troše snahy o alespoň náznak jakési invence to mohlo celé dopadnou podstatně lépe. Plochost scénáře a až na zlaté výjimky absence napětí společně vytvářejí dojem horšího žánrového průměru, který je sice koukatelný, ale určitě ne zapamatovatelný. Asi jsem prostě od té severské režie čekal s ohledem na daný žánr něco trochu jiného. Na druhou stranu jako jednohubka s občas odhalenou Hilary Swank to celkem funguje. ()

AlistairMir

Tak tenhle domácí se heslem CO JE V DOMĚ NENÍ PRO MĚ rozhodně neřídí. Hilary se přestěhuje do nového bytu a jelikož je po rozchodu tak začne flirtovat s panem domácím. Já jí chápu sleva na nájem se hodí vždy. Jenže stará láska nerezaví takže zůstane jen u flirtování a přijde návrat k panu EX. To se panu domácímu kterej je navíc psychicky labilní voyer moc nezamlouvá a pokud až dosud se provinil maximálně šmírováním, tak v nejbližší době na seznam deliktů chce přidat napadení, znásilnění, vraždu...co z toho se mu povede to vám neprozradím, ale musím uznat že se fakt snažil. Film mě bavil, Hilary hrála jako vždy velmi dobře a Jeffrey si roli psychopata vyloženě užíval. Potěšil mě i Saruman jen škoda, že neměl moc prostoru. Napětí ke konci gradovalo a film má několik povedených scén. Myslím že po shlédnutí si hodně lidí v podnájmu vyměnilo fabku. ()

vegetol.mp

Ideální, na takové to domááácí koukááání... Vcelku příjemný thriller, který bohužel nepřináší nic nového. Všechno, co už člověk někde viděl, tu je. Zahrajte mi Misty, Osudová přitažlivost, Někdo se dívá, Psychopat, ze San Francisca a bůhví, co ještě. Na obranu tvůrců třeba dodat, že se všichni zainteresovaní ze všech sil snaží, aby ten film fungoval. Herci , hudba, režie, kamera, vše na vysoce profesionální úrovni. Ten film možná nepřináší nic nového, ale vypadá zatraceně dobře a má solidní tempo. Swanková je sexy a Jeffrey Dean Morgan zahrál psychouše tak hezky, že nad ním člověk až uroní slzyčku soucitu. V kině by měl člověk možná jiné nároky, ale pustit si tohle doma, myslím nikoho neurazí a těch 82 minut, pěkně uteče. ()

Skip

Vůbec nechápu, že někdo investoval do takového filmu. Ne že by byl vyloženě špatný, ale když už si někdo vybere takové téma, měl by přijít s něčím novým, vložit do toho aspoň trochu invence. Nic takového se nekonalo, takže tu máme už mnohokrát viděné včetně záporákova neustálého "vstávání z mrtvých", dokud nedostane závěrečnou pecku a nezdechne. ()

Eldrick

Vždycky chcípám z toho, jak se nám snaží tvůrci transku Hilary Swank cpát jako sexy babu. Jeffrey Dean Morgan výborně balancuje na hranici usměvavej sympaťák a voyer-honimír. Bohužel vůbec neni vykresleno (až na pár flashbacků), proč je zakomplexovanej magor, což je škoda. Christopher Lee asi potřeboval prachy na přilepšení důchodu, jinak si nedokážu vysvětlit, proč šel do takový sračky. Provařenej materiál a další zbytečnej rádoby thriller. ()

kalap

Hilary to sekne, vezerá veľmi dobre a zvlášť v kalhotkách s peknou tučnou pinduľkou. Dej odsypáva plynule zaujímavo s výborným postupným záverečným vyvrcholením. 3,5 ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013