Intimní past

Každý rok se přibližně tři milióny nezadaných žen v Americe přestěhují do neznámého bytu. Nevědí, kdo v něm před nimi žil, neznají jeho majitele a ani si nedělají starosti s výměnou zámku na dveřích. Film Intimní past je právě o takové ženě. Mladá a pěkná doktorka Juliet Dermer (Hilary Swank) se po rozchodu s manželem přestěhuje do Brooklynu. Chce začít nový život v překrásném a prostorném apartmánu, který se zdá být až příliš dokonalý. Záhadné události ji vedou k podezření, že v bytě není sama a brzy se její obavy stanou skutečností. S hrůzou zjistí, že její zdánlivě okouzlující majitel Max (Jeffrey Dean Morgan) je jí nebezpečně posedlý. Když se Juliet pokusí osvobodit od jeho hrozivých úmyslů, následuje děsivá hra na kočku a myš. (oficiální text distributora)

pornogrind

Nudná sračka,která nepřináší nic,ale vůbec nic novýho.Neoriginální,lehce předvidatelný děj,totálně bez atmosféry,Prostě nuda jako prase.Divím se Hilary Swank,že kývla na takovou klišoidní,tuctovou chujovinu.Totální nezáživnej shit.Škoda jakýhokoliv dálšího komentáře. ()

Goldbeater

Celkem ohraný scénář zachraňují neohrané výkony Jeffrey Dean Morgana a Hilary Swank. Přesto je The Residnt stále nadprůměrná hororová zábava, která mě alespoň nenudila a místy jsem se i párkrát lekl. Ovšem práce kamery se mi moc nezamlouvala. Místy byla trochu divná. Dále ve vedlejší roli se tu ukáže veterán Hammeru Christopher Lee, což potěší hlavně fandy starších děl z 50. let. Intimní past určitě není nic přelomového, ale dá se na ní dobře koukat a určitě má co do sebe. ()

kingik

Napínavý horor, který zaleze pod kůži, protože je perfektně natočený a zahraný. Mladá doktorka Juliet Deverau narychlo shání byt v centru New Yorku a ozve se jí sympatický majitel domu, který nabízí levné bydlení v dobré lokalitě. Jenže co je laciné, je také dvakrát placené, a v tomto případě nějaký ten ušetřený dolar přijde nakonec novou nájemkyni pořádně draho. Majitel je totiž výstavní maniak, který se do svého objektu chorobně zamiloval a pozorovat jej bude ve dne v noci a nezůstane rozhodně jen u pozorování dírou ve zdi. Trochu sexuálního povyražení jistí injekční stříkačka s uspávadlem a Jeffrey Dean Morgan může na Hilary Swank rajtovat až do rána. Není to rozhodně první thriller svého druhu, kdy je osoba poskytující bydlení psychicky narušený jedinec, který udělá maximum, aby jeho nájemník mu byl po vůli. Jenže tady nehrozí, že to bude nuda, nebo že to bude slabě zahrané. Právě naopak. Hvězdné obsazení zaručuje maximální husí kůži a zvláště Jeffrey Dean Morgan byl dost ujetý uchylák, z kterého šel opravdu strach a půvabná Hilary Swank pak byla tím pravým křehkým objektem, který maniakovi nedá spát. Divák nemrava si však na své nepřijde, protože voda ve vaně v níž Hilary masturbuje, je proradně kalná, a když vylézá z vany, tak je vidět přes zamlžené sklo, ale odvaha filmu v některých scénách opravdu nechybí. Finále také mělo slušné grády a nastěhovat se do domu, jehož majitelem je Jeffrey Dean Morgan, bych opravdu nechtěl, ale pak by zase nevznikl tento zajímavý thriller v kvalitní režii finského režiséra s dokonalým hokejovým jménem. ()

sochoking

" ... zdanlivo okúzľujúci mladý majiteľ Max ... " , prosím vás, ak ste film nevideli, nepíšte k nemu obsah ! Ja mám 36 rokov a už mi hovoria, že som starý ! ( Ibaže STina1 , ktorá ho písala, má 90, to by som pochopil. ) Ved ten chlap mal minimálne 45 !!! ()

Payushka

Morgan působí spíš jako ztracený méďa, kterému ty zbraně dal do ruky někdo jiný. V souvislosti s tím se pak vývoj vztahu mezi ním a slečnou bezbrannou také jeví nereálně. Nejprve to mezi nimi jiskří jak na Silvestra, pak se zničehonic nájemkyně rozhodne, že ho vlastně nechce. Otočka o 180 stupňů, neuvěřitelné vysvětlení a podivné reakce hlavních hrdinů („budeme přátelé“). ()

Jordan

viac vaňových a kúpeľňových scén s hilary a scenár napísaný reálnym človekom a nie generátorom lacných príbehov verzia 1.0 by tomuto filmu pomohol na to, aby to nebol len peknými úvodnými titulkami korunovaný výpar. ()

AppleCore odpad!

Wow, to je úplně prvně od dob co tu jsem, kdy mám možnost hodnotit jako první :) Tak tedy: Obří spoiler! Co tohle mělo znamenat?! Začáteční titulková pasáž za ráznýho hudebního doprovodu naznačovala, že nám bude servírovanej kotel, jenž nás zarazí na dno křesla, a tak jsem se těšil, co bude následovat. Následovalo tohle: Hilary Swank běží, Hilary operuje, Hilary našla byt, Hilary se seznamuje s majitelem, hurá a tak dál. Prvních třicet minut čekáte co bude, v zápětí se začne cosi málo dít, ale to tak, že se neděje vlastně nic. Z majitele se pak vyvine klišovitá svině a z Hilary běžná filmová nána, která v zápalu záchrany několikrát zapomene na závěrečnej kick, jenž by jí zbavil trápení (a tak je film o pár minut delší). Kamera, ta se čas od času o něco pokouší. To, co dělá, nemá ale žádnej vyšší smysl (pro oko efektní nájezd kamsi pro zastření pitomosti zbytku). Christopher Lee je tam úplně zbytečně, Lee Pace je nevyužitej (jednou spadne ze schodů a o pár minut pozdějc ho Morgan sejme), Komediant podal svojí roli nemastně neslaně a Hilary, byť jí tam kamera snímá jako erotickou bombu, nemá v tomhle filmu vůbec co dělat (nešlo jí to)! A ten konec! Viděl jsem už dost debilních klišé konců, tenhle ale vede (mít to alespoň hutnou atmosféru). Závěrem snad jenom podotknu, že to nemá s hororem nic společnýho ()

predators

Když všechno důležité tušíte hned od prvních deseti minut, může se zbylých 80 stát docela nudnými a otřepanými. V podstatě vás nemá co překvapit a tak jenom čekáte, kdy už ta Hilary začne používat mozek a začne alespoň tu hřebíkovku používat trochu účinněji. Ale je vidět, že ve víně se vyzná, když jej koštuje každý den. 40% ()

cukorek

Ja som sa do tejto pasce chytil ako malá myš na veľký kúsok syra. Bez váhania som sa zakúsil do návnady v podobe Juliet Dermer (Hilary Swank - známej z Milion Dollar Baby či Prekliata noc) a nechal sa unášať napätím, ktoré sa stále stupňovalo. Nie raz som ostal so zatajením dychom, mlčky sledovať strhujúce scény vzniknuté medzi mladou bezbrannou lekárkou a psychický narušeným úchylom. Tento thriller mal ozaj viac pozitív a to v podobe výkonu hlavnej hrdinky, epikou príbehu a tiež výbornej práce s kamerou (snímanie cez zrkadlo, snímanie zo stropného pohľadu, vykreslenie rôznych otvorov, ktorými bola hlavná hrdinka sledovaná atď.) Myslím, že ten kto si prišiel na svoje v spomenutej Prekliatej noci nebude sklamaný ani tento krát. 85% ()

klerik

Neprekvapí. Ale mňa potešilo. Hilary je prekvapivo sexy, atmosféra fajn, dokonca pár skvelo vygradovaných scén (no dobre, taká ozaj dobrá, je asi len jedna). Škoda, že film trochu zlyháva pri finálnej akcii, ktorá je nezáživná. Zručnejšie natočené ako P2, ako celok zrovnateľné s MOTELOM SMRTI (teda ak nepatríte k motelovým fanatikom :-)). Zamrzí aj fakt, že sa tvorcovia nepohrali s nejakými odkazmi na klasiku - námet, štúdio Hammer i Christopher Lee si to priam pýtali... ()

iamek

Skvělé obsazení od kterého čekáte tak moc a nakonec dostanete neoriginální a nudnou megasračku roku ! ()

Chrustyn

Není to tak hrozné, jak by se mohlo zdát ... ono to je mnohokrát horší. Neskutečná s*ačka, do které se až s podivem nechali ukecat, jinak talentovaní herci. Zde nefunguje nic od režie, přes příběh až po herce. ()

VenDulin85

Uf, teď jsem se lekla, co jsem to hodnotila za Intimní past a ono to tak jen během pár týdnů změnilo název z The Resident:-D. Další ukázka toho, jak někdy překlad zmrví jinak slušný film, nízkému hodnocení nerozumím. Je fakt, že filmový svět dokáže existovat bez tohoto snímku, kvalitní herci si mohli vybrat jiné "výzvy" a nad celkovým přínosem by se dalo polemizovat, ale řekněme si na rovinu- o kolika letošních novinkách můžete říct, že přišly úplně s něčím novým, skvělým, nezapomenutelným? Za The Resident (s názvem Intimní past se nesmířím) jsem celkem ráda, dostavilo se potřebné mrazení v zádech a v závěrečných titulcích částečná úleva, do které se vám přesto dál vtíral uhrančivý pohled Jeffreyho Dean Morgana... ()

jojinecko

Poteší účasť celkom presvedčivej H.Swank a aspoň malý štek pre charizmatického Ch. Leeho, inak sa nuda strieda s klišé po celú dobu. Bez gradácie, bez niečoho zapamätateľného, bez ďalších výrazných postáv a s (aj na priemerný triler) mizernou logikou... ()

honajz

Zdlouhavá nuda, kde není o co hrát. Po půl hodině víme, je nám prozrazeno, oč jde - ostatně, chytří už tušili - a pak už jen sledujeme, jak vše spěje k ještě více očekávanějšímu a nijak originálnímu konci. Plus za kameru, i když vidět Hilary Swank nahatou není žádné velké terno. Mít to ještě nějakou rovinu navíc, ještě nějaký subplot, mohlo to být zajímavější. Třeba linie s Christopherem Lee je trestuhodně nevyužitá. Ano, takhle vypadají scénáře rychlokvašných rychlokvašek z rychlovarných rychlokurzů spisovatelem a scenáristou snadno a rychle do 30 minut. Btw, docela by mě zajímalo doznění - tedy, co holka POTOM dělala? ()

SOLOM.

Studio Hammer prošlo obrovskými změnami a poslední dobou se jim vůbec nedaří oprášit zašlou slávu. Přitom díky nim vznikla celá řada skvělých filmů. Ani tentokrát však jejich snaha nepadla na úrodnou půdu a to i přesto, že k sobě nalákali dvojici úspěšných herců. Hilary Swank si musí připadat jako na horské dráze. Díky jednomu filmu se dostává na špici divácké oblíbenosti, aby následně tím dalším spadla zase na samé dno. Tak to má téměř pravidelně pořád dokola a zde doplatila na nepříliš zdařilý scénář (který opravdu originalitou neoplýval), přestože ona sama může být se svým výkonem spokojená. To Christopher Lee už má svá nejlepší léta za sebou a tak se spokojí s kdejakou vedlejší rolí. Podobných psychodramat (thrillerů) existuje celá řada a popravdě většina z nich mě osobně zaujala mnohem více. Tady se nám sice tvůrci snaží nabulíkovat, že film koketuje s hororovým žánrem, ale nebýt zlepšení na konci filmu, tak vlastně ani nevím proč. Za největší „debilovinu“ považuji to, že nám tvůrci prozradí během prvních třiceti minut celou pointu příběhu a tím to celé poslali do kopru. Potom už jen znuděně sedíte a čekáte, kdy konečně zabije buď ona jeho, nebo on jí. 30% ()

Morholt

I stokrát viděné se dá natočit koukatelně, ale jen v případě, že všechna ozubená kolečka do sebe zapadnou. Rozhodně to nemůže vyjít ve chvíli, kdy za kamerou sedí úchylný fetišista, hlavní hrdinka nehraje a její protihráč by to na hrbu neutáhl ani kdyby kopal první ligu. 15% ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013