Delší, ale zato přesvědčivá kriminálka o jednom arabském gaunerovi, který se svou pílí dokázal vypracovat ze suterénu až do první francouzské kriminální ligy. Film je ve své podstatě naprosto dokonalý, jen mu trošku ubližuje stopáž, těch scén ve kterých o něco jde je prostě trošku míň než třeba u Veřejného nepřítele č. 1.(5.3.2012)

[imdb: 8.1/10] | me: Konečne niečo iné. Európske, ale výborné. Zaujímavo podaný pohľad na vývin chlapca vo väzení (jeho drsnú cestu) avšak vôbec nie tradične, ale svojsky a pútavo. Je to film, ktorý ma čo ponúknuť, je to reálne, je to dobré. Ďalší film z francúzskej produkcie (po Verejnom nepriateľovi č.1), kde kriminalita je vykreslená priamo, surovo, ale veľmi vhodne. Je to film, ktorý má nádych a atmosféru. (+ Tahar Rahim je veľmi presvedčivý...)(7.4.2010)

Audiard hodně zabodoval. Výtečně a podrobně vykreslené vězenské drama, které mě přes značnou délku ani chvilku nenudilo. Všechno pěkně šlape, od kamery přes herce až po hudbu. Dobrou práci podtrhuje parádní konec podbarvený nádhernou verzí klasického Mack the knife. Vybrat tento kousek na závěrečnou scénu byl opravdu majstrštyk.(23.5.2010)

Už to, že se děj filmu odehrává ve vězení dosti zužuje okruh možných hlavních témat a Prorok není jiný. Vypořádal se s tím však velmi dobře a téměř celých 150 minut uběhne v příjemném tempu, jen s několika trochu nudnějšími pasážemi. Tvůrci nás nezahlcují zbytečnou akcí a dodávají jí právě tolik, aby nezačali nudit, ani aby film neztratil příběhovou nit a divák se nemusel každých pět minut v duchu divit, proč se děje to a ono a o co, že to sakra jde. Jen závěr mě trošku zklamal, ale celý zbytek filmu to vynahrazuje a nemusím tak nakonec slevit ze zamýšleného hodnocení. (Aero Naslepo 28. 10. 09 - lidí jako sr...k)(29.10.2009)

Filmy z vězeňského prostředí se mi líbí. Malik jde do vězení (nevíme za co, ani se to nedozvíme) a je tam sám, nemá žádné postavení. Jistý šéf korsického gangu ho donutí pro něj pracovat. A tím se rozbíhá celý řetězec událostí. Francouzům se opět podařilo natočit velice dobré kriminální drama. Hlavní hrdina je sympatický, i když si na konci vlastně uvědomíte, že i on je zabiják. Děj filmu bavil, ale ta stopáž je moc, mělo to být o půl hodinky kratší.(27.5.2016)

• - Tahr Rahim získal „Evropskou cenu“ pro nejlepšího herce. (Olík)

• - V roku 2009 vyhral Grand Prix na filmovom festivale v Cannes. (ecceHOMMO)

• - Režisér si zvolil Tahara Rahima (Malik El Djebena) za hlavného herca svojho filmu po tom, ako ho videl jazdiť autom v jeho predchádzajúcom filme. (vander19)